Bils Geitss piedāvā padarīt robotus par nodokļu maksātājiem

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Bils Geitss piedāvā padarīt robotus par nodokļu maksāt

Post no samurajs » 18 Feb 2017, 17:22

Visai interesantu ideju izteicis Microsoft dibinātājs un tā pirmais vadītājs Bils Geitss. Automatizācija un robotizācija ir pilnībā pārvērtusi mūsu dzīvi. Š obrīd 1% lauksaimniecībā strādājošo bez pūlēm pabaro pārējos 99% cilvēces. Vēl diezgan nesenā pagātnē masveida profesija bija telefonu centrāles operators. Milzīgās zālēs sēdēja tūkstošiem jaunu sieviešu un ar rokām savienoja miljonus tālruņa abonentu. Tiklīdz parādījās ATC - viņas visas palika bez darba. Ja agrāk tehnikas progress norisinājās relatīvi lēni, un sabiedrība varēja pielāgoties, tad tagad viss attīstās tādā tempā, ka nav iespējams apgādāt ar darbu visus, kas tiks masveidā atlaisti nākamajos gados: šoferi uz fūrēm, taksisti, rūpnīcu strādnieki, inkasatori, tulki un daudzu citu profesiju pārstāvji.

Ja šobrīd ASV strādnieks - rūpnieciskās iekārtas operators saražo produkciju par 2 milj. USD gadā, algā viņš saņem ap 50.000 USD. Gadā, protams. No tā 20.000 $ strādnieks atdod ienākuma un sociālā nodokļa veidā. Paliek 30.000, no kuriem daļa caur veikaliem atkal aiziet valstij PVN, akcīzes nodokļos un citur. Beigās darbiniekam "tīrā" veidā atliek mazāk par pusi. Protams, valsts ir jāuztur. Bez valsts pārvaldes un militārā sektora tur ietilpst gan pensijas, gan bezmaksas medicīna, gan izglītība, sociālie mājokļi maznodrošinātajiem un daudzas citas pašsaprotamas lietas.

Bet tagad augšminētā strādnieka vietā uzstādīja robotizētu montēšanas līniju, un pašu darbinieku atlaida. Kurš tagad maksās nodokļus? Robots? Š ādas straujas attīstības dēļ rodas būtiskas problēmas ar valsts budžetu. Nav naudas militārajai attīstībai, pensijām veciem cilvēkiem, ceļu remontam, un kaut vai bezdarbnieka pabalstu izmaksai.

Bils Geitss uzskata, ja reiz robots dara to pašu darbu, ko cilvēks, tad arī viņam jāmaksā nodokļi tādā pašā apmērā. Kaut arī Geitss to nepauž, pēc loģikas arī programmnodrošinājumu būtu jāapliek ar nodokļiem. Iegūto naudu varētu novirzīt sociālajiem mērķiem - arī bezdarbnieku pārkvalifikācijai. Varētu algot vairākas reizes vairāk sociālo darbinieku, skolu klasēs varētu būt 4-5 bērni līdzšinējo 20-25 vietā. Vairāk uzmanības varētu veltīt cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kā rezultātā sabiedrība kļūtu tikai humānāka.

Jā - Geitss atbalsta vispārēju robotizāciju un automatizāciju. Robotam nav jāmaksā alga, tam nevajag sociālās garantijas. Tomēr tas nenozīmē, ka kompānijas tāpēc varētu atbrīvot no nodokļu maksāšanas tikai tāpēc, ka cilvēki tur vairs nestrādā.

Image

Kā tad iekasēt nodokli no robotiem? Š eit ir plašs lauks diskusijām, lai atrastu optimālo variantu. Var aplikt ar nodokli papildus peļņu, ko uzņēmumi iegūst pēc automatizācijas ieviešanas. Vai uzlikt fiksētu nodokli katram robotam. Jo ražīgāka mašīna, jo lielāks nodoklis. Robotu ražotājiem pat nebūtu tam jāpretojas, jo galarezultātā no tā iegūs visa sabiedrība.

Mērķis ir tāds, ka cilvēkam nebūtu jābaidās pazaudēt darbu. Tā nav viņa problēma. Tehniskais progress un inovācijas ir milzīgs labums. Cilvēkiem jāsaprot, ka viņi neko nezaudēs, ja viņu vietu pie konveijera ieņems mašīna. Aplikt robotus ar automatizācijas nodokli ir ievērojami labāk nekā aizliegumu formā pretoties progresam un darbinieku atlaišanai. Daži politiķi tieši šādu ceļu uzskata par vienkāršāku. Tomēr nekad visu aizliegt nevarēs un inovācijas šā vai tā ienāks mūsu dzīvē.

Minēto problēmu tirgus pats nevar atrisināt, nepieciešama aktīva valsts iejaukšanās un regulēšana. Pretējā gadījumā visu peļņu paturēs robotu īpašnieki, un sociālā nevienlīdzība kļūs vēl izteiktāka.

<iframe width="724" height="407" src="https://www.youtube.com/embed/nccryZOcrUg" frameborder="0"></iframe>

QZ.com
Image

User avatar
macbeton
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3510
Pievienojies: 01 Nov 2008, 18:43
Reputācija: 1
Atrodas: Libau

Post no macbeton » 18 Feb 2017, 17:36

Nu tad visiem robotu apkopes inženieriem un assembleriem/programmētājiem jāatlaiž nodokļi!
Vecais **dritvai kociņ** banknotes pārpīpējies.

User avatar
MeistarsUnVergs
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1392
Pievienojies: 22 Aug 2014, 15:14
Reputācija: 1

Post no MeistarsUnVergs » 18 Feb 2017, 22:16

Nacionālsociālisms tam visam ir risinājums!!
Legālās programmatūras lietotāji ir vēl lielāki stulbeņi par legālo narkotiku lietotājiem

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Post no shady » 19 Feb 2017, 22:38

Kāpēc tik nosodoši? Ne visi cilvēki ir radoši (un tādiem arī nemaz nevajag būt). Ne vienu vien specilitāti (vai vismaz 90% no kādas konkrētas profesijas) likvidēs arī turpmākajā nākotnē... Tā diemžēl ir. Kas tur slikts, ka roboti / iekārtas tiek apliktas ar nodokļiem? Būtībā jau tā arī sanāk, kā B.Geits saka - roboti pakāpeniski aizstāj cilvēkus. Tie ražo produktus, nes uzņēmumam peļņu, bet nodokļus nemaksā. Vienīgi, kur var pastrīdētie sir robota cena un iepirkuma nodokļi, bet tā ir tikai ideja - to vajag kārtīgi pārdomāt un izanalizēt no visām pusēm.
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

User avatar
usins
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2870
Pievienojies: 26 Feb 2007, 08:51
Reputācija: 0

Post no usins » 19 Feb 2017, 23:37

Esmu pārsteigts par tevi. Laikam nesaproti, kā darbojas sociālās garantijas. Naudu saņem no arbaspēka nodokļiem. Tagad, ja, piemēram 50% darbaspēka valstī būs roboti, kuri nemaksās nodokļus, tad vasts budžets iztukšosies, bet tas nemazinās slimo skaitu, bezdarbniekus skaitu utt. Mirt badā būs? Pabalstus nevajadzēs izmaksāt? Pašlaik mēs to nejūtam, bet kad roboti sāks izspiest ārā civlēku, no kā viņš pārtiks atlikušos savus dzīves gadus? Būs jāmirst un tad vienkārši neviens nedrīkstēs vairoties, tikai priviliģēto kasta, uri turēs kompānijas? Un kas pirks visu saražoto, ja nevienam nebūs darbs un ienākumi?
Cietumā nesēž tik ilgi, cik jūs internetā!

User avatar
LAN
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 112
Pievienojies: 24 Aug 2013, 23:04
Reputācija: 0

Post no LAN » 19 Feb 2017, 23:40

Ar šo drīzāk attīstība tiek bremzēta - tehnoloģiju ieviešana mākslīgi sadārdzinās. Arī rodas morālais jautājums - kādēļ censties mākslīgi saglabāt, piemēram, tālbraucēju profesiju, kurā katru dienu mirst daudzi cilvēki dēļ šofera rīcības, tajā pašā laikā dzenot baigo "bazaru" par automātisko braukšanas sistēmu "slepkavošanas izvēli" rodoties neparedzamiem apstākļiem/šķēršļiem. Pieļauju, ka ceļu satiksmes negadījumi, principā arī nāk sabiedrībai par labu, jo nereti jāpērk jauna tehnika, kapa vieta, apbedīšanas, ārstu u. c. pakalpojumi, no kuriem tiek maksāti nodokļi.

User avatar
BlackHalt
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 276
Pievienojies: 08 Sep 2009, 19:01
Reputācija: 0
Atrodas: Wrīga

Post no BlackHalt » 20 Feb 2017, 05:18

Piekrītu @macbeton , ka Bil$$ Geit$ ir nonācis vecuma strupceļā.

User avatar
BlackHalt
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 276
Pievienojies: 08 Sep 2009, 19:01
Reputācija: 0
Atrodas: Wrīga

Post no BlackHalt » 20 Feb 2017, 05:19

@usins, Tu nesaproti, ka Tevi zombē un apkāš.

User avatar
BlackHalt
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 276
Pievienojies: 08 Sep 2009, 19:01
Reputācija: 0
Atrodas: Wrīga

Pyramid of Capitalist System

Post no BlackHalt » 20 Feb 2017, 10:26

Pyramid of Capitalist System:
Image

Viestartss
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 206
Pievienojies: 27 Nov 2009, 21:54
Reputācija: 0

Post no Viestartss » 20 Feb 2017, 10:40

un kā tieši Bils iedomājas to kontroles sistēmu, kas pārbaudīs, kur un kādi roboti ir uzstādīti un kurus uzņēmumus tad aplikt ar nodokli? turklāt robotu pārvest citur un uzstādīt zemāku nodokļu zonā nav problēmu - viņam nevajag aizbraukt ciemos pie radiem un nav sentiments par dzimto sētu.
es joprojām uzskatu, ka kaut cik domājošs cilvēks spētu atrast nodarbošanos - galu galā arī telefona centrāļu operatores taču pārkvalificējās. problēma ir tāda, ka daļa sabiedrības ir pārāk stulba un man galīgi negribas maksāt par idiotu uzturēšanu.

User avatar
Hominidae
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 569
Pievienojies: 26 Jan 2011, 11:35
Reputācija: 0

Post no Hominidae » 20 Feb 2017, 11:42

Sāpīga situācija mums priekšā - apliekot ražošanas iekārtas un programmatūru ar nodokļiem, ražotāji aizmuks uz 3. pasaules valstīm. Tajā mirklī izolacionāristu skaits uzplauks, Trampa kungu būs daudz. Ir arī vēl viens variants, kā cilvēce varētu pārdzīvot robotizāciju, taču tāpat uzskatu, ka nestrādājošo cilvēku slogs strādājošajiem būs liels, pārāk liels, jo kaut vai tajā pašā ASV transporta vadīšanas darba vietas aizņem ~3% no visām darba vietām. Arī ofisa darbinieki drīkst stresā grauzt nagus.
Kā atrisināt šo situāciju? Nezinu. Jādomā par savu ādu un jādibina uzņēmumu.

Pievienot atbildi

Return to “IT ziņas”