Mūsdienu bērni un nedaudz novecojusi tehnika. Nostaļģija

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Mūsdienu bērni un nedaudz novecojusi tehnika. Nostaļģija

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #159738
    samurajs
    Participant

    Sadzīves elektronikas attīstības tempi mūsdienās galīgi izgājuši no kontroles. Viss noveco milzīgā ātrumā. Ja tā padomā, vēl ne tik sen bija tālruņa aparāti ar ripu, kuros numuru sastādīja ar strāvas impulsu palīdzību. Tad ieviesa DTMF un pogas, pirms gadiem astoņpadsmit biznesmeņi lepni rādīja peidžerus. Pirms kādiem 12 gadiem pie jostas karājās mobilie ķieģeļi, bet pirms 7 gadiem parādījās pirmais iPhone.

    Tas, ka mūsdienu pirmklasnieki bez problēmām prot zvanīt pa mobilo, ar pulti ieslēgt televizoru, spēlēt datorspēles – nepārsteigs nevienu. Bet Krievijas mediji sakarā ar Bērnu aizsardzības dienu laiduši klajā interesantu video, kur sešiem jauniem cilvēkiem 6-10 gadu vecumā demonstrēja dažādas populāras un vēl ne tik aizmirstas sadzīves elektronikas ierīces.

    * Tālrunis ar ripu – atpazina visi bērni, bet sastādīt numuru neprata neviens!

    * Fotoaparāts Polaroid – atpazina gandrīz visi bērni, nofotografēt arī prata. Bet ka tur lien ārā bilde, tas jau bija pārsteigums.

    * Kasešu magnetofons – visiem pazīstams. Bet kā tanī iedabūt kaseti un ieslēgt?

    * Radiouztvērējs Okean padomijā popularitātes ziņā laikam ieņēma otro vietu aiz VEF ražojumiem. Tomēr tikai 4 bērni no sešiem atpazina šo zvēru.

    * VHS videokasete – rezultāts 3:3. Bet cik nesen atpakaļ tās vēl bija videonomās?

    * Lenšu magnetofons Astra – tikai divi jaunie cilvēki spēja pateikt kas tas tāds… Pārējie meklēja, kur tur var iebāzt DVD, sauca par videoatskaņotāju utml.

    * Diafilmu projektors – saukāja par kinokameru, lukturīti, bet neuzminēja neviens.

    * 3,5″ diskete – saprotams, ka neatpazina neviens.

    #308779
    aoma
    Participant

    Vēl interesantāk būtu uzzināt, cik % no mūsdienu jaunatnes zin alfabētu, prot reizrēķinu, jēdz atšķirt paralelogramu no romba vai trapeces.

    Tas attiecas arī uz it kā pieaugušajiem cilvēkiem, no kuriem viens otrs pat pamanījies iegūt zinātnisku grādu…

    #308780
    Andron MacBeton
    Participant

    Traģiskākais ir ka visādi parazītiski dauņi nīd par izglītības reformām, taču ne1 nejēdz ieviest skolās konstruktorus.

    Un tapēc aug stulbeņi un pajoli, kuri neko neprot.

    #308781
    nitro
    Participant

    Krievijas mediji neko jaunu nav izdariijushi vienkaarshi noshpikojushi youtube “Kids react to”

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=PF7EpEnglgk[/youtube]

    Starp citu: Pag pag! Augstaak mineetie komenteetaaji JAU piedzima ar taam zinaashanaam ka tik gudri runaa? Jums pashiem nevajadzeeja iepaziities ar to visu beerniibaa? Tas ka jums palaimeejaas piedzimt tajos laikos nedod jums tiesiibas aplikt citus ar lamaam. Redzeetu kaadi pashi buutu ja piedzimtu veelaak. Tas ir bijis visos laikos un arii mees nezinam to ko zin muusu vecaaki un muusu vecaaki arii nezin to ko zinaaja vinju vecaaki vienkaarshi kaadreiz nebija taadu youtube utt.

    #308782
    Quagmire
    Participant

    Vai tad to nezinot vispār ir iespējams pabeigt, nemaz nezinu, piemēram, sesto klasi?

    #308783
    usins
    Participant

    Bērni jau nav vainīgi. Pat ne valdība, Tieši vecāki ir vainīgi, ka viņi nejēdz.

    Es arī ar parasto telefonu nemācēju rīkoties 8 gadu vecumā, līdz vecāki parādīja kā jārīkojas. Tas ir debili iedot sīkajam 20-30 gadus nelietotu ierīci un tagad likt zināt visu par to un mācēt lietot.

    Iedod normālam pusaudzim kramu, diez cik % uguni iedos. Tā pat, tagad arī 80% cilvēku neprot programmēt, kaut arī cilvēce ar to nodarbojas vairākus gadu desmitus. Ja dzīvē nelieto, tad neizmanto un nemācās. Cita lieta, ja pētītu, vai sīkajam strādā loģiskā domāšana, vai prot risināt problēmas, tā ir cita lieta.

    Es ar nezinu un negribu zināt kā iedarbināt veco lenšinieku, vai kā filmēt ar videokameru, kur ar roku jāgriež lenta, tas nav vajadzīgs, bija gudri cilvēki, kas atviegloja manai paaudzei šo visu. Un mērķim būtu jābūt, lai es vai mana paaudze atvieglo nākamās paaudzes dzīvi uz šīs planētas. Tas nenozīmē, ka nākamā paaudze var būt stulbāki par mums, viņiem jāizprota kā lietas strādā un kā loģiski risināt problēmas. Cik no klātesošajiem prot ar stellēm strādāt? Kādreiz katrā viensētā tādas bija…

    Video liek sajusties vecākam un apzināties kā laiki jau ir mainījušies. Kā mainās mūsu apkārtējā vide.

    #308784
    Participant

    Video parāda to, kā mainās laiki, nevis cik bērni ir stulbi. Un jā, mūsdienu bērni zina alfabētu, prot atšķirt paralelogramu no trapeces. Man rados jauni skolnieki, kuri mācās angļu valodu agrāk, nekā es to darīju, mācās astronomiju un ēno lielus un spēcīgus uzņēmumus, kā arī piedalās apmaiņas skolnieku programmās ārzemēs un pie sevis pieņem skolnieci no Taizemes, kas veicina angļu valodas apguvi. Tagad skolās ir interaktīvās tāfeles, bioloģijas stundās skatās Māra Oltes video par mežiem, kamēr es senāk to vien darīju kā skricelēju kladēs faktus, neko no tā neredzot dzīvē. Man reāli skauž, skatoties, kā tagad māca bērnus un kā mācīja mani, kad gāju tajā pašā skolā pirms daudziem, daudziem gadiem.

    Bērni ir gudri. Nedz padomjlaiku, nedz 90-to gadu bērni neizceļas ar kaut kādām viedajām zināšanām. Ja kādam superviedajam cilvēkam ar desu vai alkohola bildēm sociālajos portālos tas nepatīk, tad var ieskrieties. Nezināšana, kā darbojas audiokasešu atskaņotājs nepadara cilvēku par idiotu, īpaši jau tad, ja tas ir tikai mazs bērns.

    Arī mans sencis manā bērnībā teica, ka mana paaudze ir teju idioti, taču atliek man paskatīties uz daudzām PSRS laiku pabirām…

    #308785
    KlavsAnson
    Participant

    Itkā arī es esmu mūsdienu bērns, ja ņem vērā ka esmu dzimis pagājušā gadsimta 90. gadu vidū, bet iepazīt pagājušā gadsimta analogās brīnumierīces man palīdzēja manu vecāku zemās algas, manu vecvecāku un mana tēva brāļa saglabātā tehnika un viņu nespēja iegādāties datoru ar tajā laikā dārgu mīkstsūda programmatūru, vispār manā gimenē pirmais dators bija vecs PowerMac G4 un tas tika iegādāts tikai 2011 gada sākumā, kad uz tā esošā OS nespēja vairs darboties es sāku savu ceļu Linux pasaulē, jo uz PPC cpu arhitektūras tādi windows vispār nav pieejami…

    #308786
    Brutto
    Participant

    Quote:

    …vai kā filmēt ar videokameru, kur ar roku jāgriež lenta,..


    Analogajām videokamerām bija motors, kas vilka video lentu.:)

    Savukārt kinokamerām bija uzvelkams atsperes mehānisms, kas filmu tina no vienas spoles uz otru.

    80-o beigās un 90-o sākumā pats pafilmēju ar 8mm kinokameru, kas savulaik vecamtēvam bija. Žēl, ka toreiz man bija jāaizņemās no drauga, nevis man tika visa tā kinotehnika mantojumā :/

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā