D. Tramps slēgs iekļūšanu ASV indiešu programmētājiem

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

D. Tramps slēgs iekļūšanu ASV indiešu programmētājiem

Post no samurajs » 11 Nov 2016, 13:13

Donalds Tramps uzreiz pēc ievēlēšanas prezidenta amatā gatavojas spert soļus ASV ekonomikas aizsardzībai. Viens no tādiem būs indiešu un citu 3. pasaules programmētāju un IT speciālistu neielaišana ASV. Ä€rzemju viesstrādniekiem paredzēta speciāla darba vīza H-1B, kuru plāno padarīt tik dārgu, lai iebraucējiem tā nebūtu pa kabatai. Tramps jau strādā pie likumprojekta kopā ar atbalstītāju senatoru Džefu Sešensu (Jeff Sessions), kurš vienlaikus ir Senāta imigrācijas jautājumu apakškomisijas priekšsēdētājs.

Kālab tas būtu vajadzīgs? Izrādās, ka jaunajiem ASV augstskolu absolventiem ir problēmas atrast darbu, jo viņus izkonkurē daudz lētākais 3. pasaules darbaspēks. Sašutums no amerikāņu jauniešu puses ir milzīgs. Minētajam likumprojektam gan ir būtiska negācija - ASV kompānijas varēs atvērt filiāles Indijā u.c., lai programmētāji, kuri nevar apmaksāt vīzu, varētu strādāt savās mājās. Trampam stāv priekšā grūts uzdevums - jāpārliecina uzņēmēji saglabāt darba vietas. Un nav noslēpums, ka pretestība no biznesa puses gaidāma ne pa jokam.

Tiek domāts arī par citiem mehānismiem: šobrīd ārzemju studenti pēc ASV universitāšu pabeigšanas saņem F1 vīzu un atbilstoši Optional Practical Training programmai drīkst brīvi uzturēties ASV 3 gadus. To D. Tramps uzskata par spēcīgu trumpi - ja izmaiņas H-1B vīzā var izdarīt tikai parlaments, tad Optional Practical Training atcelšanai pietiek ar prezidenta parakstu.

Image
Image

User avatar
ruukjis
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1980
Pievienojies: 16 Apr 2009, 15:39
Reputācija: 0

Post no ruukjis » 11 Nov 2016, 14:03

Ja vēl pirms brīža un Mr. Nāves komantāru ar Vangas citātu es skatījos ar zināmu smīnu, tad tagad vairs nē - tas **dritvai kociņ** toč nogremdēs ASV.

User avatar
MeistarsUnVergs
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1392
Pievienojies: 22 Aug 2014, 15:14
Reputācija: 1

Post no MeistarsUnVergs » 11 Nov 2016, 17:27

Ne ko nogremdēs ne kā! Kā reiz tas lētais darbaspēks ir tas, kurš kropļo darba tirgu. Par Microsoft un Windows 10 nerunāsim. Tur veģetārietis ir priekšniekos ieperinājies un visu sapisis.
Legālās programmatūras lietotāji ir vēl lielāki stulbeņi par legālo narkotiku lietotājiem

User avatar
msh
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3460
Pievienojies: 06 Apr 2007, 12:21
Reputācija: 0
Atrodas: Latvija

Post no msh » 11 Nov 2016, 17:59

Tu, acīmredzot, neko nesaproti. Valsts vadībai pirmām kārtām ir jāpārstāv TAUTA. Otrkārt, savā valstī esošas firmas, ja tas nenonāk pretrunā ar pirmo punktu. Trumpis, vismaz pagaidām, taisās ar to nodarboties šādā secībā. ES tas lielākoties notiek otrādā secībā.
PAKAĻROKS - Fusion A4-5000/ASROCK QC5000-ITX/WIFI/8 GB DDR3 1333/FSP200 50GSV-5K/ST2000VM003-1CT164 2 TB Seagate Pipeline HD/vecs mazs IBM keiss/winxp x64/2 ventilatori

User avatar
Hominidae
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 569
Pievienojies: 26 Jan 2011, 11:35
Reputācija: 0

Post no Hominidae » 11 Nov 2016, 18:22

Tad, kad TAUTAI atņems sociālo veselības aprūpi un lieluzņēmumiem sniegs nodokļu atvieglojumus, aicināšu tevi vēlreiz atkārtot to, ko teici.
ES, savukārt, pārāk maz domā par uzņēmumiem, sniedzot tautai miljons un vienu likumu, kas ļautu tiem saņemt naudu par to, ka dzīvo tālu no darbavietas, ka dibens spiež un galva gurst. Pavei, vēl uz pilngadības sasniegšanu katram jaunietim grib "uzsaukt" vilciena biļeti round tripā pa ES.

User avatar
msh
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3460
Pievienojies: 06 Apr 2007, 12:21
Reputācija: 0
Atrodas: Latvija

Post no msh » 11 Nov 2016, 22:11

Man nav sevišķi lielas vēlmes iedziļināties sīkumos kaut kādā tur politikā, jo tā spēcīgi smird. Bet tas, ko garāmejot, ar vienu aci ir sanācis izlasīt - trumpis grib ierobežot imigrāciju - tās ir rūpes par tautu. Tikmēr ES dara ko pretējo - dziļā **dritvai kociņ** pieļauj masveidīgu, nekontrolētu imigrāciju, kas nevienai ES nācijai par labu nenāk - vienīgi tas silda ekonomiku - tātad palīdz uzņēmumiem. Kāda bija viena no galvenajām notīm "par" brexitā? Imigrācijas ierobežošana, lasīt - vēlme ierobežot nekontrolētu nepatīkamu subjektu ierašanos.

Ak jā, man vienreiz labu laiku atpakaļ iekrita atmiņā viena ziņa, pa radio dzirdēta - bija kaut kādas runas par to, lai atceltu pusgadsimtu ilgo aizliegumu importēt no ASV putnu gaļu, ko tajos senajos laikos aizliedza, jo ASV to sterilizē ar pesticīdiem, vai kaut kas tāds - aizliedza lai netiktu importēta potenciāli veselīgai kaitīga pārtika. Kāda bija motivācija sākt šādas sarunas? Iespēja apmaiņā eiropas sadzīves tehnikas ražotājiem dabūt lielāku tirgus daļu ASV - tur visādiem electrolux utt - kas tas ir atkal - rūpes par tautu - vai tomēr lai daži resnie kakli vēl kādus miljonus dabūtu?
PAKAĻROKS - Fusion A4-5000/ASROCK QC5000-ITX/WIFI/8 GB DDR3 1333/FSP200 50GSV-5K/ST2000VM003-1CT164 2 TB Seagate Pipeline HD/vecs mazs IBM keiss/winxp x64/2 ventilatori

User avatar
Draxo
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 85
Pievienojies: 13 Sep 2011, 12:08
Reputācija: 0

Post no Draxo » 11 Nov 2016, 22:23

Vietējais darbaspēks un citi Trampa murgi tikai sadārdzinās jebkura produkta gala izmaksas. Un kur šajā brīdī necietīs parastā stulbā tauta no viņa lēmumiem?
<img src="http://pratadarbnica.lv/wp-content/them ... avicon.ico" width="17" height="17"> <a href="http://www.pratadarbnica.lv" title="Prāta Darbnīca" target="_blank">PrātaDarbnīca.lv - par interesanto visapkārt</a>

User avatar
ruukjis
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1980
Pievienojies: 16 Apr 2009, 15:39
Reputācija: 0

Post no ruukjis » 12 Nov 2016, 00:07

msh, tu jauc visu vienā katlā - migranti, bēgļi, studenti - tev viss viens. ES ir kā milzīga prostitūta, kura (ja precīzi tad Merkele) kā palaistuve ir atvērusi [s]kājas[/s] robežas plati visiem netīrajiem tizleņiem, visiem, kas spēj tās pārkāpt. Savukārt ASV... nu paskaties kāda ir ASV un Meksikas robeža.
Tramps plāno aizklapēt robežu visiem darba meklētājiem. Tas nozīmē sadārdzināt vietējos produktus un tas pilnībā apturēs svaigu "smadzeņu" pieplūdumu. Tā nav ekonomikas sargāšana - tā ir izdabāšana resnajam, treiler parkos dzivojošajam, amerikānim, kuram darbu var atņemt nedēļām badā turēts meksikānis.

User avatar
Leichttraktor
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 177
Pievienojies: 22 Sep 2015, 14:18
Reputācija: 0

Post no Leichttraktor » 12 Nov 2016, 09:32

Pareizi dara. Būs darbs Amerikāņiem, kaut vai tā paša lētā darba spēka algām, bet sākumam būs. Izlīdzēs kompānijām ar nodokli un būs atpakaļ zirgā.
Nākamais ar nodokļiem apliks kompānijas, kuras ražo preci citās valstīs.
Tālāk sekos preces ražošana uz vietas, jaunas darba vietas. Un naudiņa par eksportu, vajadzība pēc iphone Eiropā un Ķīnā nepazudīs.

Baidos, ka viņa politika varētu piepludināt Eiropu ar vēl vairāk bēgļiem, bet tas arī labi. Varbūt muļķi nāks pie prātiem.
Du hast mich gefragt und ich habe dir gesagt!

User avatar
Hominidae
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 569
Pievienojies: 26 Jan 2011, 11:35
Reputācija: 0

Post no Hominidae » 12 Nov 2016, 09:59

Par Brexit un imigrāciju - starp Franciju un UK ir noruna - lai tiktu no Francijas uz UK, ir jāšķērso kontrole Francijā, tātad - patvēruma meklētājs nespēj iekļūt UK. Pēc Brexit ir pacēlies jautājums par to, vai Francijai vajadzētu sargāt UK no patvēruma meklētājiem. Ja robežkontrole būs UK teritorijā, patvēruma meklētāji spēs iekļūt UK, vienkārši atrodoties pie UK robežkontroles UK teritorijā, jo visiem ir zināms - ja patvēruma meklētājs ir tavā valstī, tev viņu ir obligāti jāuzņem. Ja izrādās bēglis - deportēt nedrīkst. Kā arī - visticamāk, ka UK būs EEZ sastāvā, jebšu - tāpat imigranti no ES spēs tur uzsākt iedzīvi. Vienīgais labums UK no Brexit imigrācijas ziņā - tagad viņi varēs regulēt pabalstu sistēmu kā paši vēlas.
Manuprāt, Brexitistu spēcīgākais arguments varētu būt ekonomikas faktors - ES mīl regulas un ļoti ierobežotu ekonomiku, lasīt - protekcionismu. Lai britiem izdodas. ;)

User avatar
Aldis
E-žurnālists
Atbildes: 5084
Pievienojies: 21 Nov 2008, 15:55
Reputācija: 0
Atrodas: LV

Post no Aldis » 12 Nov 2016, 12:20

Man uzreiz nāk prātā, ka ziepes būs mūsu pašu «draugiem el vē tētim» Laurim Libertam. :D Tas aizbraucis uz ASV, bīda kaut kādus pāris biznesus. Un vienā intervijā tieši šams skaidroja, ka viņam ir forši, jo LV sēž brigāde ar koderiem, utt.. Kuri, ja ko vajag, var uzveidot lētāk, kā tur tādi paši uz vietas.. :] Protams, viss ir jauki un labi, ka arī LV kaut kas atlec, tomēr - tur šams iekārtojies kā vergturis... :]
Image Oh My God = OMG
Image Ak Mans Dievs = AMD

User avatar
msh
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3460
Pievienojies: 06 Apr 2007, 12:21
Reputācija: 0
Atrodas: Latvija

Post no msh » 12 Nov 2016, 20:50

Jā, rūķi, tieši tā - tās ir rūpes par tautu. SAVU, nevis svešu tautu. Kam tad ir izdevīgs tas lētā darbaspēka pieplūdums ASV, kur ir kārtīgs bezdarba līmenis - pašiem ASV pilsoņiem? Nu tak nē. "Svaigais smadzeņu pieplūdums" diezgan spēcīgi notiek, pietiek paskatīties dienvidu štatu un pilsētu demogrāfiju, un paliek neomulīgi - pirms dažiem desmitiem gadu 80-90 procenti balto, tagad 50-60 un diezgan liels meksikāņu skaits. Genocīds akurāt vēl nav, bet uz to pusi velk... Tas ja kaut kas sadārdzināsies - nu dabiski, tāpēc arī lielais pizness tur veicina tās caurās robežas - tas ir likumsakarīgi ka vietējie pakalpojumi attīstītās valstīs ir dārgāki - vispār vienmēr tie ir dārgāki, vienkārši pirktspējas ir dažādas.

Homindae, a kurš saka ka savā teritorijā esošs bēglis ir jāuzņem? Un kur ir teikts ka britiem neatgriezīsies veselais saprāts, un šādu regulu neatmet? Bez tam, ja vadās pēc šitās loģikas - cik daudzas piepūšamās laivas "avarē" lamanšā - ir kāda tāda bijusi? :D Nē - līdz ar to pēc šitās loģikas jebkuru "bēgli" var aizmest atpakaļ uz itāliju vai grieķiju, nav viņš no laivas izkāpis ne kalē, ne doveras apkārtnē.
PAKAĻROKS - Fusion A4-5000/ASROCK QC5000-ITX/WIFI/8 GB DDR3 1333/FSP200 50GSV-5K/ST2000VM003-1CT164 2 TB Seagate Pipeline HD/vecs mazs IBM keiss/winxp x64/2 ventilatori

User avatar
Draxo
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 85
Pievienojies: 13 Sep 2011, 12:08
Reputācija: 0

Post no Draxo » 12 Nov 2016, 21:54

Būtu pats kaut ko radījis, pirms noliec citu gadiem veidotu biznesu, kurā tomēr tiek nodarbināti pat visai daudzi latvieši ar normālām algām. ;)
<img src="http://pratadarbnica.lv/wp-content/them ... avicon.ico" width="17" height="17"> <a href="http://www.pratadarbnica.lv" title="Prāta Darbnīca" target="_blank">PrātaDarbnīca.lv - par interesanto visapkārt</a>

User avatar
cesedy
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 394
Pievienojies: 17 Sep 2009, 03:23
Reputācija: 0
Atrodas: Guernsey, UK

Post no cesedy » 12 Nov 2016, 23:11

Gala produktu preces sadārdzināsies tikai tiem, kas no ASV importēs. Viņiem pašiem algām būtu jāceļas proporcionāli sadārdzinājumam (prece paliek dārgāka - lielāki ieņēmumi (ja pērk) - lielākas algas - pirktspēja paliek). Bet mums paliek neizdevīgi, jo mūsu algas no tā lielākas nepaliek, līdz ar to paliek dārgāks.
Vienīgais, kas ASV var pasliktināties ir kursa kritums, kas importu padara dārgāku. Bet tik lielai valstij Ziemeļamerikas kontinentā būtu vajadzīgas tikai ļoti specifiskas lietas importam.
Un par darbaspēku ieplūdumu - spīdošākos prātus protams, ka pieņems. Bet vidusmēra prāti - tie pašiem pietiks.
Agrāk es domāju, ka shady ir normāls....Tagad zinu - viņš ir galīgs cirvis. /© cesedy/
Image

User avatar
Aldis
E-žurnālists
Atbildes: 5084
Pievienojies: 21 Nov 2008, 15:55
Reputācija: 0
Atrodas: LV

Post no Aldis » 13 Nov 2016, 01:15

Paldies! Atvaino, draxo, būtu labāk man nebraucis augumā, un pateicies, ka tomēr, nedaudz, vai mazliet, ik pa laikam esmu tavai prāta darbnīcai, un mirtuvei palīdzējis ar apmeklētājiem caur soc. tīkliem. Lai nu kā, es tik vienkārši ieminējos - ka šamam labi nebūs ar Trampu kā prezidentu...

Š ā kā tā par komentu par draugiem radītāju - tas mans subjektīvais viedoklis, un kāpēc gan es savas domas šeit nevarētu izpaust!
Image Oh My God = OMG
Image Ak Mans Dievs = AMD

Viestartss
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 206
Pievienojies: 27 Nov 2009, 21:54
Reputācija: 0

Post no Viestartss » 13 Nov 2016, 10:29

nu, tieši Liberta biznesa modelis ir tas, kas izdzīvos un uz ko šāda politika novedīs - programmētājus nelaidīs iekšā ASV, viņi sēdēs LV, Indijā un visur citur un uz ASV nonāks jau uzrakstītas koda rindas.
apbrīnoju šādu stulbumu un populismu - ar šādiem ierobežojumiem taču nevar biznesu piespiest pārtraukt meklēt iespējas izmaksu samazināšanai. kā nekā, katram indietim ir kāds radinieks, kas strādā zvanu centrā. ar programmēšanu būs tieši tas pats.
un vēl man šķiet, ka šis raksts ļoti labi izgaismo to pašu "mēs gribam lielas algas par mazām pūlēm" attieksmi, kas ir visur citur - galu galā te ir runa par programmētājiem, kas brauc uz strādāt uz ASV, tātad tur arī dzīvo un viņiem dzīvošanas pamatizmaksas ir tādas pašas, kā vietējiem, bet pietiek ar mazāku algu. acīmredzot ambīciijas nav tik lielas. tas ir tieši tas pats, kādēļ UK ir tik daudz austrumeiropiešu.
vienīgais, ko ar šādiem ierobežojumiem var panākt, ir darbavietu pārcelšana uz lētāku vietu. nu gluži kā Laura Liberta modelis, kas ir ļoti apsveicams no mūsu skatpunkta - tas ir tas, ko sauc par zināšanu eksportu, vietējie čaļi raksta kodu ārzemniekiem, saņem par to nesliktas algas un to finansējumu jau tērē šeit uz vietas...

User avatar
Hominidae
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 569
Pievienojies: 26 Jan 2011, 11:35
Reputācija: 0

Post no Hominidae » 13 Nov 2016, 16:55


Pievienot atbildi

Return to “IT ziņas”