Page 1 of 1

Apples jaunais MacBook Pro: OLED Touch Bar

Posted: 28 Okt 2016, 15:58
no samurajs
Apple savu portatīvo datoru cienītājus ar inovācijām lutina diezgan reti. Pēdējais būtiskais jaunievedums divu gadu laikā bija skārienpanelis ar taktilo atbildes reakciju Force Touch. Tagad jaunākajā MacBook Pro klaviatūras augšējā taustiņu josla aizstāta ar šauru skārienjutīgu OLED paneli visā garumā. Kas uzreiz nesaprata - tiek runāts par taustiņiem Esc, F1, F2... multimediju, skaļuma regulēšanas taustiņiem utt.

Tagad iespējams sakonfigurēt taustiņus "pēc sava ģīmja un līdzības". Bez tam var izmantot OLED joslu kā palīgdispleju: izvēlēties krāsu vai ornamentu grafikas programmā, izgaismot smaidiņus čatā, parādīt tradicionālās zaļo un sarkano klausules Skype utt. Iespēju ir tūkstots un viena, un viss atkarīgs tikai no programmētāju fantāzijas. Dažas iespējas redzamas bildēs, bet labāk noskatīties video. OLED Touch Bar labajā pusē zem safīra stikla paslēpts otrās paaudzes pirksta nospieduma lasītājs Touch ID. Tā darbības algoritms neatšķiras no iPhone 7.

Metāla korpuss un aktīvā dzese kārtējo reizi ļāvuši padarīt MacBook Pro vēl plānāku un vieglāku. 13 collu modelis sver 1.37 kg un ir 14.9 mm plāns. Savukārt 15-collnieks sver 1.83 kg un ir 15.5 mm plāns. Pieejami sudrabots un titāna pelēks krāsu varianti.


Image
Image
Image
Image
<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/WVPRkcczXCY" frameborder="0"></iframe>

Posted: 28 Okt 2016, 16:34
no Ralfie
whatever...

Posted: 28 Okt 2016, 18:06
no uldics
Drīz jau atkal grābstīsimies pa plēvjklavierēm kā astoņdesmito beigās. Poga ir poga, kuru jūt gan pirms tā nostrādā, gan pēc un var prognozēt, kad ta būs.

Posted: 28 Okt 2016, 21:02
no Aldis
Fīča interesanta, un iespējams varētu būt ērta - tikai esmu pieradis F2 [rename], F5 [refresh], utt izmantot...

Brīnos tik ka tik vēlu kaut kas šāds risinājums ir ieviests, jo man vienam no pirmajiem laptopiem (bildē) HP Omnibook 2100 (Deviņdesmito gadu beigu produkts) arī bija neliels monohroms displejs starp klavu un ekrānu, kas parādīja kaut kādu infu.. (Ja nemaldos baterijas līmeni, utt..)

Image

Posted: 29 Okt 2016, 12:13
no usins
Mjā, eiropā nieka 2 000 EUR maksās šis prieks. Ko la saka, nedaudz pārcentušies ar cenu un jaudas ziņā. Man patīk, ka var pieslēgt 4 4K monitorus, bet ir tikai 4 USB-C ligzdas, sanāk, tad nevar lādēt. Tālāk, lai pieslēgtu savu iPhone, vajag usb pāreju jo komplektā iPhone nenāk type-c ligzda. Paldies Dievam saglabāja austiņu izeju :D
Protams, pozitīvi, ka ir 4 USB-C ligzdas.
CPU ir pavecs + nekad viņš negriezīsies ar tiem solītajiem GHz jo nenormāli karsīs. DDR3 WTF???? Tiešām??? Un labākais, PRO modelim, kurš parddzēts VIDEO/FOTO apstrādei, kurš spēj 4K bīdīt 1TB versija un max aut maksā ap 4 000 EUR un nav pat atmiņas karšu lasītājs iebūvēts. Jāpērk atkal pāreja, lai no kameras samestu materiālu datorā. MÄ€jās itkā ok, bet ceoļojumu, izbraukumu laikā (tad jau pārsvarā lieto laptop) vari kost pirkstos, ja pazaudē pāreju vai vniekārši tērēt jaunu. Un protam, kur nu bez humora:
Image

Posted: 29 Okt 2016, 13:37
no shadow118
Lētākajam 13" modelim ("tikai" 1500$)ir tikai 2 USB-c ligzdas un nav tā touch bar

Posted: 29 Okt 2016, 14:55
no usins
Tāpēc, ka lētākais modelis ir 2015. gada šasijā un ir laikam iekšas uzprišinātas. Tas NAV jaunais modelis un arī tas ir palicis par 200 USD dārgāks. Pirms nedēļas maksāja par 200 USD lētāk ja kas.

Posted: 29 Okt 2016, 17:35
no msh
Kā tu nesaproti - aizkostā ābola mērķauditorija ir dorņi, kuri spēj tik vien saprast kā "plānāks", un tāpēc arī tas ir galvenais, ko aizkostais ābols "uzlabo" - ierīces paliek arvien plānākas - procesā vienīgi nākas atmest kādas lietas, piemēram, sifona austiņu ligzdu, jo tas traucē turpināt "uzlabot". Bet atceries, mērķauditorija ir dorņi - galvenais aizkostā ābola cilvēks viņiem sekmīgi iestāstīs ka viss ir kulē un viņiem to aizvākto lietu/funkciju patiesībā nemaz nevarēja. Kā tad savādāk aizkostais ābols varētu vākt funkcionalitāti no savām ierīcēm ārā? Nu reku, piemēram, ipod nano - ceturtā un piektā paaudze spēja atskaņot video, vai tik pat ne arī filmēt, neatceros - sestā vairs ne...

Posted: 01 Nov 2016, 09:30
no Ralfie
Sen nedzirdēts vārds. 100% atbilstošs