Humors: TPB sūdzēs tiesā autortiesību aizstāvjus par autortiesību pārkāpumu

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Humors: TPB sūdzēs tiesā autortiesību aizstāvjus par au

Post no samurajs » 15 Feb 2013, 06:12

Somu autortiesību aizstāvības organizācija CIAPK (tie paši "varoņi", kuri atņēma 9-gadīgai somu meitenītei laptopu ar Vinnija Pūka dziesmām), uzkonstruējusi The Pirate Bay web lapas klonu, izmantojot praktiski tos pašus CSS stilus. Protams, somu pakaļdarinājumā nav nekādu pirātisko materiālu, bet tas ir legālās produkcijas veikalu reklāmas materiāls.

The Pirate Bay pārstāvji paziņojuši, ka atbalsta brīvo kopēšanu, un viņu lapa ir bezmaksas, un atvērta visiem. Tomēr komercorganizācijām ir pienākums saskaņot materiālu izmantošanu ar TPB administrāciju. Par īpašu nekaunību TPB uzskata, ka autortiesības pārkāpj tie, kuru pienākums ir tās aizstāvēt. Tāpēc pieņemts lēmums, ka ja CIAPK nepārtrauks lietot TPB simboliku un neizmaksās kompensāciju, Pirātu līča juristi sūdzēs viņus tiesā. Prasības summa varētu pārsniegt 5000 €.

Avots

Image
Image

Stat1CX
Lietpratējs
Atbildes: 1239
Pievienojies: 09 Jūn 2008, 01:51
Atrodas: Liepāja

Post no Stat1CX » 15 Feb 2013, 11:58

Es TPB vietā jau sen būtu sūdzējis tos kopiraitistus tiesā - lai izbauda paši savas zāles.

Crow
E-žurnālists
Atbildes: 5392
Pievienojies: 10 Mai 2009, 14:22
Atrodas: Ir

Post no Crow » 15 Feb 2013, 13:53

Tiesvedība maksā naudu ;)
Дебилы, бл*ть...

BSOD
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 86
Pievienojies: 17 Jūl 2011, 18:59

Post no BSOD » 15 Feb 2013, 14:08

In your face CIAPK :D

Aldis
E-žurnālists
Atbildes: 5084
Pievienojies: 21 Nov 2008, 15:55
Atrodas: LV

Post no Aldis » 15 Feb 2013, 14:35

Š is gan tiešām nekaunīgi no CIAPK puses.

KAUT GAN... thepiratebay piedāvā tiešām nelegāli nočieptu lietu lejupielādes iespēju, tādējādi nerespektējot to programmētāju darbu kas izstrādājuši maksas aplikācijas, iespējams CIAPK jau sen ir izveidots normāls dizains, šis tikai palaists kā provocējošs solis, un pretīm stāv jau CIAPK juristi, kas to vien tik grasās panākt, kā TPB viņus taisās ielikt tiesā. :)
Image Oh My God = OMG
Image Ak Mans Dievs = AMD

AKMS47
E-žurnālists
Atbildes: 1325
Pievienojies: 14 Mai 2010, 16:44
Atrodas: Liepāja

Post no AKMS47 » 15 Feb 2013, 19:10

Nē viņi piedāvā lejupielādēt bez maksas tiem, kuri nevar samaksāt pie programmētāju maksas pievienoto vērtību, kas ir ap 80%. Reāli progas nemaksā tik dārgi, cik visādu liekēžu pievienotā summa.
Mums jau ar to liekēžu pietiek.
Pasakiet, kāpēc man Latvijā laptops izmaksā 3 reizes dārgāk par viņa oficiālo cenu ASV interneta veikala?
Tas vēl pie tam, ka ASV veikals sev ar kādu peļņu paņem tur tik un tās lētāk.
Gribat teikt, ka piegādes izmaksas sastāda 2/3 cenas? H*i.
Man viņu piedāvā piegādāt par 38$, tad kakogo hrena man jāmaksā pārējais?
Kas ir muita, iemesls pabarot vēl mazu armiju ar slinķiem, kam kakls uzbarots tāds, ka vairs galva negrozās?

Tas pats ir ar autortiesībām. Jāpabaro kaut kāda Aka/kaka, kas tam pašam mūziķim/māksliniekam/promramerim/utt. no tās mūsu samaksātas autortiesību naudas vēl paņem sev.
Daffai es labāk no rokas nopirkšu.
Nakui man tos starpniekus. Dodiet iespēju pirk pa taisno, pašam izvēlētties piegādi utt.
Es negribu uzturēt starpniekus.
Brīžam viss ir tā apnicis, bet labo brīžu ir vairāk.

aoma
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2599
Pievienojies: 25 Apr 2007, 12:47

Post no aoma » 15 Feb 2013, 21:30

Autortiesību likums kā tāds ir bezsakars. Nu labi, ja esi tik gudrs, ka vari izdomāt ko tādu, līdz kam citi neizbija aizprātojušies (tas gan ir tikai laika jautājums un neattiecas uz narikiem), vai uzraksti romānu/dziesmu/programmu, kas publikai patīk, pārdod savu gara darbu tiem, kas ir ar mieru to pirkt, ja neviens nepērk, tad ej beidzot strādāt.
Patreizējā sistēma ir novedusi pie tā, ka katrs var nopirkt zemes gabalu uz mēness/marsa/jebkur galaktikā, bet uzvārīsies uz tā kantoris, kas laicīgi būs savācis visas pieejamās autortiesības.
viegls rokenrols pa radio

Aldis
E-žurnālists
Atbildes: 5084
Pievienojies: 21 Nov 2008, 15:55

Post no Aldis » 16 Feb 2013, 00:45

Nu tas gan logično. TPB neprasa par pakalpojumu samaksu, pārtiek no ziedojumu kārbiņas un dažādiem affilite/ads banerīšiem.

A šitie pretplaģiāti uztaisijuši web kõpijpeistu, un pie reizes paši no pīrāga nokožas pa gabaliņam - kā arī piepelnās 100% tādos pašos veidos kā TPB.

Par datoru/gadžetu cenām, jap.. pūšļotāju netrūkst, cena aug griezdamies. Pat ja es ķīnīzeri pasūtu no jēbaja var nākties atvadīties no muitas un kādiem tur sazin uzskrūvētajai cenai pielīdzinātu nodokli.
Image Oh My God = OMG
Image Ak Mans Dievs = AMD

ruukjis
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1981
Pievienojies: 16 Apr 2009, 15:39

Post no ruukjis » 18 Feb 2013, 12:06

Nu jau gan iebrauci auzās. Liela daļa softu ražotāju piedāvā iegādāties progu no pašu lapas kā digitālo kopiju.

Pievienot atbildi

Return to “IT ziņas”