Google uzstājas pret viedtālruņu ātro lādēšanu

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Google uzstājas pret viedtālruņu ātro lādēšanu

Post no samurajs » 12 Nov 2016, 17:35

Ļoti drīz tiks prezentēts mobilais procesors (SoC) Qualcomm Snapdragon 830 ar ātrās lādēšanas tehnoloģijas Quick Charge 4.0 atbalstu. Tagadējā Quick Charge 3.0 darbojas ar lādēšanas ierīcēm ar jaudu līdz 18 W, bet jaunā ļaus izmantot strāvas avotus pat līdz 28 W. ÄŒipu ražotājam Qualcomm iespējama aktīva pretdarbība no Googles puses. Iemesls ir kārtējā fragmentācija: lādēšanai caur USB Type-C savienojumu eksistē vesela rinda īpašniekrisinājumu kā Quick Charge, MediaTek Pump Express, OnePlus Dash Charge, Huawei SuperCharge vai Oppo VOOC. Google gatavojas atbalstīt tikai USB Power Delivery, kuru lieto viedtālruņos Pixel un Pixel XL.

Iemesls tādai attieksmei ir paaugstināts spriegums Vbus maģistrālē pie ātrās lādēšanas, kā arī strāvas avota un patērētāja mainīšanās vietām. Ja lietotājs mēģinās lādēt viedtālruni ar "svešu" lādētāju, tas var radīt nopietnus bojājumus elektronikā. To gan apstrīd Qualcomm: viņu tehnoloģija Quick Charge esot pilnīgi droša gan elektronikai, gan pašiem akumulatoriem. Vēl gan pirms pāris gadiem Huawei CEO Ričards Ju viedtālruņa Ascend P7 prezentācijas ceremonijā apgalvoja, ka ātrā lādēšana negatīvi ietekmējot baterijas darbmūžu, un tāpēc Huawei to nekad neizmantošot. Tomēr tirgus prasa savu, un Huawei no sava solījuma drīz vien atteicās.

Risinājums ātro lādētāju problēmai gan esot - protokols USB Type-C Authentication, kuru iekļaus USB Power Delivery 3.0 specifikācijā. Ar to katrs kabelis un lādētājs tiks pārbaudīts uz kvalitāti un piederību "savs" - "svešs". Jebkuru neatbilstību gadījumā par ātro lādēšanu varēs aizmirst, un tālrunis labākajā gadījumā būs jālādē "lēnajā" režīmā.

Š obrīd Googles ieteikumiem ir Strongly Recommended statuss, bet nav izslēgts, ka drīz tas nomainīsies uz obligātu.

Image

Android 7.0 saderības definīciju dokuments
Image

User avatar
darklight
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 420
Pievienojies: 22 Mai 2009, 12:35
Reputācija: 0
Atrodas: Purčiks

Post no darklight » 12 Nov 2016, 23:56

Nu ja šitas jaunievedums nozīmē to, ka katrai trubai atkal vajadzēs savu lādētāju, tad "PALDIES", nevajag!
Tas ir paraksts!

User avatar
Aldis
E-žurnālists
Atbildes: 5085
Pievienojies: 21 Nov 2008, 15:55
Reputācija: 0
Atrodas: LV

Post no Aldis » 13 Nov 2016, 01:32

Taču izlasiet kas rakstīts...
Vēl gadi divi, ja ne 3 lai ieviesīsies USB-C standarts.... par ko cepties?
Š itais tas pats variants kas bij, pāreja no NOKIA resnā lādētāja uz tievo... :]
Image Oh My God = OMG
Image Ak Mans Dievs = AMD

Creep
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1138
Pievienojies: 09 Feb 2008, 20:06
Reputācija: 0

Post no Creep » 13 Nov 2016, 14:23

Nesaprotu, kur ir problēma telefonam ar lādētāju sazināties (usb taču satur arī datu līnijas) un apjautāties, vai telefons atbalsta attiecīgā lādētāja lādēšanas tehnoloģiju. Ja neatbalsta, tad kačājam iekšā vecajā labajā 5v modē un par šādām problēmām nesatraucamies. Kautkā bija radies iespaids, ka tas jau šobrīd notiek ar esošajām quick-charge ierīcēm, vai ne tā?

Pievienot atbildi

Return to “IT ziņas”