Excel kroplība

Sākumlapa Forumi Software Windows Excel kroplība

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 17 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #156656
    Nelabojams
    Participant

    Aktuāli priekš Off2010, bet bija jau Off2000 laikos.

    Proti, dažās situācijās ecelis šūnas saturu patvaļīgi pārformatē par datumu un vienīgā iespēja tikt no tā vaļā ir salikt ar roku apostrofus šūnas sākumā. Piemēram, pašvaldības budžeta klasifikators satur daļu kodu formātā X.XX – ja būs kaukas atbilstoši kādam datumam, piemēram, 6.22, tad nepielūdzami dabūsim 22.Jun. Var šūnai piešķirt teksta formātu, da vienalga ko darīt – šitais strādā nepielūdzami. Arī iekš options nekas nav paredzēts. Varbūt kāds tomēr zina, kā šo kroplību likvidēt?

    #286673
    aoma
    Participant

    Vajag nomainīt defaultajos reģionālajos iestatījumos komatu pret punktu, cik atminu.

    #286674
    Nelabojams
    Participant

    Jā, tas it kā strādā, bet nerisina problēmu pēc būtības (patvaļīga šūnas formāta nomainīšanās) un nav savietojams ar dažām citām lietām – piemēram, reģionalizētā ģeogrāfiskās informācijas sistēma man tad spļauj ārā errorus un nesaprot datus šādā formātā. Nemaz nerunājot par to, ka tas neatbilst standartam LVS24-93 “Latviešu valoda datoros”, ko man ievērot ir svarīgi.

    #286675
    valters.vasilis
    Participant

    Es arī esmu ar to cīnījies. Aiz kautvai tā paša 6.22 nospiežot un turot alt raksti (ar cieši blakus esošajiem ciparu taustiņiem) 0160. Parādīsies kaut kas līdzīgs atstarpei (neredzams, tukš simbols? ( 🙂 )) un problēma būs atrisināta. Protams čerez Ž*pu, bet tomēr atrisināta.

    #286676
    usins
    Participant

    Vaajg mācēt instalēt to pašu windows. nepietiek ar next next finish un tad wtf un jau kopš 2000. gada…. vajag reģionālajos salikt visus pareizos reģionālos iestatījumus, kādi paredzēti Latvijā. Nav man tādas problēmas kopē esmu pabeidzis pamatskolu… to man pamatenē skolotāja iemācīja jau kādā 7. klasē…

    P.S.- valūtas vada ar numpada palīdzību un lieto tur novietoto punktu, kommatu, nevis tpi spiež uz qwerty klāvas pinktu… tas arī atrisina lielu daļu sāpes. Vienkārši aizpildot CV neraksti, ka pārzini Office produktus.

    P.P.S- besī tādi āutiņi, kuriem būtu jājēdz kaut kas no datoriem, jo darba tiešie pienākumi to pieprasa, bet attaisnojas, bet es jau neesmu datoriķis…. bet problēma saistīta ar Word, Excel vai Powerpoint… Saprotu, ja Acces kaut kas nevedās..

    #286677
    valters.vasilis
    Participant

    Jums pamatenē mācīja arī kaut ko instalēt???

    #286678
    Mahmuds
    Participant

    Nu te atkal parādās latviešu jaukā mentalitāte – kādu apkakāt 🙁 !

    usin, labs grāmatvedis daudz labāk par Tevi un mani orientējas Excelī, bet viņa neprot uzinstalēt to pašu Office, nemaz nerunājot par tādām progām, kurās kaut kas ir jācracko!

    Nez kādēļ cilvēkiem ir viedoklis, ka, ja kāds prot atvērt sistēmbloku un kaut ko tur samainīt, tad tādus sīkumus kā Photoshop, Corel Draw, AutoCAD u.t.t. viņiem jāpārvaldat perfekti!

    #286679
    Nelabojams
    Participant

    Nestrīdies ar idiotu. Kas zina, vai viņš nedara to pašu :p

    Ja nopietni – pietiekami labi zinu, kā instalēt windows, office un arī krietni sarežģītākas lietas, kādas tev, iespējams, pat sapņos nav rādījušās un par kādām tava pamatskolas skolotāja varētu pat nebūt dzirdējusi. Valodu/reģionālie settingi aizmirsti netiek; tas ir vnk dabiski.

    Taču problēmu tas nemazina un ar valūtas formātu ievadīšanu tai nav nekāda sakara – strādāju ar gataviem datiem, no kuriem budžeta analīze ir viens mazs mazumiņš, kaut arī darbietilpīgs. Problēmas izcelsme konkrētajā situācijā meklējama pdf dokumentā, kurš ir atkosts ar FineReader un tad nu attiecīgo šūnu saturs parādās tāds – gribi vai negribi. Jo grāmatvedis ir bijis par slinku savadīt papildus nulles kodos un tai vietā, lai rakstītu, piemēram, 6.2000, ir uzrakstījis 6.2. Laukos, kur kodi ievadīti pareizi, ar visām zīmēm, šādas problēmas nav. Bet to rindu pinā budžeta atskaitē ir ap 2500…

    Tā ka pirms lamājies, papūlies noskaidrot, par ko īsti ir stāsts.

    #286680
    Nelabojams
    Participant

    Cita starpā, problēma atrisināta. Ja nu kādam noder:

    1) Dokumentu atver iekš OpenOffice.

    2) Iezīmē vajadzīgo šūnu bloku (manā gadījumā kolonnu ar kodiem) un piešķir tai Text formātu.

    3) Search (,) replace (.) – daļā šūnu FineReader bij salicis komatus.

    Viss notiek OK, arī atverot Excelī, rādās pareizi.

    Tomēr, ja kāds zina, kā to atrisināt ar windowsiskiem/offic’iāliem līdzekļiem, var iemest info.

    #286681
    usins
    Participant

    Nē, pamatskolā mācīja noskaņot sistēmu darbam. Tas būtu jāmāk katram meistaram. Ir gadījies, ka autocad rasētājs nejēdz iecentrēt, lai printētu pēc parametriem. utt., utt….

    Pārējais tika apgūts teķī, darbā, forumos, grāmatās, google, youtube utt.

    #286682
    usins
    Participant

    Nu kā tie dati iegūti, tā arī problēma risināta… čerez žopu.

    vai tad iestādes neprot sarunāties savā starpā un dabūt normālus izejas datus nevis kaut kādus pdf, kuri jālauž.?

    P.S- no valsts iestādes vari prasīt info arī odf formātā, ja vajag. neviens nedrīks likt Tev pirkt microsoft Office…

    #286683
    aoma
    Participant

    Ja jau pašā sākumā būtu pateicis, ka tas ir no pdf caur fine reader ideālajā gadījumā par 90% derīgs dokuments, mēs te tā kā tādi jefiņi nebūtu centušies ar cirvi matus skaldīt…

    Ja nu kas, līkāk patiešām laikam nevarēja to problēmu atrisināt.

    #286684
    Anonīms
    Neaktīvs

    Pamatenē bija tā, ka bija 12 klasei ex par programmu – WinRAR, bet sāksim ar to, kā ieslēgt datoru ?

    Š eit es gribētu piebilst, ka vēl gāju 9 klasē, man uzdeva 12 klases ex, kuru izpildīju 5 min laikā,

    kamēr viņi to nevarēja izdarīt divas stundas………….

    Dažreiz ir tā, ka tā jaunākā paaudze daudz labāk saprot visu no datoriem, nekā jaunieši, kuri studē un

    neko daudz nesaprot, es atvainojos, bet to parāda reāla dzīve un prakse……………

    #286685
    aoma
    Participant

    Un ko tu ar to gribēji pateikt? Kad es gāju skolā, pat tāds vārds kā dators latviešu valodā neeksistēja. Toties lasīju zinātnisko fantastiku par kibersaprātu un elektroniskajiem aritmometriem, kas valda pār pasauli.

    Iegūt zināšanas var arī ārpus skolas sola, pie tam, skatoties uz pēdējā laika pārvērtībām izglītības jomā, tas, ko iemācīsies pats, kaut vai izlasot pārsimt labas grāmatas, būs daudz vērtīgāks, nekā mūsu greizajā izglītības sistēmā iegūtais.

    #286686
    oqbo
    Participant

    Attiecīgajam šūnu apgabalam (vai visai kolonnai uzreiz) teksta formāts jāuzliek PIRMS datu ievades.

    #286687
    m_janis
    Participant

    #ogbo: Nu kā uzliksi formātu iepriekš, ja dokuments ir no apšaubāmas kvalitātes pdf (ja nav ieskanēts vismaz ar 300dpi un no kvalitatīva materiāla) pa tiešo ar Fine reader konvertēts uz Excel? Ar Excel “kroplību” te nekāda sakara, ar “labās auss kasīšanu ar kreiso kāju” gan.

    #286688
    Genādijs
    Participant

    Pret līkām rokām nekāda excel uzlabošana nepalīdzēs.

    Skumji ka jau no excel 2000 laikiem cilvēks nav iemācījies strādāt ar šo softu 🙂

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 17 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā