Windows 10 Redstone 4 - kas jauns?

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Windows 10 Redstone 4 - kas jauns?

Post no samurajs » 06 Feb 2018, 17:58

Martā iznāks Windows 10 atjauninājums Redstone 4 (build 1803). Operētājsistēmā nāks klāt dažas noderīgas funkcijas. Windows Insider programmā tas viss tiek testēts, un jācer, ka arī tiks iekļauts finālversijā. Lai mazliet pavērtu plīvuru tā kritizētajā telemetrijā, Microsoft nolēmis ļaut ieskatīties datos, kurus Windows sūta uz serveri. Tam kalpo speciāla utilītprogramma Diagnostic Data Viewer. Protams, user vulgaris tur maz ko sapratīs, bet tomēr. Nekur gan nav teikts, ka aplikācija parādīs visus sūtāmos datus.

Image

Timeline ļaus lietotājam viegli atrast ko viņš darījis uz PC pēdējās 30 dienās. Konkrētiem datumiem tiks piesaistīti visi notikumi - kādas web lapas skatītas, kādi dokumenti atvērti, kāda mūzika klausīta, ar kādām aplikācijām strādāts un visu citu. Visi dati tiek sinhronizēti mākonī. Bez tā Windows rādīs tikai pēdējo 4 dienu notikumus. Pateicoties sinhronizācijai, iespējams sākt kādu uzdevumu darbavietā, bet pabeigt to mājās uz cita PC. No Timeline visu informāciju var dzēst - gan pa atsevišķam notikumam, kā arī visu kopumā.

Image

Izšķirtspējas korekcija dos iespēju noteikt konkrētu DPI atsevišķām aplikācijām. Nav noslēpums, ka novecojušas aplikācijas nekorekti atainojas uz modernajiem displejiem. "Settingos" tagad būs sadaļa, kur varēs mērogot šīs lietotnes. Noklusēti sistēma to veiks automātiski, bet pielāgošanu veikt varēs arī manuāli.

Dizainā turpinās koncepta Fluent Design realizācija, kas padarīs vizuāli līdzīgus visus Microsoft produktus. Pievienota papildus animācija atverot Start menu punktus, kā arī uzpeldošie aplikāciju logi, akrila efekti, pārstrādāts pārlūka Edge dizains u.c.

Valodas un fonti. Paredzēts, ka jaunus fontus turpmāk varēs instalēt no "programmu veikala". Būs priekšskata funkcija: ja patīk fonts - instalējam, ja nē, tad atmetam. "Settingos" būs sadaļa, kur to varēs darīt, kā arī noinstalēt nevajadzīgos burtus.
Arī valodas pakotnes turpmāk būs "programmu veikalā".

Nearby Share ļaus pārsūtīt failus starp diviem blakus esošiem PC. "Settingos" parādījusies attiecīga sadaļa, kur to varēs konfigurēt. Datu pārsūtīšanai izmantos Bluetooth. Nekas jauns tas nav, bet atkritīs vajadzība sūtīt datus pa e-pastu vai caur failapmaiņas serveriem.

Image
Image
Image

User avatar
Raivix
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 537
Pievienojies: 10 Jūn 2009, 14:34
Reputācija: 0

Post no Raivix » 06 Feb 2018, 19:52

Failus sūtīt pa BT? Tiešām? Un es domāju, ka failu apmaiņai lieto tīklu..

User avatar
MeistarsUnVergs
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1388
Pievienojies: 22 Aug 2014, 15:14
Reputācija: 1

Post no MeistarsUnVergs » 06 Feb 2018, 21:38

Kā reiz failu pārsūtīšana ir viena no Bluetooth funkcijām. Nelieliem dokumentiem derēs.
Legālās programmatūras lietotāji ir vēl lielāki stulbeņi par legālo narkotiku lietotājiem

GuntOn
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 195
Pievienojies: 21 Nov 2010, 16:14
Reputācija: 0

Post no GuntOn » 06 Feb 2018, 22:26

"So far, at least, Microsoft has not acceded to a separate demand from some privacy advocates that it provide an on-off switch for telemetry data collection on retail editions of Windows 10."

Pievienot atbildi

Return to “IT ziņas”