Page 1 of 1

Vai Niantic pati nobendēs savu Pokemon GO?

Posted: 14 Okt 2016, 14:33
no samurajs
Pēdējā laikā ar tik populāro mobilo spēlīti Pokemon GO notiek nelāgas lietas. Par to, ka lielai daļai apnicis ķert mošķus vai rudens drēgnumā negribas rikšot - šeit nerunāsim. Apspriedīsim tikai tehniskas lietas. Š obrīd neviena asistējošā trešo pušu aplikācija (poke radari utml.) nedarbojas, tālruņi ar root vai jailbreak izslēgti no spēles, vecākas spēles versijas vairs lietot nevar utt.utt. Loģiski, ka bez iespējas atrast sev vajadzīgos pokemonus kartē spēle kļūst neinteresanta - īpaši advancētiem spēlētājiem ar līmeni virs 20.

FastPokeMap.se izstrādātājs, kurš sevi vārdā nenosauc, bet pozicionējas kā "Security researcher & Network Security Specialist. Part time C/Node.JS developer" strādā pie Pokemon GO reversinženierijas, un publicējis atklātu vēstuli Niantic. Ar interesantākajiem fragmentiem tad arī iepazīstināsim. Materiāls var būt mazliet literarizēts. Pilns oriģināla teksts AS-IS: http://www.twitlonger.com/show/n_1sp6pkg

Image

"Es saprotu, ka Niantic grib aizsargāt spēles integritāti. Bet tas attaisnojami kamēr neietekmē savu lietotāju bāzi. Niantic pēdējā laikā izvēlējies visai drausmīgu taktiku, un domāju, ka viņi nodarbojas ar pašsabotāžu, lai kontrolētu spēlētāju skaita pieaugumu.

Vai ievērojāt, kā pēc v.0.37 atjauninājuma spēle sākusi mežonīgi rīt bateriju? Un cik bremzīga tā kļuvusi kopš v.0.37? Un ka vairs neiet uz daudziem telefoniem bez speciālu darbību veikšanas? Tas viss ir tāpēc, lai mūs, reversinženierus, atturētu no spēles loģikas un protokola izpētes. Iedziļināsimies tuvāk.
Līdz v.0.37, lai veiktu aritmētisko darbību 1+1, pietika ar vienu komandu "1+1", kas aizņēma 1 CPU ciklu. Tagad obfuskācijas procesā šī komanda tiek slēpta haotisku aritmētisko darbību virknē, piem. 5*39, 45/9.45, 1+1. Cik tagad CPU ciklus vajag? Tāpēc arī baterija tiek izēsta daudz straujāk plus rodas lagošana.

Tāpēc arī reversēt API aizņem daudz laika, jo kodā ir iepītas fiktīvas instrukcijas un pavedieni. Bet nekas - ilgtermiņa perspektīvā tas mūs neatturēs. Tikai skumji, ka agrāk Pokemon GO brīvi darbojās uz Android 4.4, bet tagad plūstošai spēlēšanai vajag tālruni par 600 EUR.

Nākamā problēma ir SafetyNet - manuprāt visstulbākais biznesa risinājums no Niantic un Google. SafetyNet neļauj spēlēt root'otiem tālruņiem, eksemplāriem ar izmainītu kodolu. Rezultāts - Pokemon GO nedarbojas uz lielākās daļas ķīniešu viedtālruņu un Blackberry - kaut arī tie nav root'oti. Android ekosistēma ir draudzīga izstrādātājiem un labvēlīgi attiecas pret root. SafetyNet ir paredzēta Android Pay maksājumu veikšanai drošā vidē, bet ne kā "Anti Cheat" instruments. Cheateriem root nemaz nav vajadzīgs. Visā tā rezultātā 5-6% pasaules viedtālruņu izrādās izņemti no apgrozības.

Tāpēc nebrīnaties ja jūsu lietotāju bāze iet uz burbuli un par milzīgu negatīvu attieksmi no komūnas puses. Uzklausiet komūnu un atveriet API kodu. Jūs vēl varat glābt Pokemon GO. Mēs reversēsim jūsu spēli tikmēr, kamēr tā būs populāra. FastPokeMap vienmēr atgriezīsies, neraugoties uz jūsu mēģinājumiem nobeigt to. Bet ja jūs turpināsiet to darīt - drīz vairs nebūs neviena pokemonu ķērāja.

Manā rajonā ir hotspots, pie kura agrāk tusējās 300-400 spēlētāju. Pēc jūsu izmaiņām aplikācijā un jaunā API atlikuši vien 3-4 cilvēki. Ja spēle mirst - tas ir jūsu nopelns, jo karojat pret saviem spēlētājiem! Tad jūs taisāt spēles tikai peļņai vai arī cilvēkiem?"


Image

Posted: 15 Okt 2016, 13:54
no karijs5
man jau liekas, ka noiets burbulis, jāgaida tagad mario :D

Posted: 19 Okt 2016, 16:51
no Ralfie
Image