Google izseko mūsu maršrutus pat bez SIM un pie atslēgta GPS

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Google izseko mūsu maršrutus pat bez SIM un pie atslēgta GPS

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 27 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #163172
    samurajs
    Participant

    Tas, ka Google un Android aplikācijas okšķerē visur, kur vien var – nevienam nebūs pārsteigums. Jaunums ir tas, ka kopš 2017. gada janvāra informācija par lietotāja pārvietošanos tiek vākta pat tad, ja izņemta SIM karte un GPS serviss manuāli atslēgts. Sistēma sasaista Android unikālo ID ar mobilās bāzes stacijas Cell ID, un rezultātus raksta failā. Tiklīdz nākošo reizi pieslēgts internets – visi sakrātie dati aiziet uz serveri.

    Resursa Quartz darbinieki, kuri šo atklāja, pieprasīja oficiālu paskaidrojumu no Google. Jā – tas esot patiesība, un sūtāmās informācijas straumē tiekot iekļauti Cell ID. Informācijas apmaiņa ar tālruni nepieciešama, lai pārvaldītu paziņojumus, t.sk. push messaging. Tomēr Cell ID nekur neizmantojot un arī neglabājot. Google veiks visus pasākumus, lai pret lietotāja gribu vairs netiktu sūtīta nekāda informācija par atrašanās vietu. Termiņš noteikts līdz novembra beigām.

    “Janvārī mēs sākām pētīt Cell ID kodu kā papildsignālu, lai ātrāk un efektīvāk nogādātu paziņojumus. Tomēr mēs nekad neesam pievienojuši Cell ID tīkla sinhronizācijas sistēmai, kā rezultātā minētie dati tiek vienkārši atmesti. Un mēs atjauninājām programmatūru, lai tā vairs nepieprasītu Cell ID,” tā Google pārstāvis. Grūti izprast, kā bāzes staciju kodi varētu palīdzēt piegādāt paziņojumus, kamēr izsekošanai tas lieliski noder. Pilsētas apstākļos. kur liels bāzes staciju blīvums, bez grūtībām panākama precizitāte pārsimt metru robežās.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_screenshot20171120at100840pm_1.png[/img]

    #332129
    Andron MacBeton
    Participant

    Cyagen arī sūta? Android kodols to dara, vai kaukāds telefona apps?

    #332130
    msh
    Participant

    Forši. Padziediet vēl “gribu jaunāko androīdu! gribu jaunāko androīdu!” 😀

    #332131
    samurajs
    Participant

    Domājams, ka pie vainas ir Google Apps paka. Ja nebūs virsū Play Store un visa cita šņaga, tad Google nemaz neredz telefonu.

    #332132
    shady
    Participant

    Msh – tu visu vienmēr putro vienā katlā… Ir cilvēki (jaunieši, tipiski patērētāji, kuri izvēlēsies smukāko, populārāko phone, jo nekas vairāk par smuku bilžuku snapchatā vai vēl sazin ko – nav vajadzīgs. Tad ir vidusmēra cilvēki, kam arī vajag diez gan daudz opciju no smartphone, jo ir gan gimenes, gan darba vajadzības (un tik nesāc par to, ka katram cilvēkam ir jāstaipa līdzi visu laiku laptops, spoguļkamera, wifi hotspots un vēl sazin kas…b. un tad ir diez gan vienkāršais cilvēku slānis, kam īsti to nevajag, kas māk ieslēgt tik datoru un ieiet draugos un ss.lv – arī darba dēļ var ieteikt kaut kādu CAT, XCover vai tamlīdzīgu phone, kas būtībā ir pat labaks, nekā ieteikums maxima pa 20 eiro phone…

    Par tech cilvēkiem nerunāšu, jo viņiem būtībā būtu jāzina ko un kāpēc lieto…

    Un, msh, tu vari pļurkstēt ko tu gribi, bet man smartphone ir vajadzīgs un tas, ka uzpeld visādas fignas par to, ka kāds kaut ko izspiego – pilnīgi neko neatsver. Nu ej un lieto savu nokia 3310 vai ko nu tur lieto, bet citiem tas vienkārši neder!

    #332133
    msh
    Participant

    Š ajā, noutpada, katlā, dzīvo ļautiņi, kuri visu laiku brēc pēc jaunākā androīda, un raud, ja ražotājs viņa modelim to atjauninājuma veidā nenodrošina. Š ie paši ļautiņi aiz sajūsmas pļērcot metas instalēt jaunāko win versiju, kad to izlaiž. Priekš kam abas šīs darbības vajadzīgas, nezinu. Es lietoju mazu lētuci, uz kura griežas kaut kāds ceturtais androīds – mēģināt viņam atjaunināt operētājsistēmu būtu pēdējais, ko es varētu izdomāt, jo priekš kam mēģināt salabot to, kas darbojas. Porķiku pēdējā laikā braucot ar mašīnu nākas lietot, bet tāpēc, ka starp datoru un kabatā iebāžamu surogātdatoru ir bik atšķirība, tajā skaitā progammu ziņā.

    #332134
    shady
    Participant

    Msh, pat notepadā bija kādu laiku atpakaļ raksts, ka jaunais Android darbojas raitāk par veco. Jāskatās sīkāk, slinkums tagad pētīt, lai tev atbildētu detalizēti. Un es arī ieteiktu pircējam paņemt modeli, kur jau ir integrēts jaunākais Androids un kuram visticamāk iznāks arī nākošais apdeits, nekā ieķert kaut ko vecāku (līdzīgā cenu kategorijā) vai mistisku ķīnaizeri…

    Un es nerunāju par kaut kādu mazcenas trubu pa 50+ eiro, kurus varbūt LV vēl pārdod ar 4 androīdu vai jau ko ļoti antīku – protams, tas nenozīmē, ka tev tas jāmet laukā un jāslrien pēc jaunas trubas, ja jau viss tevi apmierina…viss ir ok!

    #332135
    Andron MacBeton
    Participant

    Man ar tā šķiet. Tapēc man ir alternatīvais softs bez googles huiņas. Kā arī neinstalēju tādus izsekošanas toolzus kā WhatsApp.

    #332136
    msh
    Participant

    Nu jā, tāpat kā te noutpadā bariņš rūķīšu sen atpakaļ pilnām rīklēm brēca ka sivēns ejot ātrāk par winxp, vien aizmirstot pie sava apgalvojuma pielikt zvaigznīti, un apakšā maziem burtiņiem “atsevišķās situācijās uz jauniem high end dzelžiem, kas piedāvā kādu dzelzisko paātrinājumu, ko winxp nespēj izmantot” 😀

    Stāsts ir par bezjēdzīgiem atjauninājumiem atjaunināšanās pēc, un dīvaiņu, kas ar šo slimību slimo, šajā forumā netrūkst – pietiek palasīt komentārus pie ziņām par jaunām win versijām vai rakstiem par pusceptām jauna win versijām.

    #332137
    shady
    Participant

    Manuprāt, antīkam dzelzim arī ir jāizvēlas antīka Windows sistēma (akcents uz vārdu “windows”, jo es personiski neizvēlētos antīkam dzelzim, piemēram, to pašu WinXP – es liktu ko pavisam citu).

    Toties, lai arī internets ir pilns ar visādiem testiem, video, flame kaujām utt, es, pirms dažiem gadiem, veicu pašrocīgu testu uz paveca divkodola laptopa ar 3GB RAM. Nav jau manā uztverē antīks, jo es zinu, kas ir antīks 🙂 Toreiz man interesēja Win7 performance saistībā ar Win8 – tev par apbēdinājumu, jāsaka, ka Win8 tomēr performēja labāk. Un patīk tas tev vai nē, jaunas sistēmas tomēr progresē. Gadās jau, protams, izgāšanās, kā piemēram WinME un WinVista. Bet, lai cik ļoti man arī būtu negatīva attieksme pret Windows – Win8 un Win10 nav ne vainas (es zinu, ka tūlīt te iebļausies paranoiķu bars, bet piedodiet man – jūs tiešām domājat, ka MS jau kopš laika gala nesadarbojas ar valdību? Un visas kompānijas mēģina čekot patērētāja vēlmes un pārdodt / izmantot to tirgū, lai iesmērētu kādu reklāmu utt utt. Bet, jopcik, vai nav pie irsas? Nevins valdībasn vecim neinteresē manas ģimenes datori un man ir neizpratne par to cepšanos ar personificēytajām reklāmām. Nu, jā, es zinu, ka ja meklēju ko, piemēram, Amazon, man pēkšņi izlec special dīli facebook lapā – nu un? Labāk tad lai izlec reklāma (ja neesmu to bloķējis) par to, kas man varētu interesēt nevis kaut kāda pakešu reklāma ar spārniņiem 😀

    Rezultātā, ir tomēr nozīme tam, vai modelim ir integrēts vai pieejams oficiāls apdeits jaunākai sistēmai vai nav! Tas nav nebūtiski. Tas, ka lielākā daļa tāpat nezin atšķirību ir pox, jo jūzeri nekad neko neznās! Manas domas ir manā parakstā 😀

    #332138
    Andron MacBeton
    Participant

    Nulle tehnikā atkal par sevi atgādina.

    #332139
    msh
    Participant

    Protams ka progresē – rijīgumā. Man vislabāk patika tie teksti ar zemtekstu, desmitajam nākot ārā, ka kārtīgs win10 dators ir ar SSD… 😀 Un nezinu kā tu domā to win8 lietojamību – sievai uz porķika ir 8.1, nah to sūdu – sivēns, lai arī kā zobu sāpes, bet vēl ir pieciešams,

    #332140
    shady
    Participant

    Msh, man sieva pieprasīja uz laptopa linux (nopietni). Un rijīgs ir palicis viss, ne tikai OS. Nu nav vairs tie laiki, kas bija padsmit gadus atpakaļ, kad mēs abi ar tevi irsāmies čatā par OS rijīgumu uz kaut kādu P4 kompi ar (neatceros – 512Mb – 1GB RAM)… Un, jā, datorā neielikt SSD ir kapeikpisēju stulbums.

    #332141
    msh
    Participant

    Es jau nu drīzāk teiktu ka vēdeklīšu vicinātāju gudrība vai līkroču stulbums. Kam, neskaitot spēles vai p2p progas pie nikna interneta pieslēguma, ir tas veidojums vajadzīgs iekš galddatora? Protams, ja rokas aug no tās vietas, kur jāaug kājām, tad SSD vajag arī ikdienas lietošanai – atceros, man datortveikalā pērkot manu esošo cietuci, teica ka uz viņa nevajadzētu likt sistēmu – ierēcu ka jau vairāk kā gadu lietoju tās pašas sērijas cietuci kā vienīgo sistēmas disku 😀 Priekš ātrdarbības jālieto operatīvā, nevis kešs uz SSD.

    #332142
    ruukjis
    Participant

    Es drīzāk teiktu, ka, labākajā gadījumā, SSD tu esi redzējis veikala plauktā. Tāpēc tavs viedoklis šajā jautājumā ir sūds.

    Turklāt ātrdarbība nav vienīgā SSD preikšrocība – parādi man HDD ar 10 gadu garantiju…

    #332143
    shady
    Participant

    Msh, operatīvā ir pašsaprotama lieta. To vajadzēja saprast jau gadus 20+ atpakaļ, kad topā vēl bija MHz skaitīšana procim…

    Bet tas, ka cilvēki (ne jau parastie patērētāji) nerubī fišku, kas ir ar SSD un tā jēgu – gan ir jābēdājas….it īpaši jau tagad, kad tas vairs nav nekāds jaunums….

    #332144
    msh
    Participant

    Rūķi, a kāds labums no tās garantijas? Aizies tev pa pipelēm tas SSD pēc 5 gadiem [kas viņam ir daudz reālāk, un atšķirībā no HDD, kam sāks pakāpeniski rasties problēmas, visdrīzāk vienkārši nosprāgs] – tev par to garantiju atgūs tavus datus, vai tikai iedos citu, tam laikam jau morāli novecojušu un niecīgu SSD? Tu esi tipisks patērētajs, nu kā tie, kas jaunas mašīnas pērk, un arī dzied par garantiju, un es par viņiem smejos, jo man vajag garantiju ka mašīna ies, nevis garantiju ka to bez maksas saremontēs 😀

    Š eidij, pirms gadiem 20 un arī gadiem 10 operatīvā bija pietiekami dārga lai nevarētu atļauties iztikt bez page file. Kas ir SSD un tā plusus un mīnusus es labi apzinos, tāpēc arī netiecos pēc tā [man ir labāki pielietojumi manai naudai kā izniekot datora dzelžos] – galddators netiek ne mētāts ne spārdīts, 100 Mbps interneta pieslēgums man vairs nav [kad bija, tad eMule bija spējīga sistēmu iebremzēt ar daudzām augšupielādēm pie kādiem 20-40 Mbps], spēles nespēlēju, bet tas, par ko SSD fanuzēni pulē raķetes – ka ātri palaižas sistēma un progas, man nav saistoši – pagaidīt pusminūti kamēr palaižas win man nav problēma, pēc tam palaižu savu 60+ tabu operu un aizej ēst vai uztaisīt kafiju kamēr pārlūks ielādējas. Garāžas porķikam gan no SSD neatteiktos, tam tomēr dzīve nav pārāk viegla, tur gan SSD derētu 😀

    #332145
    ruukjis
    Participant

    Nepļkerksti par lietām, no kurām sajēga ir pilnīga nulle.

    1. Neviens, ar galvu domājošs, neuztic sev svarīgus datus vienam datu nesējam – ir mākoņi, ir ārējie diski, ir RAID. Turklāt SSD cena par GB vēljoprojām ir pietiekoši neglīta, lai to neizmantotu kā galveno datu glabātuvi.

    2. SSD mirst precīzi tāpat kā HDD – pakāpeniski, ja vien tas nav kontrolieries, bet no tādas ķezas arī HDD nav pasargāts.

    Par mašīnām: tu ar savu golfu ar izšautu riepu pie 100km/h visticamāk būsi beigts – pēdējam bumeram iedegsies viss panelis ar brīdinājuma lampām un to mazliet nošūpos – viss. Tavs Golfs rij degvielu vairākl kā mūsdien John Deer traktors, tavs golfs ir diskomforta etalons. Patiesībā tava Golfa vienīgā preikšrocība ir lēta apkope un remonts. Viss. Mēģinot sev un citiem iestāstīt, ka autobūves attīstība apstājas ar 2. Golfa nākšanu pasaulē, vairāk gan liecina par kaut kādu defektu tavās smadzenēs.

    Ne sūda tu neapzinies. SSD ir tikai viens mīnuss – cena. Fanu zēni pulē raķetes, jo var ātrāk uzsākt darbu, var ātrāk pastrādāt. Vai tu kādreiz neesi aizdomājies, ja nebūtu tik pataloģisks čama, tev būtu iespējas dabūt labāk apmaksātu darbu? Jo vienmēr tu visu vari pagaidīt, tādā veidā attaisnojot savu sēdēšanu uz antīkas h**ņas… moš tā ir tava darba efektivitāte, kas netiek līdzi laikam, tāpēc normāli darba devēji labāk algo gliemežus nevis tevi?

    #332146
    shady
    Participant

    Praktiski rūķis jau visu pateica, es pats labāk nepoateiktu.

    Un, msh, nevajag pļurkstēt – 10 gadus atpakaļ RAM nebija dārgs, cenas bīja tīri ok. Un tieši 10-12 gadus atpakaļ es gan internetā, gan datoriķu sabiedrībā dzirdēju/piedalījos diskusijās par RAM un pagefile lietojumu un bija ļoti asas diskusijas par pagefile atslēgšanu…Tu smagi ko putro. Jā, 15-20 gadu atpakaļ tas bija aktuāli, pats atceros kā liku windowsam un linuxam swap failus pēc rekomendācijām labākai optimizācijai…

    Msh, tas par tevi 😀

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_20yearsago_1.jpg[/img]

    #332147
    shady
    Participant

    Runājot par pašu rakstu – malači, ka tā dara! Pats izmantoju Google maps ikdienā un esmu ļoti priecīgs, ja google maps man parāda pareizi trafika problēmas – var laicīgi to apiet! Pilnīgs POX, ja viņi tādēļ čeko visu apkārtējo braucēju GPS/torņu datus un analizē tos – ir trafiks vai nav, loģiksi, ka viņi to dara pat tad, ja maps nemaz nav palaists – savādāk nekas tur nesanāktu! Ne jau visi braucēji ielsēdz maps! LOL!

    P.S. – divas dienas atpakaļ uz ceļa bija dranķīga avārija. Bez maps es tur būtu nomaldījies 100% un labi, ka to visu laicīgi jau pamanīju telefona ekrānā – aiztaupīja man lieku čakaru un laika zudumu!

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 27 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā