Zemes ciparu TV (DVB-T)

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Zemes ciparu TV (DVB-T)

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 18 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #148139
    archeens
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_ltc908997_1.jpg[/imgl]Kā jau zināms, nesen Lattelecom uzvarēja konkursā un ieguva tiesības ieviest Latvijā virszemes ciparu TV (DVB-T), tāpēc nolēmu padalīties ar informāciju.

    Plānots, ka jau 2009.gada martā Lattelecom uzsāks MPEG-4 Ciparu zemes TV apraidi testa režīmā Rīgā un Rīgas reģionā. Tad sekos Kurzeme, Vidzeme, Zemgale un Latgale. Līdz 2009.gada 1.oktobrim Lattelecom sadarbībā ar LVRTC ir jāizveido zemes ciparu televīzijas apraides tīkls, kas nodrošinās sabiedriskās televīzijas programmu uztveršanu ar stacionāro antenu 99% Latvijas teritorijas. Pēc tam, kad apraide būs nodrošināta visā Latvijas teritorijā, sāksies pārejas periods, kurā Latvijas iedzīvotāji varēs skatīties gan analogo, gan zemes ciparu televīziju. Vēlākais 2011.gada beigās analogā zemes TV tiks izslēgta un pēc tam visā Latvijā zemes televīzijas apraides tiks nodrošinātas tikai ciparu formātā.

    Galvenā ciparu formāta priekšrocība ir tāda, ka tas ļauj izplatīt daudz vairāk TV programmas nekā pašreizējos 5 bezmaksas kanālus. Līdz ar to, iedzīvotājiem visā Latvijā kļūs pieejami arī maksas TV kanāli, kurus līdz šim varēja skatīties satelīttelevīzijas un kabeļtelevīzijas abonenti. Zemes ciparu TV komplektā būs gan maksas, gan bezmaksas kanāli. Atbilstoši likumam, valsts televīzijas kanāli būs skatāmi bez maksas. Tāpat tiek prognozēts, ka bezmaksas kanālu skaits varētu būt lielāks par pieciem, jo daži starptautiskie kanālu veidotāji izrādījuši interesi ievietot savu produkciju bezmaksas paketē. Pārējos – kopumā plānots piedāvāt līdz pat 70 TV kanāliem – iedzīvotāji varēs izvēlēties atbilstoši savām interesēm un iespējām. Lai skatītos maksas kanālus, klientam būs papildus nepieciešams no Lattelecom saņemt vai iegādāties viedkarti, ko jāievieto uztvērējā.

    Lai uztvertu zemes ciparu TV, klientam būs jāiegādājas Zemes ciparu TV uztvērējs, jeb dekoders. Pēc testēšanas Lattelecom publicēs rekomendējamo dekoderu modeļu sarakstu. Iedzīvotājiem nevajadzētu steigties iegādāties dažādus šobrīd tirgū pieejamos DVB-T dekoderus, kamēr nav zināmi tie modeļi, kuri ir pārbaudīti un kvalitatīvi darbojas jaunajā Lattelecom zemes ciparu TV tīklā.

    Daudzos pasaules vadošo zīmolu televizoros, kuri izlaisti pēc 2008.gada, dekoders Zemes ciparu TV programmu uztveršanai jau ir iebūvēts, tāpēc šādu televizoru īpašniekiem atsevišķais dekoders nebūs vajadzīgs. Paredzēts, ka paralēli rekomendējamo dekoderu modeļu sarakstam, Lattelecom publicēs arī pārbaudīto televizoru modeļu sarakstu. Vairāki šo televizoru modeļi noteikti būs nopērkami Lattelecom veikalos.

    Salīdzinājums starp pašreiz piedāvāto Digitālo TV (IP TV) un jauno Digitālo virszemes TV (DVB-T):

    Attēla un skaņas kvalitātes ziņā abi Lattelecom TV veidi būs līdzvērtīgi. Tomēr funkcionāli, esošā Lattelecom IPTV ir nedaudz labāks pakalpojums:

    1. TV kanālu skaits esošajā Lattelecom IPTV ir potenciāli neierobežots, kamēr Zemes ciparu TV maksimāli iespējamais kanālu skaits ir līdz 70. Š ī atšķirība varbūt nav būtiska, jo Lattelecom stratēģija ir piedāvāt populārus un vērtīgus kanālus, nevis vienkārši maksimizēt kanālu skaitu.

    2. Salīdzinot ar esošo Lattelecom TV, kur tiek izmantots DSL pieslēgums, Zemes ciparu TV nebūs pieejams papildu pakalpojums „pārraižu arhīvs”, jo tā ir atšķirīga tehnoloģija.

    Ir kādi jautājumi?

    šeit[/url].

    Samurajs.[/color]

    #191041
    Aldis
    Participant

    Man jau ir lattelecom ip tv jau mazbik vairak ka gadu! 🙂 Ir oki, kvalitate laba, kanali visi ir oki 🙂

    #191042
    kaqp
    Participant

    lattelekom baigi populārs palicis 😀 😀

    #191043
    Dree
    Participant

    Mani gan neapmierina iptv, jo Lattelecoms žīdo naudu, lai nomainīto veco PSRS laika (Paris km) garo līniju uz vismaz kautko jaunāku. Katreiz, kad iezvanas tel. Iptv uzkaras. Sāk rādīt tikai pēc sarunas beigām. Ja tuvojas negais, tad es par to uzzināšu 100%, jo par jebkāda veida interneta pakalpojumiem varu aizmirst. 😉

    #191044
    archeens
    Participant

    Dree wrote:

    Mani gan neapmierina iptv, jo Lattelecoms žīdo naudu, lai nomainīto veco PSRS laika (Paris km) garo līniju uz vismaz kautko jaunāku. Katreiz, kad iezvanas tel. Iptv uzkaras. Sāk rādīt tikai pēc sarunas beigām. Ja tuvojas negais, tad es par to uzzināšu 100%, jo par jebkāda veida interneta pakalpojumiem varu aizmirst. 😉

    Pēdējais laiks zvanīt 177 un pieteikt problēmu, tāpat vien nekas neatrisināsies, protams ja tur tiešām ir jāmaina 1km kabelis, tad padomā cik šis tehniskais risinājums izmaksā. Kam tagad viegli.

    #191045
    Dree
    Participant

    177 – mans mīļākais tel.nr. :)) Vienreiz, kad bija problēmas ar decoderi meistar atbrauca un protams to nomainīja. bet kamēr viņš to darīja viņs ieteica man labāk iegādāties Viesat Digitālo tv un vēl pajautāja priekškam man sī ir vajadzīga, ja jau Viasats esot labāks..

    Par to kabeli – Teikts ir vairākas reizes un domāju, ka neko nemainīs. Un sakot Pāris km. Es to arī domāju, nevis 1km. 🙂 ((Max 3km.) Pats nezinu)

    #191046
    archeens
    Participant

    Dree wrote:

    177 – mans mīļākais tel.nr. :)) Vienreiz, kad bija problēmas ar decoderi meistar atbrauca un protams to nomainīja. bet kamēr viņš to darīja viņs ieteica man labāk iegādāties Viesat Digitālo tv un vēl pajautāja priekškam man sī ir vajadzīga, ja jau Viasats esot labāks..

    Par to kabeli – Teikts ir vairākas reizes un domāju, ka neko nemainīs. Un sakot Pāris km. Es to arī domāju, nevis 1km. 🙂 ((Max 3km.) Pats nezinu)

    Viasat tu vari pieslēgt 2 gadu padzīvosi ar lētu maksu , pēc diviem gadiem sāksi maksāt jau lielāku 🙂 plus vēl tas ka tas ir reāli šķīvis un signāls iet pa gaisu, tātad līdz ko sniegs un lietus gāzes attēla kvalitāte strauji mazinās. Ciparu tehnoloģija tādā ziņā ir labāka, tikai citi iespējams to nenovērtē, jo Latvijā IT ienāk laikam pārāk ātri 😀

    #191047
    Dree
    Participant

    Tu mani laikam nedaudz pārprati – es ar visām četrām par cipru tehn., bet tas čalis ir vnk fascinējoš. Viņš ar visiem tā apejas, jo vienreiz gadījās tā, ka es biju pie paziņas, kurš bija izsaucis meistaru (Viņam arī ir iptv). Un sagadījās tā,ka atbrauca tas pats pohuj!sts un savu nostāju viņš nemainīja.

    #191048
    archeens
    Participant

    Dree wrote:

    Tu mani laikam nedaudz pārprati – es ar visām četrām par cipru tehn., bet tas čalis ir vnk fascinējoš. Viņš ar visiem tā apejas, jo vienreiz gadījās tā, ka es biju pie paziņas, kurš bija izsaucis meistaru (Viņam arī ir iptv). Un sagadījās tā,ka atbrauca tas pats pohuj!sts un savu nostāju viņš nemainīja.

    Par tādiem cilvēkiem vajag ziņot, pieteikt pretenziju kautvai zvanot par šo pašu tālruni 177. Tikai muļķis centīsies aizbiedēt uzņēmuma klientus, pašam no tā kļūs tikai sliktāk + šādi cilvēki izrāda necieņu pret uzņēmumu un palielina neslavu. Reāli vajag teikt par šadiem gadījumiem, lai tehniķis maina savu attieksmi.

    #191049
    samurajs
    Participant

    Es varu iedomāties, kas būs par pensionāru gaudošanu, kad nebūs vairs analogā TV un paliks tikai DVB-T… jau redzējām kas notika, kad no SECAM uz PAL pārgāja!

    Bet nu TV lietu spečuki atkal varēs uzvārīties – tāpat kā toreiz.

    #191050
    Loading
    Participant

    😀 Es būšu viens no tiem gaudotājiem. Protams, ja kaut kur par super lētu cenu nebūs tie pārveidotāji.

    #191051
    msh
    Participant

    Ko, kvalitāte būs tikpat draņķīga kā IPTV? :0

    #191052
    archeens
    Participant

    msh wrote:

    Ko, kvalitāte būs tikpat draņķīga kā IPTV? :0

    parādi mums cik tad viņa sūdīga ir, man nekādas problēmas ar viņu nav pašam mājās stāv, viss strādā kā vajag. patīk ka ir pārraižu arhīvs un varu pēc darba nostīties ko gribu.

    Varbūt tev opapa vecais TV kārtīgi nevelk 😀

    #191053
    hackey
    Participant

    archeens wrote:

    Dree wrote:

    177 – mans mīļākais tel.nr. :)) Vienreiz, kad bija problēmas ar decoderi meistar atbrauca un protams to nomainīja. bet kamēr viņš to darīja viņs ieteica man labāk iegādāties Viesat Digitālo tv un vēl pajautāja priekškam man sī ir vajadzīga, ja jau Viasats esot labāks..

    Par to kabeli – Teikts ir vairākas reizes un domāju, ka neko nemainīs. Un sakot Pāris km. Es to arī domāju, nevis 1km. 🙂 ((Max 3km.) Pats nezinu)

    Viasat tu vari pieslēgt 2 gadu padzīvosi ar lētu maksu , pēc diviem gadiem sāksi maksāt jau lielāku 🙂 plus vēl tas ka tas ir reāli šķīvis un signāls iet pa gaisu, tātad līdz ko sniegs un lietus gāzes attēla kvalitāte strauji mazinās. Ciparu tehnoloģija tādā ziņā ir labāka, tikai citi iespējams to nenovērtē, jo Latvijā IT ienāk laikam pārāk ātri 😀

    :suck: :suck: :suck: :suck: :suck: :suck: :suck:

    Man uzsita rēku, izrādas DVB-S esot analogā TV, kaut gan man augstskolā mācīja ka tā esot tā pati digitālā TV. Tagad nesaprotu vai mans pasniedzējs bijis muļķis vai arī te ir nespeciālists no Lattelekom? 😀 Nav jau brīnums ka Lattelekoms ir baigais sviestainais pakalpojuma sniedzējs ja pat TV joslu nevar nodalīt no telefona joslas, un upurē IPTV signālu ar fatāliem kropļojumiem. :punch:

    #191054
    archeens
    Participant

    hackey wrote:

    archeens wrote:

    Dree wrote:

    177 – mans mīļākais tel.nr. :)) Vienreiz, kad bija problēmas ar decoderi meistar atbrauca un protams to nomainīja. bet kamēr viņš to darīja viņs ieteica man labāk iegādāties Viesat Digitālo tv un vēl pajautāja priekškam man sī ir vajadzīga, ja jau Viasats esot labāks..

    Par to kabeli – Teikts ir vairākas reizes un domāju, ka neko nemainīs. Un sakot Pāris km. Es to arī domāju, nevis 1km. 🙂 ((Max 3km.) Pats nezinu)

    Viasat tu vari pieslēgt 2 gadu padzīvosi ar lētu maksu , pēc diviem gadiem sāksi maksāt jau lielāku 🙂 plus vēl tas ka tas ir reāli šķīvis un signāls iet pa gaisu, tātad līdz ko sniegs un lietus gāzes attēla kvalitāte strauji mazinās. Ciparu tehnoloģija tādā ziņā ir labāka, tikai citi iespējams to nenovērtē, jo Latvijā IT ienāk laikam pārāk ātri 😀

    :suck: :suck: :suck: :suck: :suck: :suck: :suck:

    Man uzsita rēku, izrādas DVB-S esot analogā TV, kaut gan man augstskolā mācīja ka tā esot tā pati digitālā TV. Tagad nesaprotu vai mans pasniedzējs bijis muļķis vai arī te ir nespeciālists no Lattelekom? 😀 Nav jau brīnums ka Lattelekoms ir baigais sviestainais pakalpojuma sniedzējs ja pat TV joslu nevar nodalīt no telefona joslas, un upurē IPTV signālu ar fatāliem kropļojumiem. :punch:

    izmanto googles tanti, tā ir grudrāka par tavu učuku: https://en.wikipedia.org/wiki/DVB-S

    #191055
    samurajs
    Participant

    hackey wrote:

    Man uzsita rēku, izrādas DVB-S esot analogā TV, kaut gan man augstskolā mācīja ka tā esot tā pati digitālā TV. Tagad nesaprotu vai mans pasniedzējs bijis muļķis…

    This technology uses the 11/12 GHz Frequency band, qpsk modulation, error correcting codes, interleaving scramblers and reed-solomon coding to transmit the digital data from a gateway to a receiver.

    Tātad DVB-S ir digitālā TV, bet īpaši pielāgota uztveršanai no SAT. Tur darīšana ar pavisam vājiem signāliem, tāpēc pastiprināta/uzlabota kļūdu korekcija, kā arī izlīdzināts signāla spektrs augsto un zemo frekvenču apgabalos, kas ir ļoti svarīgi SAT raidītājiem.

    #191056
    Aldis
    Participant

    Kautkur mekle te problemas kur tas galigi nav, teikshu otro reizi, LTC iptv nav slikta kvalitaate, pie reizes panjemot mk3 tiek piegadats uz majam normals internet atrums…

    #191057
    msh
    Participant

    archeens wrote:

    msh wrote:

    Ko, kvalitāte būs tikpat draņķīga kā IPTV? :0

    parādi mums cik tad viņa sūdīga ir, man nekādas problēmas ar viņu nav pašam mājās stāv, viss strādā kā vajag. patīk ka ir pārraižu arhīvs un varu pēc darba nostīties ko gribu.

    Varbūt tev opapa vecais TV kārtīgi nevelk 😀


    A varbūt tev ir tā vecā õpapa tēvē kaste? 😀

    Ir gadījies dzirdēt no vairākiem cilvēkiem par kompresijas artefaktiem… Protams, uz 20+ gadus vecas tēvē kastes to noteikti pamanīt nevar 😀

    Man pašam nav un arī nebūs tas brīnums – ziedot daļu no pieslēguma iespējām priekš kaut kāda tēvē, nu nē, paldies. Tad labāk uzlieku uz jumta grozāmu antenu un vēl satelīta šķīvi, tomēr plašākas iespējas un labāka kvalitāte.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 18 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā