Skype atrasta nelabojama ievainojamība. Aplikāciju pārrakstīs

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Skype atrasta nelabojama ievainojamība. Aplikāciju pārrak

Post no samurajs » 15 Feb 2018, 15:03

Kamēr privātie lietotāji kādreiz populāro saziņas rīku Skype pa lielam jau aizmirsuši, biznesa vidē tas joprojām ir aktuāls un tiek plaši lietots. Ne velti Microsoft to iekļāvis Office 365 paketē. Bīstamo Skype drošības problēmu jau rudenī atklāja datordrošības eksperts Stefan Kanthak. Izrādās, ka caurumu nav iespējams aizlāpīt, un Microsoft nolēmis pārrakstīt visu aplikācijas kodu. Pie tā jau strādā.

Ievainojamības būtība dažos vārdos: Skype ļoti patīk atjaunināties, un tas tiek darīts regulāri. Par jaunināšanas procesu atbild īpašs instalators Updater.exe. Ja mapē "%SystemRoot%\Temp" ievieto vīrusainu DLL failu ar tādu pat nosaukumu kā oriģinālajam (piemērs - UXTheme.dll), jaunināšanas instalators to atradīs ātrāk nekā īsto un attiecīgi arī izpildīs. Kāpēc tā notiek - neviens nezin. Nogādāt kaitīgo DLL failu uz Temp mapi ir vieglāk par vieglu, jo tam admintiesības nav vajadzīgas. Microsoft uzskata, ka vieglāk ir pilnībā pārrakstīt kodu nekā mēģināt to lāpīt.

Jāpiezīmē, ka šobrīd eksistē divas Skype versijas. Viena ir Windows 10 domātā aplikācija no Universal Windows Platform (UWP) saimes un lejuplādējama no Microsoft Store. Ja var ticēt Howtogeek, šī versija ir pilnīgi droša. Otra - "desktop versija" - dabūjama Skype mājaslapā un domāta Windows 7/8.1, MacOS un Linux. Tā kļūs droša tikai pēc pārstrādāšanas. Visiem kuri lieto Windows 10 - iesaka noinstalēt šo Skype un ņemt tikai no Microsoft Store.

Pēc dizaina abas versijas ir atšķirīgas.

1. No Skype mājaslapas

Image

2. No Microsoft Store

Image
Image

MeistarsUnVergs
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1392
Pievienojies: 22 Aug 2014, 15:14
Reputācija: 1

Post no MeistarsUnVergs » 15 Feb 2018, 15:47

Vīrusainais fails temp mapē nekādi pats nevar nokļūt. Ir kādam kaitīgam procesam vai pašam lietotājam viņš tur jānogādā. Otrkārt, jāatslēdz Spype Update serviss, tad tas triks nestrādās. Treškārt, Microsoft to problēmu ad DLL ielādi var atrisināt burtiski 5 minūšu laikā, pārrakstot Spype installeri, bet laikam tam apakšā ir kāds plāns, kāpēc vajag tualetot Spype Desktop versiju.
Legālās programmatūras lietotāji ir vēl lielāki stulbeņi par legālo narkotiku lietotājiem

Barons
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 461
Pievienojies: 03 Mai 2010, 09:34
Atrodas: Rīga

Post no Barons » 15 Feb 2018, 20:39

Vai tad Skype vēl kāds lieto, tas it kā pārāk daudz rij resursus. Es nezinu, es tik tā, es tik interesējos..
Intel Core i5-9600K | Asus ROG STRIX | Samsung 970 Evo Plus NVMe M.2 | Seagate 1TB |Kingston 16GB, DDR4 HyperX Fury Black |Corsair 650W, RM650X 80+ Gold | Be Quiet Dark Rock 4 | Fractal Design Define

Faks
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 183
Pievienojies: 30 Jūl 2010, 13:15
Atrodas: Internets

Post no Faks » 16 Feb 2018, 00:14

tā ir skype rij resursus bet dēļ darba man nakas vinu lietot :).

Viesis

Post no Viesis » 16 Feb 2018, 08:04

Instalējamu Skype versiju sen vairs neizmantoju, jo piegriezās tas resursrijīgais, nestabilais, krešojošais un hvz ko vēl darošais mēsls. Lietoju to webiski un arī pa lielam dēļ kontakiem, kas nekur citur nav un lai norunātu citu komunikācijas veidu. Ceru saigaidīt, kad vismaz WhatsApp būs pilnvērtīga desktop versija un, ka to varēs lietot arī bez mobilā telefona.

DMG
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 186
Pievienojies: 22 Dec 2007, 20:19
Atrodas: Liepāja

Post no DMG » 16 Feb 2018, 09:32

Same here :)

Slida
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1
Pievienojies: 31 Jan 2018, 11:14

Post no Slida » 16 Feb 2018, 10:01

"Kamēr privātie lietotāji kādreiz populāro saziņas rīku Skype pa lielam jau aizmirsuši"

Ko lieto privātie lietotāji uz PC?

Osy
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 136
Pievienojies: 06 Apr 2007, 23:22
Atrodas: Rīga

Post no Osy » 16 Feb 2018, 10:08

lol kāds resursrijīgums, šobrīd skaips izmanto 150MB no rama, un priekš mūsdienu kompjiem tas ir sīkums :D

uldics
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 428
Pievienojies: 26 Sep 2009, 11:59

Post no uldics » 18 Feb 2018, 08:58

Biznesa vidē tiek lietots Lync, kas ir cita programma, ne Skype. Tam tikai nosaukums paņemts Skype for business. Izskatās nedaudz savādāk nekā abas Skype bildes šeit. Bet pārrakstīt arī to vajag, gļuki un idiotismi pa pilno. Sākot ar teksta kopēšanu caur Notepad, beidzot ar bezjēdzīgu funkcionalitāti interfeisā - set my location vai kas tāds.

Brutto
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 508
Pievienojies: 14 Nov 2009, 13:46

Post no Brutto » 18 Feb 2018, 17:11

Ko lieto privātie lietotāji uz PC?
Telegram, Discord.

msh
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3460
Pievienojies: 06 Apr 2007, 12:21
Atrodas: Latvija

Post no msh » 19 Feb 2018, 17:53

Man patīk tie apgalvojumi ka "privātie lietotāji skypu ir aizmirsuši/nelieto". Es viņu lietoju kādus 14 gadus un kaut kā sevišķi neesmu sajutis ka kāds cilvēks, ar ko man būtu nesteidzīgi, internetā, jāsazinās, būtu skypu pametis... Es zinu atsevišķus cilvēkus kas skypu nelieto - piemēram, kompānija, kurā betons apgrozās, sazinās vienā citā platformā - bet es nezinu vai viņi to skypu maz kādreiz ir lietojuši... :D
PAKAĻROKS - Fusion A4-5000/ASROCK QC5000-ITX/WIFI/8 GB DDR3 1333/FSP200 50GSV-5K/ST2000VM003-1CT164 2 TB Seagate Pipeline HD/vecs mazs IBM keiss/winxp x64/2 ventilatori

KoЯn
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2219
Pievienojies: 18 Jūn 2009, 20:46
Atrodas: Galvaspilsēta

Post no KoЯn » 20 Feb 2018, 12:32

Un to plānu sauc par programmatūras izstrādes tehnoloģiju. Tu pat iedomāties nespēj, cik daudz papīri ir jāsasmērē, laiks un nauda jāpatērē, lai veiktu 5 minūšu darbiņu.
et te ne huji na zabore risovatj

darklight
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 428
Pievienojies: 22 Mai 2009, 12:35
Atrodas: Purčiks

Post no darklight » 20 Feb 2018, 22:56

Nu attiecībā uz mani apgalvojums ir pilnīgi precīzs. Kādreiz biju ļoti aktīvs Skype lietotājs, bet pirms pāris gadiem sapratu, ka dēļ diviem atlikušajiem, ne īpaši svarīgajiem, kontaktiem nav vērts to drazu uz kompja turēt.
Tas ir paraksts!

Pievienot atbildi

Return to “IT ziņas”