Kā iznīcināt vīrusu?

Sākumlapa Forumi Software Windows Kā iznīcināt vīrusu?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 59 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #145944
    normis_161
    Participant

    Man ir problēma ar manu datoru, precīzāk ar, cieto disku. Vīrusa dēļ es normāli nevaru pastrādāt. Un tāpēc man ir jautājums kā es viņu varētu iznīcināt, nezaudējot nekādus datus. Varētu formatēt cieto disku, bet to es negribu, jo negribu zaudēt datus, kā arī es nezinu kā var uztaisīt tā, lai pēc tam visus dokumentus dabūtu atpakaļ. Atnivīrusa skenēšana neko nedeva.

    Vīrusa sekas un pazīmes:

    1.Sākumā viņš man gandrīz visu laiku mēģināja ataisīt vaļā kaut kādu programmu, kuru saucas Irmc (kaut kā tā), bet tas neiznāca un tāpēc viņs meta gandrīz visu laiku error. Un šīs stulbās programmas dēļ man taisīja neaktīvus logus. Dokumenti, kas saturēja pati programma, pati iekopējās Windows mapē, precīzāk/ system 32, kā arī vēl bija citi dokumenti, kuri iekopējās Document and Settings lietotāja mapē (šet kopējās tikai exe faili), bet system 32 kopējās mapes ar nosaukumu, piemēram, „jjkk”(citreiz ir bijuši citi nosaukumi, kā arī vairākas mapes).

    Ar šo programmu it kā tiku gālā, jo vairāk netaisās šī programma vaļā. Bet mapes tik un tā rodas pašas no sevis. Protams NOD32 ziņo par to, bet viņš neko nedara tikai pasaka, ka ir ielicis karantīnā un viss. Tiklīdz kādu izdzēšu, tad pēc kāda laika atkal rodas jauna. (Tās mapes es dzēsu ar programmu Unlocker.).

    2.Es pie Task Manager nevaru izslēgt dažus procres, par kuriem es esmu 100% pārliecināts, ka man viņus nevajag.

    3.Tagad man pēc kāda laika nevaru vairāk atvērt mājas lapas ar pirmo reizi. Tāpēc man nākas spiest refresh. Tad viņš dažreiz vēl atver tās lapas, bet ja atver tad apakšā nerādās nevis mājas lapas nosaukums, bet gan The server could not found, ka arī dažreiz pazūd viss dizans (ir tikai balts fons un prasti burti vai zili, ja ir kaut kāda saite). Un tad man vēlāk vajag taisīt restart datoram, lai es atkal varētu attaisīt kādu mājas lapu.

    4.Agrāk tas bija tikai vienā patrīcijā, bet tagad arī otrā kaut kas tamlīdzīgs notiek. Kad slēdzu datoru iekšā tad NOD32 paziņo ka ir vīrus (C:/bat), kuru viņš pārvietu uz karantīnu. Pēc tam kad es pats uzspiežu ar peles taustiņu vienreiz uz tā faila, tad tikai NOD32 piedāvā viņu izdzēst.

    5.Dažreiz dators ļoti bremzē, piemēram, Word. Tā bremzēšanas izpaužas ar to, es ātrāk uzraktu tekstu nekā tas parādās.

    Ir kādi varianti, ko es varētu darīt, lai no viņa tiktu vaļā, neskaitot cietā diska formatēšanu.

    p.s. Man uz datora ir gan Windows XP, gan Linux.

    #169830
    quizzical
    Participant

    Pamēģini Kaspersky. tagad dzirdēju ka 6-taa versija baigi labā!

    #169831
    samurajs
    Participant

    Varētu šā un tā izkulties, bet vieglākais šoreiz laikam būs: lien Linuxā un pārvelc savus failus uz Linux partīciju. Kā piemontēt NTFS r-w, cerams, jau zini? Pēc tam ar mierīgu sirdi nes nost C:

    #169832
    normis_161
    Participant

    Diemžēl nezinu. Nav bijis tā laika, lai kaut ko Linux darītu.

    #169833
    zhagis
    Participant

    ko Š IS saka?

    #169834
    drunk_lizard
    Participant

    vienkaarsji izcili….

    it portaala dizjaakais rakstu autors ir atraavies konkreetu zarazu….

    kas ir veel trakaak, jams cietnja logjisko dalju deevee par patriiciju….

    notepad rullee

    ooo, tur veel cirkacjs samurajs ieteica kautko par live linux cd

    un tas ir ieteikums gurkjim, kursj pat par logiem nekaa nejeedz….

    un tagad – klau, gurkji – lejuplaadee cureit, starteejies safemode un palaid

    cureit ir utilis, kuram nevajag instalaaciju, liidz ar to regjistru ierakstus un lielaakaa dalja zarazas to nespeej kaveet

    jaacer, ka taads guru, kaa tu, zina, kaa uzstarteet safemode?

    un jaa, safe mode var darbinaat utiliitu “hijackthis”, kura preciizi noraada starteetos procesus, to izcelsmes failus un regkejus

    bet nu spriezjot peec tevis – labaak neriskee un ar curvehandiem pa sisteemu nerakaajies….

    #169835
    drunk_lizard
    Participant

    normis_161 wrote:


    p.s. Man uz datora ir gan Windows XP, gan Linux.


    normis_161 wrote:

    Diemžēl nezinu. Nav bijis tā laika, lai kaut ko Linux darītu.


    tiiri juusu stilaa…..

    #169836
    quizzical
    Participant

    drunk_lizard : es saproti ka tev dzīvē ir dažādi kompleksi, ka tev noteikti ir bijusi grūta bērnība. Bet, taču katram ir nervi un nevar izturēt tavus “asprātīgos” izteicienus. pamēģini apmeklēt psihologu un izstāsti savu sāpi tur. vai arī pamēģini aizrakstīt savu sāpi uz kādu tīņu žurnālu, tur tev psihologi mēģinās palīdzēt. Kas zin, varbūt izdodas, kas neriskē, tas nevinnē 😉

    #169837
    normis_161
    Participant

    Vismaz es esmu spējīgs izlasīt noteikumus, kā arī zinu kā ir latviski pareizi jāraksta atšķirība no daža laba. Labi tur man ir jāatvainojas. Es kļūdījos bija jāraksa partīcija nevis patrīcija (īstajā vietā atradi, kur piesieties), bet tā kā tu nebiji spējīgs pareizi (gramatiski) kaut ko uzrakstīt, tad es saprotu, ka tev liekas ka partīcija un loģiskais disks ir divas dažādas lietas, bet tā nav (ja es spējīgs, tad apskaties šeit http://www.termini.lv).

    Kā arī izskatās, ka tev nav ne nemazākas sajēgas par to, ka viens cilvēks visu nevar zināt, kā arī, ka kļūdīties ir cilvēcīgi. Tu droši vien spēj tikai kritizēt, un tad tikai pēc tam spēt dot kaut cik sakarīgu atbildi.

    p.s. Es tev ieteiktu uzklausīt quizzical padomu, jo ja tā raksta, tad jau tas ir noticis dusmās, vai nebija spējīgs mierīgi padomāt un lēnā garā pareizi uzrakstīt.

    #169838
    samurajs
    Participant

    Pamēģini noskenēt online vēl šeit, ja ko atradīs – dos konkrētas pamācības, kā to lopu izskaust.

    Tad vēl – vai nav saglabājies kāds System Restore points no tiem laikiem, kad vīrusa vēl nebija?

    Kas tev par Linux? Drošvien ubuntu? Ir tāda programma ntfs-3g, kura ļauj brīvi gar NTFS partīcijām gramstīties, uzliec sev kaut no mājaslapas https://www.ntfs-3g.org/. Vai vnk raksti konsolē sudo apt-get install ntfs-3g un sistēma pati sameklēs. Vai iekš Synaptic atrodi. Vai ar Automatix uzmet. Re, cik daudz variantu…:)

    Sāc mācīties Linux, ja ubuntu – latviskais manuālis: https://easylinux.info/wiki/Ubuntu_lv Tas gan vecajai 5.10 versijai, bet daudz kas vēl noder.

    Šªūū… ķirzacēns vakar bija skaidrā ka hijackthis pareizi spēja uzrakstīt? Būtu pie narkologa bijis? 😀

    #169839
    drunk_lizard
    Participant

    normis_161 wrote:

    es saprotu, ka tev liekas ka partīcija un loģiskais disks ir divas dažādas lietas, bet tā nav (ja es spējīgs, tad apskaties šeit http://www.termini.lv).


    drunk_lizard wrote:

    vienkaarsji izcili….

    jams cietnja logjisko dalju deevee par patriiciju….

    notepad rullee


    mhhhh

    atskjiriibaa no tevis es to zinu, un arii lasiit protu

    tev, dorni, ieteiktu tomeer veel paaris gadus padeldeet biksju dibenu skolaa….

    muah

    uuuuuuu, samurajs atkal ar ubuntu ieliida, mhhhh

    ojaa, ubuntu ir panaceja no visaam kaiteem

    ubuntu forever….

    patiesiibaa lielaaku meeslu gruuti iedomaaties, trakaak jau caur pakalju distru uztaisiit nav iespeejams…..

    #169840
    quizzical
    Participant

    Drunk_Lizard: varbūt vari pateikt kāda atšķirība ir starp Loģisko daļu un partīciju?

    #169841
    Sid
    Participant

    Mh.. Nu tam par to ubuntu es piekrītu :)) Bet, ķirzacēn, tā ir populārākā distra, Tu pats domā, ka normis aiz gara laika būtu uzmetis gentoo?:)))

    #169842
    normis_161
    Participant

    drunk_lizard: “Tik sakarīgu atbildi sen nebiju redzējis.” :rofl:

    #169843
    samurajs
    Participant

    @ķirzacēns: tavai zināšanai – es strādāju uz debian, bet iesācējiem noteikti ieteikšu ubuntu, jo ar to visvieglāk iemācīties.


    @normis_161
    : nu tad ejam tālāk – kā tad sauc tavu lopiņu? Katram ērzelītim un tārpiņam ir savs vārdiņš. Ielien antivīrusa logfailos un sameklē, kā sauc zvēriņu! (cerams, tur nebūs vesels stallis?)

    Ar to vispār vajadzēja tev sākt!

    Zinot, kas tas tāds, atradīsim manuāli, kā to iznīdēt. :die:

    #169844
    drunk_lizard
    Participant

    daarguminj, tiesji debians ir taa distra, kura ir iesakaama iesaaceejam un uz kuras kautko var iemaaciities

    ubuntu ir murgs, kursj ir speejiigs samaitaat visu prieksjstatu par linuksiem….

    pie kam kaa linux live distra visceelaakaa lieta ir austrumi, seviskji failu celsjanai un kopeesjanai, jo

    1. ir iebuuveets ntfs -rw-

    2. atbriivo cd/dvd romu un atljauj briivi ierakstiit datus matricaa

    attieciibaa uz izcilo topic autoru – bezceriigs gadiijums……

    #169845
    samurajs
    Participant

    Redzi, ubuntu ir vienīgais, kam manuālis latviski (tas nekas, ka 5.10). Un iesācējam, kas neko nav dzirdējis par Linux – tas ir ļoti svarīgi. Jo ne visi ir angļu filologi. Vēl svarīgāk, protams, ir prasties laicīgi izmest ubuntu laukā… 😀

    Mjā Austrumi ir ātrs, tomēr man diezkā nepatika (vismaz v.1.4). Vajadzēs ietestēt 1.5.1, kad būs laika…

    #169846
    Mr.Death
    Participant

    [ The Butter ] Fox pieliec pie reputācijas arī “īkšķi uz leju” :rofl:

    #169847
    usins
    Participant

    Ja mapē system32, tad jā- klausiko saka d_l, safe mode jālieto šajā gadījumā un sadzēs visu pie velniem Š—ā un tad no diska samet atpakaļ failus, bet ja virus nopietns, tad kaunpilnā OS pārmešana derēs 🙂

    #169848
    Foxsk8
    Participant

    Tavu lielo problēmu es būtu atrisinājis 30 minūšu laikā. Paņēmis uztaisījis 2 partīciju, sametis tur failus, galveno partīciju formatējis, uzmetis XP un dzīvojis tālāk. Iesaku tev lietot AVAST antivīrusu. Viena laba lieta viņam ir tāda, ka tu vari pirms windows iebūtošanās skenēt failus. Daudzi AV neizmanto tādu funkciju un rezultātā gudrākus vīrusus nevari izdzēst tikai tāpēc, ka tu AV darbini jau uz XP, nevis botošanās laikā.

    P.S. KAS LIETO KASPERSKY 😀 😀

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 59 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā