Microsoft: jums nebūs Windows vārdu lietot!

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Microsoft: jums nebūs Windows vārdu lietot!

Post no samurajs » 13 Feb 2018, 16:18

Acīmredzot Redmonda atcerējusies, ka Windows ir viņu preču zīme, un sākusi veikt zīmola aizsardzības pasākumus. Tik tālu, lai piespiestu māju logus pārsaukt par "gaismas atverēm" viņi vēl nav aizdomājušies, bet sākumā no Microsoft Store tiek izvāktas visas lietotnes, kuru nosaukumā ir vārds Windows. Tas tāpēc, ka tiekot pārkāptas autortiesības. Lai pārsauktu šīs aplikācijas, izstrādātājiem tika dota viena (!) diena. Pretējā gadījumā piekļuve programmatūrai tikšot nobloķēta un izstrādātāja konts apturēts.

Kopā ar visiem citiem brīdinājuma vēstules saņēma arī vācieši, kuri izstrādā lietotnes WindowsArea.de un Dr. Windows. WindowsArea.de ir vācu interneta izdevums, kurš apgaismo tēmas, saistītas ar Windows, Office utml. Aplikācija bez traucējumiem "dzīvojusi" Microsoft Store kopš 2012. gada. Dr. Windows ir aplikācija, kas veltīta dažādām problēmām ar Microsoft produktu atjauninājumiem, lejuplādēm, un tur ir FAQ sadaļa. Arī Dr. Windows jau 6 gadus atrodas Microsoft Store.

Image

Zīmīgs fakts, ka no juristiem saņemtajā vēstulē Microsoft Store joprojām tiek dēvēts par Windows Store, kaut arī pēdējais vairs nepastāv kopš 2017. gada septembra. "Tas ka Microsoft labā roka nezin ko dara kreisā - tas sen jau iekļauts programmā," ironizē resurss Born's Tech and Windows World. Kamēr Microsoft štāba mītne apkaro Windows vārdu, Microsoft Germany aktīvi turpina palīdzēt Dr. Windows komūnai.

Galarezultātā vācu izstrādātāji izņēma savas aplikācijas no ASV reģiona, jo tikai tur Windows reģistrēts kā preču zīme. Mainīt nosaukumus viņi negatavojas, bet baidās, ka Redmondai ar to varētu nepietikt.
Image

NoOorZ
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 17
Pievienojies: 25 Feb 2013, 18:29
Reputācija: 0

Post no NoOorZ » 14 Feb 2018, 14:21

Image

User avatar
ruukjis
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1980
Pievienojies: 16 Apr 2009, 15:39
Reputācija: 0

Post no ruukjis » 15 Feb 2018, 10:56

Š is ir stulbi tik daudz līmeņos, ka trūkst vārdu. MS sūdveikals tā jau ir nabadzības etalons - tas ir piemērs kādam nevajag būt app-veikalam un tagad viņi to padarīs vēl nabadzīgāku. Izskatās, ka MS juristi izmisīgi mēģina attaisnot savu eksistenci.

Pievienot atbildi

Return to “IT ziņas”