E-talonam jābūt katram kabatā

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti E-talonam jābūt katram kabatā

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 29 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #148573
    Loading
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/5_images_1.jpg[/imgl]Iesākumā – neliels stāsts par Jēkabu, kurš reizi pa reizei ciemojās Rīgā . Līdz šim viņš sabiedriskajā transportā izmantoja parastos talonus. Lai gan Jēkabs nāk no laukiem, tomēr galīgi stulbs viņš nav, jau pirmajā reizē saprata, ka talons jābāž dzeltenās kastes mazajā spraudziņā. Pēc pāris neveiksmīgiem mēģinājumiem parasti tomēr izdodas. Nākošajā ciemošanās reizē līst lietus jau teju visu dienu. Jēkabs iekāpj tramvajā, tver pēc talona, bet tas kļuvis nedaudz mitrs. Ar lēnu, bet drošu kustību talonu izdodās izkompostrēt, bet tikai trešajā reizē. Pēc pāris dienu ciemošanās Jēkabs dodas uz staciju, protams ar trolejbusu, bet trāpās tik pilnā busā, ka grūti pārvietoties. Talons ir rokā un meklējam, kur ir tā mazā spraudziņa, kur kompostrēt. Bedres, cilvēki grūstās… Ä€tri vien talons zaudē savu pievilcīgo cieto formu un iegūst pāris krunciņas, nākas talonu ar rokām nogludināt, lai tajā mazajā spraudziņā lien iekšā. Jēkabam izdodas arī tas, bet garastāvoklis jau sabojāts.

    Š is bija stāsts, kurš bieži vien atbilda īstenībai. Vai jaunais e-talons atrisinās šīs problēmas? Divu nedēļu laikā, kamēr ciemojos Rīgā, centos apgūt un iztestēt šo jauno sistēmu. Lūk, mans 10 braucienu ietilpīgais e-talons:

    [img]https://notepad.lv/userpix/5_ss850399_1.jpg[/img]

    Pirmais iespaids pozitīvs, tāds parocīgs izmērs un galvenais, ka pieejams 5, 10 vai 20 braucienu skaitam. Pirmā reize tāda nedroša sanāk, bet e-talona video iedrošināts nākamos veicu jau ar testēšanas nolūku. Kompostrēšana caur parasta biezuma maku – strādā. Caur jakas kabatu – strādā. Caur Bībeli un pierakstu kladi – strādā. Atkārtota kompostrēšana neizdodas, jo kompostrēšanas pelēkā kaste atbild, ka brauciens jau ir apmaksāts.

    Visiem rīdziniekiem noteikti jau ir šis plastikāta e-talons, kurš pat karstas ūdens glāzes nebīstas. Bet kartona e-talons baidās, kā rezultātā iegūstam kailu RFID sensoru.

    [img]https://notepad.lv/userpix/5_ss850407_1.jpg[/img]

    Būtībā šis īpaši neatšķirās no tiem, kurus lieto veikalos. Esat noteikti redzējuši drēbēm tos pelēkos vai melnos aplīšus, vai kādiem diskiem plastmasas apvalciņu. Lielo kompāniju darbiniekiem parasti ir iedalītas savas RFID čipu atslēgas. Arī pasēs šāds čips tagad ir. Š o RFID čipu priekšrocība ir tā, ka nevajag iekšēju enerģijas avotu, tas darbojās no stacionārās iekārtas izstarotajiem radio viļņiem. Ir vēl, protams, arī otra veida RFID čipi, kuriem ir savs enerģijas avots, bet ar tiem ikdienā retāk saskaramies.

    Mēneškartiņas tipa e-talona lietotājiem šī jaunā sistēma nepatiks. Kāpēc tā? Nu, katru braucienu ir nepieciešams reģistrēt, jo tas nepieciešams braucienu apmaksas uzskaitei. Sīkākai informācijai lūkojiet e-talona mājas lapu.

    #196139
    kaqp
    Participant

    manuprāt prasās turpinājums

    #196140
    Jusis
    Participant

    Fiška jau laba, bet informācija par viņu ir pārāk maza. Visur kur skaties ir kautkādi posteri par to cik no 2008 gada 1. janvāra, maksās biļetes, bet par smieklīgā paskata e-taloniem praktiski nekā nav, tikai kautkāds tur plāns. Ne lietošana, ne cenas. Es piemēram visu laiku pērku m/b vienam maršrutam tikai darba dienās, un kautkā neesmu redzējis, ka kautkur būtu rakstīts, ka turpmāk arī šāds tips būs pieejams. Pa radio arī reklāma iet, lai cilvēki zvana uz 1188, ja viņiem ir jautājumi, bet tur pazvanot tāda nauda jāmaksā .. Katrā ziņā Rīgas Satiksme, pret mums, kā pret klientiem, neizturas tā kā vajadzētu.

    #196141
    Loading
    Participant

    Pag pag… Tu vispār esi bijis etalona mājas lapā? Tur viss ir tik elementāri atrakstīts. Tā pati cenas lapa, saprotamāka nevar būt.

    #196142
    StyleZ
    Participant

    Jusis wrote:

    Fiška jau laba, bet informācija par viņu ir pārāk maza. Visur kur skaties ir kautkādi posteri par to cik no 2008 gada 1. janvāra, maksās biļetes, bet par smieklīgā paskata e-taloniem praktiski nekā nav, tikai kautkāds tur plāns. Ne lietošana, ne cenas. Es piemēram visu laiku pērku m/b vienam maršrutam tikai darba dienās, un kautkā neesmu redzējis, ka kautkur būtu rakstīts, ka turpmāk arī šāds tips būs pieejams. Pa radio arī reklāma iet, lai cilvēki zvana uz 1188, ja viņiem ir jautājumi, bet tur pazvanot tāda nauda jāmaksā .. Katrā ziņā Rīgas Satiksme, pret mums, kā pret klientiem, neizturas tā kā vajadzētu.


    1) esošie mēnešbiļešu tarifi un plāni paliek tādi kā līdzšim.

    2) https://etalons.rigassatiksme.lv/lv/sakums/

    #196143
    usins
    Participant

    Loading- varēji nopirkt lētāko e-talonu un nelietot- kontrole rīgā neko nejēdz, ir jau bijuši daudzi gadījumi, kad paziņas no Rīgas saka, ka kontrole vnk paprasa lai parāda, ka talons ir. Pat nepārbauda, vai ir apmaksāts brauciens…

    #196144
    Loading
    Participant

    Viena tante teica. Mani teju katru reizi pārbaudīja un tie cilvēki neizskatījās nezinoši. Kurš melo? Es vai tavas paziņas?

    #196145
    normis_161
    Participant

    Es piekrītu loading, neesmu redzējsi tādu gadījumu, ka nepārbaudītu vai ir samaksāts par braucienu.

    p.s. Kur tad no studnetiem, skolēniem ir dabūjis to etalonu. Man joprojām nav vēl atsūtīts, kaut gan teica, ka būšot jau 15. aprīlī.

    #196146
    msh
    Participant

    Nabaga “jēkabs” 😀

    Bet vispār nāk smiekli par rīdzeniekiem kuriem pāreja uz talona kompostrēšanu no talona nopirkšanas sagādā lielas problēmas un tagad šitas varbūt to atrisinās. Loading gadījumā neesi viens no viņiem?

    #196147
    rihardsss
    Participant

    normis_161 wrote:

    Es piekrītu loading, neesmu redzējsi tādu gadījumu, ka nepārbaudītu vai ir samaksāts par braucienu.

    p.s. Kur tad no studnetiem, skolēniem ir dabūjis to etalonu. Man joprojām nav vēl atsūtīts, kaut gan teica, ka būšot jau 15. aprīlī.

    Īstenībā tādu gadījumu netrūkst, bet jau krietni samazinās, jo mēneša sākuma visiem kotroles darbiniekiem vēl nebija to figņu, lai pārbaudītu etalonu. Š obrīd jau vajadzetu būt visiem. Bet es vēl mierīgi dzīvoju ar pēdējo mēnešbiļeti. 😀 Un vispār viņi neievēro datumos kuros bija jāizsūta etaloni. Ja man līdz nākamās nedēļas sākumam vēl nebūs, tad laikam nāksies sūdzēties. Pa kuru laiku, lai es papildinu, ja viņi atsūtīs pāris dienas pirms neizbēgami būs viņš jāsāk lietot?

    #196148
    non7sens
    Participant

    Nez kā tieši strādā Passive RFID chip sistēma? Aiz neko darīt varbūt kāds kādu rakstu varētu iemest latviešu valodā tieši par P. RFID čipiem? Intresanti uzzināt kā visa sistēma strādā, kā tiek reģistrēti dati utt. lai novērstu hacking iespēju.

    #196149
    daGrevis
    Participant

    A ko man darīt, ja es savu iesmeslu dēļ neesmu skolā nodevis anketu ko vajadzēja aizpildīt?

    #196150
    rihardsss
    Participant

    Aizej uz rigassatiksme birojupie VEFA un uz vietas vare uztaisit, nofoceties. Tikai panem lidzi skolas apliecibu.

    #196151
    Jaunzems
    Participant

    Lietoju, ērti. Nav kā pušplēstam katru reizi jāskrien pēc biļetēm, var abas piecas vienā reizē nopirkt. Un lētāk – 5 braucieni (5×50=250=Ls2.50) ir par 2.00

    #196152
    Loading
    Participant

    msh, atbildi uz tavu jautājumu var atrast rakstā.

    #196153
    rihardsss
    Participant

    e.j. wrote:

    Lietoju, ērti. Nav kā pušplēstam katru reizi jāskrien pēc biļetēm, var abas piecas vienā reizē nopirkt. Un lētāk – 5 braucieni (5×50=250=Ls2.50) ir par 2.00

    Līdz šim visu laiku biļete maksāja 40 sant. Tas, ka tgd ir “lētas” 5 un vairāk braucienu biļetes ir muļķības. Nu 5 jau nu noteikti nav lētākas. 10 un 20 braucienu gan sanāk nedaudz lētākas nekā agrāk maksāja parasta biļete. Ērtumu gan diemžēl vēl neesmu pārbaudījis, laikam vēl ilgi būs jāgaida “15.aprīlis”, kad izsūtīs visiem studentiem viedkartes.

    #196154
    Svens
    Participant

    normis_161 wrote:

    . Kur tad no studnetiem, skolēniem ir dabūjis to etalonu. Man joprojām nav vēl atsūtīts, kaut gan teica, ka būšot jau 15. aprīlī.

    Izsūtīja 15. aprīlī, jāsāk lietot 1. maijā. 🙂 Laika vēl daudz, atsūtīs. 🙂

    #196155
    Jaunzems
    Participant

    Sīkās klases manā skolā jau dabūja (1.-4.kl.) :p

    #196156
    msh
    Participant

    Loading wrote:

    msh, atbildi uz tavu jautājumu var atrast rakstā.


    Tad neraksti par sevi, neveiklo rīdzenieku kā par “lauku jēkabu” 😀

    P.S. Ienāca atmiņā, ka vienā autoforumā parasti cilvēki, vecumā virs 30 gadiem, ne-IT fani, ierēca un paironizēja par to etalonu – gan jau ka ieviešanas izmaksu vai kādas citas muļķības dēļ.

    #196157
    marr
    Participant

    nav man šis un domāju, ka vēl kādu laiku arī nebūs. Nevajag.

    Var jau paņemt to karti priekš x braucieniem, tikai liekas pārāk nepieņemami, ka, lai šos braucienus veiktu ir termiņš viens gads (ja nemaldos), kas man šķiet greizi – kāds ir pamatojums šādam termiņam – gribētu zināt.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 29 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā