Prezentēta Intel Core 8. paaudzes galddatoru CPU līnija

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Prezentēta Intel Core 8. paaudzes galddatoru CPU līnija

Tiek skatīts 8 ierakstu – 1 līdz 8 (no 8 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #163075
    samurajs
    Participant

    Procesoru ražotājs Intel paziņojis par jauno Coffee Lake CPU līniju galddatoriem, kas atbilst 8. paaudzei . Tos ražo ar uzlabotu 14 nm tehnoloģisko procesu, un procesoru galvenā iezīme ir – vairāk kodolu un augstāka cena. Ja neņem vērā HEDT klases risinājumus, tad tā ir pirmā kodolu skaita palielināšana kopš 2006. gada, kad iznāca modelis Intel Core 2 Extreme QX6700.

    Tātad Core i7/i5 tagad būs ar 6 kodoliem, bet i3 – ar četriem. Core i7 modeļos realizēts HyperThreading, tāpēc procesori varēs apstrādāt līdz 12 pavedieniem vienlaikus. Visos CPU būs iebūvētā grafika GPU Intel HD Graphics 630 un tie varēs strādāt ar Intel Optane datu glabātuvēm. Tiek atbalstīti DDR4-2666 RAM moduļi, vienīgi Core i3 vēl darbosies ar DDR4-2400.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_sm001750_1.jpg[/img]

    Taktsfrekvence visjaudīgākajam modelim Core i7-8700K ir 3.7 GHz, bet noslodzes gadījumā tā īslaicīgi sasniedz iespaidīgu vērtību 4.7 GHz. Dinamiskā virstaktēšana Turbo Boost Max 3.0 netiek lietota; jāiztiek ar veco Turbo Boost Max 2.0. Acīmredzot tas darīts, lai siltuma izdale iekļautos 95 W TDP robežās un nenāktos pārstrādāt dzesēšanas sistēmu.

    Kas attiecas uz cenām, tad tās augušas vidēji par 18% salīdzinājumā ar 7. paaudzi . Tabulā redzamās nav veikala cenas, bet gan vairumtirdzniecības partijām no 1000 gab.

    Reizē ar CPU Coffee Lake Intel prezentēja arī sistēmas loģikas komplektu Z370. Mātesplates ar šo čipsetu atbilst 6-kodolu CPU palielinātajām prasībām pret elektrobarošanu un atbalsta DDR4-2666 RAM. Pirmās mātesplates ar Z370 tiks laistas klajā 5. oktobrī.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_002_17.jpg[/img]

    #331370
    Mad182
    Participant

    Garlaicīgi. Būtu labāk uztažojuši kaut ko ar vairāk kodoliem.

    #331371
    Andron MacBeton
    Participant

    Un priekš kam tas vajadzīgs? Lai darbinātu pajolu ceptās bloatware?

    Mazmīkstie, un tamlīdzīgi tirliņi, tik ceps bezjēdzīgus sūdus un Intels piedāvās visiem “izeju” – jaudīgāku proci.

    Ar ko tad tik ļoti atšķiras Office 4.3 no Office 2099X+gold+extra?

    Pirmajam pietika ar 120MHz proci, pēdējam vajag 3000MHz.

    Videoapstrādei vajag? Vai tad obligāti vajag MainFrame ar videoapstrādes softu vajag iebāzt 1 mazā PC?

    Kāds vispār atcerās ko nozīmē tas akronīms “PC”?

    Spēlēm vajag? Parādiet man tās spēles, kurām vajag to procesora jaudu priekš pretinieka AI! Cik esmu tās jaunās redzējis – ne ar ko neatšķiras no Duck Hunt! Tikai pa vidu iebāzti videoklipi. Kautkur skrien, šauj kautkur apmēram scenārija virzienā un “tiec tālāk”.

    Wannabe koderu sapnis – 7GHz

    #331372
    Mad182
    Participant

    Ne visiem vajag darbināt tikai ofisu un spēles. Es piemēram ar prieku gaidu katru jaunumu desktopu cpu jomā, savādāk jāpērk serveru dzelži par baiso naudu.

    Viens Ryzen 1700X man tagad dzīvo šādi:

    [img]https://img.exs.lv/m/a/mad/kodoli.png[/img]

    Diemžēl izskatās, ka Intelis neko ievērības cienīgu jaunu nav izlaidis.

    #331373
    Andron MacBeton
    Participant

    Jā, visu izskaidrojoša bilde.

    Tikpat labi var rādīt vīrusaina Windows80 noslodzi, un teikt ka vajag jaudīgāku proci.

    #331374
    Kon
    Participant

    nedirs ofisam :>

    tur viss ir labi un ērti

    #331375
    Andron MacBeton
    Participant

    Ja jau tik forši tad uzdāvini vienai man pazīstamai SIA vienu licenzi!

    Un protams arī OS uz kā palaist – win7 retail.

    #331376
    Kon
    Participant

    nu kāds sakars 😀

    offissss neaizgāja windas ceļu, 10tā, man arī sāp, bet 16. ofiss ir ahujenns :>

Tiek skatīts 8 ierakstu – 1 līdz 8 (no 8 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā