Vienkārši, videi draudzīgi veidi, kā ietaupīt naudu

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
Reklamraksti
E-žurnālists
Atbildes: 16
Pievienojies: 15 Feb 2014, 09:11
Reputācija: 0

Vienkārši, videi draudzīgi veidi, kā ietaupīt naudu

Post no Reklamraksti » 25 Mai 2016, 15:05

Lai ietaupītu naudu, lietojiet saules enerģiju

Jums nav nepieciešams dārgs aprīkojums, lai izmantotu saules enerģiju. Ja vien iespējams, dienas stundās atveriet to logu aizkarus, kas atrodas dienvidu pusē, bet rīta stundās atveriet to logu aizkarus, kas atrodas austrumu pusē, un ļaujiet, lai saules gaisma piesilda jūsu mājokli. Pretējs princips darbojas situācijās, kad nepieciešams atvēsināt māju – tad attiecīgajās stundās aizkari ir jāaizver.

Dzeriet krāna ūdeni

Mūsdienās, kad arvien vairāk tiek piestrādāts pie ūdens tīrības un kvalitātes, dzert krāna ūdeni ir tik pat nekaitīgi un droši kā dzert ūdeni, kas pārdodas veikalos, jo to kvalitāte teju neatšķiras.

Izkopiet videi draudzīgus veļas mazgāšanas paradumus

Ir daudz un dažādu veidu, kā iespējams ietaupīt naudu, mazgājot veļu, un teju visi no tiem ir videi draudzīgi. Iepazīstieties ar paradumiem, kas ne vien ietaupīs jūsu naudu, bet arī saudzēs vidi – mazgājiet aukstākā ūdenī, mazāk lietojiet pulveri, žāvējiet drēbes laukā, nelietojiet veļas mīkstinātāju, nomainiet savu veco veļasmašīnu uz jaunu, kā arī mazgājiet veļu tikai tad, kad veļasmašīna ir pilna.

Atbrīvojieties no elektroenerģijas vampīriem savā mājoklī

Elektroenerģijas vampīri ir tās elektroierīces, kas patērē zināmu daļu elektroenerģijas arī tad, kad tās ir izslēgtas, bet ir pievienotas pie elektrotīkla. Ticiet vai nē, bet šādi elektroenerģijas vampīri var sastādīt pat 10% no jūsu elektrības patēriņa. Piemēram, telefona lādētāji turpina patērēt enerģiju pat tad, kad tiem nav pievienots telefons. Kurš gan vēlas visas elektroierīces ik reizi atvienot no elektrības? Lai atvieglotu sev dzīvi, pievienojiet visas elektroierīces pagarinātājam ar slēdzi, kas ļaus tās atvienot no elektrības ar vienu klikšķi.

Vairāk staigājiet ar kājām un brauciet ar velosipēdu

Staigājot ar kājām un braucot ar velosipēdu, jūs ne vien uzlabojat savu veselību un pasargājat apkārtējo vidi no izplūdes gāzēm, bet arī ietaupāt kaudzi naudas uz automašīnas degvielas rēķina. Piekopjot šādu dzīvesveidu, var ietaupīt tik daudz naudas, ka nav nepieciešami krediti, jo it visu, ko ir vēlme iegādāties, var nopirkt par savu naudu.

Izmantojiet sabiedrisko transportu

Braucot ar sabiedrisko transportu, jūs saudzējat apkārtējo vidi, kā arī ietaupāt naudu uz automašīnas degvielas un maksas autostāvvietu izmantošanas rēķina. Ja jums ir regulāri un bieži jāpārvietojas ar sabiedrisko transportu, painteresējieties par mēneša biļetēm vai kādām citām biļetēm, kas ir izdevīgākas nekā parastās biļetes.

Veiciet energoefektivitātes auditu

Uzaiciniet profesionālu kompāniju, kas ar to nodarbojas, vai paši veiciet sava mājokļa energoefektivitātes auditu, lai atrastu energoefektivitātes trūkumus, kā arī novērstu tos. Energoefektivitātes audits var ievērojami uzlabot jūsu mājokļa energoefektivitāti un līdz ar to arī samazināt rēķinus par dažāda veida enerģiju.

Izmainiet savus ēšanas paradumus

Ieviesiet savā ēdienkartē vairāk zaļumu un patērējiet mazāk sarkanās gaļas. Tas ne vien uzlabos jūsu veselību, bet arī saudzēt apkārtējo vidi. Tāpat ieviesiet savā ēdienkartē arī tādus lētus, bet veselīgus produktus kā rīsi un pupiņas. Kopumā jāsaka, ka “mazāk ēst un vairāk kustēties” ir tas pamatprincips, pie kura vajadzētu pieturēties ikvienam.

Novērsiet ūdens pilēšanu un tecēšanu

Ja ūdens pilēšana no vaļīga krāna vai dušas klausules vēl nerada tik lielus un liekus ūdens zaudējumus, tad tekošs ūdens tualetes podā gan var radīt lielus izdevumus. Atcerieties, ka novērst ūdens pilēšanu ir lētāk nekā maksāt par bezjēdzīgi aiztecējušo ūdeni.

Ceļojiet tuvāk mājām

Ceļošana uz vietām, kas atrodas tuvāk jūsu dzīvesvietai, ne vien ietaupa ievērojamas naudas summas, bet arī pasargā apkārtējo vidi no izplūdes gāzēm, kas rodas no patērētās degvielas. Kā zināms, ceļošana nav lēts prieks – tā prasa diezgan lielus naudas ieguldījumus. Š ī iemesla dēļ ceļošanai nauda ir jākrāj, nevis jāņem kredīts ar sliktu kredītvēsturi, kas nebūt nav paredzēts tādiem mērķiem.

Ä¢ērbieties siltāk

Ja lietojat termostatu, iestatiet tajā zemāku gaisa temperatūru un apģērbieties siltāk. Ja arī jums nav termostata, bet jūsu mājokļa temperatūra ir neomulīgi zema, nesildiet telpas ar elektronisko sildītāju – vienkārši apģērbieties siltāk. Tā jūs varat samazināt izdevumus gan par apkuri, gan par elektroenerģiju.


Image

User avatar
Nelabojams
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1036
Pievienojies: 03 Sep 2009, 12:20
Reputācija: 0
Atrodas: Naukšēnu novads

Post no Nelabojams » 25 Mai 2016, 15:37

Kārtējais augļotājs iespraucies. Nekas, Samurajam portālu ir jāuztur, neņemsim ļaunā. Viens otrs no tiem padomiem gan iespārda.
Mana pieredze rāda, ka nav tādas zodiaka zīmes "Kretīns".

User avatar
macbeton
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3510
Pievienojies: 01 Nov 2008, 18:43
Reputācija: 1
Atrodas: Libau

Post no macbeton » 25 Mai 2016, 18:29

Pēc diršanas izmantojiet tualetes papīru kurš nolikts kaltēties no vakardienas. Atslaukieties ar svaigu tualetes papīru tikai katru 2. reizi.
Tualetes podu noskalojiet ar ūdeni no spaiņa kas ir zem izlietnes, tādejādi trauku mazgājamais ūdens tiks izmantots divreiz.

User avatar
Evers
Vecākais lietotājs
Atbildes: 4339
Pievienojies: 11 Feb 2009, 15:13
Reputācija: 0

Post no Evers » 25 Mai 2016, 21:03

Vai arī papīru nelietot vispār, tā vietā dibengalu apmazgāt ar ūdeni un ziepēm, noskalot un ar dvielīti nosusināt, tā šur tur pasaulē dara, daudz veselīgāk un higēniskāk. Daudz foršāk pēc tam ar svaigu dupsi staigāt nekā ar apslaucītu un ja vēl produkts ķēpīgs bijis, visādi ziemas ķirši paliek.

User avatar
AKMS47
E-žurnālists
Atbildes: 1325
Pievienojies: 14 Mai 2010, 16:44
Reputācija: 0
Atrodas: Liepāja

Post no AKMS47 » 26 Mai 2016, 10:27

Neaizmirstiet pamīzt dušā.
Brīžam viss ir tā apnicis, bet labo brīžu ir vairāk.

User avatar
macbeton
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3510
Pievienojies: 01 Nov 2008, 18:43
Reputācija: 1
Atrodas: Libau

Post no macbeton » 26 Mai 2016, 19:21

Nu vispār es mīžu izlietnē, ne tajā kur traukus mazgāju.
Normāls ietaupijums bada laikos.

User avatar
Aldis
E-žurnālists
Atbildes: 5085
Pievienojies: 21 Nov 2008, 15:55
Reputācija: 0
Atrodas: LV

Post no Aldis » 26 Mai 2016, 21:56

Ir frīki, kas kakā maisiņos, un no tiem atbrīvojas praida laikā, apmētājot tā dalībniekus.. Tagad ir skaidrs - tā var noteikti ietaupīt... :)
Image Oh My God = OMG
Image Ak Mans Dievs = AMD

User avatar
macbeton
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3510
Pievienojies: 01 Nov 2008, 18:43
Reputācija: 1
Atrodas: Libau

Post no macbeton » 26 Mai 2016, 22:31

Nu ja tu neatšķir fekāliju no urīna... nu es nez... :D

Pievienot atbildi

Return to “Raksti”