Page 1 of 1

Jaunie datori ar Windows 7/8.1 nesaņems atjauninājumus

Posted: 17 Mar 2017, 07:44
no samurajs
Microsoft izdomājis kā sodīt tos spītīgos, kuri joprojām neļaujas totālajai izspiegošanai, un tāpēc (vai citu iemeslu dēļ) nepāriet uz Windows 10. Turpmāk visiem, kuri iegādāsies vai saliks jaunu datoru ar modernāko CPU, un vēlēsies uz tā darbināt Windows 7 vai 8.1 - Windows Update pakalpojums nestrādās. Tās nav nekādas baumas; par to oficiāli paziņojis Microsoft Support. Ietekmēti tiek šādi procesori:

1. Intel 7. paaudze Kaby Lake vai jaunāki
2. AMD 7. paaudze Bristol Ridge vai jaunāki
3. Qualcomm 8996

Tas, ka šiem procesoriem ir atbalstīti draiveri uz Windows 7/8.1 - lietas būtību nemaina. Pamatojums:

Code: Select all

Windows 10 is the only Windows version that is supported on the following processor generations(...) Because of how this support policy is implemented, Windows 8.1 and Windows 7 devices that have a seventh generation or a later generation processor may no longer be able to scan or download updates through Windows Update or Microsoft Update.
Mēģinot instalēt atjauninājumus, parādīsies kļūdu paziņojumi:

Code: Select all

Unsupported Hardware
Your PC uses a processor that isn’t supported on this version of Windows  and you won’t receive updates.

Windows could not search for new updates
An error occurred while checking for new updates for your computer.
Error(s) found:
Code 80240037 Windows Update encountered an unknown error.
Ko tagad darīt, ja nu negribas Windows 10, bet atjauninājumi nepieciešami? Izmantot, piemēram, WSUS Offline pakalpojumu.

Image

Posted: 17 Mar 2017, 20:15
no GuntOn
Izskatās, ka M$ visiem spēkiem spiež lietotājus pievērsties pingvīnam vai ābolam.

Posted: 17 Mar 2017, 21:20
no Zombers
Nez, nez Win vairs ir vajadzigs jauniesiem preks spelem vai ari kadiem MS Office cienitajiem, jo tiem kas izmanto datoru tikai soctikliem, reikinu nomaksai un kadai online spellitei, Win tik tiesam nav vajadzigs.
Tikai nesaprotu kapec vairaki datorazotaji liek ieksa Ubuntu vai vel trakak FreeDOS nokura vispar nekadas jegas, tads Ubuntu bijusam Win lietotajam kinas abece, labak butu vienojusies ar kadu Linux Mint vai Zorin OS kuri butu uzreiz saprotamaki.

Posted: 18 Mar 2017, 07:02
no uldics
Windows 10 bijušam Windows XP lietotājam tāda pat Ķīnas ābece. Un kāpēc lai vienotos? Liek tik virsū un miers, tur jau tā freedom ideja. Bet par Freedos un tiem mistiskajiem puslinuksiem, ko pa kādam tirgotājam piedāvā, tas man laikam nekad nebūs skaidrs. Tā kāda ietiepība? Tik daudz sajēgas bija kā uzlikt tipa nezināmu sistēmu, bet tālāk pagūglēt rokas par īsām, lai uzliktu normālu Linuksu? Nav nekāda raķešzinātne, jau cik gadus var tupi klikšķinot next, next uzlikt kaudzi distributīvu.

Posted: 18 Mar 2017, 08:07
no richijs
Linux grafiskās vides izskats jau ir pats pēdējais, kas atturētu cilvēkiem migrāciju. Drīzāk pavisam fundamentālas atšķirības no windows. Ar mac ir nedaudz vieglāk, jo tur vismaz lielākā daļa programmas vienas un tās pašas. Pašlaik personīgi domāju, ka linux lielākais klupšanas akmens ir kvalitatīvu video karšu draiveru neesamība.

Posted: 18 Mar 2017, 14:47
no LooNeY
Ķip 7 vai 8 nenotiek 'izspiegošana' :D

Image

Ja gribi lai neizspiego jaatgriežas xp vai w2000 akmens laikmetā!

Posted: 18 Mar 2017, 19:29
no romajo
Ar win ir tā, ka pa lielam pofig kāds laidiens, pat vecas progas var palaist. Linuksī jau liekas ir citādi, pirmkārt jau dažādām distrām var nederēt viena proga, pat jaunākam vienas distras laidienam var nederēt tā pati programma, jāgaida, kad ajauninās. Par Instalēšanu un konfigurāciju vispār nav ko runāt, ja win tas ir pa lielam vienkārši viss ir caur dialog logiem un to var paveikt gandrīz katrs next next spaidītājs, tad linuksī jau ir laime, ja programma ir software centrā un var uzinstalēt un konfigurēt gandrīz tā pat, kā windā, bet ja jāsāk ņemties ar termināli, tad parastam lietotājam nav izredžu. Tas man liekas arī ir galvenas, kas atgrūž parasto lietotāju no linuks.

Posted: 18 Mar 2017, 21:56
no biivers
Un kā ar obligāto prasību - pārdodot pc, to odrošināt ar opsistēmu? Jo "pliku"jau nevar :> Un freedos nav operetājsistēma?

Posted: 18 Mar 2017, 22:32
no Lcs006
Parasts lietotājs neko no minētā nedara. To dara dauns, kurš uzskata, ka kaut ko prot..

Posted: 19 Mar 2017, 11:11
no atlans
parastam lietotajam vajag windows speles, ta ka win xp nobruka ar fatal error parmetos uz ubuntu, wine ari labi \velk diablo 2 un mu online. Uz plaukta jauno pc gaida windows 10. Gnome pec manam doma ir vienkarsa vide, ja google draugs tad ar linux nav gruti. arhive vieta liekam http://old-releases.ubuntu.com/ubuntu