M3A78-T CPU problēma

Sākumlapa Forumi Hardware Pamatplates un CPU M3A78-T CPU problēma

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 24 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #150057
    Yugio
    Participant

    Mātesplate: M3A78-T

    Procesors: Phenom 9950 Black Edition

    Baroklis: HEC 350

    Grafiskā karte: HD4670

    IDE: DVD-RW, Maxtor 80Gb

    SATA: 2x110GB Sata150 RAID0, 1x500Gb Sata300

    RAM : 2×2048 800MHz

    Problēma tāda ka CPU vislaik strāda ar 200×6.5, gan bez gan ar slodzi. Biosā varu likt settingus, kādus vien gribu, bet tieši Multiplier un Vcore nemainas. Stāv nemainīgi uz x6.5 un 1.04v. Startējot datoru, CPU frekvenci rāda tādu, kāda biosā ir iestatīta, arī Windows uzrāda tādu kāda ir iestatīta, gan uz XP gan Win7. Bet ātrdarbības, un monitoringa programmas rāda nemainīgi 6.5×200(1.3GHz) un 1.04v.

    1. Pirmais uz ko krita aizdomas bija Win7 uzlabojumi un jauna BIOS uzlikšana, bet problēma pastāv arī uz tīra Win7 un arī uz tīra XP. Arī vecāka BIOS pārlikšana neko nemaina.

    2. Meklēju google un atradu, ka problēma var būt pārāk augsta temperatūra, ka CPU Throttle automātiski nokrītas ja CPU temperatūra sasniedz 60C taču man CPU temperatūra max ir 30-40C

    Savukārt galvas sāpessagāda MB temperatūra, kas ir 2x augstāka kā CPU, ap 65C. Taču MB temperatūras saitību ar CPU Throttle nekur neatrodu.

    3. PSU pārāk mazjaudīgs? MB specifikācijā atradu ka ieteicamais minimālais ir 600W, taču līdz šim man bija pieticis ar 350W, ar visu to ka sistēma bija OC apmēram par 20% (CPU, RAM, HT, Voltāžas).

    Pieņemu ka MB temperātura ir tas pats kas North Bridge chipsets, nav kādam idejas ar ko varētu pārbaudīt tā Votāžu?

    Kādi vēl varētu būt varianti, ko es pats varētu pārbaudīt?

    #218967
    Wuu
    Participant

    W7 saprot ka tik jaudīgu proci tev nevajag un taupa enerģiju. Ieej kontrolpanelī un pie power setings uzliec always on.

    #218968
    ob1
    Participant

    Vai nevar būt tā, ka māte neuztur to Black CPU? Rijīgs tas maita…

    Paskaties vai BIOSa update to nerisina

    Update: Sameklēju to māti… Uztur to procesoru… Sāc ar BIOSa update.

    Update2: Lai dabūtu lejā čipseta temperatūru, pieliec kastei ventilatoru.

    #218969
    brunis
    Participant

    kāds mātenei sockets?? līdzīgai ko atradu ir AM2+ ,un ja procim ir tāds pac tad vaidzētu iet uz pilnu klapi tam Phenonam 😀

    #218970
    Yugio
    Participant

    Wuu wrote:

    W7 saprot ka tik jaudīgu proci tev nevajag un taupa enerģiju. Ieej kontrolpanelī un pie power setings uzliec always on.

    Minēju, ka pārbaudīju arī uz XP, bet arī tas ko tu domāji arī tika pārbaudīts, pie Power managment viss ir kārtībā.

    ob1 wrote:

    Vai nevar būt tā, ka māte neuztur to Black CPU? Rijīgs tas maita…

    Paskaties vai BIOSa update to nerisina

    Update: Sameklēju to māti… Uztur to procesoru… Sāc ar BIOSa update.

    Update2: Lai dabūtu lejā čipseta temperatūru, pieliec kastei ventilatoru.

    1. Māte tur arī jaunākos Phenom II, līdz 140W. Manā gadijumā varētu padomāt ka netur PSU, bet tiko pie drauga pārbaudīju ar 550W barokli un nekādu izmaiņu (teorētiski būtu jāpietiek, jo nemaz tik daudz perifēriju man saliktu datorā nav).

    2. BIOS ir pats jaunākais. Kaste ventilējas labi, pie istabas temperatūras 24C, kastē temperatūra ir 27C.

    Kas man vēl liekas aizdomīgi ir, ka pie Burn stress testiem CPU temperatūra kāpj, bet MB stāv uz vietas. (Vai atī tas ir normāli?).

    Vēl tāds jautājums, vai var kkas nodegt tā (iekš CPU vai MB), ka vienkārši nepārslēdzas uz max režīmu?

    Un vēl, nav iespējas, ka tas ir kkāds BIOS, vai xz vēl kā, Vīrus?

    Esošā sistēma iepriekš strādāja normāli, vēl jo projām neesmu sapratis kurā brīdī, kas ir nogājis greizi. Nekas dzelžos nav mainīts.

    #218971
    ob1
    Participant

    Paskaties ko rāda CPUZ.

    Hmm, pamēģini BIOSu nomest uz default settingiem.

    #218972
    Yugio
    Participant

    [img]https://content5-foto.inbox.lv/albums115283988/g0dlike/26-09-2007/cpuz.jpg[/img]

    Uz default settings jau ir provēts, katru reizi kad pāraksta BIOSu, viņš pārmetas uzreiz uz defaltajiem settingiem. A to es esmu darījis kādas reizes 8, provējot vecākus BIOSus.

    Vienīgais ar ko es varu ietekmēt CPU GHz ir FSB, bet lai to pārbaudītu, man to neļauj Vcore, jo lai kādu es liktu Vcore stāv uz 1.04.

    #218973
    ob1
    Participant

    Kas tev tas par Bus Speed 240MHz? Ar klokošanu nodarbojies? Tad nebrīnies.

    #218974
    Yugio
    Participant

    ob1 wrote:

    Kas tev tas par Bus Speed 240MHz? Ar klokošanu nodarbojies? Tad nebrīnies.

    Saku, tas ir vienīgais ar ko kautko var mainīt.

    Un kā man saprast: “Tad nebrīnies”. Tēmē uz to ka kkas nosvilis?

    #218975
    ob1
    Participant

    Uzliec uz 200MHz un mēģini tad. Hmm, klokojot vienmēr ir risks kaut ko nokurināt.

    #218976
    Yugio
    Participant

    ob1 wrote:

    Uzliec uz 200MHz un mēģini tad. Hmm, klokojot vienmēr ir risks kaut ko nokurināt.

    Klokojot neapdomīgi. Uz 200 sen jau ir provēts, ne velti runājām par defaltiem setingiem. Pēc manas saprašanas, ja būtu kas nosvilis, tad neietu vispār nekas.

    #218977
    ob1
    Participant

    Vairāk ideju man šobrīd nav.

    #218978
    Yugio
    Participant

    Nav te vēl kāds gudrais prāts?

    #218979
    Andress
    Participant

    Nopērc Intel…

    #218980
    Wuu
    Participant

    Yugio wrote:

    Vēl kāds?

    Nu veco metodi, ielikti citu procesoru un atkal procesoru citā mātesplatē. :]

    #218981
    Yugio
    Participant

    Wuu wrote:

    Yugio wrote:

    Vēl kāds?

    Nu veco metodi, ielikti citu procesoru un atkal procesoru citā mātesplatē. :]


    Nav man rinķī neviena no kā aizņemties.

    Varbūt pa tiešām pa maz jaudas, un tamdēļ neslēdzas? Kas tur ir ar tiem Amperiem, cik tad mātesplatai būtu nepieciešams?

    [img]https://content20-foto.inbox.lv/albums115352592/g0dlike/26-09-2007/hec-1.jpg[/img]

    #218982
    Snorx
    Participant

    Hmmz interesanti pavērot kā cilvēks, ar šādu konfigu, viņu vispār pie dziesmas ar šādu barokli ir dabūjis.

    #218983
    ob1
    Participant

    Ja videokartes nav, tad baroklis mierīgi pavilks. Hmm, sāku šaubīties… procesors vien norīs visu strāvu pa 5V.

    #218984
    Wuu
    Participant

    Turpinot minēti, Cool’n’Quiet biosā? :]

    #218985
    Yugio
    Participant

    Nu ja godīgi tad es pats brīnos, zinot ka procis ir 140W, Mātesplatei prasībās ir 600W, un Videokartei (HD4670 1GB DDR3) minēts bija minimums 400W. Bet nu brīnies vai nebrīnies, strādāt strādāja.

    Pie drauga provēju HEC 550W (ei nu sazin cik viņš kvalitatīvs) un nekas nemainījas.

    Nav kādam kvalitatīvs 700W baroklis, pie kā varētu aizbraukt ciemos?

    CnQ ir atslēgts.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 24 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā