Ubuntu sāk pamest Open Source statusu

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Ubuntu sāk pamest Open Source statusu

Post no samurajs » 06 Dec 2016, 21:21

Līdz šim viss notika kā Linux komūnā pierasts - entuziasti ņēma brīvi pieejamos Linux failus un lika kopā savus distributīvus. Liela daļa šo failu nāca no Ubuntu. Drīz šiem entuziastiem tiks uzlikti iemaukti, jo Canonical šefs Marks Š atlvorts pasludinājis jauno politiku. Ja kāds vēlēsies veidot Ubuntu bāzētu Linux, viņam nāksies to sertificēt pie Canonical. "Mazajiem" nesertificētajiem distributīviem nāksies kompilēt visu no pirmkoda, kā arī viņiem tiks liegts izmantot pakas no Ubuntu atjauninājumiem. Īpaši stingra politika būs uz Ubuntu logotipa lietošanu - to vajadzēs izvākt pilnībā, kas nemaz nav tik viegli. Jāsaka, ka Ubuntu logotips ir izkaisīts pa visu sistēmu - tas rēgojas gan ielādes laikā, gan darbvirsmā utt.

Tāpat no nesertificētajām Linux sistēmām vajadzēs pilnībā izvākt "ubuntu" vārdu, kaut arī tas būtu tikai e-mail adreses sastāvdaļa. Pārkāpējiem tiek draudēts ar autortiesību likumu un tiesu darbiem.

Image

Kā iemeslu šādai "nelinuksiskai" rīcībai Š atlvorts min daudzos nekvalitatīvos un nedrošos distributīvus, kuri metot ēnu uz īsto un patieso Ubuntu. Patiesībā iemesls slēpās faktā, ka atsevišķi mākoņdatošanas operatori izmanto modificētus Ubuntu. Piemēram, Francijas kompānija OVH savos VPS izvieto uz Ubuntu bāzētu distributīvu, kurš papildināts ar Grsecurity patchiem aizsardzībai pret Dirty Cow un citiem bīstamiem Linux eksploitiem. Jau jūnijā OVH vadītājs Octave Klaba ziņoja, ka Š atlvorts prasījis viņam naudu. Tā kā par Open Source nav jāmaksā - tika atteikts. Tagad nu jācieš visiem.

Linux kodola izstrādātājs Metjū Garets, kurš ir Brīvā programmnodrošinājuma fonda (FSF) loceklis, asi kritizējis Canonical, kura rīcība ir pretrunā ar atvērtā koda izplatīšanas un modificēšanas pamatprincipiem. Š ajā nozarē pie produkta kopēšanas nedrīkst prasīt autortiesību īpašnieka izdotas licences vai sertifikātus. Garets arī uzskata par absurdu prasību pārkompilēt izejas kodus un izvākt Ubuntu zīmolu no vietām, kur to grūti izdarīt. Līdz ar to viņaprāt Canonical rīcība nostādījusi Ubuntu ārpus Open Source.

Avoti 1, 2.
Image

richijs
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 460
Pievienojies: 04 Aug 2009, 10:35
Reputācija: 0
Atrodas: Valka

Post no richijs » 07 Dec 2016, 13:04

Pagaidīšu līdz 9 debian un migrēšu prom... Jaunais kompis ar 3.xx kodolu ne īsti grib draudzēties, tāpēc nelietoju 8 debian.
Kas tam muļķim prātu dos...

uldics
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 428
Pievienojies: 26 Sep 2009, 11:59
Reputācija: 0

Post no uldics » 07 Dec 2016, 17:36

Haha, uzkāps uz diviem grābekļiem uzreiz. Gribu redzēt, kā viņš atdalīs FOSS kodu no Canonikāla. Dabūs pats tiesu darbus. Un otrs, paliks savā smilšu kastē ar saviem brīnumiem, tak visi developeri aizies. Nu visi nē, bet šķidri paliks. Varēs spēlēties ar savu Vistu un runāt ar balsīm.

User avatar
E-500
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 465
Pievienojies: 18 Jūn 2011, 18:25
Reputācija: 0

Post no E-500 » 09 Dec 2016, 18:59

Dzeltens virsraksts, neba pamest, nekā.

Pievienot atbildi

Return to “IT ziņas”