Page 1 of 1

Active Park Assist - ļauj savam Fordam parkoties pašam!

Posted: 02 Jan 2009, 18:41
no samurajs
[imgl]https://notepad.lv/userpix/28_ford_logo_1.jpg[/imgl]Tieši gadumijā viena no vadošām autokompānijām Ford Motors Co. izziņoja reklāmas saukli "Atslābinies un ļauj savam Fordam pašam iebraukt stāvvietā bez skrambām un buktēm!". Jaunums attiecas uz jauno sedanu 2010 Lincoln MKS un 7-vietīgo Lux klases limuzīnu Lincoln MKT, kuri tiek aprīkoti ar jaunu automātisko parkošanās sistēmu Active Park Assist.

Lai varētu automātiski novietot auto stāvvietā, Ford tehnoloģija izmanto priekšgala un pakaļgala ultraskaņas sensoru kombināciju ar elektrisko stūres rata piedziņu Electric Power Assisted Steering (EPAS). Pietiek nospiest vienu pogu - un auto pats "ielien" stāvvietā.

Image
Image

Active Park Assist nav radikāli jauna sistēma, to savos automobiļos Lexus jau lieto kompānija Toyota Motor. Salīdzinājumā ar Lexus sistēmu, sastāvošu no videokamerām un datora, Ford izgatavojis stipri vienkāršāku, un tā ir lietojama arī vietās ar slīpumu.
Vadītājam nāksies ieslēgt ātrumu un manipulēt ar sajūgu un gāzi, bet stūrei viņam nebūs jāpieskaras.

Image

Zemāk redzamajā video var novērtēt, kā tas viss darbojas. Jebkurā gadījumā stūre, kura pati griežas - izskatās iespaidīgi:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xW-MhoLImqg&e[/youtube]

Avots

Posted: 02 Jan 2009, 18:47
no drono
Priekš kam tai mašīnai stūri vispār vajag? Vai tad gudrais autiņš pats nemāk uz ceļa noturēties :D
Nez, kas notiek tad, kad tas sensora caurums pieiet pilns ar dubļiem. :D

Posted: 02 Jan 2009, 21:22
no izredzētais
..tad sensors jānotrīra

manuprāt pašam saskrāpēt savu auto būtu mazāka sāpe kā ļaut to izdarīt programmai :D

arī mans auto ir cietis citu cilvēku neprastmīgu parkošanos, labi, ka mašīna ir 10 gadus veca, tad nu skāde nav tik liela...

Posted: 03 Jan 2009, 10:21
no Morpheus
izredzetais kur tu tadu avataru izraki? :D skatos un recu 24/7 :D :D bet pa temu, fiča laba , butu labi ja tā tačka man varetu ari kafiju uzvarit un automatiski iebarot fri kartupeļus ar majas kotleti :D

Posted: 03 Jan 2009, 15:23
no izredzētais