Programmas bez atļaujas rīkojas ar lietotāju datiem

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Programmas bez atļaujas rīkojas ar lietotāju datiem

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 18 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #152963
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_eye_1.jpg[/imgl]The Wall Street Journal veiktais pētījums rāda, ka mobilās programmas bieži nepamatoti rīkojas ar lietotāju datiem, pārsūtot arī tādus, pēc kā nav īpašas vajadzības. Pie tam lietotājs par to parasti pat nezin. Pavisam tika izpētīta 101 iPhone un Android programma.

    Izrādījās, ka 56 no tām bez atļaujas sūta tālruņa unikālo IMEI kodu. 47 ziņo saimniekam tālruņu atrašanās koordinātes. 5 programmas sūtīja trešajām personām personas datus – vecumu, dzimumu utt.

    Pētījums pierādīja, ka savāktā informācija nonāk dažādu reklāmas kompāniju rokās, un to izmanto, lai vāktu dosjē par cilvēkiem ar nodomu vēlāk izsūtīt “mērķtiecīgu reklāmu”.

    Piemēram, programma TextPlus 4 (iPhone) sūtīja 8 reklāmas kompānijām IMEI, bet divām – arī vēl zip-code, lietotāja vecumu un dzimumu. Mūzikas programma Pandora (iPhone un Android, attēlā) sūtīja dažādām adresēm tālruņa atrašanās vietu un ID, lietotāja vecumu un dzimumu.

    Vairāk saspiegoto datu kopumā sūtīja iPhone programmas, Androidam datu straume bija vājāka. Pilns pārskats par 101 programmas sūtītajiem datiem – oriģinālavotā.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_pandora_1.png[/img]

    #256559
    Crow
    Participant

    Paranojai nav pamata! Man taču nav, ko slēpt! Lai jau viņiem tiek! Utt. 😀

    #256560
    garaisezis
    Participant

    Crow wrote:

    Paranojai nav pamata! Man taču nav, ko slēpt! Lai jau viņiem tiek! Utt. 😀

    Ja tev nav ko slēpt, tad padalies ar mani info, man vajag tikai tavu vārdu un uzvārdu, personas kodu, un arī līdzu bankas kartes numuru un ja nav slinkums, tad arī i-bankas paroli

    Labojums: atsuti man foto ar savu bankas karti no abām pusēm

    #256561
    Nelabojams
    Participant

    Vnk nafig lietot visus tos bling-bling?

    #256562
    Jaunzems
    Participant

    get a sense of humor, garaisezi!

    #256563
    garaisezis
    Participant

    Jaunzems wrote:

    get a sense of humor, garaisezi!


    es , Jau neko, man tikai vajag jaunu laptopu, velams apple mac pro , nu to tur ar 27 collu ekranu all in one

    #256564
    Imhoteps
    Participant

    Crow wrote:

    Paranojai nav pamata! Man taču nav, ko slēpt! Lai jau viņiem tiek! Utt. 😀


    Jā, bet vienmēr būs cilvēki, kurus kaitinās pats fakts, apziņa, ka kaut kas notiek ar man piederošu ierīci bez manas ziņas.

    A par jabblofonu kā lielāko portatīvo stukaču sen zināms. Anālās verdzības fetišs.

    #256565
    E.R
    Participant

    Tiesi šo iemeslu dēļ nosliecos pa labi Just5 telefoniem 😀

    #256566
    nevertell
    Participant

    Imhotep, tu noteikti lieto telefonu nepareizi, ja tev tas asociējas ar anālo verdzību.

    #256567
    Imhoteps
    Participant

    Анальным рабством среди прочего считается приобретение лицензионной копии “Макинтош” или изделия фирмы “Эппл”, что подразумевает неукоснительное соблюдение лицензионного соглашения, призывающее пользователя быть ни кем иным, как ПАССИВНЫМ потребителем.

    #256568
    garaisezis
    Participant

    telefonu vajag pareizi turēt ( Sīvijs Bobs from MacÄ€bols)

    #256569
    emsiem
    Participant

    Tad re kas manu mobīla interneta rēķinu audzē :mod: Gandrīz katra proga kaut ko sūta bez manas atļaujas un es vel par to maksāju 😀

    #256570
    jonjs
    Participant

    emsiem wrote:

    Tad re kas manu mobīla interneta rēķinu audzē :mod: Gandrīz katra proga kaut ko sūta bez manas atļaujas un es vel par to maksāju 😀

    Arī mani savā laikā apmeklēja apgaismība, ka vismaz telefonā ir jāatsakās no interneta.

    Cik tur bija to interneta atkarīgo skaits pasaulē pec pēdējiem statistikas datiem ?

    Jāsaka narko … oj tas ir internetam nē vismaz telefonā un ar labi padarīta darba apziņu sēsties pie desktopiem (vienu jau var) 😀

    #256571
    Creep
    Participant

    Nu, šeit ir akmens āboltrubas lauciņā. Piemēram, cik man zināms, Symbian nevienai programmai bez lietotaja atļaujas nedod piekļuvi internetam…

    #256572
    iKey
    Participant

    Creep wrote:

    Nu, šeit ir akmens āboltrubas lauciņā. Piemēram, cik man zināms, Symbian nevienai programmai bez lietotaja atļaujas nedod piekļuvi internetam…


    Ja vien setingos kautkas nav saspaidīts, ka lieto noteiktu pieķluves punktu (Simbām 9.3 FP2 – Mērķi) kā arī ja programma nav parakstīta ar 18 caps sertifikātu.

    Savai Simbai vienmēr lieku, lai man prasa, kuru mērķi lietot

    #256573
    usver
    Participant

    Imhoteps wrote:

    Анальным рабством [..] считается приобретение лицензионной копии “Макинтош” или изделия фирмы “Эппл” [..] призывающее пользователя быть ни кем иным, как ПАССИВНЫМ ]потребителем.

    потребителем. patērētājs.

    kur tur kāds sakars? nerealizētās fantāzijas? 🙂

    intereses pēc pasērčoju iPhone 4 un “mac os x” licences, vai tiešām tur ir minētas kādas šausmas.

    iekš iPhone licences ir

    Quote:

    You agree that: (i) the YouTube Website shall be deemed solely based in California; and (ii) the YouTube Website shall be deemed a passive website that does not give rise to personal

    jurisdiction over YouTube, either specific or general, in jurisdictions other than California.

    nekā nepiedienīga. pat vārda ‘slave’ tur nav.

    #256574
    Imhoteps
    Participant

    Pilsonis nesaprot kas ir “pārnestā nozīme”, “alegorija” un “metafora”? Kā čukča – “кого вижу – того пою!”?? 😀

    #256575
    usver
    Participant

    akcents uz to, ka licencēs neko tamlīdzīgu neredzu. no tās pašas sērijas kur “vinda saks, uļetit ot piļinki, siņije ekrani kazhdij ģeņ..”.

    par vārdu spēlēm:

    прихожу на концерт – так много бассивных гитарастов!

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 18 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā