"Gudrā" skanda Google Home Mini pieķerta lietotāju izspiegošanā

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

"Gudrā" skanda Google Home Mini pieķerta lietot

Post no samurajs » 11 Okt 2017, 15:10

Tikai 4. oktobrī Google laida tirgū "gudro" skandu Google Home Mini. Tā nav domāta mūzikas atskaņošanai, bet gan kā Google Assistant "auss" - ierīce uztver visas skaņas mājā un nosūta tās uz serveri apstrādei. Skanda ir ļoti kompakta - tikai 115 mm diametrā un maksā 49 dolārus. Normālā stāvoklī ierīcei ir jāpamostas, kad lietotājs pasaka "Hey Google" vai "Ok, Google". Pēc tam seko jautājums, kuru nosūta uz serveri un sistēma pēc analīzes dod atbildi.

Bet ir vēl otrs veids, kā Home Mini atmodināt - īpaša ļoti jutīga skārienpoga, kas aptver visu ierīces augšdaļu. Kad šai pogai pieskaras - ierīce atmostas un vairs neizslēdzas, bet gan sūta visas uztvertās skaņas 24/7 uz mākoni un tur ieraksta. Pēc pieķeršanas Google bija spiesta operatīvi izdot atjauninājumu, kurš minēto pogu atslēdz vispār. Tāpat korporācijai nācās no serveriem izdzēst visu ierakstīto. Minētais defekts izcēlies brāķa skārienpogu dēļ un esot skarts vien "neliels skaits" Google Home Mini ierīču. Toties atjauninājums pienāks visiem un pogas tiks atslēgtas arī visiem. Tā kā turpmāk skandu varēs aktivēt vienīgi ar balss komandu. Vadošo tehnoloģiju mediju žurnālisti un eksperti ir vienisprātis, ka minētais incidents varētu ne tikai negatīvi ietekmēt Home Mini pārdošanu, bet arī liks zaudēt uzticību šāda veida Googles un Amazon produktiem.

Image
Image

User avatar
MeistarsUnVergs
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1392
Pievienojies: 22 Aug 2014, 15:14
Reputācija: 1

Post no MeistarsUnVergs » 11 Okt 2017, 16:53

Savulaik čekisti urba sienās caurumus un ievietoja trubiņas kā mikrafonus, lai noklausītos kādas anekdotes stāsta pretpadomju elementi. Tagad spiegošanas rīkus cilvēki paši ievelk sev mājās un vēl noliek redzamā vietā. Arī pilnībā strādājošs šāds mikrafons spiego, jo ļauj ievākt informāciju Googlei vai Amazonei. Un ir vēl kas - šie OTA atjaunojumi ļauj pie vēlmes ielādēt viņā jebkādu programmatūru, tai skaitā tādu, kas ieraksta visu mājā notiekošo.
Legālās programmatūras lietotāji ir vēl lielāki stulbeņi par legālo narkotiku lietotājiem

Kuņpīzdņbatons
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 6
Pievienojies: 11 Okt 2017, 09:27
Reputācija: 0

Post no Kuņpīzdņbatons » 12 Okt 2017, 00:25

Balss komandu atpazīšana ir OK, ja sajūgtu ar PLC kas kontrolē mājās elektrību, durvis, logus (jumta, piemēram) un dajebko. Bet ja to "OK google" nevar nomainīt pret savu textu (nē, ne Džarvi!!!), tad uzlocekļa tāds sūds!
Un arī tas "mākonis" uzlocekļa nav vajadzīgs. Š itai mantiņai noiets būtu privātmājās/savrupmājās kur internets tiek lietots lai lepni paskatītos kontā uz 7ciparu skaitli, saņemtu e-pastu no grāmatvedes, padotu Dreamboxam kodus. Un tas parasti ir kaukāds 14Gā ar Edge ātrumu. Tādas lietas neiet kopā.
Bet ja varētu caur to fintjiku padot Lexusam komandu "iedarbini motoru".... Visi biezie uzreiz "shut up and take my money!"

User avatar
runcio
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 154
Pievienojies: 26 Nov 2008, 08:40
Reputācija: 0

Post no runcio » 13 Okt 2017, 12:35

Domāju lexus īpašniekiem nevajadzētu rasties problēmām iedarbināt motoru ar "OK google" home palīdzību izmantojot IFTTT vai citus hack.

https://www.google.lv/search?newwindow= ... y5_VhfpKzI

Pievienot atbildi

Return to “IT ziņas”