Startup Faster – likvidējam Windows bugu!

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Startup Faster – likvidējam Windows bugu!

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 40 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #146329
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/bildes/atteli/20080116173514107.jpg[/imgl]

    Š ajā rakstā pakavēsimies pie buga, kurš Windows sistēmā atrodas jau kopš Windows NT laikiem un joprojām nav novērsts. Lietas būtība ir šāda:

    Startējot OS, sistēmas procesi ielādējas atbilstoši stingri noteiktai hierarhijai, bet lietotāja procesi – pēc principa “kurš pirmais brauc, tas pirmais maļ”. Tas vēl arī nebūtu nekas, bet tie cenšas palaisties visi vienlaicīgi, resp. drūzmējas un kavē viens otru. Tas, protams, nepaliek bez sekām –

  • Kamēr Windows start-ups pilnībā nav beidzies – bieži neko citu palaist nevaram. Ja programmu ir daudz vai tās ir no “lēnā gala”, ar login – kā Skype, Emule, DC++ utml. – process pamatīgi ievelkas. Uz lēna PC to vēl vairāk jūt.

    HDD griežas kaukdams no pārslodzes.


  • Problēmu izdodas efektīvi novērst ar ērtu URSoft Ink. servisprogrammu StartUp Faster. Tās trial versiju var lejuplādēt mājaslapā.

    Programma ir uzsākšanās procesu menedžeris, kurā katram no tiem lietotājs var piešķirt konkrētu vietu rindā un atvēlēt konkrētu ielādes/aiztures laiku. Pie tam var ērti izslēgt nevajadzīgās un pievienot jaunas programmas.

    Pēc programmas izstrādātāju aprēķiniem reālais laika ietaupījums sasniedz 50-200%.

    Autora testa rezultāti: Programma darbojas korekti, bez kļūmēm. Tā kā uz autora PC nav daudz starta procesu, kopējais laika ietaupījums nav tik jūtams. Bet tagad iespējams palaist, piem. Firefox, negaidot start-up beigas, un ietaupīt reālu laiku. Galu galā, ja P2P programmas palaižas mazliet vēlāk – tas nav tik svarīgi.

    HDD tagad darbojas klusu, normālā režīmā.

    Ieteicams pie konfigurēšanas ielikt antivīrusu saraksta augšgalā vai vismaz pirms interneta programmām.

    [img]https://notepad.lv/bildes/atteli/20071218183708432.jpg[/img]

#173396
drono
Participant

Kāpēc antivīrusu jāliek saraksta sākumā? Antivīruss taču parasti darbojas kā serviss, lietotāja procesam parasti ir tikai informatīva nozīme.

#173397
samurajs
Participant

Par sliktu jau nenāks…;)

#173398
shady
Participant

Es parasti iztieku ar Start -> Run -> MSCONFIG

=> Atslēdz nost visas drazas un paliek ap 3prg, kuras mierīgi ielādējas.

#173399
aega
Participant

es tieshi taapat

#173400
Mr.Death
Participant

Loģiski ja saliks 50 drazas startupā, kompis ielādēsies ekstrēmi lēni 😀 Man gan stāv 6 programmas, bet tikuntā tik daudziem “ierasto” 15+ programmu vietā šis variants ir daudz ātrāks. Uzskatu ka nav nozīmes tam kādā secībā viņas ielādējas. Par to drūzmēšanos īsti nezinu, bet spriežot pēc redzamā man šķiet ka programmas tomēr ielādējas atsevišķi 😉

#173401
Stiivais
Participant

Vai raksta autors nepateiktu reālo laika ietaupījumu sekundēs? 🙂 Kāda jēga piedrazot PC ar kārtējo nejēdzīgo softu ja laika ekonomija ir pāris sekundes, ņemot vērā, ka vidējam statistiskajam pokemonam kompis lodējās no 30 – 60 sekundēm un uz augšu, tikai tāpēc ka piemēslots ar šādiem brīnumiem? 🙂

PS. Pēc apraksta izklausās ka šis vajadzīgs ļaudīm kuriem startapā salikts viss no Program Files foldera 🙂

#173402
remarco
Participant

Stiivais wrote:


PS. Pēc apraksta izklausās ka šis vajadzīgs ļaudīm kuriem startapā salikts viss no Program Files foldera 🙂

ooo šis labs :)))

vai tad taa arii kaads dara?

:DDD

a par šo softinju- nu nav vinjam jeegas.

visi kas daudz maz saprot kas ir startup

vai pat zin par taadu

Start -> Run -> MSCONFIG

tiem to progu toč nevajag.

ps. atgaadinaajums tiem kas nezin kas ir Start -> Run -> MSCONFIG shis, iesaku vispirms iepaziities kaadaa help lapelee, jo te ar piegaajienu “metodom nauchnovo tipa” nekas nesanaaks un ja sanaaks tad ieseejams os nelaadeesies vispaar :DDDD

a visiem paareejiem kas dzenas peec sekundeem darbojaties droshi kaut ar piedaavaato softinju.

tajaa vismaz ir saproyami viss….

#173403
Stiivais
Participant

PPS. Varbūt sākam saukt jebkuru procesu par bugu? Man kautkā īsti nedalec kāds ir pamatojums tam ka šādu startup procesu sauc par bug?

#173404
samurajs
Participant

Stiivais- tu varētu vismaz līdz galam izlasīt, pirms postē… Man to progu īpaši nevajag, citiem IT virtozauriem drošvien arī nē. Bet zinu ne mazums cilvēku, kam startupā uzreiz Bitcomet, DC++, Emule, Office, Email, Photoshop, MSN, Skype un vells zin kas vēl! Un tad brīnās ka bez 5 min. PC nestartējas! 😀

Ar šito progu vismaz tad nebūs jagaida tās 5 min., jau pēc 30 sek varēs strādāt.

Pašā progā ir īpaša fīča, kura izskaitļo laika ietaupījumu un to parāda katrā konkrētā gadījumā.

Bet nu katrā gadījumā HDD darbību šī proga ietekmē pozitīvi. Kas netic – lai pamēģina!

#173405
Stiivais
Participant

Kautko tik bezjēdzīgu pat neietektu nevienam mēģināt, kamēr vēl esmu pie pilna prāta. Sorry, bet Photoshop – Word un kas tik vēl ne Startupā? tas ir smieklīgi 🙂

#173406
samurajs
Participant

Pats esmu redzējis vienam otram! Stiivais, nedomā, ka visapkārt tev ir IT cilvēki: 90% tautas pat nezin, kas ir start-up!

Par Word utml.: atsevišķas kantoru dāmas grib, lai tas darbā izlektu pa 0.1s – tāpēc arī liek start-upā! 😀

#173407
preddetor
Participant

Liikais, tu stulbs esi? Ir dazjaadi datori, ir dazjaadi softi, dazjaadi viirusi… Par kaadu laiku tu gvelz? Katram PC tas ir atshkjiriigs… Tu glups klauns… tas izsaka visu! :rofl:

#173408
Stiivais
Participant

Tu glups reģistrēts lietotājs kurš domā ka baig gudrs 🙂

Pēc šī teksta:

Code:

Ir dazjaadi datori, ir dazjaadi softi, dazjaadi viirusi… Par kaadu laiku tu gvelz?


pazūd jebkāda jēga diskutēt 😀

#173409
preddetor
Participant

Padomaa ar galvu kaut drusku! Man startapaa ir labi, ja 4 progas, kuras tik pat kaa nerij resursus, tiesji taapeec man taa proga neko nedos un neuzlabos staartapa spiidu, liikais lodeetaaj! Cita runa buutu ja cilveekam staartapaa ir iesprausts antiviiruss, skaips, visaadi trial reminderi, update chekeri un citi suudi, kas kopaa sastaada lielu skaitli, tad sjitaa proga ljoti noder… Laikam lasiit nejeedz, liikais nejeega! Neesi pirmais klauns! Kaut kaa vienmeer aplauzies… Liikais!

#173410
Stiivais
Participant

Laikam tiešām esmu glups jo nemanīju ka esmu aplauzies :ooo:

Tā vietā lai izskaidrotu cilvēkiem kā savest kārtībā startup un kas tas vispār ir, tiek piedāvāts kautkāds sviests. Laikam esmu neesmu tik attapīgs kā vēlētos 🙂 :win: Par līkumu gan paklusēšu 🙂 negribās kādu apvainot 🙂

#173411
samurajs
Participant

Stiivais: tu tiešām esi neārstējams. Tā vietā, lai kaut ko padomātu ar galvu – tu visu noliec. Ko dara jūzeris, kas jēdz startup un visu to konfošanu paveic iekš Start -> Run -> msconfig? Kā viņam liekas, ka PC sāk lēni lādēties, tā tūlīt iekšā un kaut ko izmet laukā. Pēc tam to softu katru reizi slēgā ar roku.

Bet te mēs runājam par programmu, kura ļauj vajadzīgas lietas nemest laukā=> resp. mēs iegūstam papildus ērtības!

Bet vai tad spameris to saprot? Viņam jau galvenais uzd*rst kādam…

#173412
preddetor
Participant

Kretīn, cilvēkiem reizēm ir nepieciešams da#iga progu, kas palaižas stārtapā! Kā tu galīgākajai lāmei vai pokerim ieskaidrosi, kuras progas vajag un kuras nevajag? Ä€, par aplauzšanos tu tikko aplauzies, bet esi pārāk debīls, lai to saprastu! Tu esi stulbs līdz kaulam! Kā jau teicu- neesi pirmais un ne pēdējais Klauns, kas mēģīna spīrāties…

P.S. Samurajs laikam raksta ātrāk… 😀

#173413
Stiivais
Participant

Domājam ko gribam 🙂

PS. Nemaz nesajutos debīls 🙂

#173414
preddetor
Participant

Aizej pie ārsta- sajutīsies!

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 40 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā