GO Keyboard - nekaunīgi spiegojoša Android aplikācija

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

GO Keyboard - nekaunīgi spiegojoša Android aplikācija

Post no samurajs » 23 Sep 2017, 20:02

Google Play programmu veikalā sastopamas divas populāras GO Keyboard ekrāna klaviatūras - “GO Keyboard – Emoji keyboard, Swipe input, GIFs” un “GO Keyboard – Emoticon keyboard, Free Theme, GIF“. Reitings tām ir ļoti augsts: 4.5 un 4.4 attiecīgi, un kopējais lejuplāžu skaits ap 200 miljoniem. Abas aplikācijas izstrādā ķīniešu kompānija GOMO Dev Team.

Adguard izstrādātāji, kuri izlaiž tāda pat nosaukuma reklāmbloķētāju, ievērojuši, ka minētās klaviatūras spiego un dara to pavisam nekaunīgi. Instruments Adguard for Android uzrāda kādu trafiku ģenerē katra aplikācija. Uzreiz pēc instalācijas GO Keyboard nosūta serverim lietotāja GMail e-pasta adresi, atrašanās vietu, abonenta ID un visu informāciju par tālruni. Komunikācija notiek ar desmitiem IP adrešu. Bez tam aplikācija instalē izpildāmos kodus, no kuriem vairākus spraudņus antivīrusi marķē kā adware vai PUP (potenciāli nevēlamas programmas). GO Keyboard arī pieprasa un saņem visas iespējamās atļaujas un jebkurā brīdī servera saimnieki var izmainīt aplikācijas darbību sev vajadzīgā veidā.

Š…emot vērā, ka minētās klaviatūras orientētas uz plašu smailiju un citu čata atribūtu lietošanu, to galvenā auditorija varētu būt pusaudži. Attiecīgs ziņojums Googlei jau nosūtīts.

Image
Image

Pievienot atbildi

Return to “IT ziņas”