Linux Mint izraujas līderos

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

Imhoteps
E-žurnālists
Atbildes: 1117
Pievienojies: 11 Aug 2009, 16:11
Reputācija: 0

Linux Mint izraujas līderos

Post no Imhoteps » 04 Nov 2011, 12:10

Tā diena ir pienākusi - šodien, 2011. gada 4. novembrī, piparmētru smaržas apvītais populārais distributīvs Linux Mint ierindojies "Distrowatch" hits-per-day reitinga pirmajā vietā pēdējā pusgada laikaposmā, pārspējot monstrozo Ubuntu.

"Distrowatch" ir ietekmīgs, ja ne visietekmīgākais Linux distribūciju uzskaites un statistikas apkopes resurss, un tā īpatnība slēpjas apstāklī, ka portāls galvenokārt apkopo ne gluži distribūciju izplatības (market share) uzskaiti, bet gan attiecīgo distribūciju mājaslapu apmeklētības datus. Tādā veidā "Distrowatch" cenšas atspoguļot Linux lietotāju ieinteresētību konkrētajās distribūcijās, par pamatu ņemot attiecīgo mājaslapu apmeklētību, un zināmā veidā informē par distribūciju idejisko popularitāti esošo un potenciālo lietotāju vidū.

Notikums ir īpaši nozīmīgs, ja ņem vērā to, ka Mint-u šobrīd izstrādā gandrīz kaila entuziasma vadīts viens (!) cilvēks - Klements Lefērs (Clement Lefebvre), piepalīdzot vien dažiem meinteineriem un ducim testeru, savukārt Ubuntu aizmugurē ir daudzmiljonu "Canonical" ar milzīgiem finansu un cilvēkstundu izstrādes resursiem.

Š o rindu autors no sirds sveic Mint-a komandu un novēl tai saglabāt iekarotās pozīcijas arī nākamībā!

Gatis Kalniņš

Post no Gatis Kalniņš » 04 Nov 2011, 12:44

Par to izstrādi biku nekorekts salīdzinājums. Mintam oriģināli ir tikai daži rīki un dizains, kā arī dažas fīčas, kas ir uzinstalētas jau no paša sākuma un nav papildus jāinstalē no repozitarijiem. Pārējais kods tiek ņemts vai nu no Ubuntu, vai Debian. ;)
http://www.linuxmint.com/about.php "..Based on Debian and Ubuntu.."

Imhoteps
E-žurnālists

Post no Imhoteps » 04 Nov 2011, 13:24

Jēdziens "izstrādā" ziņas kontekstā izprotams mazliet plašāk ;)

Wuu
E-žurnālists
Atbildes: 2918
Pievienojies: 23 Aug 2008, 10:32

Post no Wuu » 04 Nov 2011, 13:29

Nekas nekur neizraujas, kā tā par statistiku?
Ogres rajona Vitiņu pagastā izrāvās, smieklīgi. Dod lietotāju skaitu, nevis WTF ko viņi tur apkopo.
Image

foxsk8
Moderators
Atbildes: 5070
Pievienojies: 22 Feb 2007, 12:33
Atrodas: Liepāja, www.notepad.lv

Post no foxsk8 » 04 Nov 2011, 13:48

O, iepriecinoša ziņa, pašam arī uz Laptop stāv tieši Mints, nekāda vaina.

Imhoteps
E-žurnālists

Post no Imhoteps » 04 Nov 2011, 13:56

@ Wuu
Pirmo reizi uzzinājat par DW, kolēģi? ;)

Imhoteps
E-žurnālists

Post no Imhoteps » 04 Nov 2011, 14:06

Man uz netbuka (Atom N270) Mint Fluxbox (Isadora) un XP Pro SP3. XP kaut kā jau kustas, Fluxbox vienkārši lido - GUI atsaucība tāda, ka sākumā bija jāpierod - kā spied, tā ir. Vakar upgreidoju kerneli līdz 3.1 - konfekte. Mints ir spēks. Gaidu Mint Fluxbox Debian edišen.

jonjs
E-žurnālists
Atbildes: 971
Pievienojies: 08 Sep 2009, 12:11

Post no jonjs » 04 Nov 2011, 15:06

Imhoteps nopietni pievērsies rakstīšanai laikam iedvesma :)
Pats vienu brīsniņu pasēdēju uz Minta ar KDE, nezinu kādu peripētiju rezultātā pārlecu atpakaļ uz Kubuntu. Laikam tā tāda man vien zināma morāla problēma, ka negribās iet tālu nost no visu šo distru tēva Debian, lai gan ubuntisti jau paši kompilē un šo to arī izmaina kodā :) Tomēr ar debian davešanu "... до ума ..." nākas pačakarēteis un tieši tādēļ sēžu uz Ubuntu saimes produktiem.
No otras puses visu to, kas jau ir Mintā pēc noklusējuma tai pašā kubuntu vai ubuntu var pieinstalēt kādās 10 minūtēs.
Imhotepam labs raksts anyway. :)
ritenis vienkārši ripo
Jāsaka paldies tam, kas radīja bumbu uz kuras mēs dzīvojam un gravitācija arī ir tam visam pamatā.
Kvantu fiziku neskarsim, jo no tās es tā pat nekā nejēdzu.
Starp citu, kas tā tāda relativitātes teorija?

bezolaam
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 264
Pievienojies: 20 Okt 2009, 12:53

Post no bezolaam » 04 Nov 2011, 18:14

riaļna unity ieviešanas sekas. Kaut gan minc it kā vienmēr tika uzskatīc par labako bubuntu. Vēl tācPinguy OS esot zaibuh. i kāc bakstījis?

natolv
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 233
Pievienojies: 09 Okt 2009, 22:13

Post no natolv » 04 Nov 2011, 19:48

Manā uztverē - nav brīnums, ka mint lapa ir apmeklētāka nekā ubuntu, kad iznāca ubuntu 11.04 un 11.10, tad jau vismaz es esmu pārvilcis treknu svītru ubuntu vispār, jo tā sūda Unity saskarne vispār nav lietojama, gribu GNOME 2 FTW :D Lai arī var uzlikt, tāpat, daudz kas gļuko... Kā arī kaitina nesavienojamība ar ATI draiveriem priekš switchable graphics, kas uz Minta kaut kā, bet tomēr iet...

Eudoxus
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 629
Pievienojies: 02 Sep 2007, 02:40

Post no Eudoxus » 04 Nov 2011, 21:17

Runāt par Mint un Ubuntu kā divām atsevišķām distribūcijām tomēr var tikai nosacīti. Principā Mint ir minimāli pārveidots Ubuntu, tāpēc jau to var uzturēt tik mazs skaits izstrādātāju. Ja nebūtu "monstrozā" Ubuntu, tad nebūtu arī Mint. Man nav nekād iebildumu pret Mint (pats kādu laiku lietoju) tomēr dižoties par to, kā uz pirkstiem skaitāms programmētāju kolektīvs pārspēj lielu izstrādātāju kopienu šajā gadījumā nav korekti.
ThinkPad T500 (2242-CTO) Windows 8 Pro, 64-bit
ThinkPad X61s (7669-3KG) Windows 7 Home Premium, 32-bit

"All the problems of the world could be solved easily if men were only willing to think."
IBM founder Thomas J. Watson

Eudoxus
Reģistrēts lietotājs

Post no Eudoxus » 04 Nov 2011, 21:21

Jā, un kas ir "statistikas apkope"? Vai ir runa par statistikas apkopšanu?

"All the problems of the world could be solved easily if men were only willing to think."

Imhoteps
E-žurnālists

Post no Imhoteps » 04 Nov 2011, 21:55

Esmu parotaļājies Live-režīmā. Tas, protams, NAV TAS, bet likās, ka stipri overbloated ar visādiem dock-iem, tēmām un vēl sazin ko. Tāds, apmēram ir dominējošs viedoklis netā - stabils buntas forks, bet par daudz viskautkas sapičkāts virsū. Instalējis tamdēļ neesmu.

usins
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2870
Pievienojies: 26 Feb 2007, 08:51

Post no usins » 04 Nov 2011, 21:59

mjā.. boti arī var apmeklēt lapu. bet bots nesērfos etu un neuzrādīsies citu lapu statos. Tik pat labi es novelku ubuntu un uzstādu 50 datoriem neieejot ubuntu lapā. Tik pat labi es varu no 50 ip iet un vilkt nost live cd no mint lapas. Cik precīza ir tāda statistika? Reāli jāveic daudzu saitu (facebook, google, linux.com utt) analīze un jāpēta, kāda OS to apmeklē.
Cietumā nesēž tik ilgi, cik jūs internetā!

KoЯn
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2219
Pievienojies: 18 Jūn 2009, 20:46
Atrodas: Galvaspilsēta

Post no KoЯn » 04 Nov 2011, 22:05

visus gadus distrowatch skaitījās uzticams statistikas avots, tagad idioti sāk kaut ko .. ubuntu .. linux for [s]human[/s]nerdbeings is goin' down bitches :>

Imhoteps
E-žurnālists

Post no Imhoteps » 04 Nov 2011, 22:10

Mints, tomēr, ir gana tālu migrējis no *buntas stabilitātes, pat zināma konservatīvisma un daudzu specifisku Mint-fīcu izpratnē - kaut vai tas pats Mint-menu, vai Mint-nanny u.c. Turklāt, Minta devu devīze ir "Ready when ready" - viņi nekad nav pieturējušies pie Ubuntu laidienu grafika, tā vietā slīpēja, slīpēja un vēlreiz slīpēja. Tā kā par tipisku forku (kā gadījumā ar PinguyOS) to nevar uzskatīt - tas nav tikai mans, tas ir kopienas vairuma viedoklis.
Ja par pamatu ņemsim something-based, tad jau neviena distra nevar tikt uzskatīta par autonomu, jo katra no tām būs vai nu *buntu-based, vai Debian-based vai RHEL-based. Pēc šādas loģikas, ikviena, pat pietiekami "separāta" distribūcija var tikt uzskatīta par Linux-based (kori tak bīd Linuss un tikai viņš).
Š obrīd Mints JAU ir migrējis uz Debian bāzi - Xfce un Gnome edīcijas. Par KDE un Fluxbox izziņots, ka arī tie šobrīd tiek portēti uz LMDE (Linux Mint Debian Edition, kas, savukārt, ir Debian-based) bāzi. LXDE pagaidam paliks *buntu-based (bārenītis), kā arī netikšot pārtraukts Linux Main laidiens uz Ubuntu bāzes.
Runājot par DE/WM izvēli, Mints ir nenormālās krustcelēs tieši šobrīd: Levērs paziņojis, ka par projekts tikšot balstīts uz Gnome 3 (Gnome 2 ir miris gluži, ka KDE3, vai patīk tas kādam, vai nē), bet vai būs implementēts Gnome Shell vai Mate (Gnome 2 forks, vai abi divi) vēl ir miglā tīts. Unity noteikti nebūšot.
Tā kā Mints jau nu noteikti sen nav un arī nebūs Ubunts/Debiānis ar zaļu tēmu.

Imhoteps
E-žurnālists

Post no Imhoteps » 04 Nov 2011, 22:13

Sori, norakstīsim latviešu valodas morfoloģijas un stilistikas kļūdas uz tā, ka latviešu valoda nav mana dzimtā (sieva - LV filoloģe - gan sacīja, "apkope" esot pieļaujama).

Eudoxus
Reģistrēts lietotājs

Post no Eudoxus » 04 Nov 2011, 22:24

Ja nav dzimtā, tad respect! Bet 'apkope' tomēr nederēs gan - 'apkopt' un 'apkopot' tomēr ir divas dažādas lietas.

Eudoxus
Reģistrēts lietotājs

Post no Eudoxus » 04 Nov 2011, 22:33

Piekrītu, ka linux saimes gadījumā noteiktu, kura distra ir patstāvīga distra, bet kura ne, ir problemātisks. (Tas arī ir linux pasaules spožums un posts.) Tomēr es sliektos teikt, ka patstāvīgu distribūciju raksturo tās ieguldījuma apjoms. Ja es nomainu Ubuntu tēmu, pačakarējos ap vēl kādiem sīkumiem un nosaucu to par Eudoxus linux, tad tā tomēr īsti nebūs jauna distribūcija. Bet ja noteicošais ir apjoms, tad tas nozīmē, ka distribūcijas patstāvība arī būs tikai graduāla, t.i., būs patstāvīgākas un mazāk patstāvīgākas distribūcijas. Kas nozīmē, ka var runā par vairāk un mazāk patstāvīgām distribūcijā. Š ajā nozīmē es teiktu, ka Fedora, Debian, Ubuntu, openSUSE (un varbūt vēl kāda) ir patstāvīgākās distras, kādas linux pasaulē ir. Bet ja salīdzina Mint ar Ubuntu tad Mint ir krietni nepatstāvīgāka distribūcija, kas ir radikāli atkarīga no citām distribūcijām (t.i., ja nebūtu citu, tad tai būtu kirdik). Var teikt, ka ja no linux pasaules pazustu Mint, tas būtu bēdīgi, bet ne vairāk. Bet ja no linux pasaules pazustu Ubuntu, tad tas krietni izmainītu linuxosfēru diezgan radikāli.

Imhoteps
E-žurnālists

Post no Imhoteps » 04 Nov 2011, 23:26

@ Eudoxus : 4 Novembris 2011 22:33:13

patstāvība arī būs tikai graduāla, t.i., būs patstāvīgākas un mazāk patstāvīgākas distribūcijas
Eu, vecais, davai es Tev rīt atbildēšu - es šodien jau esmu mazliet piedzēries. Nesaprotu, ko Tu raksti.

KristoZ
Vecākais lietotājs
Atbildes: 761
Pievienojies: 17 Nov 2008, 15:17
Atrodas: Latvija

Post no KristoZ » 04 Nov 2011, 23:30

Starp citu, te ir tāda smuka "bilde" ar visiem GNU/Linux laidieniem:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... dt1106.svg
"Unix is user-friendly. It just isn't promiscuous about which users it's friendly with." - Steven King

usins
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2870
Pievienojies: 26 Feb 2007, 08:51

Post no usins » 05 Nov 2011, 03:29

Nekad neesmu pēc tā vadījies. Ubuntu jau ar sen ir aizvietots ar Fedoru.

Bet nu es varu 100x skatīties kkādu lapu un siekalotes, bet arī varu 1x novilkt un oflain režīmā izplatīt. visprecīzākais laikam būtu skatīties cik daudz updeitus velk katra distra, tomēr repo katrai savi...
Cietumā nesēž tik ilgi, cik jūs internetā!

Puskač
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 11
Pievienojies: 01 Nov 2011, 08:05

Post no Puskač » 05 Nov 2011, 11:00

Kopš Ubuntam ir tas mēsla unity, Mint tiešām varētu palikt populārāks. Ar Fedoru bij kaukādi sīkumi kādreiz, kas kaitināja, bet, protams, visi labojami.
Pēdējā laikā instalēju Xubuntu, pats gan lietoju pliku debian LXDE. Ievērojami ātrāks uz veciem kompjiem.
Nedaudz esmu palaidies slinkumā (un %), jo jau kuro nedēļu neesmu saņēmies notestēt jaunos Austrumus.

Pievienot atbildi

Return to “IT ziņas”