Google: Microsoft Bing «čīto»!

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Google: Microsoft Bing «čīto»!

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 26 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #153280
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_cheat_1.jpg[/imgl]Atkal skandāls pasaules mērogā: Googles inženieri atklājuši, ka Microsoft Bing meklētājs vienkārši kopē (lasām – zog!) meklēšanas rezultātus no Googles meklētāja. Tā kā Google meklēšanas serviss ir nr.1 pasaulē, tad skaidrs, ka ar šādu it kā “nevainīgu” zagšanu var neslikti uzlabot sava produkta reitingu.

    Bet nu par visu pēc kārtas. Blogā “Search Engine Land” Google kā piemēru minēja kļūdaini rakstītu vārdu torsoraphy (medicīnas termins), kurā Google atrod kļūdu, piedāvā to nomainīt pret pareizo tarsorrhaphy, un meklēšanas rezultāti atbilst vārda pareizajai rakstībai.

    Ja šādu kļūdainu meklēšanu veikt Bing’ā – sākumā Bing neatrada neko, bet pēc kāda laika meklētājs “piešāvās”, un meklējumu rezultāts arī atbilda vārdam tarsorrhaphy. Bet izlabot kļūdas Bing vis nepiedāvā. Skaidrs, ka rezultāti ir kopēti.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_big_f1f24_1.jpg[/img]

    [imgr]https://notepad.lv/userpix/28_thebingsting300x619_1.jpg[/imgr]Tālāk Google inženieri ievēroja, ka Bing meklējumu topos ar zināmu nokavēšanos parādījās tie paši atslēgvārdi, kas Googlei. Tika veikti jau nopietnāki eksperimenti, lai pierādītu zagšanas faktu. Brīvi konstruētiem haotiskiem “vārdiem”, kā «hiybbprqag» mākslīgi piesaistīja konkrētas web-lapas. Piemēram, vārdam «mbzrxpgjys» atbilda Blackberry (RIM) mājaslapa. Kāds gan visiem bija brīnums, ka pēc kāda laiciņa Bingā ievadot mbzrxpgjys, izlēca https://www.rim.com/!

    Amit Singhal no Google to sauc par parastu krāpšanos: viens cītīgi strādā, lai radītu tehnoloģijas un iegūtu rezultātus, bet cits pelna sev naudu ar to palīdzību. “Pēc analoģijas to varētu nosaukt tā, ka maratonskrējienā jāstiepj sāncensis uz muguras, kurš nokāpj tikai pirms finiša”. Google minēto paņēmienu nosauc par viņu meklēšanas servera “lētu imitāciju”, bet vienalga prasa, lai šī prakse tiktu izbeigta.

    Savukārt Microsoft mazgā rokas nevainībā. Bing direktors Stefan Weitz saka: “Mēs nekopējam Google meklētāja rezultātus. Mēs lietojam daudzskaitlīgus signālus un dažādas pieejas meklējumu rezultātu sakārtošanā. Mūsu galvenais uzdevums ir precīzi noteikt meklējuma mērķi, lai nodrošinātu maksimāli lietderīgu atbildi”.

    Lasām sīkāk – Search Engine Land blogā

    #260614
    buipisLV
    Participant

    Cepums tev par titulbildi! 😀

    #260615
    Crow
    Participant

    Vajdieniņ, akposcunšausmas… mazajam gugalam kāds nodarījis pāri!? Mī un žē, piedod, mammu, es vairs tā nedarīšu! A cik paši negodīgi uzvedās, zogot datus no privātpersonām, spiegojot un ne to vien? Tiesvedības tak rodas kā sēnītes. Uz sevi papriekšu lai paskatās un tad pārējiem piesienās, mudaku pods.

    Un vispār tādu datu kolekcionēšanu dara katrs otrais (ja ne katrs) toolbars, sūtot visu iespējamo informāciju prom uz saviem sterveriem, tie vispār būtu tāpēc jāaizliedz ar likumu. Ak pareizi, likums to jau aizliedz, bet maz kādam tas likums krata.

    Gogala vienīgie jēdzīgie produkti – Search un Maps. Pārējie visi iegūti, uzpērkot kompānijas un zogot idejas. Arī no Bing. Kaut vai stulbā wallpapīru ideja, kas nevienam nebija vajadzīga.

    :nuke:

    #260616
    andrejsLi
    Participant

    Crow wrote:

    A cik paši negodīgi uzvedās, zogot datus no privātpersonām, spiegojot un ne to vien? Tiesvedības tak rodas kā sēnītes.

    Piemērus lūdzu?

    #260617
    Crow
    Participant

    Vai mucā dzīvojam, Aģent 86? StreetView WiFi afēra, par ko tika ierosinātas n-tās tiesvedības – Lielbritānijā, Vācijā, vairākos ASV štatos.

    #260618
    Kon
    Participant

    Crow wrote:

    Kaut vai stulbā wallpapīru ideja, kas nevienam nebija vajadzīga.

    da pošel ti :>

    tiesa, 95% lietojot adress bar, google.lv vietā, saskāros ar negaidīto atverot galveno lapu 😀

    Google acc un fb acc ir padarījis manu dzīvi tik vieglāku, nav vairs vajadzības reģistrēties entajās vietās, so do not mess with google please ..

    #260619
    andrejsLi
    Participant

    Crow wrote:

    Vai mucā dzīvojam, Aģent 86? StreetView WiFi afēra, par ko tika ierosinātas n-tās tiesvedības – Lielbritānijā, Vācijā, vairākos ASV štatos.


    StreetView, protams tika aizskartas tiesības uz privāto dzīvi, bet gan tikai nosacīti – jo visiem par tādu akciju bija zināms. Izdomāja piedāvāt pakalpojumu, kurš mazliet aizskar privāto dzīvi un, tā jau ir spiegošana?

    Prasu tāpēc, ka esmu personīgi saskāries ar datu nopludināšanu no Youtube – bet tas, ka kaut kur strādā negodīgs darbinieks, vēl nenozīmē, ka visa kompānija ir radīta, lai ar to nodarbotos. Jā, varbūt informācijai piekļūst drošības dienesti, policija, bet ne jau privāti un ekonomiskām interesēm.

    #260620
    Crow
    Participant

    Nē, Aģent 86. StreetView tur ņepričom. Runa ir par WiFi datu kolekcionēšanu, kas notika ar šo mašīnu palīdzību. Par to nevienam nebija zināms. Pat Gogoļi paši pēc tam plātīja rokas, bezmaz vai kā durvju sargs Ludvigs Aristarhovičs “У-у-у! А кто это сделал?”.


    Kojān… da nu beidz, zmei Ignatič. Man īsti vairs nekrata tā spiegošana, tikai kasīšanās pēc kasos. Es pats lietoju čupu Gugala ražojumu, jo nav konkurences. Goddammit, pat googlofŠnu iegādājos, to es uzskatu par savu lielāko uzvaru cīņā pret savu paranoju.

    Bet man šķiet nejēdzīgi, ka monopolisti sāk brēkt par to, ka no viņiem zog. Tas ir gandrīz kā Microsoft tagad sāktu klaigāt, ka visi sper idejas no Windows un Office, bet jamie paši ir svēti, tīri un balti. Nez kāpēc viņiem pietiek prāta šai ziņā mutes turēt.

    Vai kā Apple – izgudro katru reizi trīsriteni no jauna un pēc tam patentu troļļus mētā.

    Tā sacīt – zog visi. Un lai mūžīgs kauns tam, kurš pirmais visā barā ar pirkstu sāks rādīt.

    #260621
    daGrevis
    Participant

    Un ko Tu slēp tādu?!

    #260622
    andrejsLi
    Participant

    Crow wrote:

    Nē, Aģent 86. StreetView tur ņepričom. Runa ir par WiFi datu kolekcionēšanu, kas notika ar šo mašīnu palīdzību. Par to nevienam nebija zināms.


    Tagad atcerējos, bija kas tāds. Nu ir mazliet dīvaini, varbūt kādus nevainīgus datus statistikai gribēja iegūt, tikai ne visai korektā veidā?

    Dīvaini, ka Google Bing uzskata par lielāko konkurentu, kādēļ? Kā tad ar yandex, yahoo? Pēc šī jāsecina, ka bija palaiduši pīli..

    #260623
    Crow
    Participant

    Nu “nevainīgi” var arī meitenēm zem svārkiem pabāzt fočuku. Bet ja pēc tam darīsi to zināmu, pastāv zināms risks zaudēt iespēju radīt pēcnācējus. Bija vai nebija “nevainīgi”, par to vajadzēja pateikt pirms sāka darīt vai nedarīt nemaz.

    Ek, man šodien bojāts horizontālais taimkods… [img]https://www.bildites.lv/images/k88r45pk3b2i4gpdtasa.gif[/img]

    #260624
    liepajnieks
    Participant

    Crow wrote:

    Nē, Aģent 86. StreetView tur ņepričom. Runa ir par WiFi datu kolekcionēšanu, kas notika ar šo mašīnu palīdzību. Par to nevienam nebija zināms. Pat Gogoļi paši pēc tam plātīja rokas, bezmaz vai kā durvju sargs Ludvigs Aristarhovičs “У-у-у! А кто это сделал?”.


    Kojān… da nu beidz, zmei Ignatič. Man īsti vairs nekrata tā spiegošana, tikai kasīšanās pēc kasos. Es pats lietoju čupu Gugala ražojumu, jo nav konkurences. Goddammit, pat googlofŠnu iegādājos, to es uzskatu par savu lielāko uzvaru cīņā pret savu paranoju.

    Bet man šķiet nejēdzīgi, ka monopolisti sāk brēkt par to, ka no viņiem zog. Tas ir gandrīz kā Microsoft tagad sāktu klaigāt, ka visi sper idejas no Windows un Office, bet jamie paši ir svēti, tīri un balti. Nez kāpēc viņiem pietiek prāta šai ziņā mutes turēt.

    Vai kā Apple – izgudro katru reizi trīsriteni no jauna un pēc tam patentu troļļus mētā.

    Tā sacīt – zog visi. Un lai mūžīgs kauns tam, kurš pirmais visā barā ar pirkstu sāks rādīt.

    Jā, tikai par tādiem “sīkumiem” cik jau nav tiesājušies un lielas naudas maksājuši … savā ziņā šis te ir Bingo bezspēcības žests no M$ puses … ja M$ neizdosies nopirkt kādu šerpāku tehnoloģiju, tad karš tiks uz ilgu laiku zaudēts …

    #260625
    iKey
    Participant

    andrejsLi wrote:

    Crow wrote:

    A cik paši negodīgi uzvedās, zogot datus no privātpersonām, spiegojot un ne to vien? Tiesvedības tak rodas kā sēnītes.

    Piemērus lūdzu?


    papēti smalkāk Gūgļa produktu licences noteikumus

    #260626
    WerNeo
    Participant

    Protams… pēc šīs diskusijas ir Samurajam jāparāda priekšzīmīgums un jāieliek bildē kaķus. 🙂

    P.S. “Mopši” sajūsmā lauž krēslus. Sak’: “Zaļā gaisma kreisām bildēm tomēr, jopeiresīt!” 🙂

    #260627
    migels
    Participant

    par šito tā pārsmējos 😀 google speciāli safabricēja visādus neiespējamus vaicājumus un atbildes 😀

    digg pie populārākajiem rakstiem!

    #260628
    shadowmen
    Participant

    Crow wrote:

    Nu “nevainīgi” var arī meitenēm zem svārkiem pabāzt fočuku. Bet ja pēc tam darīsi to zināmu, pastāv zināms risks zaudēt iespēju radīt pēcnācējus. Bija vai nebija “nevainīgi”, par to vajadzēja pateikt pirms sāka darīt vai nedarīt nemaz.

    [img]https://www.bildites.lv/images/k88r45pk3b2i4gpdtasa.gif[/img]

    Jaa,bet ja tas,kas pabaz fochiku skukim zem svarkiem ir liels un stiprs onkulis,tad tadi berni kaa tu sez malinja,un dirshs tikai aiz muguras(forumos)…ej malaci un sudzi tiesa,sac ar pagastmajas tiesu un triecies lidz Eiropai…kapec tad neko nedari,cinies pret launo onkuli google….Diemzel tu esi mazs tarps vinju imperija….

    Un es uzskatu,un ceru,ka bingam atraus pleznas,gribas redzet googles varu pie velna…vara ir burviga…:)

    #260629
    Crow
    Participant

    shadowmen wrote:

    Jaa,bet ja tas,kas pabaz fochiku skukim zem svarkiem ir liels un stiprs onkulis


    Džīzas [img]https://www.bildites.lv/images/6v0cx8cepm193n3upkp.gif[/img]

    #260630
    msh
    Participant

    neatkarīgi no tā, ko gūglis taisa, šitas joks nav smuks. Kaut vai zaudēto reklāmas ienākumu dēļ 🙂 Bez tam maikrosofts savu bingu reklamē kā inteliģentu meklētāju, kas spēj aizvietot smadzenes un zināšanas, bet beigās izrādās ka inteliģence slēpjas googles sterveros… 😀

    #260631
    Crow
    Participant

    Fanbois SUCK!

    Yusuf Mehdi wrote:

    We do not copy results from any of our competitors. Period. Full stop. We have some of the best minds in the world at work on search quality and relevance, and for a competitor to accuse any one of these people of such activity is just insulting.

    Google’s “experiment” was rigged to manipulate Bing search results through a type of attack also known as “click fraud.”

    20 Google engineers opted in to an anonymous customer feedback program in Bing Bar. The Google engineers then proceeded to search for the honeypot using the nonsense keyword. When the search results appeared, they clicked on the link/honeypot. They did this over and over.

    Microsoft was flooded with messages of the form:

    “A user searched for saldjkfaldkfalaldkf and eventually clicked on the link ABC.COM”

    So, what did Microsoft/Bing do? They figured out (using statistical machine learning algorithms) that for the search saldjkfaldkfalaldkf, users wanted ABC.COM.

    It’s as simple as that.

    https://www.neowin.net/news/bing-setting-the-record-straight

    #260632
    rasty
    Participant

    nja.. es laikam nostāšos googles pusē.. nu nepatīk man tas bing + māte gugle mani glābusi ntās reizes un lietoju daudz google produktus.. chrome, gmail, maps, earth, sketchup..

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 26 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā