Kas jaievēro iesācējam - palīdzības meklētājam

Moderatori:janis.wd, Vecākie lietotāji

Slēgts
User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes:14988
Pievienojies:15:04 / 6. Mar, 2007
Reputācija:0
Atrodas:Liepājas anomālā zona
Kas jaievēro iesācējam - palīdzības meklētājam

Post no samurajs » 06:10 / 15. Nov, 2009

Instrukcija iesācējam - palīdzības meklētājam

1. Ja Tavas zināšanas IT jomā ir iesācēja līmenī - vislabāk to uzreiz godīgi pateikt. Tas palīdzēs novērst pārpratumus.

2. Pirms veidot tēmu, izvēlies pareizo Foruma sadaļu.


Piemērs: ja vajag, lai iesaka, kādu videokarti pirkt - ievieto tēmu Hardware > Video un Audio. Tas atvieglos darbu, ja vēl kādam vajadzēs līdzīgu padomu. Ieteicams arī pašķirstīt konkrēto Foruma sadaļu - varbūt tāda pat problēma kādam jau ir bijusi?

3. Veidojot tēmu, virsrakstu raksti tādu, lai no tā varētu saprast Tavu vajadzību. Tas pievērsīs uzmanību tavai tēmai.

4. Raksti latviski, ar garumzīmēm, un ievērojot gramatikas prasības. Cieni savas valsts valodu! Izņēmuma gadījumā (rakstot no telefona) atļauts lietot arī pareizu translitu.

5. Apraksti savu problēmu iespējami pilnīgi, precīzi un konkrēti!


Vajadzības gadījumā nosauc datora modeli, operētājsistēmas tipu, uz ekrāna izmestos kļūdu paziņojumus utml. Atceries, ka mēs neesam zīlēšanas salons, un nāksies strādāt tikai ar to informāciju, ko autors būs devis.
Ja vajag ieteikumu, kā "kādu datoru pirkt?" - neaizmirsti pieminēt, ko ar šo PC taisies darīt: tikai sērfot internetā un skatīties filmas, vai spēlēt spēles, vai varbūt nodarboties ar videomontāžu?


6. Ir tāds teiciens "Labāk vienreiz redzēt, nekā simtreiz dzirdēt!". Ja kaut kas dīvains un nesaprotams redzams uz ekrāna - visgudrāk uztaisīt ekrānattēlu, un pievienot tēmai kā ilustrāciju.

To dara tā: spiežam klaviatūras pogu PrintScreen, lai saglabātu vajadzīgo objektu starpliktuvē. Tad atveram kādu grafisko redaktoru (piemēram Windows Paint), un ar Ctrl+V iekopējam ekrānattēlu. Izgriežam no tā vajadzīgo daļu un tad saglabājam kā JPG bildi. Izvietojam gatavo attēlu internetā kādā no bilžu hostinga servisiem, piem. www.bildites.lv , un saņemto tiešo URL adresi iekopējam savā tēmā Notepadā.

7. Pirms publicēt gatavo tēmu - nospied pogu "Apskatīt!" un pārlasi visu vēlreiz! Ja viss ir pareizi - spied "Apstiprināt!"

8. Saņemtos padomus ieteicams izvērtēt kritiski un "nestrēbt karstu putru"!


Arī konsultanti ir tikai cilvēki un var kļūdīties. Jo precīzāka būs bijusi autora dotā informācija, jo mazāka kļūdas iespēja.

Ja to visu ievērosi - tad nenāksies sūdzēties, ka kāds mēģinājis izsmiet par nezināšanu vai muļķīgi izjokot.
Image

Slēgts

Return to “Foruma noteikumi”