AMD sūdz tiesā par nepatiesu informāciju Meltdown un Spectre sakarā

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

AMD sūdz tiesā par nepatiesu informāciju Meltdown un Spec

Post no samurajs » 19 Jan 2018, 18:44

Kad Intel jau publiski ziņoja par ievainojamībām Meltdown un Spectre, kas ietekmē praktiski visus viņu procesorus, AMD apgalvoja, ka viņu CPU esot absolūti droši. Pēc dažām dienām, 3. janvārī, sekoja precizējums, ka pret Meltdown CVE-2017-5754 (Rogue data cache load) viņu CPU esot imūni, bet tos varot ietekmēt ievainojamība Spectre CVE-2017-5753 (Bounds check bypass jeb 1. variants). Savukārt caur Spectre CVE-2017-5715 (Branch target injection jeb 2. variants) iespēja veikt uzbrukumu esot "gandrīz nulles risks".

11. janvārī sekoja plašāks skaidrojums, no kura izriet, ka Meltdown patiešām nav bīstams atšķirīgas AMD CPU arhitektūras dēļ, bet ar Spectre problēma ir nopietnāka. Pirmajam variantam jau izlaisti Windows un Linux ielāpi, un šobrīd strādā pie ielāpiem vecākiem CPU kā Opteron, Athlon un Turion X2 Ultra. Attiecībā uz 2. variantu AMD vairs nerunā par "near zero risk", bet sola izlaist mikrokoda atjauninājumus (jaunus BIOS laidienus) un papildus OS ielāpus. Platformām Ryzen un EPYC process jau notiek, pēc tam ķersies pie vecākiem CPU.

Akcionārs Doyun Kim iesniedzis Kalifornijas apgabaltiesā kolektīvo sūdzību par apzinātu patērētāju maldināšanu. Prasības pieteikumā teikts: "Atbildētāja prettiesisko darbību un nolaidības dēļ, kā arī straujās akciju cenas krišanās rezultātā prasītājs un citi kolektīvās sūdzības dalībnieki cieta ievērojamus zaudējumus." Loģiski, ka AMD slēpis un pūtis miglu acīs vismaz pusgadu, jo Google Project Zero komanda par Meltdown un Spectre ievainojamībām ziņoja jau 2017. gada jūnijā. Līdzīgas kolektīvās tiesu prāvas ierosinātas arī pret Intel, Apple, ARM.

Avots - The Inquirer u.c.

Image
Image

User avatar
MeistarsUnVergs
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1392
Pievienojies: 22 Aug 2014, 15:14
Reputācija: 1

Post no MeistarsUnVergs » 19 Jan 2018, 20:48

Tā jau stulbā Amerika, kur viens otru sūdz tiesā. Pat ja pats sava stulbuma dēļ kaķi esi ielicis mikroviļņu krāsnī.
Legālās programmatūras lietotāji ir vēl lielāki stulbeņi par legālo narkotiku lietotājiem

Pievienot atbildi

Return to “IT ziņas”