Noderīgi: Jaunā SD atmiņas karšu klasifikācija

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Noderīgi: Jaunā SD atmiņas karšu klasifikācija

Post no samurajs » 27 Apr 2016, 16:36

Nekomerciālā organizācija SD Card Association papildinājusi atmiņas karšu klasifikācijas standartus ar jauniem. Līdz šim bija seši ātrdarbības standarti - C2, C4, C6, C10 jeb Class, kur cipars apzīmēja SD kartes ieraksta ātrumu megabaitos sekundē (MB/s). Un divas Ultra High Speed klases: U1 un U3 ar rakstīšanas ātrumu attiecīgi 10 un 30 MB/s. Š iem cipariem ir izšķirošā nozīme, ar mobilo ierīci filmējot video. Pati zemākā klase nodrošina vien SD jeb 480p video ierakstu, kamēr augstākā - līdz pat 4K video.

Image

Pēc atmiņas apjoma kopš 2000. gada SD atmiņas kartes piedzīvojušas jau 4 paaudzes: SD 1.0, SD 1.1, SDHC un SDXC. Ja pirmajai paaudzei teorētiskais apjoms sasniedza vien 2 GB, tad jaunākajai SDXC - jau 2 TB.

Visas mūsdienu atmiņas kartes darbojas pēc NAND loģikas principa, un tanī atmiņas šūnas grupētas blokos. Nevar ierakstīt datus brīvi izvēlētā atmiņas šūnā, bet tikai blokos pēc kārtas. Adresācija NAND loģikā ir visai sarežģīta, un principa trūkums - liela starpība starp nolasīšanas un rakstīšanas ātrumu. Pamazām gan izdodas šo trūkumu novērst un radikāli palielināt ieraksta ātrumu.

Tā kā diez vai 4K video izšķirtspēja būs robeža (un jau tagad pavīd skaitlis 8K), radusies nepieciešamība pēc atmiņas kartēm, kuru ātrums spētu nodrošināt datu saglabāšanu augstās izšķirtspējās. Otrs - kādreizējā 30 fps kadru frekvence tiek aizstāta ar 60 fps, un atsevišķās kamerās tiek atbalstīta arī 120 fps. To bieži izmanto sporta filmēšanā, ja jārada palēninātas kustības efekts.

Image

Image

Tāpēc SD Card Association papildinājusi protokolu SD Card 5.0 ar piecām jaunām VSC (Video Speed Class) pozīcijām: V6, V10, V30, V60, V90. Tā kā jaunais pārklājas ar veco un daļēji to aizstāj - nezināšanas dēļ var sanākt putra. Nav reglamentēts ražotājiem šādā gadījumā obligāti dublēt visas 3 apzīmējumu klases uz kartes korpusa, piem. C10, U3, V10. Š obrīd to daži vēl dara, bet pietiek tikai ar vienu no tām.

Image
Image
Image

Pievienot atbildi

Return to “Raksti”