Apskats: Trīs grāmatas, kuras noteikti ir jāizlasa

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Apskats: Trīs grāmatas, kuras noteikti ir jāizlasa

Post no shady » 01 Okt 2012, 16:38

26.septembra vakarā portāls Notepad.lv bija ielūgts uz Zvaigzne ABC rīkoto vakaru šauram mediju lokam. Š ajā pasākumā tikām iepazīstināti ar trīs grāmatām, kuras būtu saistošas ne tikai tehnoloģiju gardēžiem, bet arī vadītājiem, mārketinga cilvēkiem un jebkuram, kam ir vēlme dzīvē ko sasniegt. Lai arī pašas grāmatas vēl nav izdotas, tās būs sagaidāmas Zvaigzne ABC grāmatnīcās tuvāko mēnešu laikā, bet uz vienu no tām no šodienas jau pieejama iepriekšparakstīšanās par īpašu cenu.

Image
(Attēlā: “Stīva Džobsa biogrāfija”)

Bet nu par visu pēc kārtas. Lai arī pats neesmu Apple fans, mani ļoti ieinteresēja pirmā grāmata, kura ir par vienu no panākumiem bagātākajiem cilvēkiem pasaulē, kuru pielīdzina pat, savā ziņā, reliģijas tēvam. Jūs jau sapratāt, es runāju par Stīvu Džobsu. Grāmata “Stīva Džobsa biogrāfija” veikalu plauktos parādīsies šā gada 1.novembrī, bet, kā jau minēju iepriekš, no šodienas uz to var arī iepriekšparakstīties par īpašo cenu 11,99 Ls. Tie cilvēki, kuri vēlas lasīt grāmatas elektroniski, varēs baudīt e-versiju ātrāk – no 15.oktobra. Zīmīgi, ka jau pēc dažām dienām, 5.oktobrī, būs apritējis gads kopš šīs grāmatas varonis vairs nav ar mums, bet interese par viņa personību nezudīs vēl ilgi.

Pavisam noteiktu neiesaku lasītājiem nobīties no vārda “biogrāfija”, jo šī ir pavisam savādāk veidota grāmata – te nav sausi fakti, te ir stāsts par dzīvi, par personību un pat par ļoti personiskām lietām un dīvainībām, kas attiecas uz galveno varoni – Stīvu Džobsu. Piemēram, cik no jums zina, ka Stīvs Džobs bija adoptēts, bet pats atteicās no sava dēla? Un tādām dīvainībām kā burkānu diēta? Vai paziņojums, ka ēdis tikai tādus zaļumus, kurus lasījušas jaunavas mēness gaismā? Un to, ka S.Džobsam piemita ļoti spēcīgs klātbūtnes efekts, kas, var teikt, pārņēma (nozombēja) sarunas biedru? Un tas ir tikai sīkums, tāda ir visa grāmata, kas vienubrīd liek pasmaidīt, raudāt vai pat sadusmoties. Noteikti iesaku izlasīt šo grāmatu ikvienam, jo to pavada interesanti fakti un atziņas, kuras ir ne tikai kalpo kā informatīvs avots par konkrēto cilvēku, bet arī pašam lasītājam var sniegt padomus un iedvesmu savai dzīvei un mērķu sasniegšanā.

Vēlos vēl piebilst, ka pats Stīvs Džobs nelasīja un nekontrolēja grāmatas autoru, un tas patiesībā ir ļoti interesants fakts, ja zinām, ka S.Džobs mīlēja kontrolēt visu, kas saistīts ar paša dzīvi un Apple.

Image
(Attēlā: “Inside Apple” grāmata angliskā versija)

Otra interesantā grāmata ir “Apple noslēpumi”(angliskā versija: “Inside Apple”), kura, salīdzinoši ar iepriekšminēto grāmatu, vairāk ir par pašu organizāciju Apple. Pēc prezentācijā teiktā, viena grāmata otru papildina, bet nekādā gadījumā nav uzskatāms par dublikātu. Š īs grāmatas autoram gāja smagi, jo bija ļoti grūti izvilināt ātrā kādu informāciju ārpus Apple “mūriem”. Tika intervēti ļoti daudzi darbinieki, gan vēl firmā strādājoši, gan bijušie, un arī tie bija ļoti izvairīgi un piesardzīgi informācijas atklāšanā. Apple ļoti rūpīgi slēpa visu informāciju, jo baidījās par rūpniecisko spiegošanu, pat darbinieki sasvstarpēji tika izolēti. Piemēram, atnākot uz savu darba vietu pēkšņi vairs netiek iekšā pa vienām durvīm (ir nomainītas slēdzenes), tiek iekšā pa citām, bet te uzradušās jaunas telpas (uzceltas jaunas sienas ar tumšiem stikliem) – neviens neko nezina, kas tad īsti tur notiek, kas atrodas... . Tādos un līdzīgos noslēpumos ir tīta visa organizācija, pat savu darbinieku vidū. Ja ir vēlme uzzināt ko vairāk, tad šī grāmata būs īstā lasāmviela, bet šo izdevumu varam cerēt sagaidīt uz Ziemassvētkiem.

Image
(Attēlā: iespējamais grāmatas attēls)

Trešā grāmata nav vis saistīta ar aizkosto ābolu, bet ir par ne mazāk populāru mūsdienu zīmolu. Pēdējā laikā sociālajiem tīkliem tiek pievērsta aizvien lielāka uzmanība, un dažāda vecuma grupu cilvēki tajos pavada ļoti daudz laika un iepludina lielu daudzumu informācijas, tāpēc uzzināt ko vairāk par pasaulē slavenāko un lielāko sociālo tīklu varētu būt ne mazums interesentu. Grāmata “Facebook efekts” (angliski: “The Facebook effect”) ir vairāk nekā stāsts par to, kā hakeru kultūras pārstāvis kļuvis par miljardiem dolāru vērta uzņēmuma vadītāju. Vai gados jaunais Facebook dibinātājs ir ģēnijs? Drusku ķerts dīvainis? Vai varbūt mazliet no abiem? Neaizmirsīsim rakstu portālā Notepad.lv par Marka Cukenberga izaicinājumiem, ko interesenti var izlasīt šeit: Ja dinozauri būtu dzīvi, vai tie būtu Cukerberga vakariņu ēdienkartē?. Man izskatās, ka arī šī grāmata ir viena no tām, kuru varētu izlasīt ar vienu elpas vilcienu. Jebkurā gadījumā gaidu visas trīs ar nepacietību, un pēc to izlasīšanas dalīšos savos iespaidos.

Image
(Attēlā: ieskats pasākumā)
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

User avatar
Jaunzems
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3935
Pievienojies: 20 Apr 2008, 12:19
Reputācija: 0

Post no Jaunzems » 01 Okt 2012, 22:01

meh

User avatar
Crow
E-žurnālists
Atbildes: 5391
Pievienojies: 10 Mai 2009, 14:22
Reputācija: 0
Atrodas: Ir

Post no Crow » 01 Okt 2012, 22:29

Personības un zīmolu kults - dekadences popkultūras stūrakmens.
Дебилы, бл*ть...

User avatar
Mahmuds
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 152
Pievienojies: 24 Feb 2012, 19:03
Reputācija: 0
Atrodas: Liepāja

Post no Mahmuds » 01 Okt 2012, 23:00

Paldies par interesanto apskatu, bet šīs grāmatas jau labu brīdi var lejupielādēt krievu valodā par brīvu, tādējādi ietaupot apmēram 30 Ls!

User avatar
WordPad
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 343
Pievienojies: 05 Feb 2011, 23:27
Reputācija: 0

Post no WordPad » 01 Okt 2012, 23:29

Izlasot virsrakstu, jau gaidīju literatūras klasiku, bet te kaut kāds ābolfetišs. :P

User avatar
aoma
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2599
Pievienojies: 25 Apr 2007, 12:47
Reputācija: 0
Atrodas: LV

Post no aoma » 01 Okt 2012, 23:38

Š oreiz īsti vietā sakāmais: "lasījis neesmu, bet viedoklis ir"...
Nedomāju, ka ar šādiem m'sliem vajadzētu smadzenes piesārņot, tad jau labāk izlasīt Vinniju Pūku, Karlsonu, kas dzīvo uz jumta un Alisi brīnumzemē.
Vai Kiplinga "Blēņu stāsti maziem bērniem" :)
viegls rokenrols pa radio

User avatar
Chr1s
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 107
Pievienojies: 25 Apr 2011, 19:52
Reputācija: 0

Post no Chr1s » 02 Okt 2012, 10:51

Reklāmraksts? :>

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Post no shady » 02 Okt 2012, 11:33

Jaunzems - phe

---

Crow - Notepads arī ir zīmols, un tu esi personība, kura bieži šeit ienāk un sevi izceļ, tātad Tu arī esi kulta sastāvdaļa :)

---

Mahmuds - Krieviski ir ļoti daudz lielu IT / Tehnoloģijas portālu, tad klapējam Notepadu ciet-priekš kam latviski? Lasīsim angliski, krieviski, vāciski u.c. valodās!

---

WordPad - Man prieks, ka tev ir tik bagāta seksuālā dzive, ka pat āboliem atrodi pielietojumu. P.S. - Varu ieteikt pamēģināt arī ābolu zapti. :)

---

aoma - Vai visiem tiem, kuri vēlēsies izlasit, piemēram, Hitlera, Staļina vai Ļeņina biogrāfiju, tu ieteiksi izlasit trīs siventiņus? Nevar noliegt, ka S.Džobs bija ievērojama personība, ne tikai IT nozarē, no kura var arī mācīties un smelties iedvesmu.

---

Chr1s - Žēl, ka tu neatšķir reklāmrakstus no preses pasākuma apskatiem. Droši vien viegli dzīvot, uzskatot, ka viss pasaulē notiek tikai par naudu.
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

User avatar
AKMS47
E-žurnālists
Atbildes: 1325
Pievienojies: 14 Mai 2010, 16:44
Reputācija: 0
Atrodas: Liepāja

Post no AKMS47 » 02 Okt 2012, 14:53

Meh peh be... bla bla bla....

Paldies par apskatu shady. :D
Brīžam viss ir tā apnicis, bet labo brīžu ir vairāk.

User avatar
Mahmuds
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 152
Pievienojies: 24 Feb 2012, 19:03
Reputācija: 0
Atrodas: Liepāja

Post no Mahmuds » 02 Okt 2012, 16:23

shady - Portāli ir bez maksas, bet par e-grāmatām Kilbloka plēš milzu naudu! Ja tās e-grāmatas maksātu 1-2 Ls/gab. tad arī es tās pirktu un lasītu latviski!

User avatar
aoma
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2599
Pievienojies: 25 Apr 2007, 12:47
Reputācija: 0
Atrodas: LV

Post no aoma » 02 Okt 2012, 16:46

shady : Protams, Trīs sivēniņi ir daudz labāka grāmata par visām šīm kopā. Tajā vismaz var iegūt dažas vērtīgas atziņas. Nevajag noniecināt bērnu literatūru - vienā otrā grāmatiņā ir vairāk labu lietu, nekā veselā plauktā tā saucamo "bestselleru" jeb dižpārdokļu. (lasi lubeņu)
Š īs ir no sērijas "kā kļūt par miljonāru". - tauta pērk acis pārgriezusi, bet izdevēji un autori kļūst par miljonāriem.
Ja parādīsies vietējā bibliotēkā, varbūt arī izlasīšu, bet tā diez vai.
Vispār jau man patīk lasīt par ievērojamu cilvēku dzīvi, bet ne pēc šādas reklāmas.
viegls rokenrols pa radio

Triggers
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 104
Pievienojies: 11 Feb 2010, 17:33
Reputācija: 0

Post no Triggers » 02 Okt 2012, 17:04

Pa lielam viss ir zagts.
Cukenbergs nospēra studiju biedru ideju.
Apple nospēra Xerox inženieru izstrādāto logu interfeisu + peli.

Kā jau parasti. Tiem kas kaut ko izgudro, netiek praktiski nekas.

User avatar
SFiX
E-žurnālists
Atbildes: 198
Pievienojies: 29 Mai 2012, 12:51
Reputācija: 0

Post no SFiX » 02 Okt 2012, 17:55

Autor, netērē spēkus cīnoties par taisnību ar dažu labu šeit. Bezjēdzīgi. Labāk būtu kādu grāmatu izlasīt. :>

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Post no shady » 02 Okt 2012, 18:13

SFiX - Esmu jau pieradis pie tā, ka vienmēr būs kāds/(-i), kuram kaut kas nepatīk, to arī īpaši neņemu galvā, savādāk jau vispār rakstīt nevarētu.
Vienkārši dažreiz tā jocīgi paliek, ka tu ieguldi savu laiku un darbu, lai NP lasītāji arī par to kaut ko uzzina, bet beigās atnāk un pasaka, ka tā ir reklāma, mēsls un dēl tā vien nelasītu to grāmatu. Cerēju, ka kāds padalīsies ar saviem iespaidiem, kurš jau ir lasījis RU vai EN versiju. Bet nu labi, lai jau paliek...
S.Džobsu noteikti izlasīšu, kad tas būs pieejams latviešu valodā, īstenībā ļoti ieinteresēja tā grāmata, jo pirms pasākuma pat nebiju par to interesējies, lai arī zināju, ka tāda grāmata eksistē citās valodās.

Mahmuds - Nepiekritīšu, ne visi var/grib lasīt EN vai RU valodā. Tas, ka esi lasījis citā valodā ir apsveicami, bet tas nenozīmē, ka letiņiem nekas nav jādara. Tas jau attiecas uz visam grāmatām, ļoti maz mums tā LV bāze ir, bet ja neko nedarīs, tad nebūs vispār...
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

User avatar
jurgenz
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 329
Pievienojies: 15 Mar 2007, 19:04
Reputācija: 0
Atrodas: Rīgas rajons.

Post no jurgenz » 02 Okt 2012, 23:41

Nu ja, nu ja. Bērnu literatūra tā pati labākā. 3 siventiņi vispār ir par māju nojaukšanu un sienu apēšanu. Tas, ka ar tev saprotamiem vārdiem uzrakstīts un bilžu ilustrācijas, kuras spēj sagremot - nenozīmē labu grāmatu. Bērnu literatūrā lielākajā daļā tiešām nav ko apgūt. Ansītī un Grietiņā? Kā viņus vecāki no mājām izmet un beigās vecu omi sadedzina? Sarkangalvītē kur vilks visus apēd un mednieks beigās nošauj un dabū ārā? Vobše wtf :D Varētu turpināt un turpināt man liekas.

Tāpat ar šīm grāmatām - atkarībā kurā stereotipu pasaulē tu dzīvo, no tās puses arī redzēsi grāmatu, tobiš, laba vai slikta.
life sux and then you die..

User avatar
valters.vasilis
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 191
Pievienojies: 01 Jūn 2012, 21:22
Reputācija: 0

Post no valters.vasilis » 03 Okt 2012, 01:14

Saki ko gribi, bet man Ansīts un Grietiņa tik un tā patīk:
http://www.pavisamnenopietni.lv/2011/01 ... -grietina/

User avatar
Imhoteps
E-žurnālists
Atbildes: 1117
Pievienojies: 11 Aug 2009, 16:11
Reputācija: 0

Post no Imhoteps » 03 Okt 2012, 22:36

Kurts Vonegūts. "ZILBÄ€RDIS".

Tas nudien jāizlasa. Ir latviski.

User avatar
Imhoteps
E-žurnālists
Atbildes: 1117
Pievienojies: 11 Aug 2009, 16:11
Reputācija: 0

Post no Imhoteps » 03 Okt 2012, 22:39

Pareizāki būtu: "Hе читал, но осуждаю!". :D

User avatar
aoma
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2599
Pievienojies: 25 Apr 2007, 12:47
Reputācija: 0
Atrodas: LV

Post no aoma » 04 Okt 2012, 15:08

Tā kā liela daļa šeit "rakstošo" vispār vēl savā mūžā nevienu grāmatu nav izlasījuši, tad mans ieteikums, sākt vispirms tomēr ar bērnu literatūru, nav nemaz tik neloģisks, kā dažam labam te varbūt liekas.
Kad ir apgūti visi burti un rodas aptuvena nojausma, priekš kam vajadzīgas pieturzīmes, var ķerties arī pie kaut kādas nopietnākas lasāmvielas.
Starp citu, daudzas bērnu grāmatas nebūt nav domātas tikai bērniem, tai skaitā manis nosauktās.
viegls rokenrols pa radio

User avatar
iKey
E-žurnālists
Atbildes: 1460
Pievienojies: 25 Apr 2007, 16:55
Reputācija: 0
Atrodas: Aizkraukles morālā anomālija

Post no iKey » 03 Nov 2012, 15:52

Phē... lasāmviela hipsteriem.
iesaku katram datoriķim izlasīt Maikla Kraitona grāmatu "Spiets"
Reset poga domāta tam, lai parādītu datoram, kurš te ir galvenais.

Jolla Sailfish
Image

Pievienot atbildi

Return to “Raksti”