INBOX.LV aicina uzmanīties no interneta krāpniekiem

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas INBOX.LV aicina uzmanīties no interneta krāpniekiem

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 28 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #150986
    shady
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/29_inbox_1.jpg[/imgl]Līdz ar sociālās spriedzes palielināšanos un pasliktinoties ekonomiskajai

    situācijai, negodīgi cilvēki mantkārīgos nolūkos aizvien biežāk mēģina izkrāpt

    slepenu informāciju ar e-pasta vēstuļu palīdzību. Nacionālais e-dienests “Inbox.lv”

    ir norūpējies par pieaugošo apdraudējumu un aicina izturēties e-pasta lietotājus būt

    piesardzīgiem, nenododot svarīgus datus trešajām personām.

    Nacionālais e-dienests “Inbox.lv” aicina pirms pieslēgšanās portālam vienmēr

    pārbaudīt interneta adresi pārlūkprogrammā, kā arī aicina izmantot tikai „šifrēto

    ieeja”.

    Nacionālais e-dienests “Inbox.lv” arī aicina izvēlēties grūtāk atminamas paroles ar

    burtu un ciparu kombinācijām, nevis kā paroli izmantot savu lietotāja vārdu, arī

    vārdu “parole”, “1234” u.c.

    Š…emot vērā, ka paroles vajadzīgas daudzos Latvijas interneta resursos, Nacionālais

    e-dienests “Inbox.lv” aicina katrā no interneta resursiem izvēlēties dažādas

    paroles, jo ja krāpnieku rīcībā ir nonākusi šāda vienotā parole, tas dod iespēju

    piekļūt maksimāli lielam lietotāja datu apjomam arī citos interneta resursos.

    Diemžēl, parāk daudz klientam svarīgas infomrācijas tiek zaudēta nevis krāpnieku

    veiklības dēļ, bet gan lietotāju neuzmanības un parāk vieglprātīgās attieksmes dēļ.

    Krāpnieciskās vēstules jeb ”phishing” (atvasināts no angļu valodas „fishing” –

    makšķerēt) tiek sūtītas ar mērķi no lietotājiem izvilināt dažādus konfidenciālus

    lietotāja datus, piemēram, pieejas paroles internetbankai vai citiem svarīgiem

    resursiem.

    Saņemtās vēstules nereti tiek noformētas lietišķā stilā, radot saņēmējā ticību par

    sūtījuma autentiskumu. Ilūziju paspilgtina arī informācija par sūtītāju, kas vēstulē

    var būt maskēta, lai sūtījums izskatītos īsts.

    Nacionālajā e-dienestā “Inbox.lv” zināja teikt, ka nereti banku vārdā tiek lūgts

    nosūtīt maksājumu karšu numurus un CVV kodus, kā arī datus no klienta internetbankas

    kodu kartes.

    Tāpat krāpnieki arī aicina dažādu iemeslu dēļ apmeklēt internetbankai vizuāli

    līdzīgas viltus lapas, kurās klients, pat nenojauzdams, var nodot savus datus

    viltvāržu rokās.

    Reizēm hakeri uzdodas par e-pasta servera uzturētājiem un cenšas iegūt lietotāja

    e-pasta konta pieejas datus, vai e-pasta starpniecību datu iegūšanai mēģina inficēt

    datorus turpmākai datu zagšanai.

    Nacionālais e-dienests “Inbox.lv” uzsver, ka nekad nesūta e-pastus ar aicinājumiem

    sniegt dažādas paroles vai citu konfidenciālu informāciju. Tāpat arī bankas un citi

    pakalpojumu sniedzēji pa e-pastu vai tālruni nekad nepieprasīs klienta datus,

    piemēram, internetbankas paroles, kodu karšu numurus, maksājumu kartes numurus un

    kodus.

    Š ādas e-pasta vēstules tiek sūtītas visā pasaulē neatkarīgi no izvēlētā

    e-pakalpojumu sniedzēja, un jo lielāks ir e-dienesta klientu skaits, jo lielākas ir

    iespējas to vidū atrasties arī krāpniekiem. Taču ļoti daudz kas ir atkarīgs no

    e-pasta lietotāju informētības par šādiem apdraudējumiem.

    Ja lietotājs saņēmis šādu vēstuli, Nacionālais e-dienests “Inbox.lv” lūdz par to

    informēt palīdzības dienestu (e-pasts [email protected]) vai spiest pogu ”Ziņot par

    spamu”. Jebkuru šaubu gadījumā jāsazinās ar iestādēm, kas it kā sūtījušas e-pastu,

    lai pārliecinātos par tā autentiskumu vai ziņotu par viltus vēstuļu izsūtīšanu.

    Avots: Nacionālā e-dienesta “Inbox.lv” preses relīze.

    #232885
    DMG
    Participant

    Nez kā citiem, bet man pēc 3. reizes, lasot vārdus “Nacionālais e-pasta…” sāk besīt jau tas 😀

    #232886
    drono
    Participant

    Quote:

    Nacionālais e-dienests “Inbox.lv” … arī aicina izmantot tikai „šifrēto

    ieeja”.

    Kāds vispār varētu būt pamatojums tam ķeksim tur atrasties? t.i. vai tad nevar vienmēr izmantot šifrēto ieeju un neko nejautāt? Vai ir kādi tādi datori, kas to neatbalsta vai kā? 😀

    #232887
    iKey
    Participant

    šitāda tipa ziņas ir vajadzīgas arvien biežāk

    #232888
    rATRIJS
    Participant

    Kaads vispaar veel izmanto inbox.lv?

    #232889
    Moerto
    Participant

    Es ceru, ka nevienam no šejienes raksts neizrādijās noderīgs.

    #232890
    Kefīrs
    Participant

    ”Nacionālais e-dienests” – 😀

    Bet vispār man nav ko uztraukties, liela daļa pazīstamo (ieskaitot mani) vairs inbox’ā nesēž.

    #232891
    makis30
    Participant

    rATRIJS wrote:

    Kaads vispaar veel izmanto inbox.lv?

    nu tā viņu pašu SPAMA dēļ lietoju tikai kā 1nu no feikiem

    #232892
    Crow
    Participant

    Nav nekādu problēmu. Man ir divas inbox kastes spamam un priekš regošanās.

    Ar demonstratīvu paziņojumu par inbox nelietošanu krāns garāks nepaliek.

    Vēl vairāk – tas sāk augt uz iekšu 🙂

    #232893
    Evers
    Participant

    Nacionālais kauns “inbox.lv” 🙂

    Lietojams tikai shitmeiliem

    #232894
    cracks
    Participant

    runājot par inbox – https://blw.cert.lv arī šāda lieta radusies ar inbox kopdarbību.

    p.s. īsti vīri lieto emailu @aizver-muti.lv 😀

    #232895
    McAnder
    Participant

    Nacionālais e-dienests? Kas to padara par nacionālo? Itkā IT forums, bet jālasa šādi crapi par spam mailiem, jo nekam citam tas ‘nacionālais’ dienests neder.

    #232896
    vincister
    Participant

    DMG wrote:

    Nez kā citiem, bet man pēc 3. reizes, lasot vārdus “Nacionālais e-pasta…” sāk besīt jau tas 😀

    Nevaru nepiekrist. Informācija “pilnīgiem lietotājiem” protams nepieciešama, bet pieredze rāda, ka vairums to tāpat laiž gar ausīm.

    #232897
    daGrevis
    Participant

    Galvenais tik “uzbraukt”, vai ne?? Inbox.lv nav ne vainas, lai gan pats to nelietoju… 🙂

    #232898
    web33
    Participant

    kas ir inbox.lv ?

    #232899
    Evers
    Participant

    daGrevis wrote:

    Galvenais tik “uzbraukt”, vai ne?? Inbox.lv nav ne vainas, lai gan pats to nelietoju… 🙂

    Reklāmas visos iespējamos un pat neiespējamos galos ir “ne vainas” ?

    Officiālais inbox.lv spams arī?

    Iepriekšējo divu punktu attīstība paša e-pasta funkciju, ērtuma attīstības vietā ar? 😀

    Ja maksā lai tiktu vaļā no drazām, pieļauju, ka ir lietojams.

    Labs “trumpis” vēl ir tas, ka no daudzām ārzemju adresēm uz inbox.lv nemaz neatnāk reģistrācijas confimation meili. :lala:

    #232900
    wanted20
    Participant

    Es atkal izmantoju inbox kā galveno savu pastkasti :). Viņu pakalpojumus izmantoju uz sava laptopa caur pop3 un thunderbird. Tā kā visas tās viņu reklāmas man atkrīt.

    #232901
    80MXM08
    Participant

    wanted20 wrote:

    Es atkal izmantoju inbox kā galveno savu pastkasti :). Viņu pakalpojumus izmantoju uz sava laptopa caur pop3 un thunderbird. Tā kā visas tās viņu reklāmas man atkrīt.


    cik man zināms tad no mail klientiem caur inbox nemaksājot to tur inbox+ nevar sūtīt

    #232902
    Crow
    Participant

    Da bļin! Kāda inboksam daļa gar to, ko tu sūti… Inbox tikai saņem, sūtīts tiek no tava provaidera SMTP.

    Reklāmas arī nekrata, es arī izmantoju mail klientu (Thunderbird, kaut arī viņš bišku saks), pati reklāmu adrese atzīmēta kā spamotājs un dzēšas kā pienāk. Par to, ka dažas reģistrācijas nepienāk – fakts. Nu bet debīli tie saiti tātad ir, ka bloķē domēnu un nejēdz spamu atfiltrēt, dzīvo kā tikko internetu ieraudzījuši. Btw, tā problēma absolūti nav unikāla inbox-am.

    Protams, (spiegojošais) GMail č-ever!

    Un nacionālais viņš ir tāpēc, ka Latvijas interneta populācijas resgali veido nevis gīki un wannabe gīki, bet pokes, lāmes, mājsaimnieces un brekši, kam pokuj. Tiem visiem ir kastes inbox-ā. Tātad nacionālais. End of story.

    Ja nemaldos, LR Satversmē aizvien nav konkrēti noteikts, kādos gadījumos drīkst lietot nosaukumos un saukļos vārdus “nacionālais”, “Latvijas”, utml.; slinkums urbties tagad pa likumiem.

    #232903
    Aldis
    Participant

    Īsākā pamācība kā izvairīties no interneta krāpniekiem – nomainam inbox.lv pret gmail.com, live.com un dzīvojam laimīgi, izsargājoties no spama! Sorry, pats inbox.lv ir spams! 😀 😀 respektīvi, cik reizes klients no inboxa ir sūtījis kautkādu vēstuli – a šie parakstā iemet baneri! 😀 😀 Tas automātiski nonāk pie mēstulēm! 😀 Piereģistrēt epastu ar pagrūti, jautā bezmaz tēva un kaimiņa vārdu, suņa šķirni.. u.t.t. =] Mazliet šis serviss pa daudz iedomājas – kāds vēl nacionālais? 🙂 Tik pat labi notepad.lv ir nacionālais IT forums….

    Nepatīk tā iestāde un viss..

    Normālam epastam šādas te phising vēstules pārsvarā jau nonāk pie [SPAM], nez.. inboxam tas kasperovič neko neņem un laiž gar degunu, ja tik traki ar tām vēstulēm? 🙂

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 28 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā