Microsoft nejauši publicējis Windows 10 ierobežojumus uz ARM

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Microsoft nejauši publicējis Windows 10 ierobežojumus uz

Post no samurajs » 21 Feb 2018, 18:46

Microsoft šonedēļ nejauši publicējis Windows 10 ierobežojumus uz ierīcēm ar ARM procesoriem. Publikācija ļoti ātri tika izvākta, bet Thurrot.com paguva to nokopēt. Bez tam izrādījās, ka materiāls nokļuvis arī Web Archive. Eksperti gan uzskata, ka ikdienas lietotājam šie ierobežojumi daudz netraucēs. Apskatīsim galveno.

Windows 10 uz ARM neņem pretī x86 draiverus - vienīgi uz ARM64 pārkompilētos. Ja kādam ir vecākas perifērijas ierīces, atliek vien kompilēt pašam.
Nedarbojas x64 aplikācijas, bet kaut kad nākotnē Microsoft plāno tās pievienot.
Netiek atbalstīta Windows Hypervisor Platform, tātad Hyper-V virtuālās mašīnas nestrādās.
Netiek atbalstītas spēles un lietotnes, kuras prasa OpenGL bibliotēku ar jaunāku versiju par 1.1, vai arī kurām vajag hardware-accelerated OpenGL.
Nedarbojas spēles ar "anti-cheat" tehnoloģijām.
Aplikācijas, ar kuru palīdzību Windows pielāgo cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, nedarbojas korekti. Tam pieder arī redaktori, ar kuru palīdzību var ievadīt simbolus, kuru nav uz klaviatūras - piemēram ķiniešu vai japāņu hieroglifus.
Aplikācijas, kuras lieto Shell extensions (peles labā klikšķa izvēlne), arī nedarbosies korekti. Piemērs - Dropbox. Š ādas aplikācijas jāpārkompilē uz ARM.

Tikko Qualcomm paziņoja, ka drīzumā pārdošanā nonāks trīs datori ar Windows 10 un viņu ARM Snapdragon 835 CPU. Tie ir Asus NovaGo (attēlā), HP Envy X2 un Lenovo Miix 630.


Image
Image

Pievienot atbildi

Return to “IT ziņas”