Kaimiņos pirātisko Windows 7 brīvi tirgo veikalos

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Kaimiņos pirātisko Windows 7 brīvi tirgo veikalos

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 17 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #152623
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_internetpiracy_1.jpg[/imgl]Microsoft Russia kārtējo reizi apsekojis gandrīz 3000 Krievijas datorpreču veikalus 94 pilsētās, un izrādījās, ka 27% no tiem var brīvi iegādāties nelicencētas Windows 7 kopijas. Pie tam 13% no tiem arī piedāvāja uz vietas tās uzinstalēt. Līderos ir Mahačkala (77%), Vladikaukāza (64%), Elista (78%) un Ļipecka (63%). Pat Maskavā katrā trešajā veikalā (35%) tirgoja pirātisko programmatūru.

    Turpretī Vladivostokā, Irkutskā, Maikopā un vēl pāris vietās veikalos “pircējam no malas” iegādāties pirātisko programmatūru neizdevās.

    Pēdējos gados Krievija pasludinājusi intensīvu cīņu pret pirātismu un autortiesību pārkāpumiem. Kampaņas ietvaros slēgti vairāki bittorrent trekeri, ierosināti kriminālprocesi. Bet, kā redzams, ja nevar izkontrolēt pat veikalus, cīņa pret pirātiem notiek Ķīnas līmenī…

    Microsoft Russia pārstāvis Deniss Guzs saka, ka statistikas cipari aizvien uzlabojas – vidēji pirātisma līmenis krītoties par 5% gadā. Tātad nepaies ne 20 gadu, un nekur kaimiņvalstī vairs nelegālo Windows nopirkt nevarēs!

    Avots

    #252594
    DMG
    Participant

    Kamēr būs pieprasījums, būs arī, kas to pārdos 🙂

    #252595
    piwchix
    Participant

    DMG wrote:

    Kamēr būs pieprasījums, būs arī, kas to pārdos 🙂

    Exactly, vienkārši ne vairs veikalā (vai vismaz tik uzkrītoši ne). 😀

    Bet vispār, es domāju, ka pirātismu (šajā gadījumā MS) var ļoti viegli samazināt, samazinot produkta cenu. Ja w7 ultimate maksātu uz pusi lētāk, es noteikti iegādātos, jo dāmai ir nepieciešams W un dažas progas. Un pieļauju, ka es neesmu viens tāds.

    #252596
    Viestartss
    Participant

    es tikai nesaprotu, kāpēc cilvēki ir gatavi par to maksāt – ja jau reiz pirātiskā versija, tad es par to nemaksātu.

    maksāt varētu par uzinstalēšanu un tamlīdzīgu IT tehniķa darbu, bet ne jau nelicencētu operētājsistēmu.

    kaut kas tāds laikam ir iespējams tikai krievijā

    #252597
    zivs
    Participant

    Viestartss, drīzāk tā ir klientu čakarēšana – pārdodot uzlauztas OS, klientam par to neko nezinot.

    #252598
    Nelabojams
    Participant

    Viss ir legāli un bumbās. Es nopērku veikalā softu, saņemu likumam atbilstošu darījumu apliecinošo dokumentu un iepūtiet man. Esmu labticīgs pircējs un nevaru iedomāties, ka legālā vekalā ar oficiāliem rekvizītiem man varētu pārdot nelikumīgu preci. Kā lai es zinu, cik tas neputns vai kaukas cits maksā un ka šī cena nav īstā? 😀

    #252599
    jonjs
    Participant

    Vienkārši Krievijā daudzos reģionos internets ir tāds pačabīgāks pat lielās pilsētās, kas protams nav Maskava vai Pēterburga, maksa notiek pat par megabaitiem citur vispār interneta nav. Vai kāds ir aizmirsis laikus te pat Latvijā, kad pagājušā gadsimta 90 – tajos gados bija jāskrien uz “Latgalīti” nopirkt disku ar Win 98, Orcad, PCad, MatLab u.t.t. Nebija interneta 🙂

    Bet cik atceros veikalā visu to pie mums nopirkt nevarēja, tāds BEZPREDJELS tomēr netika novērots Latvijā 🙂

    #252600
    Kon
    Participant

    Es pats, kad biju sīks, pirku Warez’u. Spēles bija 1,50 Ls un mūzika 1 Ls, pirmajā dienā pasūtiji un samaksāji, otrajā saņēmi kāroto, bet tas bija gadus 10 vismaz atpakaļ.

    #252601
    Genādijs
    Participant

    Kamēr softam būs tik drausmīgas cenas un licencēšanas sistēmas tik murgainas – ….. nevajag brīnīties ka daudzi izvēlas nepirkt.

    #252602
    Kon
    Participant

    Bet mamma saka, ka Esmu liels puika [img]https://www.nabble.com/images/smiley/smiley_cry.gif[/img]

    Krievijā jau pāris gadus atpakaļ bija tas bums, ka 90% mācību iestāžu griezās uz nelegālām Windām :>

    #252603
    Snorx
    Participant

    Nu par to RU pirātisma apkarošanu- tas viens tāds šovs ir- torrents.ru nolikvidēja dēļ Autocada, bet tādi giganti kā kinozal tāpat vēl figurē, nerunājot nemaz par online cinema rādītājiem, kaut kvalitāte tur ir bezceris…

    #252604
    Kon
    Participant

    Snorx wrote:

    Nu par to RU pirātisma apkarošanu- tas viens tāds šovs ir- torrents.ru nolikvidēja dēļ Autocada, bet tādi giganti kā kinozal tāpat vēl figurē, nerunājot nemaz par online cinema rādītājiem, kaut kvalitāte tur ir bezceris…

    torrents.ru pēc īsa brīža atdzima kā fēnikss no pelniem : rutracker.org

    Shady, kāpēc gan neieviest banu par stulbumu?

    #252605
    Aldis
    Participant

    Par Krieviju ar čomu smējāmies – Kamēr LV pāriet uz digitālo TV, tamēr Krievijā no Secam uz Pal pārbīdīsies.. [nu tas tā, humoram, pat īsti nezinu kādā formātā viņiem tur tā TV kaste rāda]

    a bet vsp.. LV jau arī nav tik balti kā izskatās, pirms pāris gadiem jau bij joks, ka Linuxus, kas pa brīvu pasūtāmi veikalos tirgoja ar savu uzcenojumu…

    Un jā.. Latgalītes tirgus vēl joprojām dzīvs… biju gan steidzami tur telefonam displeju pirkt ieskrējis… pa ceļam līdz mobīlo nojumei, man pa piečuku vismaz 3 telefonus paspēja piedāvāt visādi onkulīši.. 😀

    #252606
    Kon
    Participant

    Tie laiki bija labi, pirāts atradās divstāvu (vai arī vairāk) ofisu ēkā (jā viņam pat bija savs ofiss). Pirmajā stāvā labierīcībās tualetes papīra vietā bija Страна игр vecie numuri. Uz vietas Es varēju ļoti ilgi šķirstīt katalogu meklējot, ko labāk izvēlēties. Papildus mūzikai un PC spēlēm, bija arī psx spēles un filmas. Vienmēr piepīpētais gaiss .. Nostaļģija :>

    Tad internets kļuva populārs un viss palika savādāk 😐

    Tad vēl datorspēļu saloni o.0

    #252607
    Crow
    Participant

    Eh, kojān, neatgādini… cik naudas tur šitā neaizgāja, skaitīt negribās. Tolaik vēl nebijām šitādā purvā, lats skaitījās nauda 😀

    #252608
    aoma
    Participant

    Lielākā daļa pircēju tāpat neapzinās, ko viņi pērk.

    ir tāds ķīniešu teicamais: labs pārdevējs ir tas, kas vienā un tai pašā bodē notirgos gan zobenu, kas var pāršķelt jebko uz šīs pasaules, gan vairogu, ko neviens zobens nepāršķels…

    #252609
    iKey
    Participant

    Nīdējs wrote:

    Snorx wrote:

    Nu par to RU pirātisma apkarošanu- tas viens tāds šovs ir- torrents.ru nolikvidēja dēļ Autocada, bet tādi giganti kā kinozal tāpat vēl figurē, nerunājot nemaz par online cinema rādītājiem, kaut kvalitāte tur ir bezceris…

    torrents.ru pēc īsa brīža atdzima kā fēnikss no pelniem : rutracker.org

    Shady, kāpēc gan neieviest banu par stulbumu?


    Un tagad tur nekā jēdzīga nav, savulaik tur varēja novilkt to, ko citur pat ar uguni nevarēja dabūt

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 17 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā