Atbrīvojam makus - WALMOO ir klāt

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
Graafiene
E-žurnālists
Atbildes: 140
Pievienojies: 12 Apr 2008, 15:41
Reputācija: 0

Atbrīvojam makus - WALMOO ir klāt

Post no Graafiene » 28 Feb 2013, 06:47

Nesen sanāca doties tālākā braucienā ārpus LV robežām, un tādēļ nolēmu atbrīvot savu maku no pašmāju “spama” jeb tā sauktajām klientu kartēm, jo tām noteikti netiktu atrasts pielietojums tur, aiz robežas. Tajā brīdī to tikai atbrīvoju un ieslidināju somā, bet, kad jau izvilku lai norēķinātos svešzemē, biju manāmi pārsteigta par sava maka straujo novājēšanu un aizdomīgo vieglumu. Atgriežoties ķēros pie šo karšu revīzijas. Bez kredītkartes un e-talona, man to bija sakrājies tik vien kā 14, bet plauktā palika arī tādas, kuras tika “uzspiestas” veikalā iepirkšanās brīdī, lai arī nojautu, ka tur varbūt nekad vairs neiepirkšos. Pārcilāju savu karšu krājumu, un sapratu, ka lai kurā pirkstā kožu, visi sāp vienādi, jo visās padsmit šo karšu izsniegšanas vietās +/- regulāri iegriežos, un tās tiek pielietotas. Karti pie kartes neliksi, pie lata netiksi, tādēļ tās klusu sastūķēju atpakaļ makā, un klusu sapņoju par dienu, kad kāds iedomāsies visu šo plastikāta kalnu aizvietot ar vienu karti. Nezinu vai toreiz bija pilnmēness, un iedomātajiem sapņiem bija jāpiepildās, bet izrādās, ka nebiju vienīgā, kura ar šādu domu sirdī dzīvoja jau kādu laiku. Tikai, ja es tik vien spēju to kā sapņot, tad kāda entuziastu komanda ķērās pie šī sapņa īstenošanas, un dienas gaismai savu degunu pabāž jauna atvērtā tipa mobilā identifikācijas, komunikācijas un lojalitātes platforma - Walmoo.
Es jau nebūšu es, ja nepainteresēšos par to, kā tad šis mana sapņa piepildījums īstenojas realitātē, un pie viena ar iegūto padalos ar jums.

Kas tas par “nezvēru”?

Tātad, kā jau pēc ievada ir noprotams, tad Walmoo ir platforma, kuras primārais pielietojums būs iespēja uzglabāt klientu kartes, kuponus, uzlīmes un biļetes vienkopus. Sākotnēji viss darbosies ar NFC tehnoloģiju, un atradīsies vienā NFC čipā, kurš būs plastikāta kartes vai mazas (30x30mm) uzlīmītes formā. Bez komforta funkcionalitātes, platforma tiek veidota, lai tā būtu arī interesanta un ikdienišķi procesi kļūtu aizraujošāki.

Image

Kā tā būda rūc?

Lai šo karti / uzlīmi sāktu lietot, atliek vien nosūtīt SMS ar attiecīgās kartes ID numuru, tajā brīdī karte tiek piesaistīta konkrētam telefona numuram, un var tikt sākta izmantot. Ieejot mājaslapā www.walmoo.com, būs iespēja redzēt visas savas klientu kartes, iekrātos bonusus un kopsavilkumu par katru no veikaliem. Pie viena varam izveidot sev detalizētāku profilu, kurā jau norādām savu dzimumu, vārdu uzvārdu,dzimšanas datumu un e-pastu. Š ī informācija lieti noderēs, lai pilnvērtīgāk varētu novērtēt attiecīgā lietotāja paradumus un viņa intereses, lai turpmāk varētu piemeklēt un pielāgot Walmoo lietošanu maksimāli atbilstošu konkrētam klientam.

Š obrīd izstrādes stadijā ir opcija, ar kuras palīdzību būs iespēja ērti pārvaldīt visus sev pieejamos bonusus - tos meklējot pēc noteiktiem parametriem, iegūstot atgādinājumu par kāda kupona / akcijas beigu termiņu (piemēram, lai paspētu apmainīt uzlīmes pret kārtējo Angry Birds suvenīru) utt. Kā vēl viens no nākamajiem uzlabojumiem būs iespēja starp profiliem pārsūtīt biļetes, kuponus vai uzlīmes (ja vien veikals to pieļaus no savas puses), un tādā veidā kāda iespēja, kuru pats negribēsi vai nepaspēsi izmantot, neaizies zudumā. Vai arī nopērkot biļetes uz kādu pasākumu visai kompānijai uzreiz, tās vari izsūtīt katram lietotājam, lai uz pasākuma norises vietu, variet ierasties katrs pa savu ceļu.

Aplikācija

Lietotājam būs pieejama arī mobilā aplikācija (Android / iOS), lai būtu iespēja no mobilā telefona ērti piekļūt savam profilam, un pirms ieiešanas veikalā vai iepirkšanās brīdī varētu aplūkot savu statusu konkrētajā veikalā, kā arī pieejamos kuponus un atlaides, tātad lai varētu ērtāk ieplānot savus pirkumus. Pēc pirkuma ar push-notification atnāk paziņojums par konkrēto pirkumu – kopsavilkums par iztērēto summu un iegūtajiem bonusiem. Ar šīs aplikācijas palīdzību varēsim savam veikalu lokam pievienot jaunus (tātad kļūstam par lojalitātes programmas lietotāju bez fiziskas klienta kartes), kā arī ja vēl mums nav ne Walmoo čips, ne profils, tad varam tur piereģistrēties kā jauns klients.

Image

Walmoo no veikala / uzņēmuma skatu punkta

Veikala pusē sākotnēji tiks izmantots Nexus 7, kas darbosies gan kā čipa nolasītājs, gan displejs, gan POS termināla sistēma, kas sazinās ar serveri un veic visus aprēķinus, bet ar laiku tiks izstrādāti arī citi risinājumi POS termināliem un atsevišķiem NFC moduļiem, lai būtu plašākas pielietošanas iespējas. Veikali pēc savas sirds un patikas caur savu administrācijas paneli varēs izveidot līmeņu atlaides, izveidot uzlīmju / zīmogu akcijas, izveidot kuponus un vēl daudzas ne mazsvarīgas lietas.

Drošība un privātums

Š ī ir tēma par kuru visi ļoti uztraucās – tajā skaitā arī Walmoo izstrādātāji, tāpēc pie tā nopietni ir piedomāts. Pirmkārt, visa informācija glabāsies uz vairākiem serveriem, vairākos datu centros un regulāri tiks sinhronizēta. Otrkārt, lielākā daļa informācijas tik kodēta un būs pieejama tikai ar veikala vai lietotāja paroli. Lietotāja pusē informācija neglabājas – tā tiek ģenerēta tikai pēc pieprasījuma. Š ī shēma ir traka, toties tā var nodrošināties pret vairākām nevēlamām situācijām. Daudzi piemin VID un, ka nu tagad, ļoti labi būs visu info iegūt vienā vietā – bet nē, izstrādātāji nevarēs iegūt pilnīgu info par klientu un visiem tā darījumiem, jo kā jau minēju – vajadzēs lietotāja piekrišanu un viņam vajadzēs pašam ievadīt paroli, lai to izdarītu.

Identifikācijas un komunikācijas funkcionalitāte

Lai arī lojalitāte ir visvieglāk uztverama, tā nebūs vienīgā platformas funkcija. Ar ar īpaši izstrādātu API būs iespējams datus gan izsūtīt, gan saņemt – izstrādātāji nodrošināsim tikai identifikāciju un komunikāciju. Lai saprastu, kas ar to tiek domāts, kā piemēru varētu ņemt kādu lielāku veikalu, kuram jau ir pilnīgi izstrādāta sava lojalitātes programma.

Pirmais, kas nāk prātā, ir RIMI. Š ajā gadījumā Walmoo nodrošinātu identifikāciju un komunikāciju. Tātad, ja es turpmāk nevēlētos izmantot plastikāta karti, tad savā Walmoo profilā ievadītu RIMI kartes numuru un turpmāk, kad čipu nopīkstinātu pie RIMI kases, info par manu RIMI karti tiktu nodota veikalam, kā arī pēc transakcijas RIMI iesūtītu pirkuma kopsavilkumu, kurš tālāk tiktu nodots klientam uz profilu un Walmoo mobilo aplikāciju.

Š ādi piemēri var būt simtiem, tādēļ priecē, ka ir plānots gada laikā sākt šo produktu virzīt uz ārvalstīm, jo slikts ir kareivis, kurš negrib kļūt par ģenerāli. Walmoo komandas mērķis ir strādāt, lai Walmoo būtu izmantojams bez viņu iesaistīšanās un, kaut vai pasaules otrā galā, uzņēmumi varētu reģistrēties, izveidot profilu, saslēgt to ar savu sistēmu un izmantot.

Un vēl šis tas...

Uz gada otro pusi būs izstrādāta arī mobilā aplikācija tiem lietotājiem, kuriem ir mobilais telefons, kurš atbalsta NFC – tad nebūs vajadzīgas pat iepriekš minētās kartes vai uzlīmes.

Martā / aprīlī tiks pievienota arī biļešu tirdzniecības funkcija, kad veikalā iegādāto biļeti uzreiz varēs saglabāt attiecīgā klienta profilā. Protams, šādas biļetes būs pieejamas tikai uz tādiem pasākumiem, kuru organizētāji jau sadarbojas ar Walmoo, un pie ieejas tiks nodrošināta iespēja pārbaudīt šāda veida biļetes.

Jāpiebilst, ka kopā ar festivālu "Pestivals" šobrīd tiek izstrādāti daudz un dažādi risinājumi gaidāmajam pasākumam, un svarīgākā no visām ir iepriekš minēto e-biļešu risinājums, lai cilvēki varētu neizmantot drukātās vai printētās biļetes, jo tās varēs uzglabāt Walmoo profilā, kā arī pārsūtīt starp lietotājiem.


Nu ko, tas bija mazs ieskats un mans skatījums uz Walmoo piedāvātajām iespējām, un ja tiek veidots kaut kas, kas atvieglos un uzlabos manu dzīvi, tad es ar visām četrām esmu tikai un vienīgi par to. Turpināšu sekot līdzi Walmoo izaugsmei un attīstībai, kā arī tiklīdz tikšu pie sava čipa un profila, tā došos to pielietot dzīvē, un tad jums pastāstīšu cik tas viss labi funkcionē ne tikai pēc stāstītā, bet arī pēc redzētā un piedzīvotā.

Image
Gribēt nav kaitīgi, kaitīgi ir negribēt, bet vēl kaitīgāk ir dabūt negribot...

User avatar
Crow
E-žurnālists
Atbildes: 5392
Pievienojies: 10 Mai 2009, 14:22
Reputācija: 0
Atrodas: Ir

Post no Crow » 28 Feb 2013, 09:36

Kāpēc šis "raksts" nav PR sadaļā, mhh...
Дебилы, бл*ть...

User avatar
aoma
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2599
Pievienojies: 25 Apr 2007, 12:47
Reputācija: 0
Atrodas: LV

Post no aoma » 28 Feb 2013, 09:54

Nesaprotu, kā var kaut ko uzspiest, ja es pats to nevēlos. Man ar šad tad šur tur pajautā, vai ir kaut kādas tur kartes un mēdz uzbāzties ar visādām uzlīmēm un citiem štruntiem.
Izliekos, ka neesmu dzirdējis, un ja turpina uzmākties, laipni atšuju. Tās pāris bankas kartes, bez kurām tomēr nevar iztikt, daudz vietas neaizņem, bet nu sievieši jau ir kā žagatas, jo vairāk visādu grabuļu, jo labāk.
viegls rokenrols pa radio

User avatar
ruukjis
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1981
Pievienojies: 16 Apr 2009, 15:39
Reputācija: 0

Post no ruukjis » 28 Feb 2013, 10:20

Forši, ja reiz Graafiene seko līdzi šim pasākumam, tad es būtu ļoti pateicīgs, ja viņa arī šeit kaut kur iespamotu, kad šis projekts ir finiša taisnē, jo man šī plastikas kalnu problēma arī ir diezgan aktuāla.

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 28 Feb 2013, 10:24

Ideja ir ļoti laba, bet tā strādās tikai tad, ja to ieviesīs visur - līdz pat e-talona aizstāšanai autobusā un maksas tualetes apmeklējumam. Nopīkstināt telefonu ar Walmoo uzlīmi ir daudz vienkāršāk nekā vienmēr meklēt vajadzīgo karti vai grabināt sīknaudu. ASV sīkiem pirkumiem līdz 10-20 $ jau tagad var norēķināties ar NFC bez paroļu/PIN ievadīšanas. Kāpēc nevarētu būt arī Latvidžā?
Protams, pakalpojums jābūt stingri brīvprātīgs, un jāpadomā par datu drošību.
Image

Michmann
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 20
Pievienojies: 07 Jūl 2012, 00:17
Reputācija: 0

Post no Michmann » 28 Feb 2013, 10:48

Piekrītu Samurajam - jēga būs tad, kad ieviesīs visi. Un tas diezi vai būs drīzi, jo kādēļ gan veikalam savu atlaižu karti apvienot ar kāda cita, iespējams pat tieša konkurenta atlaižu karti? Vismaz Rimi izskatās, ka pamatīgu naudu iegulījuši atlaižu sistēmā un aparātos, kas parāda cik daudz datu šie savākušies - tā ta jāatpelna...
Latvidžā NFC kādu laiku nebūs, ja vien veikali neizdomās atbalstīt Google Wallet. Strādāju tieši šajā jomā un saku uzreiz, ka bankām ir pie kājas par šitām iespējām, ja neviens neprasa, viņām nevajag. Toties tirgotāji ir par nabadzīgu lai visu bankas terminālu floti mainītu pret tādiem, kam ir pieejams NFC. A tehnoloģija ir pieejama jau diezgan sen un aprobēta.
Par datu drošību nav jāiespringst - tieši tikpat droši kā Chip+PIN, ja karte ir no normāla izdevēja un terminālis no normāla ražotāja.

User avatar
Guntijs
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 22
Pievienojies: 03 Nov 2010, 16:42
Reputācija: 0

Post no Guntijs » 28 Feb 2013, 10:59

Tas jau līdzīgi kā ar kartes termināliem un maksājumu kartēm - vai tad nebija jēga izmantot, kamēr nebija pilnīgi visos veikalos? - Joprojām nav pilnīgi visos veikalos :)
Rimi gadījumā viņi būtu tikai ieguvēji - tur viņu esošo sistēmu tikai papildinātu, nevis aizvietotu.

Par bankām runājot - 2 bankas jau izstrādā un ir izstrādājušas NFC risinājumus, tādēļ esmu diezgan pārliecināts, ka šī/nākamā gada laikā piedāvās savus terminālus ar NFC uz nomu. Point jau tagad piedāvā terminālus ar NFC atbalstu - tiem, kuri iznomā terminālus tā nebūtu problēma, apmainīt termināli un maksāt ~2Ls mēnesī vairāk.

Kā saka - "Rome wasn't build in a day" :)

User avatar
ruukjis
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1981
Pievienojies: 16 Apr 2009, 15:39
Reputācija: 0

Post no ruukjis » 28 Feb 2013, 13:55

Nu jau gan samuldējis.
Neviens netaisās apvienot atlaižu sistēmas. RIMI nevajadzēs pat mainīt savu sistēmu, tik cik piekabināt klāt NFC lasītājus. Viss. Esmu diezgan pārliecināts, ka tieši RIMI būs viens no pirmajiem, kas uz šo parakstīsies.

Michmann
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 20
Pievienojies: 07 Jūl 2012, 00:17
Reputācija: 0

Post no Michmann » 28 Feb 2013, 20:01

Guntijs - Redz termināliem bija ērta alternatīva, kas pastāvējusi gadu simtiem un kā autores gadījumā neplēsa maku. Š is risinājums nevis ievieš NFC kā tādu, tas jau pastāv, bet gan apvieno. Un kāda jēga ja tas apvienos 3 atlaižu kartes, no kurām Tevi interesē viena.
Bankas izstrādā, bet lēnām. Pat Zviedrijā, kur gan termināli, gan kartes bija pieejamas ātrāk vēl joprojām NFC ir vairāk kā alternatīva, nevis standarts no Visa un MasterCard.
Ar terminālu apmaiņu ir drusku neforši - vecajiem nav vērtības, tādēļ maiņa notiek vai nu pret salūzušu, vai arī par piemaksu, jo jaunie ir krietni vien dārgāki. Verifone viņiem terminālus arī par velti nemet pakaļ :D Jā, starp citu, nezinu kā tagad, bet pirms gadiem diviem Rīgas krodziņos vēl redzēju Vx610 terminālus, kas jau tad bija vairāk kā novecojuši - tātad cilvēki nesteidzas.
Piekrītu, ka jāiet uz priekšu, taču visu bremzē birokrātija - kaut vai bankām jāizspriež cik viņas ir gatavas atļaut Tev maksāt bez PIN, kas ir galvenā ērtība NFC maksājumos. Mēs tak negribam situāciju, kad no kartes var noņemt pāris simtus to tikai pieliekot pie lasītāja...

ruukjis - Rimi sistēmai gan jāpiekabina NFC kioskos, gan kasēs, gan jāsamaksā par pašiem lasītājiem, gan arī kartēm tiem, kas šito apvienoto sistēmu nelietos. Kā arī jāsaskaņo licencēšana ar šo sistēmu un daudzām citām, jo mums visiem patīk daudzveidība. A ja šie kauca, ka viņiem vajag brīvu dienu un 20K latu lai kasu sistēmā nomainītu PVN no 22% uz 21%, tad padomā pats cik viņiem tas viss ir elastīgi un "labi" uztaisīts. Kasēs ta magnētiskie lasītāji joprojām ir no tiem laikiem, kad ar tām kartēm varēja norēķināties Latvānijā.

User avatar
Ralfie
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 613
Pievienojies: 15 Aug 2008, 10:00
Reputācija: 0
Atrodas: Rīga

Post no Ralfie » 01 Mar 2013, 10:32

Pilnīgs beztolks priekš LV mikro tirdziņa.. Mobile ID zinat, kas ir? Un kur palika, arī zinat? Jautājumi lieki manuprāt..

User avatar
Guntijs
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 22
Pievienojies: 03 Nov 2010, 16:42
Reputācija: 0

Post no Guntijs » 01 Mar 2013, 11:01

Lai mierinātu Tavu satraukto sirdi, varu teikt, ka LV ir smilšu kaste, kur paspēlēties - 2013 beigas/2014 sākums tiks virzīts uz ārvalstīm :)

User avatar
Guntijs
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 22
Pievienojies: 03 Nov 2010, 16:42
Reputācija: 0

Post no Guntijs » 01 Mar 2013, 11:19

Mums ir gan plāns, gan stratēģiskais partneris, kas spēs atvieglot šo sīvo situāciju.

Un lojalitāte - tā ir tikai aisberga redzamā daļa, tā kā no worries :)

User avatar
runcio
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 154
Pievienojies: 26 Nov 2008, 08:40
Reputācija: 0

Post no runcio » 05 Mar 2013, 09:33

Nesen biju Lietuvā kaut kādā lielveikalā un tur varēja norēķināties arī ar bezkontaktu bankas kartēm (NFC).

Diez kas notiks, ja kād atradīs manu NFC karti un aizies uz veikalu kur tādas ņem pretī, konts - tukš!?! Jo nekāda autentifikācija jau vairs nenotiks!?! 0_o

Michmann
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 20
Pievienojies: 07 Jūl 2012, 00:17
Reputācija: 0

Post no Michmann » 05 Mar 2013, 12:29

Nesatraukājies, notiks un kā vēl. Viss atkarīgs no bankas politikas un piedāvājumiem. Tavs līgums ar banku noteiks no cik latiem sāks prasīt PIN un līdz cik latiem dienā drīkstēsi notriekt caur NFC. Pie saprātīgiem ierobežojumiem jebkuram šitādam zaglim būtu jānoskrienas līkam lai ar mazām summām notriektu visu naudu dažādos veikalos. Protams, ja kartē nav 2,53ls

User avatar
E-500
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 465
Pievienojies: 18 Jūn 2011, 18:25
Reputācija: 0

Post no E-500 » 09 Mar 2013, 00:42

Drošība un privātums. Š ī ir tēma par kuru visi ļoti uztraucās – tajā skaitā arī Walmoo izstrādātāji, tāpēc pie tā nopietni ir piedomāts.
Pieteikšanās formai nav HTTPS. ;(

Pievienot atbildi

Return to “Raksti”