Ko iesākt ar veco Android ierīci?

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Ko iesākt ar veco Android ierīci?

Post no samurajs » 26 Dec 2015, 20:23

Daudziem atradīsies vecas Android ierīces - viedtālruņi un planšetdatori, kuri savu mūžu nokalpojuši. Daļa no tiem ir ar nolietotām baterijām vai tik drausmīgā vizuālā stāvoklī, ka pat par pudeli pārdot nav iespējams. Tomēr ārā izmest arī žēl, jo ierīces it kā darba kārtībā. Š ajā rakstā apskatīsim vairākus variantus kā iepūst jaunu dzīvību vecajiem lūžņiem.

1. Fotorāmītis vai galda pulkstenis


Vecā ierīce labi kalpos kā fotorāmītis vai elektroniskais galda pulkstenis ar papildfunkcijām. Var nopirkt parasto fotorāmīti par 1 EUR, izgriezt tanī caurumu ekrāna lielumā, un kaut ar abpusējo līmlenti pielīmēt 7" planšeti no aizmugures. Ir īpašas aplikācijas kā Social Frame HD vai Senior Frame, kas straumēs uz ekrāna slaidšovus no vietnes "500pix", rādīs pulksteni, laika ziņas un daudz ko vēl. Lietošanai naktī var uzinstalēt ClockPlus DayDream vai Clock Live Wallpaper. Ideju netrūkst, vienīgi Android ierīce jāizslēdz no miega režīma.

Image

2. Mājas videonovērošana

Ja kamera ir kārtībā, tad ierīce lieliski noderēs novērošanas un apsardzes vajadzībām. Aplikācija Salient Eye reaģē tikai tad, kad objektā kāds iekļūst, un sūta pārkāpēja foto pa MMS vai uz e-pastu. Resursi tiek patērēti minimāli; arī no baterijas lādiņa pietiks visai naktij. Ja vajag nepārtrauktu videonovērošanu, ir IP Webcam, no kuras bildīti var skatīt caur web interfeisu. Gudri uzstādīt savu webserveri ar piekļuvi caur paroli, pretējā gadījumā nav izslēgtas svešas acis.

Image

3. Wi-Fi repīteris

Ja kaut kur teritorijā ir vieta ar sliktu Wi-Fi zonu, vecs telefons noderēs kā repīteris jeb extender. Ir lietotne FQRouter 2 - diemžēl to neatrast Google Play. Lejuplādējam izstrādātāja lapā, konfigurējam SSID un paroli, un lietojam. Diemžēl programma nedarbojas uz jebkuriem tālruņiem. Zināms, ka 100% darbojas uz:

• Nexus 4/5;
• Samsung Galaxy S2/3;
• LG G2;
• HTC One M8/X;
• Motorola Defy;
• Motorola Razr M.

Image

4. Mājas NAS


Vecs viedtālrunis lieliski izpildīs mājas failservera lomu, īpaši, ja nevajag lielu darbības ātrumu. Glabāt failus var jebkur - microSD kartē, caur OTG USB pieslēgtā lielākā zibatmiņā vai ārējā HDD. Uzinstalējam Samba Server, un piešķiram tam nosaukumu, kā arī lietojamos portus. Sekcijā Roots atzīmējam visas mapes, kuras šārēsim.
Ja vajag FTP serveri, tam ir aplikācija FTP Server, kas pavisam elementāri konfigurējama.

Image

5. PC vadības pults vai džoistiks

Atsevišķas lietotnes prot pārvērst telefonu tālvadības pultīs vai spēļu džoistikos. Monect PC Remote var savienot ar PC caur USB, Bluetooth un Wi-Fi. Ir iebūvēta virtuālā klaviatūra, peles kursora vadīšana, ērtas pārlūka vadības pogas. Pievienoti specializēti džostiki šūteriem, auto un aviosacīkstēm, kā arī klasiskais geimpads. Var izmantot telefona akselerometru u.c. sensorus spēlēs. Vienīgais trūkums - mēdz iebremzēt. Minimālā Android versija - 4.0. Cita līdzīga lietotne, kas izceļas ar minimālistisku dizainu - Max Remote.

Cita aplikācija Tablet Remote darbojas pat uz Android 2.1. Ar to var vadīt vienu Android ierīci no citas. Uz vadāmās ierīces jāieslēdz: Connection -> Scan Devices -> Make Device Discoverable. Uz ierīces - pults: Setup -> Enable Tablet Remote un Change The Input Method For Tablet Remote. Spiežam Remote. Profit!

Image

6. Smart TV

Ja ir daudzmaz jaudīga planšete ar HDMI, MHL vai DisplayPort, var parasto TV pārtaisīt par Smart TV. Minimālā izšķirtspēja - 1280x720. Ar zemāku nekas labs nesanāks. Lai uz planšetes ekrāna vislaik nerādītos tas pats, kas uz TV - lietojam aplikāciju Screen Standby (prasa root tiesības). Ieteicams speciāls TV launcheris, piem. Handy Smart TV Launcher, Top TV Launcher vai līdzīgs. Lai skatītos tiešsaistes TV, ir milzums programmu. Dažas no tām: SPB TV, VINTERA TV, Torrent Stream Controller, Peers TV, Bizon TV, Crystal TV+, kā arī interneta kinozāles IVI, MEGOGO, NOW.

Image

7. Fitnes Tracker

Sports vienmēr saistīts ar risku kaut ko sasist, tāpēc vecu viedtālruni nebūs žēl. Tie arī ir mazāki un vieglāki par modernajiem. Lielākā daļa aplikāciju darbojas pat uz Android 2.3. Riteņbraucējiem noderēs Bike Computer vai Cycle Droid, skrējējiem - Runtastic vai Pedometer.

Image

8. GPS Tracker

Visi būs dzirdējuši par Android Device Manager un Googles funkciju "atrodi manu tālruni". Tādējādi vecu mobilo grabažu var mierīgi paslēpt auto salonā, parūpējoties, lai tam netrūktu enerģijas. Ja kāds auto aizdzīs - tā atrašanās vieta vienmēr būs zināma. Protams, šādi var izsekot arī jebkuru citu objektu.

Image

Avots: Haker Nr.12/2015
Image

ExDec
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 285
Pievienojies: 24 Mar 2011, 12:00
Reputācija: 1
Atrodas: Latvija

Post no ExDec » 26 Dec 2015, 22:11

Savu veco un nojāto LG Optimus L7 izmantoju tagad webcam vietā. Uzmetu gan PC, gan telefonam DroidCam un saslēdzos caur to. Perfekti sadarbojas gan ar Skype, gan visu citu softu. Gan jau tā viņu dzīšu līdz telefons pavisam aizies pie dieviem.

User avatar
Aldis
E-žurnālists
Atbildes: 5085
Pievienojies: 21 Nov 2008, 15:55
Reputācija: 0
Atrodas: LV

Post no Aldis » 27 Dec 2015, 10:45

Rakstā nav pieminēts, bet vēl ja telefonam aķis sakarīgs, var izmantot kā mp3 playeri :) Ja arī nav aķis, tad pie lādētāja + skandām, un aizvieto itin labi radiocentru :)

Jā, būtu labi ja varētu vispār to visu Android izravēt ārā, un iemest kkādu tīro mazo Linux serveri - pietiekamas jaudas, lai mājas NAS tādā variantā lidotu :)
Image Oh My God = OMG
Image Ak Mans Dievs = AMD

User avatar
Nitro
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 485
Pievienojies: 10 Mar 2007, 00:41
Reputācija: 0

Post no Nitro » 27 Dec 2015, 14:49

Nu veel jau var paardot vai atdot tiem kam nav - ja nemaldos pie Atrium Azur ir infas plakaats kur nodot mantas citiem.
Not this **** again...
Sargājiet sevi paši tad arī Dievs jums nepalīdzēs.

User avatar
re-mix
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 94
Pievienojies: 28 Aug 2012, 12:13
Reputācija: 0

Post no re-mix » 05 Jan 2016, 11:06

Stāv virtuvē kā mini izklaides centrs. Pāris gadus veca 8" planšete ar ieplaisātu displeju, plaisa praktiski nav redzama bet touchscreens nestrādā. Displeja maiņai negribējās tērēties un čakarēties tāpēc caur OTG pielikts mini Wireless keyboards ar iebūvēto touch peli. Pa perimetru saliktas 5.1 skandas.
Tātad softs, ļoti ilgi gāju cauri, testēju un meklēju labāko. Pirmkārt rootots un nahrenizēts viss liekais plus bloķētas reklāmas.
Pa dienu automātiski palaižas no 7:00-23:00 Cloud PhotoFrame.Net slideshow vienīgais prātīgais fotofreims kas māk darboties ar mākoni box.com (man tur ir free 50 GB), viegli un ērti menedžējas bildes, nav jāpiekakā planšetes atmiņa. Ar cietiem mākoņiem, lokāli vai pa tīklu ar darbojas, pluss stūrītī rāda laika ziņas un pulksteni.
Pa nakti automātiski ieslēdzas ar vintāžiem fontiem Dock Clock (Night Clock) ar minimālu spilgtumu. Atgādina manu bērnības mehānisko pulksteni :) Plus arī rāda laika ziņas.
Kad vairāk ņemos pa virtuvi izmantoju kā TV: Torrent Stream Controller un Lattelecom.tv. Protams sīkajiem tiek palaistas multenes no youtube playlistiem un pats šad tad paskatos no rutubes Comedy Club.
Mazāk izmantoju, bet ir arī samba serveris, no mājas media PC tiek pa tīklu palaisti video, mp3. Izmantoti iRadio. No dosboxa tiek palaista kāda veca laba spēlīte, utt.
Takā vecās planšetes tiešām iegūst otru dzīvību :)

User avatar
Aldis
E-žurnālists
Atbildes: 5085
Pievienojies: 21 Nov 2008, 15:55
Reputācija: 0
Atrodas: LV

Post no Aldis » 05 Jan 2016, 13:26

Paldies par ideju. Kā reiz vecā 7" planšete ar sadačakarētu daļu touch stāv bez mērķa. :) Kaut ko līdzīgu varētu palaist virtuvē. :)
Image Oh My God = OMG
Image Ak Mans Dievs = AMD

Pievienot atbildi

Return to “Raksti”