Nozaga laptopu? Nobloķē to ar SMS!

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Nozaga laptopu? Nobloķē to ar SMS!

Post no samurajs » 04 Dec 2008, 10:43

[imgl]https://notepad.lv/userpix/28_smsing_1.jpg[/imgl]Pazīstamais datoru ražotājs Lenovo jau ar nākamā gada janvāri savos portatīvajos datoros uz platformas Montevina bāzes ieviesīs drošības sistēmu Constant Secure Remote Disable.
Iedomāsimies, ka ļaundaris jums uz ielas no rokām izrāva laptopu, kurā glabājas slepeni komerciāli dati. Atliek tikai no iepriekš "sapārota" mobilā telefona nosūtīt SMS ar paroli, lai nozagtais PC automātiski bloķētos un veiktu visas informācijas šifrēšanu. Rezultātā zaglis iegūs tikai nestrādājošus "dzelžus".

Jaunieveduma pamatā ir modificēts BIOS. Tā kā bloķēšanas SMS tiks noraidīta pa WWAN (Wireless Wide-Area Network) tīklu, būs maz iespēju no tās izvairīties. Vienīgais - jācenšas SMS nosūtīt maksimāli ātri, kamēr zaglis vēl nav pametis WWAN provaidera darbības zonu. Protams, ar laiku speciālisti atradīs ceļu, kā piekļūt šifrētajiem datiem vai izbēgt no datora nobloķēšanās, bet dažam labam tas varētu aiztaupīt nepatikšanas.
Būtisks trūkums ir tas, ka nepieciešama WAN karte datorā un jāabonē šis mobilā interneta veids.
Tā kā Lenovo jauno drošības servisu izplatīs par velti, tad firmai tas būs ievērojams pluss milzīgas konkurences apstākļos.

Image

Avots1, 2.
Image

User avatar
DMG
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 186
Pievienojies: 22 Dec 2007, 20:19
Reputācija: 0
Atrodas: Liepāja

Post no DMG » 04 Dec 2008, 13:14

Nu nekas, zagļi iemanīsies uzreiz pēc zādzības, kamēr datora īpašnieks vēl ir šokā, izņemt bateriju un pēc tam jau veikt visus nepieciešamos drošības soļus pirms atkal to ieslēgt :)

User avatar
izredzētais
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1730
Pievienojies: 22 Dec 2007, 12:22
Reputācija: 0

Post no izredzētais » 04 Dec 2008, 20:24

tad jāiebūvē papildus, neizņ emamu, akumolātoru :)))

Pievienot atbildi

Return to “IT ziņas”