AMD piedāvā bezmaksas CPU nesaderīgu mātesplašu atjaunināšanai

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

AMD piedāvā bezmaksas CPU nesaderīgu mātesplašu atjauni

Post no samurajs » 18 Feb 2018, 18:31

Tiem, kuri iegādājušies jaunos AMD Ryzen 5 2400G vai Ryzen 3 2200G procesorus ar iebūvētu Radeon Vega grafiku, ir lielas izredzes saskarties ar nepatīkamu problēmu. Kad PC būs samontēts, sistēmu iestartēt neizdosies, jo šiem CPU vajag speciālu mātesplates/BIOS programmatūru. Reti kurai esošai mātesplatei ar AM4 socket tāda būs uzinstalēta. Jā, Ryzen atbalsta bez problēmām, bet tikai bez integrētās grafikas. Ir daži mātesplašu modeļi, kur šo atjauninājumu var veikt bez procesora klātbūtnes tieši no USB zibatmiņas. Tomēr tādi ir retums.

Š ādas ķibeles jau ir bijušas ne reizi vien uzreiz pēc jauno CPU iznākšanas. Pēc dažiem mēnešiem ražotāji mātesplatēs jau sainstalējuši visu nepieciešamo, bet pārejas periodā parasti iesaka vērsties servisa centros vai ievietot vecāku CPU un pāršūt mātesplati.

Rūpējoties par klientiem, AMD piedāvā ērtāku variantu: saņemt bezmaksas Boot Kit komplektu, un pašam atjaunināt mātesplati. Š im nolūkam jāapmeklē AMD atbalsta mājaslapa un jāaizpilda forma šeit. Problēmas aprakstā vienkārši jāieraksta šis - Boot kit Required.

Interesenti jau notestēja piedāvājumu un saņēma šo: AMD A6-9500 Dual-core (2 Core) 3.50 GHz Processor. Protams, pavārgs, bet savietojams ar AM4 socket un ir iebūvēta grafika gadījumiem, ja liekas videokartes nav pa rokai. Ar atsūtīto CPU lietotājs var atjaunināt mātesplati, kārtīgi notestēt visu, un tikai pēc tam likt virsū jaudīgo un dārgo Ryzen.

Kad viss paveikts, lietotājam uzlikts par pienākumu nosūtīt saņemto CPU atpakaļ. Masīvais radiators nav jāsūta - to drīkst paturēt kā suvenīru.

Image
Image

User avatar
Raivix
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 537
Pievienojies: 10 Jūn 2009, 14:34
Reputācija: 0

Post no Raivix » 19 Feb 2018, 22:07

Respect īstenībā. Racionāls situācijas risinājums.

Pievienot atbildi

Return to “IT ziņas”