Page 1 of 1

Wine HQ 3.0 - ja vajag Windows programmas uz Android

Posted: 24 Jan 2018, 14:13
no samurajs
Pēc gandrīz diviem testēšanas gadiem kompānija CodeWeavers paziņojusi par Stable versiju atvērtā koda aplikācijai Wine HQ 3.0 for Android. Linux lietotāji labi zin šo utilītprogrammu, ar kuras palīdzību uz Ubuntu, MacOS un citām UNIX veidīgām OS var darbināt Windows lietotnes. Uz viedtālruņiem diez vai būs parocīgi darbināt Wine, bet uz planšetdatoriem gan.

Pie starta parādās klasiskā Windows XP tipa darbvirsma ar Start pogu apakšējā stūrī. Kādas Windows aplikācijas varēs darbināt uz Android? To ir tūkstoši, bet lielākā daļa ir spēles. Protams, ir arī kas noderīgs kā Adobe Photoshop. Saraksts atrodams šeit.

Veikts ap 6000 izmaiņu, Wine 3.0 atbalsta Direct3D 10 un 11, komandu plūsmas apstrādi Direct3D, Android grafisko draiveri, un uzlabots DirectWrite un Direct2D atbalsts. Aplikācija labāk darbosies ar x86 čipsetiem, kamēr ar ARM joprojām var būt kādas saderības problēmas. APK failu var lejuplādēt no oficiālā servera.

Image

Posted: 24 Jan 2018, 18:49
no richijs
Emulators emulatoram galā, vēl tik atliek wine vidē atkal emulēt android. Nestrādā tie emulatori, tik labi, kā vajadzētu.

Posted: 24 Jan 2018, 19:32
no KoЯn
wine nav emulators

Posted: 24 Jan 2018, 20:00
no m_janis
r arī kas noderīgs kā Adobe Photoshop
Nu, nu. Paint gan varbūt darbosies bez aizķeršanās, bet pilnvērtīgs darbs ar nopietniem softiem (Photoshop, Premiere, kaut kas no CAD saimes u.t.t.) - ja arī izdosies caur Wine piešķilt, tad tikai klibs gliemezis ar ierobežotu funkcionalitāti tur sanāks.
Jau nez cik reizes esmu teicis - sen būtu no Win atvadījies, ja uz Linux būtu pieejami normāli pro līmeņa softi. Kā otra OS man kāds Linux ir kopš 90-to gadu beigām, bet neko darīt, jālieto Windows tieši Photoshop un Premiere dēļ.

Posted: 24 Jan 2018, 21:53
no ruukjis
Nu jau ir...