Microsoft lāpa Windows 10, bet Windows 7 atstāj plosīšanai hakeriem

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Microsoft lāpa Windows 10, bet Windows 7 atstāj plosīšan

Post no samurajs » 07 Okt 2017, 19:10

Googles datordrošības eksperts no Projekt Zero apakšvienības Mateušs Jurčiks (Mateusz Jurczyk) publicējis izsmeļošu ziņojumu, kas atmasko Microsoft politiku Windows drošības jautājumos. Ja ir atklāta ievainojamība, to aizlāpa vispirms uz Windows 10. Uz Windows 7, kuru lieto puse pasaules, šis process notiek vēlāk vai vispār "tiek aizmirsts". Tas, pēc M. Jurčika viedokļa, saka priekšā hakeriem, kur ievainojamība meklējama. Izmantojot binary diffing failu salīdzināšanas paņēmienu, salīdzina labojumus modernākajā OS laidienā ar vecākajiem. Utilītprogramma Diff salīdzina divus failus, atšķirības uzrādot pa rindiņām. Tā kā Windows 7, Windows 8 un Windows 10 visi ir no Vistas cēlušies, atšķirības daudzos sistēmas failos ir minimālas.

Kā pierādījumu Jurčiks min ievainojamību CVE-2017-8680, kas atrodama Windows 7 un 8.1, bet ne Windows 10. Kad Project Zero maija mēnesī paziņoja Microsoftam par šo drošības caurumu, septembrī bija gatavs ielāps - bet tikai Windows 10 sistēmām. Pārējās OS versijas vienkārši aizmirsa. Eksperts sāka rakt dziļāk un drīz vien atraka vēl divas ievainojamības CVE-2017-8684 un CVE-2017-8685, kuras Windows 10 vidē ir aizvērtas, bet uz W7 un W8.1 joprojām aktuālas. Lietot binary diffing izrādījies tik vienkārši, ka pēc Jurčika teiktā, tas ir pa spēkam pat mazpieredzējušiem hakeriem.

Secinājums: Windows 7 un 8.1 lietotāji tiek apmānīti ar drošības ilūziju. Atjauninājumi katru mēnesi pienāk, bet to saturs ir miglā tīts. Kaut ko protestēt ir veltīgi - Redmonda uzreiz ieteiks migrēt uz Windows 10.

Image
Image

User avatar
russo
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 313
Pievienojies: 02 Nov 2014, 21:00
Reputācija: 1

Post no russo » 07 Okt 2017, 20:38

Es neesmu baigais MS fanboy, bet es nesaprotu vienu. Kādēļ visa pasaule uzskata, ka MS viņiem ir kaut ko parādā? Pirmām kārtām puse pasaules lieto MS produktus nemaksājot par licenzēm. Otrām kārtām, kad pirki MS OS samaksāji par to, ko nopirki "As Is", kā teikt. MS principā nav pienākuma labot nevienu kļūdu. Viņi tikai izpilda savu free-will supportējot savus produktus vairākus gadus. Ja Tevi neapmierina gramatikas kļūdas grāmatā, tu taču neprasi izdevniecībai pārrakstīt visu grāmatu vai izlabot kļūdas!? Tāpat Tu arī grāmatu visticamāk neatgriez atpakaļ, jo tur jau ir pankūkas pabijušas. Tad kāda velna pēc pasaule uzskata ka MS viņiem ir kaut ko parādā? Nu nepatīk tev tie bakdori - NELIETO!!! Izslēdz ārā, uzkāp uz jumta un nomet lejā to kasti! Pats arī nolec! Par 100 zaļajiem visa pasaule sagribējusi, lai MS mūžu mūžos vecus mēslus lāpa!? MS par velti visiem izdalīja W10 un paziņoja, ka vecās versijas nesuportēs! Manuprāt tas ir vairāk nekā godīgi un dāsni!
Tad kādēl nepārtraukti notiek šitā samazgu vārīšana!?
Da blin.. ņemiet un rakstiet paši savas OS, pērciet Ä€bolus vai lietojiet Linuxus. Pilna **dritvai kociņ** ar alternatīvām!
Bet nē.. tomēr negrib neviens tos mēslus lietot. Un tai pat laikā ar MS nav mierā. Galīgi visi par plānprātiņiem kļuvuši!? **dritvai kociņ**, Līvu laukumā katru vasaras mēnesi pa 100 Eur nodzert visi var, bet upgreidoties naher. ...Dzelži nevelk... nu ja Tu nevari atļauties jaunu dzelzi, tad acīmredzot tev smadzene ir krietni par mazu, lai tādam nopelnītu. Ja smadzene ir par mazu, tad sēdi ar savu superoptimālo XP un nesmirdi! Lieto savu XP līdz bezsamaņai, bet nedrāz citiem smadzenes!
Par MS Office tas pats.. bauro bļauri par compatibility ar kaut kādu 95. gada versiju!? Nopietni? Jums visi mājās!? Varbūt Jūs arī gribat, lai Jūsu jaunajam X5 būtu detaļu atpakaļsavietojamība ar kaut kādu 90.o gadu modeli!? Tāpat tie bļauri 80% gadījumos lieto zagtu MS Office versiju. A otra daļa kura tālajos 90.iztērēja savus 300 zaļos manuprāt jau sen viņus ir atpelnījusi. Nez kādēl aiphonus visi maina katru gadu, bet reālus darba instrumentus, kā ekseli neviens nevar nomainīt.
Pēc šīs analoģijas sanāk, ka ja es 90jos nopirku bembi, tad vāciešiem man mūžu mūžos ir jānodrošina free support, upgrade and compatibility ar vecākām versijām!

Vnk ZB šitā diršana, ka šiem kaut kas nepatīk MS politikā. Vēlreiz saku - nepatīk? NEPĒRCIET un NELIETOJIET! Parādiet MS kurš te ir saimnieks! Uzrakstiet labāku versiju! Supportējiet savu 30 gadus veco izstrādi! Lāpiet ielāpus! Parādiet MS, kā pareizais bizness jātaisa! Bet NEDIRSIET bļodā no kuras katru dienu strebjat savas samazgas!

User avatar
ruukjis
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1981
Pievienojies: 16 Apr 2009, 15:39
Reputācija: 0

Post no ruukjis » 07 Okt 2017, 21:37

Izskatās, ka tev ir kaut kas aizvēries. Dēļ gramatikas kļūdām grāmatā, tev nevar atņemt bildes un dokumentus, kuri ir TAVS īpašums, nevis grāmatas autora; dēļ drukas kļūdām grāmatā, nevar izlasīt tavu sarakskti ar mīļāko un šantažēt tevi līdz mūža galam.
Gribu redzēt, ko pats teiktu saņemot OS, kura gļukot un mestu BSODus ik pa 5 min. Un MS pateiktu: "Fcuk you, naudu samaksāji, DVD saņēmi, tagad at3,14sies!" Būtu pirmais, kurš raudātu šajā pat forumā.

Bet vispār atdzīsties - tu esi šmigā. Skaidrā neviens neraksta sašutuma pilnus memuārus kādas kompānijas aiztāvešanai. :D

User avatar
russo
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 313
Pievienojies: 02 Nov 2014, 21:00
Reputācija: 1

Post no russo » 07 Okt 2017, 23:18

:) Neatzīšos! :) Es neaizstāvu kādu konkrētu kantori. In general runāju.
"BSODus ik pa 5 min" - really!? Jautājums, kur un kā Tu centies viņu uzinstalēt!? Mby rokas līkas? Tad nes pie mūsu slavenā "datorspeca"!
Klau... gan jau ka MS 95o arī lietoji... Toreiz tač arī brēci, ka amīši Tevi spiego un ka OS vispār vienos cauromos. Nu.. piepisa Tevi MS toreiz, piķi paņēma, sūdu iesmērēja un disketes atpakaļ nepaņēma. Tad jautājums - a kāda hu**a pēc Tu nopirki XP, Vistu, 7 vai pat 10o!? Nu blin.. visa pasaule brēc, kāds MS ir mēsls... vispārzināms pieņēmums,... ko tad Tu viņu pirki!? Vai arī Bils Tev pielika siltu gaļu (pi***i) pie lūpām un piedraudēja, lai Tu nopirku/lietotu kārtējo MS mēslu!?

Vai arī gribi Teikt, ka Tev iesmērēja!? Tādu gudrinieku, kā Tevi appisa? Cmon!..

Karoč, neviens Tev ar varu nelika pirkt/lietot to vai šito softu! Ja jau softs ir tāds mēsls, nu tad neglabā tur savas krāna bildes un mīļākās pupus. Lai sūta pa pastu bildes!

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Post no shady » 08 Okt 2017, 00:02

Vispār es arī piekrītu russo. Tā ir milzīga kompānija, kuras mērķis ir radīt peļņu. Viņiem ir pilnīgi nošpļauties uz to, ka kādam kaut kas nepatīk, ja peļņa turpina augt.
Es, piemēram, savas IT gaitas aizsāku jau ar MSDOS un Win 3.X, tā kā man ir iespēja ļoti labi salīdzināt MS versiju attīstības gaitas. Un, jā, man ar nepatīk MS "darbs", tāpēc es to vairs nelietoju jau n-tos gadus uz sava datora. Tā ir mana izvēle, tāda pati, kāda ir ikvienam citam bļāvējam - nelieto, ja kas nepatīk.
BET, russo - manuprāt, lielākais cepiens nav par to, ka Win vecās versijas apzināti netiek atbalstītas - bet tas, ka kompānija vāra mēslus un nespēj normāli saņemties un uztaisīt kvalitatīvu maksas produktu.
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

User avatar
russo
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 313
Pievienojies: 02 Nov 2014, 21:00
Reputācija: 1

Post no russo » 08 Okt 2017, 00:36

Nu. Tas ir cits jautājums. Man jau arī liekas, ka tik liels uzņēmums jau nu toč varētu atļauties uzražot kaut ko tiešām perfektu. Visticamāk, OS nav viņu lielākā prioritāte vai arī to produktu ir tik daudz, ka galus īsti kopā savilkt nevar. Ne jau visi no MS strādājošajiem ir developeri. Domāju, ka DEVi tur ir kādi labi ja 20% no visiem. Un ja paskatās, visus Azure, MS Office, Navision, SQL utt,.. to supportējamo produktu tiešām ir baigi daudz. Developeru izmaksas augstas. Rezultātā, kā es domāju, pašas OS izstrādes ir uz minimuma. Sēž kādi 100 purni un labo W10 kļūdas un ja šiem uzplijas betons ar savām W95 problēmām, tad.. reakcija ir nojaušama.
Vispār mani izbrīna, ka 30 gadu laikā ir tikai 3 lietojamas OS. Laikam jau tā Zeme nav tik liela.

User avatar
ruukjis
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1981
Pievienojies: 16 Apr 2009, 15:39
Reputācija: 0

Post no ruukjis » 08 Okt 2017, 02:08

Divi auni **dritvai kociņ**.
1. @ Russo. Es nerunāju par sevi vai tevi, bet vispārināti, tu autists neaptēstais. Palasi forumus, kad iznāk kāda jauna Winda. Katrā IT forumā būs vismaz viens, kas vaimanās par sūrām problēmām un būs desmiti, ja ne pat simti, kas piebalsos. Ja viņi tos gļukus neizlabotu, tad zaudētu klientus. Un nevis tādus forumā kakātājus kā tevi vai mani, bet gan korporācijas. Kā tev liekas kāpēc izlaboja EternalBlue ievainojamību XP Windai? Tāpēc, ka Betonveidīgie šņukstēja forumos? Jeb varbūt tāpēc, ka lielie klienti (piemēram, bankas ar saviem bankomātiem) pakratīja pirkstu MS virzienā?
@Shady Un kā tu plāno radīt peļņu, ja neviens nepirks tavu produktu, jo iepriekšējais bija kaksis, kuru tu atteicies labot?
Š ie "iealāpi" ir ļoti līdzīgi kā garantijas remonti jebkurai citai precei. Ja tev (piezīme autistam: es runāju vispārināti, nevis par kādu konkrētu personu) noplīstu Samsung TV un garantijā tev pateiktu: "kraties nakuj, pats vainīgs". Es neticu, ka pēc tam atkal pirktu Samsung TV. Ar OS un vispār jebkuru softu ir tā pat.

User avatar
MeistarsUnVergs
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1389
Pievienojies: 22 Aug 2014, 15:14
Reputācija: 1

Post no MeistarsUnVergs » 08 Okt 2017, 03:57

Idioti! Vai jūs pirktu automašīnu, kuru pēc 2 vai 5 gadiem vairs nevarēs lietot?? Microsoft ir pietiekami bagāts, lai pilnībā atbalstītu jebkuru viņu izlaisto programmatūru nākamos 500 gadus.
Legālās programmatūras lietotāji ir vēl lielāki stulbeņi par legālo narkotiku lietotājiem

User avatar
cesedy
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 394
Pievienojies: 17 Sep 2009, 03:23
Reputācija: 0
Atrodas: Guernsey, UK

Post no cesedy » 08 Okt 2017, 05:33

Un kāpēc bankomāti nestrāda, pirmām kārtām, uz sistēmas, kur nav šāds EternalBlue, un pēc visiem slavētājiem - mums nav vīrusu?
Un Microsoft vispār nevajadzēja izdot nekādu atjauninājumu. Ļoti labi tika izziņots, ka WinXP atbalsts beidzas 2014. gada 8. aprīlī, un līdz tam laikam uzņēmumiem bija jāizveido sava programatūra uz drošāku sistēmu. Tas, ka gribēja vairāk iebāzt kabatā, nekā ieguldīt progresā ir pašu vaina. Tas jau bija sagaidāms, ka beidzoties suportam, tad tik atklās pašas lielākas ievainojamības.
Tas ir kā prasīt garantiju pēc garantijas beigām.

Lai šie "lielie klienti" paši veido savu iekšējo OS. Naudas viņiem ir. Bet paši apdirsīsies, jo pirmajā dienā tiks uzlauzti. Tad jau vieglāk ir vainot Microsoft.
Agrāk es domāju, ka shady ir normāls....Tagad zinu - viņš ir galīgs cirvis. /© cesedy/
Image

Raibais
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 68
Pievienojies: 28 Dec 2010, 23:49
Reputācija: 0
Atrodas: UK

Post no Raibais » 08 Okt 2017, 11:22

MS mani uzsēdināja uz savu produkciju, man 4klasē sāka mācit kā apieties ar datoru un tur viņš bija, MS, es biju mazs un nesapratu ko daru, bet man patika un turpinu lietot.. Vispār MS nevajag uzspiest sīčiem, jo šie paliek atkarīgi no gaismiņām un krāsiņām. Itka jau neslikts os, bet nu jaunākajām versijām man nestrādā .bat un pēdējam os nebija pat cmd.. nezinu, bet bija rakstīts. Takā viņi cenšas mūs ierobežot.
Grāmata "Bembijs un draugi" ir balstīta uz patiesiem notikumiem.

User avatar
ruukjis
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1981
Pievienojies: 16 Apr 2009, 15:39
Reputācija: 0

Post no ruukjis » 08 Okt 2017, 11:40

Kas maksā, tas pasūta mūziku. Es neesmu sajūsmā, par to, ka tiek lāpīts XP, bet Russo murgi arī ir pilnīgs overkills. Ja MS izlaistu absolūti perfektu OS, kura visiem strādātu bez super gļukiem, tad varētu diskutēt par to kādi ir viņu pienākumi. Š obrīd tas ir nepiedodami, ja MS paziņot, ka nehren nebūs ielāpi.

User avatar
Evers
Vecākais lietotājs
Atbildes: 4339
Pievienojies: 11 Feb 2009, 15:13
Reputācija: 0

Post no Evers » 08 Okt 2017, 15:18

russo, acīmredzot neredz lielo bildi :)
Cilvēkiem, redz, nav citas izvēles dēļ MS lobēšanas un zombēšanas jau no pirmajām klasītēm pamatskolā, tad ar to, ka darba vietās viss balstās uz MS lai gan visur, gan skolās, gan darba vietās visu varēja darīt ar alternatīvām.
Kad es dzīvoju Latvijā, tad lietoju pirātisko Windows domājot, ka ar labāku finansiālo situāciju labprāt nopirktu Windows XP, vēlāk 7, tagad varu atļauties visu legālu, bet netaisos pirkt Windows 10 dēļ tā kāds mēsls tas ir, principa pēc, jo esmu spiests to lietot dēļ DirectX 12, kuram tehniski ir visas iespējas darboties uz pēdējā sakarīgā Windows - 7, bet alkatības pēc tas nav noticis. Š o kriminālo netīro biznesa paņēmienu izmantojušo organizāciju es netaisos finansēt, gaidu kad spēļu izstrādātāji sāks izstrādāt spēles priekš Vulkan/Linux, jo visu pārējo jau varu izdarīt uz Linux. Ja notiks brīnums un MS vadība un politika nomainīsies un izstrādās lietojamu OS, labprāt nopirkšu.

Viesis

Post no Viesis » 08 Okt 2017, 16:15

Vispār perfekts biznesa plāns, āfrikai palīdz ieviest elektrību, ievieš datorus un apmāca lietot Micrasoft produkciju, tālāk nēģeri nopērk datoru un nākās pirkt windowsu, jo redz citu neko nemāk. Bilam biznes iet no rokas.

User avatar
russo
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 313
Pievienojies: 02 Nov 2014, 21:00
Reputācija: 1

Post no russo » 08 Okt 2017, 18:46

A ko tu pisājies! Atver Notepad.exe un kodē pats savu DirectX! Ko piepisāties izstrādātājam!? Nepatīk - kodējiet paši! Taisiet savu godīgo un pareizo biznesu! Parādiet pasaulei, kā tas jādara! Nepatīk MS lobijs - nu lobē pats! Tevi tač neviens netur!
Es nesaprotu šito bļauru parku, kuri 98% gadījumos visi sēž uz MS un nodirš! Ko ta Tu viņu lieto!?
Taisi pats savas darbavietas un ievies tur sevis rakstīto OS un sevis rakstīto Ekseli! Ko tu pis smadzeni MS, Google, SAP, Oracle un parējiem!? Tieši to pašu Tu dari ar lokālo valdību - arī visi zagļi un kretīni. Viens pats Tu esi tas pareizais, godīgais un visādi citādi perfektais! Tikai pats savu pakaļu no speķainā dīvāna ne par centimetru neesi atrāvis, lai kaut ko uzlabotu. Viss ko māki ir kritizēt un **dritvai kociņ** sētas stabam!
Ja Tu apgalvo ka W10 ir mēsls, tad man ir pamatotas aizdomas par Tavu intelekta līmeni, kurš to vien bija spējīgs izdomāt, kā paņemt SMS kredītu un aizjāties uz Īriju sēnes lasīt. Krimināls un netīrs šeit esi tikai Tu pats.

Man arī ir lietas kas nepatīk W10, vai kas pietrūkts, bet ir jābūt stulbenim, lai apgalvotu, ka OS ir mēsls. Vai ka MS politika ir mēsls. Tas ir viņu bizness un viņu tiesības to veidot, kā viņi vēlas. Tās ir viņu likumīgās tiesības uzražot mēslu un aiziet pa Nokia skuju taku.
Es šeit nerunāju tikai par MS, bet arī par ElectronicArts, Sony, Valve, Linux, WordPress utt. Nevienam no viņiem nav publiska pienākuma uzturēt savas vecās izstrādes. Ja Tevi neapmierina tas, ko Tu nopirki un uzskati, ka Tevi piepisa - ej uz tiesu, atsakies no turpmākas lietošanas vai vienkārši noslīcinies. Nav izstrādātāju pienākums, kaut ko suppoertēt mūžu mūžos vai ieviest kādu betonam svarīgu fīču! Tā ir viņu brīva griba, lai noturētu pircēju kritiskās masas lojalitātei. Brīva Griba!
Drīz laikam uzskatīsiet, ka WiFi neesamība lidmašīnā ir Jūsu tiesību pārkāpums!?

User avatar
russo
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 313
Pievienojies: 02 Nov 2014, 21:00
Reputācija: 1

Post no russo » 08 Okt 2017, 18:53

Tas ir kaut kas slikts vai nepareizs? Kā Tu rīkotos?

User avatar
russo
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 313
Pievienojies: 02 Nov 2014, 21:00
Reputācija: 1

Post no russo » 08 Okt 2017, 18:54

MS Windows pēc 5 gadi nevar lietot!?
Tas cik bagāti viņi ir nav "tvojo soba4oe delo" un Tev nav galīgi nekādas darīšanas ar to. Viņu peļņas rādītāji nekādīgi nekorelē ar to cik simtgades ir jāsuportē kaut kāda programmatūra. To diktē konkurence un lietotāju kritiskās masas lojalitāte. Pie tam, Windows OS jaunu galīgi nav viņu jājamais zirdziņš peļņas rādītāju ziņā.
Kā jau vairākas reizes teicu - ražo pats savu OS un LŠªDZU SUPPORTĒ VIŠ…U NÄ€KAMOS 500 GADUS! Un tos websaitus, kurus uzražo, arī lūdzu nosuportē nākamos 500 gadus. Parādi pareizo piemēru.

User avatar
ruukjis
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1981
Pievienojies: 16 Apr 2009, 15:39
Reputācija: 0

Post no ruukjis » 08 Okt 2017, 19:35

Un tās ir manas tiesības līst forumos un gaudot par to, ka MS ir svimpji, viņu politika sūkā dupsi un OS ir bagains kaksis.

KenY21
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 13
Pievienojies: 20 Sep 2011, 14:35
Reputācija: 0

Post no KenY21 » 08 Okt 2017, 19:37

Trekns +1 russo teiktajam. Daudzi brēcēji joprojām dzīvo pagātnē un neizprot, ka dzīvojam kapitālismā ar brīvo tirgu un M$ "taisa" biznesu nevis nodarbojas ar labdarību. Un vienīgais kā parādīt savu neapmierinātību ar produktu/pakalpojumu ir to nepirkt/nelietot.

KenY21
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 13
Pievienojies: 20 Sep 2011, 14:35
Reputācija: 0

Post no KenY21 » 08 Okt 2017, 19:40

Klasika... Kad aizver muti par tēmu uzreiz sāk šņukstēt par "savām tiesībām"...

User avatar
ruukjis
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1981
Pievienojies: 16 Apr 2009, 15:39
Reputācija: 0

Post no ruukjis » 08 Okt 2017, 20:24

Un kāpēc es nedrīkstētu izteiktie par to, KAS tieši man nepatīk? Ja nebūtu forumos šņukstētāju, jo pie pasaules varas būtu tādi plānprātiņi kā tu un Russo, tad MS nekad neuzzināt, kas viņu produktos ir slikti - tos vienkārši kādā brīdī nepirktu.
Bet par cik ir vārda brivība un kritika ir atļauta, tad es varu rakstīt savā (un es šeit atkal runāju vispārināti) blogā, ka MS ir svimpji, jo redz, apdala manu mīļāko OS ar apdeitiem.
Tas, ko pēc tam MS dara ar šo informāciju, tā ir viņu darīšana - es ticu, ka viņiem ir vesela analītiķu un mārketologu armija, kas izvērtē cik ekonomiski pamatoti būtu izpildīt manas kaprīzes un tādejādi iegūt pluspunktus savai karmai, vai tieši pretēji - ignorēt mani un izraisīt fleimvārus notepad forumā...

User avatar
Evers
Vecākais lietotājs
Atbildes: 4339
Pievienojies: 11 Feb 2009, 15:13
Reputācija: 0

Post no Evers » 08 Okt 2017, 21:21

Bitīt matos, šodienas C-vitamīna deva pārsniegta :D Paldies Russo

Tavai informācijai, dzīvē nekad nevienu kredītu neesmu ņēmis, pat uz nomaksu neko neesmu pircis un nevienām sēnēm tuvumā ar neesmu bijis, darbs man "laimes zemē" ir 95% ar kompi, brīnumaino Windows 10 protams :D (kā jūzeris, adminēt jau piegriezās tālajā 2011tajā kad vēl LV biju, atstāju to lauciņu Betonam :D)

Pēc tava teiktā, var saprast, ka mums visiem jābūt tupiem kapitālisma aitiņām, kam akli ar prieku jārij viss ko konsūmerims mums baro. Ja es nopirkšu tagad jaunu auto un lamāšos ka pārbāzts ar elektroniku, pats neko nevar saremontēt, aizdedze ar pogu utt, tad arī teiksi ka lai nepērku tās jaunās neremontējamās mašīnas (kad vecas labas vairs nopirkt nevar un detaļas dabūt grūti) bet lai pats nagloju no kartoniem un dēļiem savu Flintstonmobīli?

Tu esi kapitālistu sapnis.

User avatar
KoЯn
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2219
Pievienojies: 18 Jūn 2009, 20:46
Reputācija: 0
Atrodas: Galvaspilsēta

Post no KoЯn » 08 Okt 2017, 23:45

Iekš I Tried cilvēkiem ir tas ekstrēms, kuram piederoši dročī uz linux (piebilde, rants nevis uz linus, bet uz tiem, kas vnm bāž iekšā savu cik-ms-sūkā-**dritvai kociņ**-un-linux-ir-labzz), kuriem šķiet, ka trackings ir valdības pirksts un windai jābūt vismaz 10 gadus vecai, lai to varētu normāli izmantot :>
Pārējiet iet līdzi laikam un pelna naudu, kamēr truhardkorspeciālisti atpelnās par kapejkām

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Post no shady » 09 Okt 2017, 01:01

ruukjis - Nav runa par to, ka ir suports un iznāk ielāpi. Nesaku, ka vajag domāt utopiski - izlaist perfektu lietu un nekad nevajadzēt to uzlabot/izlabot/izmainīt ko. Bet kvalitāte, ko domāju par mūsdienu "programmētājiem" (un ne tikai par MS) - ir diez gan dranķīga. Un MS ir pelnošais gigants, kurš nedrīkstētu atrunāties ar cilvēku trūkumu, laika nepietiekamību, entuziasma trūkumu vai vēl sazin ko...
Un MS uz to smuki brauc cauri (tāpat kā Apple pēc Stīva aiziešanas viņsaulē) - dulburi ir un būs lielākajā vairākumā. Un tas ir no sērijas "iphone ir labākais telefons pasaulē, jo tas taču ir iphone" tāpat kā "lai dators strādātu ir nepieciešams windows"...
Tavu piemēru par TV, līdz ar to, neņemu vērā, jo neredzu tam jebkāda veida saistību ar manis teikto. Pieņemu, ka pārprati manu iepriekšējo komentāru.
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

User avatar
MeistarsUnVergs
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1389
Pievienojies: 22 Aug 2014, 15:14
Reputācija: 1

Post no MeistarsUnVergs » 09 Okt 2017, 02:02

Kāpēc man jāmaina iekārta, kura ir darba kārtībā? 5 gadi nav nekas. Savulaik tēvs pirka magnetafonu un viņam bija 25 gadu garantija. Nokalpoja viņš gandrīz divreiz ilgāk. Kāpēc datori nevar normāli kalpot un tikt supportēti vismaz 25 gadus, ar tikpat lielu extended supportu? Tiek mākslīgi spiests cilvēkus visu laiku pirkt jaunu tehniku, kad vecā vēl var kalpot 10+ gadus bez problēmām.

Es saprotu, CPU jauda un pārējais aug, bet tas nenozīmē ka arī Pentium3 nevar tikt izmantots web brauzēšanai, teksta apstrādei un servera vajadzībām.
Legālās programmatūras lietotāji ir vēl lielāki stulbeņi par legālo narkotiku lietotājiem

uldics
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 428
Pievienojies: 26 Sep 2009, 11:59
Reputācija: 0

Post no uldics » 09 Okt 2017, 05:59

Nu tu gan sameti vienā kastē skrūves ar krustnagliņām un lego.

User avatar
ruukjis
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1981
Pievienojies: 16 Apr 2009, 15:39
Reputācija: 0

Post no ruukjis » 09 Okt 2017, 09:05

Pieņemu, ka tu vispār nesaprati, par ko ir kīno...

User avatar
Osy
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 135
Pievienojies: 06 Apr 2007, 23:22
Reputācija: 0
Atrodas: Rīga

Post no Osy » 09 Okt 2017, 11:35

Win7 tiek lietots ikdienā, updeitus neesmu licis jau 2 gadus un neviens hakeris neko neplosa..

User avatar
macbeton
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3510
Pievienojies: 01 Nov 2008, 18:43
Reputācija: 1
Atrodas: Libau

Post no macbeton » 09 Okt 2017, 11:52

Russo nespēj izprast. Nav lemts.

User avatar
msh
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3460
Pievienojies: 06 Apr 2007, 12:21
Reputācija: 0
Atrodas: Latvija

Post no msh » 09 Okt 2017, 12:56

Man patīk russo cepšanās, dēļ kā pilnīgi līki salīdzinājumi birst ārā kā pupas :) Sevišķi foršs ir tas salīdzinājums par MS office saderību, ar X5 - nē, neviens neprasa jaunākajam X5 detaļu saderību ar E34 - prasa lai X5 varētu uzpildīt no tās pašas **dritvai kociņ**, kuras E34, un lai X5 varētu novietot tajā pašā stāvēšanas pleķī, kurā E34. Tu acīmredzot neko nopietnu ar datoru nedari, un tāpēc tev tā maikorosofta bez-standarta formātu ne-saderība liekas sīkums - a ko darīt, teiksim, kādai pašvaldības iestādei vai kam tādam, kam kaut kur, kādos diskos vai disketēs stāv 20 gadus veci, ar word97 taisīti protokoli, kurus parasti nevajag, bet var savajadzēties - turēt tādēļ atsevišķu, vecu datoru?
PAKAĻROKS - Fusion A4-5000/ASROCK QC5000-ITX/WIFI/8 GB DDR3 1333/FSP200 50GSV-5K/ST2000VM003-1CT164 2 TB Seagate Pipeline HD/vecs mazs IBM keiss/winxp x64/2 ventilatori

User avatar
Raivix
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 537
Pievienojies: 10 Jūn 2009, 14:34
Reputācija: 0

Post no Raivix » 09 Okt 2017, 13:18

Kuri māk datoru saprātīgi lietot, tiem vīrusi iet ar līkumu. Tas ir kā kiberpasaules ABC.

User avatar
macbeton
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3510
Pievienojies: 01 Nov 2008, 18:43
Reputācija: 1
Atrodas: Libau

Post no macbeton » 09 Okt 2017, 14:51

Pat sektants vairāk saprot kompjos nekā šie datorspeci.

User avatar
KoЯn
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2219
Pievienojies: 18 Jūn 2009, 20:46
Reputācija: 0
Atrodas: Galvaspilsēta

Post no KoЯn » 09 Okt 2017, 16:14

Izsludināt konkursu par protokolu pārdzīšanu jaunākajā formātā.
Cik lielam atsistenim jābūt, lai uzskatītu, ka šīs ir case, kad ms.. aj bļeg man vnk **dritvai kociņ**. Jūs esat norakstīti.

User avatar
Leichttraktor
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 177
Pievienojies: 22 Sep 2015, 14:18
Reputācija: 0

Post no Leichttraktor » 10 Okt 2017, 16:16

Es viņiem ne sūda nedotu. Lai beidz jāties kā truši, piedzimst 30 bērni no kuriem 29 nosprāgst. Un mums pienākums celt skolas un viest elektrību, pārtiku, lai nākamos 29 izglābtu? Tad tie paši izaug un migrē uz Eiropu, jo neko citu nezin kā saņemt visu uz paplātes.
Ä€frikai jau tā populācija lielāka kā Eiropai, dzimstība lielāka. Ļaus žīdam šādi turpināt un no Eiropiešiem ne smakas nepaliks.
Du hast mich gefragt und ich habe dir gesagt!

Kuņpīzdņbatons
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 6
Pievienojies: 11 Okt 2017, 09:27
Reputācija: 0

Post no Kuņpīzdņbatons » 12 Okt 2017, 00:42

Par Win80 ielāpiem redditā ākstu sadaļā (sysadmin) var palasīt.
Visi **dritvai kociņ** nogrāvuši savus win80 ar dolbaniem apdeitiem.

Pievienot atbildi

Return to “IT ziņas”