Firefox brīdinās par uzlauztām web lapām

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Firefox brīdinās par uzlauztām web lapām

Post no samurajs » 24 Nov 2017, 18:30

Nesen Mozilla izlaida jauno pārlūka versiju Quantum. Tagad top strādāts pie jaunas funkcijas: atverot kādu kompromitētu lapu, lietotājam rādīs brīdinājumu, ka šī lapa tikusi uzlauzta. Š im nolūkam Mozilla sadarbojas ar Troju Hantu (Troy Hunt), kuru mēs pazīstam kā populārās vietnes Have I Been Pwned autoru. Š inī lapā katrs var ievadīt savu email adresi un uzzināt vai viņa privātie dati nav nokļuvuši kibernoziedznieku nagos.

Jaunās funkcijas izstrāde atrodas sākumstadijā, bet jau tagad darbojas. Jebkurš interesents var lejuplādēt atvērto kodu GitHub, kompilēt to, un pievienot pārlūkam Firefox. To gan var izdarīt tikai ar pārlūka Developer versiju. Š obrīd viss darbojas maksimāli vienkārši: atverot kādu lapu, tiek veikta pārbaude Have I Been Pwned datubāzē, un tiek izvadīts brīdinājums. Nekādas papildus akcijas nenotiek, vienkārši lietotājam norāda, ka viņš apmeklē potenciāli bīstamu lapu.

T. Hants pie projekta strādā kopā ar Mozilla komandu, bet vēl nav skaidras tā galīgās aprises. "Firefox vienkārši pārbauda kuras lapas bijušas uzlauztas, un mēs apspriežam, kā vēl to varētu izmantot," stāsta izstrādātājs. "Viņiem ir plaša auditorija, un parādīt šo informāciju Firefox - lielisks veids, kā cilvēkiem paziņot par datu noplūdēm."

Image
Image

Pievienot atbildi

Return to “IT ziņas”