Page 1 of 1

Apple patentējis stylus, ar ko varēs zīmēt tieši gaisā

Posted: 07 Feb 2018, 16:06
no samurajs
Jau 2016. gadā Apple iesniedza šo patenta pieteikumu, bet atklātībā tas nonācis tikai tagad. Runa ir par īpašu virtuālo zīmuli (stylus), ar kuru vairs nevajadzēs braukāt pa skārienekrānu. Varēs zīmēt telpiskas figūras tieši gaisā vai uz jebkuras virsmas. Uzvelkot gaisā, piemēram cilindru, to varēs tālāk apstrādāt uz datora kā 3D attēlu. Stylus kustībai telpā sekos kamera, kā arī orientācijas un pārvietošanās sensori. Tie reaģēs uz mehānismu, kas atradīsies spalvas galā.

Pats spalvas gals būs jutīgs pret uzspiedienu - tas vajadzīgs zīmēšanai uz cietām virsmām. Kā variants aprakstīta stylus sekošanas shēma, izmantojot "triangulāciju, kas bāzēta uz elektromagnētiskiem vai skaņas signāliem."

Š obrīd Apple ražo 99 USD vērtu stylus ar nosaukumu Pencil, kuru var lietot kopā ar iPad Pro. "Zīmulis" atšķir 2048 uzspiediena spēka pakāpes un slīpuma leņķi. Pencil ar iPad Pro sinhronizējas pa Bluetooth kanālu. Kad zīmē uz ekrāna, stylus sensora stāvoklis 240 reižu sekundē tiek nolasīts tieši ar displeja palīdzību.

Image
Image