Kā uzlauzt e-pastus, un izošņāt Holivudas noslēpumus?

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Kā uzlauzt e-pastus, un izošņāt Holivudas noslēpumus?

Post no samurajs » 26 Nov 2012, 18:09

Diezgan [ne]pamācošs stāstiņš par kādu 35-gadīgu amerikāni, vārdā Kristofers ÄŒeinijs (Christopher Chaney), kurš 3 gadu garumā vairumā lauza Holivudas zvaigžņu e-pastus un rakājās viņu privātajā dzīvē. Nē, Kristofers nav nekāds hakeris, savu pirmo datoru viņš iegādājās tikai dažus gadus pirms bēdīgi slavenās nodarbes uzsākšanas. Š obrīd atklājies, ka cietušas ap 50 personas (arī Kristina Agilera, Lady Gaga, Miley Cyrus, Skārleta Johansone un daudzi citi) un garā deguna īpašniekam pēc 9 apsūdzības punktiem draud līdz pat 60 gadiem cietumā. Jābrīnās - kāpēc tik daudz? Atceramies skandalozo Elīnas Egles kailfoto nopludināšanu, kas vēl šobrīd nav izmeklēta. ASV nav Latvija, tur pilsoņu privāto dzīvi valsts aizsargā pilnā apjomā.

Image

Kā tad hakoja Kristofers ÄŒeinijs?

Katrs Kristofera rīts sākās ar apmēram 800 vēstuļu šķirošanu. Ar laiku viņam tas kļuva par māniju un vienīgo nodarbi. Bet likumsakarīgs jautājums - kā viņam izdevās piekļūt e-pastiem? Skatuves zvaigznes nav tā publika, kas uzliks paroli, kā h#78hKq9%, pie tam populārie e-pasti paroļu atkopšanai piedāvā atbildēt uz pavisam elementāriem jautājumiem. Piemēram, Parisas Hiltones telefona uzlaušanai bija jāatbild "Kā sauc tavu mājdzīvnieku?", kura atbildi nebija grūti atrast internetā. Ļoti populārs jautājums izrādījās "Kāds ir tavas mātes pirmslaulības uzvārds?" - atbildi tam varēja sameklēt ASV telefonu katalogos.
Uzminot šīs atbildes, paroli e-pastam tik viegli nomainīt nevarēja, bet varēja piekļūt un veikt citas darbības, kā e-pastu pārsūtīšanu uz savu pastkasti, saglabājot oriģinālus neskartus.

Image

Kā Kristofers ÄŒeinijs tika pie tik daudzām zvaigžņu e-pasta adresēm? Holivudas skatuves darbinieku loks ir visai saistīts, un savstarpējā sarakstē "paspīd" daudz kas. Visas uzpeldējušās adreses tika rūpīgi iegrāmatotas. Kaut arī ÄŒeinijs iegūtos materiālus (arī kailfoto un seksbildes) neizmantoja mantkārīgiem mērķiem, tomēr atsevišķus materiālus viņš nodeva dzeltenajai presei. Acimredzot tas arī kalpoja par signālu FBI sākt izmeklēšanu.

Visu interviju ar Kristoferu ÄŒeiniju varam izlasīt pirmavotā

Image
Image

User avatar
macbeton
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3510
Pievienojies: 01 Nov 2008, 18:43
Reputācija: 1
Atrodas: Libau

Post no macbeton » 26 Nov 2012, 21:55

**dritvai kociņ** idiotu balagāns. Un likums noslogots ar tādiem dauņiem. Tad jau ar likumu jāsargā arī e-pasti bez parolēm!
Tur normāls advokāts to visu pavērstu tā ka beigās sodu dabūtu pašas tās klaunenes. Par sensitīvu datu izpaušanu, nomelnošanu u.t.t.

Pievienot atbildi

Return to “IT ziņas”