Ekskluzīva intervija ar Draugiem.lv – speciāli Notepad!

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Ekskluzīva intervija ar Draugiem.lv – speciāli Notepad!

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 29 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #146725
    Anonīms
    Neaktīvs

    [imgl]https://notepad.lv/bildes/atteli/2008032701454532.jpg[/imgl]Ekskluzīva intervija ar Draugiem.lv – speciāli Notepad!

    Morpheus: Cik daudz tiešsaites (bandwidth) mēnesī izlieto Draugiem.lv?

    Draugiem.lv: Totālais trafika apjoms nav sen mērīts, bet LV zonā dienas vidū izejošā linka noslodze ir ap 200-230 MB/s (megabaiti sekundē) – average visas dienas garumā varētu būt 100-150 MB/s. Attiecīgi rupji rēķinot 8-12 TB dienā – 200-360 TB mēnesī (tas ņemot tikai LV saitu). Atkarīgs no lietotāju aktivitātēm, kas ir viļņveidīgas…

    M: Cik serverus izmanto Draugiem.lv, un kāda tipa un jaudas?

    Dr.lv: Ap 100. Dažāda tipa un jaudas (atkarībā no to uzdevuma un mērķa – izdalās vairāki tipi: DB / www / storage / processing)

    M: Kad gaidāmi atjauninājumi portāla interfeisā? Piemēram, jaunas funkcijas?

    Dr.lv: Jaunas funkcijas portālā parādās gandrīz katru nedēļu.

    M: Vai tiesa, ka drīz iznāks versija 5.0 un tā būs nesalīdzināmi lēnāka par pašreizējo 4.0?

    Dr.lv: 5.0 versija plānota krietni ātrāka un vairāk padomāts par lietotājiem (tā ir bijis ar jebkuru iepriekšējo versiju).

    M: Cik daudz tehnisko darbinieku apkalpo Draugiem.lv?

    Dr.lv: Tehniskie = 25 darbinieki: programmētāji un serveru uzturētāji.

    M: Cik bieži Draugiem.lv cieš no hakeru uzbrukumiem un vai līdz šim ir izdevies izdarīt ko nopietni kaitniecisku?

    Dr.lv: Tas atkarīgs no tā, ko mēs saucam par uzbrukumiem. Kaitniecība notiek nepārtraukti.

    M: Cik tad īsti Draugiem.lv aizņem vietas uz cietajiem diskiem?

    Dr.lv: ~ 10TB

    M: Kāpēc Draugiem.lv WAP versija bieži nav pieejama no “Bite” mobilā interneta? Vai pie tā vainojama “Bite”?

    Dr.lv: Es ļoti priecātos uzzināt ko vairāk, lai varētu izpētīt konkrēto gadījumu un pateikt ko vairāk, bet jā – līdz šim 99.9% gadījumu pie vainas ir bijuši paši operatori – viņu sistēmu nepieejamība utml.

    M: Bieži dzirdama frāze – “Draugi atkal bremzē!” . Kāpēc tā? Lielā apmeklētāju skaita dēļ?

    Dr.lv: Gan jau, ka pirmajā atbildē arī ir lasāma atbilde uz šo.:)

    M: Vai projektam tiek piesaistīti kādi arzemju speciālisti? Ja jā, tad kādas specialitātes?

    Dr.lv: Ja vajag, un, kad vajag, piesaistām kādus vajag!:)

    M: 2007. gada nogalē tapa zināms, ka bija iespējams apiet Draugiem.lv servisu apmaksas sistēmu, izmantojot WAP! Par to, ka tas bija iespējams, esmu pārliecināts, bet kā un kāpēc?

    Kas pie tā bija vainojams un cik lielus zaudējumus cieta Draugiem.lv?

    Dr.lv: Jautājums neskaidrs. Bet ja runa ir par pašdarbnieku veidotajām WAP versijām, kurām par pamatu tika ņemts WWW HTML kods (un pārveidots uz WML), tad atbilde ir vienkārša – zaudējumus šie izgājieni nav radījuši, apmeklējums nav krities ne par mata tiesu – pašu veidotās WAP versijas lielākoties bija ar ļoti skopu funkcionalitāti (piemēram, tikai Vēstuļu sadaļa un On-line draugi), neērtas lietošanā, kā arī bieži vien nestrādāja, jo WWW HTML kods mainās bieži, un WAP versiju veidotāji/uzturētāji nespēja izsekot līdzi visām izmaiņām.

    M: Apmēram cik lietotāju lieto funkciju “Kļūsti neredzams”?

    Dr.lv: Vairāki tūkstoši.

    ________________________________________

    Liels paldies Draugiem.lv administrācijai par izrādīto atsaucību!

    Īpaša pateicība administratorei Evitai un preses pārstāvim Guntaram!

    _________________________________________

    Intervēja : Morpheus AKA Roberts Rāve

    Atbildēja : Guntars ( Draugiem.lv preses pārstāvis)

    #177380
    karnaiss
    Participant

    nu, es teiksu baigi interesanti, bet jautajumu pa maz un varetu biezak tadas aptaujas un pa daudzam saitem. Interesanti kaa ja viniem ir ap 100 datoriem kaa vini var tos visus savienot lai kopa stradatu?

    #177381
    Anonīms
    Neaktīvs

    Viņi izmanto CLUSTER (neoficials info) tehnoloģiju un viņiem nav 100 datoru bet serveru, serverus piegādā Lattelecom BPO 🙂

    #177382
    Anonīms
    Neaktīvs

    https://traukiem.lv/ un augiem.lv ir labaki 😀

    #177383
    QueenZ
    Participant

    Taisni briinos, ka viens preses paarstaavis tik daudz zina.. njaa.. 10TB uz cietajiem mazliet ir apjoms.. Un kaa gan pasuutijumu kraapshana vareetu nodariit kaadus zaudeejumus? Ienaakumi varbuut mazliet nokristos, bet nu zaudeejumus tas sagaadaat nu noteikti never! ;.

    #177384
    samurajs
    Participant

    Patiešām laba un aktuāla intervija, paldies autoram!

    #177385
    Anonīms
    Neaktīvs

    QueenZ wrote:

    Taisni briinos, ka viens preses paarstaavis tik daudz zina.. njaa.. 10TB uz cietajiem mazliet ir apjoms.. Un kaa gan pasuutijumu kraapshana vareetu nodariit kaadus zaudeejumus? Ienaakumi varbuut mazliet nokristos, bet nu zaudeejumus tas sagaadaat nu noteikti never! ;.

    Viņa darbs ir to zināt 😉 tā pat kā mans dabūt to visu no viņa arā 🙂

    #177386
    spioneer
    Participant

    Kā draugiem.lv ir ar back up sistēmu? + vēl 10 TB uz back up?

    #177387
    Anonīms
    Neaktīvs

    spioneer wrote:

    Kā draugiem.lv ir ar back up sistēmu? + vēl 10 TB uz back up?

    Kā jau zini pastāv failu arhivēšana…. 😉 tad sanāk ap 3TB 🙂

    #177388
    zhagis
    Participant

    Intervija laba.Tā kā draugus nelietoju,šis tas bija derīgi uzzināt.

    Gadus čertus atpakaļ,kad tur mani ievilka,likās baigi garlaicīga”bedre”(varbūt tagad kas mainījies)

    Kādu mēnesi pabiju,un miers.Vienīgais iemesls,lai es tur atgrieztos,sameklēt kādu sen aizmirstu personu,skolas biedru,sitamo objektu..:))

    #177389
    QueenZ
    Participant

    Njaa, es arii draugos ieeju tikai lai aizsuutiitu kaadam kaadu messigu, ja kaut ko steidzami vajag vai, lai palasiitos pa domubiedru grupaam kaadas grudriibas, bet noteikti neesmu viens no tiem, kuru 24/7 tur seezh 😀 Kaa arii neesmu praktiski nekaadus maksas pakalpojumus izmantojis ;.

    #177390
    DMG
    Participant

    Interesanti ;.

    Par draugiem – es agrāk visu laiku abonēju to statistiku un meklējos, lai hvz ko atrastu 😀 Vēlāk, laikam izaugu un vairs ieeju tur reizi nedēļā, lai palūrētu vai nav jauna vēstule 😀

    #177391
    msh
    Participant

    Varēji labāk pajautāt, nafig tur viss tik pokemonisks palicis un nafig visās malās bāž to bremzīgo javascript 😀

    Man ļoti patiktu tāda fīča, manis pēc kaut latu maksātu, ar nosaukumu “atslēgt pokemonismus” – nafig man jālūr, ka, lūk, tu vari šo subjektu nomētāt ar olām, šim iepist ar pūpolu zariem un vēl visādas citas stulbas lietas, kuras riebjas vispār redzēt? 😀

    #177392
    karnaiss
    Participant

    Katram ir savas domas par so portalu 🙂

    #177393
    QueenZ
    Participant

    msh wrote:

    Varēji labāk pajautāt, nafig tur viss tik pokemonisks palicis un nafig visās malās bāž to bremzīgo javascript 😀

    Man ļoti patiktu tāda fīča, manis pēc kaut latu maksātu, ar nosaukumu “atslēgt pokemonismus” – nafig man jālūr, ka, lūk, tu vari šo subjektu nomētāt ar olām, šim iepist ar pūpolu zariem un vēl visādas citas stulbas lietas, kuras riebjas vispār redzēt? 😀

    Shitaas visas p0k3 fiishas ir siichiem domaatas, vinji maxaa kaa traki un draugiem tik varaas 😀 :money:

    #177394
    samurajs
    Participant

    Nav tik vienkārši kā liekas. Ja viņi tur 25 tehniskos darbiniekus, tad noteikti vēl būs tikpat daudz visādu menedžeru, mākslinieku, redaktoru, grāmatvežu/lietvežu un visādu citādu darbinieciņu. Rēķinām vid. Ls 1000 mēnesī uz purna, tātad gadā algām vien aizies vismaz pusmiljons. Un to kaut kā jānopelna!

    #177395
    Sid
    Participant

    QueenZ wrote:

    msh wrote:

    Varēji labāk pajautāt, nafig tur viss tik pokemonisks palicis un nafig visās malās bāž to bremzīgo javascript 😀

    Man ļoti patiktu tāda fīča, manis pēc kaut latu maksātu, ar nosaukumu “atslēgt pokemonismus” – nafig man jālūr, ka, lūk, tu vari šo subjektu nomētāt ar olām, šim iepist ar pūpolu zariem un vēl visādas citas stulbas lietas, kuras riebjas vispār redzēt? 😀

    Shitaas visas p0k3 fiishas ir siichiem domaatas, vinji maxaa kaa traki un draugiem tik varaas 😀 :money:

    Precizēsim – vienkārši idiotiem.

    #177396
    Mad182
    Participant

    msh wrote:

    Varēji labāk pajautāt, nafig tur viss tik pokemonisks palicis un nafig visās malās bāž to bremzīgo javascript 😀

    Man ļoti patiktu tāda fīča, manis pēc kaut latu maksātu, ar nosaukumu “atslēgt pokemonismus” – nafig man jālūr, ka, lūk, tu vari šo subjektu nomētāt ar olām, šim iepist ar pūpolu zariem un vēl visādas citas stulbas lietas, kuras riebjas vispār redzēt? 😀

    Pāris adblock filtri un viss uzreiz kļūs acij tīkamāks 🙂

    #177397
    samurajs
    Participant

    Abonējam Adblock filtru dr. Evil, tas likvidē visu add-spamu. Bet tās fīčas, kur naudu prasa – paliek:P

    #177398
    QueenZ
    Participant

    Mad182 wrote:

    msh wrote:

    Varēji labāk pajautāt, nafig tur viss tik pokemonisks palicis un nafig visās malās bāž to bremzīgo javascript 😀

    Man ļoti patiktu tāda fīča, manis pēc kaut latu maksātu, ar nosaukumu “atslēgt pokemonismus” – nafig man jālūr, ka, lūk, tu vari šo subjektu nomētāt ar olām, šim iepist ar pūpolu zariem un vēl visādas citas stulbas lietas, kuras riebjas vispār redzēt? 😀

    Pāris adblock filtri un viss uzreiz kļūs acij tīkamāks 🙂

    shitais taas lejaa sliidoshaas reklaamas arii nonjem?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 29 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā