Linux ws windovs

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

Vai esat lietojis Linuxsistēmu ilgāk par nedēļu.

22
71%
9
29%

Total votes: 31

zilzil

Linux ws windovs

Post no zilzil » 09 Jūl 2013, 04:40

Esmu linux lietotājs ar visai nelielu stāžu,1,5 gadi uz centos un 1 gadu uz xubuntu.Sakarā ar to ka draugiem un arī draugu draugiem instalēju un laboju windovsus ( līdz šim gan tikai7) ,uzinstalēju sev windovs8 un mani pārņēma patiešām nevis viegls bet riktīgs šoks.Vai tiešām cilvēki par kautko tādu maksā naudu ,šī bakstīšanās pa stūriem un nepārtrauktā epasta pieprasīšanna pie programu instalācijas nav cilvēka cienīga nodarbošanās.Ir jābūt ārkārtīgi lielam fanātam lai kautko tādu uzskatītu par normālu..Visi mani draugi ,kuri piesēžas pie mana ubunta saka ka kruta sistēma tikai paši nevar saņemties uzlikt.Tātad jautājums vai man vienam liekas ka open source uzņem apgriezienus vai viņš tā patiešām ir.

garaisezis
E-žurnālists
Atbildes: 1186
Pievienojies: 15 Nov 2009, 08:41
Reputācija: 0
Atrodas: Kanāda

Post no garaisezis » 09 Jūl 2013, 05:33

vajag trešo atbildes variantu - Mac os X
Kaut kas no MEKSIKAS un ne tikai https://www.facebook.com/groups/1729959473959509/

zilzil

Post no zilzil » 09 Jūl 2013, 05:52

Trešo nekad nesmu čamdījis,tāpēc neko nezinu par to.

Crow
E-žurnālists
Atbildes: 5392
Pievienojies: 10 Mai 2009, 14:22
Atrodas: Ir

Post no Crow » 09 Jūl 2013, 06:20

Uzinstalē sev sakarīgu gramatikas un interpunkcijas pārbaudes rīku, pirms kaut ko vēl murgo forumā.
Дебилы, бл*ть...

aoma
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2598
Pievienojies: 25 Apr 2007, 12:47
Atrodas: LV

Post no aoma » 09 Jūl 2013, 06:23

Ja šitā ir aptauja, tad mans taksis ir tīģeris. Sargiet savus datorus no šādiem "labotājiem".
viegls rokenrols pa radio

Zigmārs Dzenis

Post no Zigmārs Dzenis » 09 Jūl 2013, 06:33

Man arī kaut kā sāk likties, ka ms ar w8 ir iebraucis reālās auzās un pat versija 8.1 to neizlabo... Linux mūs pieradina pie pavisam jaunas dzīves, kad nav vairs jādomā par draiveriem... Un xubuntu arī man ir starp favorītiem... Tikko gan uz cita sava datora uzliku Linux Mint 15 xfce... Dzīve reāli ir pierādījusi, ka šie linuxi ar xfce grafisko interfeisu ir vispatīkamākie un tajā pat laikā, labi strādā... Daudziem citiem linuxiem ir problēmas ar to, ka vizuāli neizskatās pietiekami zolīdi, nevar uzlikt, lai automātiski ielogojas un ir pat tādi, kas vispār negrib normāli uzinstalēties... Reāli pārsteidz, ka Linux Mint izstrādātāji atteicās no Debian versijas ar xfce interfeisu...

zilzil

Post no zilzil » 09 Jūl 2013, 06:37

Tu savu taksi vari saukt kaut vai par Mariju,ja tas tevi uzbudina.Un savu grabažu sargā pats.

aoma
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2598
Pievienojies: 25 Apr 2007, 12:47

Post no aoma » 09 Jūl 2013, 06:45

Mēdz teikt, ka Linux iemācot domāt... Būs izrunāts.
viegls rokenrols pa radio

zi007
E-žurnālists
Atbildes: 190
Pievienojies: 11 Feb 2009, 19:13
Atrodas: Mančestra

Post no zi007 » 09 Jūl 2013, 06:49

Tevi ir pagrūti saprast šajā agrajā rīta stundā... Es seriālus par Marijām neskatos un par takšiem ne tik, tāpēc man ir grūti Tevi saprast... Vai Tu vienmēr brauc augumā, ja kāds atbild uz Tavu jautājumu ar savu subjektīvo viedokli?

usins
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2870
Pievienojies: 26 Feb 2007, 08:51

Post no usins » 09 Jūl 2013, 09:00

Mani pagaidām tracina tas, ka jebkurai MS programmati tagad vajag live kontu. Es, piemēram nevēlos instalēt Office un obligāti piereģistrēties, lai tikai dabūtu savu exe failu. Darbā tas ļoti traucē, ka obligāti jāpiesaista live konts klientam, jo 99% tādu nav un nevajag...

Par Linux. ubuntu iet sviestā ar katru relīzi. Arī Gnome3 liek bakstīties pa stūriem, arī KDE liek bakstītes pa stūriem, arī OS X liek bakstīties pa stūriem... tā ir modes lieta.
Cietumā nesēž tik ilgi, cik jūs internetā!

ruukjis
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1981
Pievienojies: 16 Apr 2009, 15:39

Post no ruukjis » 09 Jūl 2013, 11:19

Nevajag - gan Win8, gan Office 2013 strādā bez Live kontiem, tā piesaistīšana ir opcionāla.

shadow118
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 585
Pievienojies: 07 Jūn 2012, 13:33
Atrodas: Rīga

Post no shadow118 » 09 Jūl 2013, 11:49

Novelc start menu (StartIsBack / Start8 / Start Menu 8 vai jebkuru citu) un varēsi aizmirst par bakstīšanos pa stūriem un lietot kā jebkuru citu windu

macbeton
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3510
Pievienojies: 01 Nov 2008, 18:43
Reputācija: 1
Atrodas: Libau

Post no macbeton » 09 Jūl 2013, 12:33

Problēma ir Linux developeru iedomībā. Tie perdeļi ir saslējuši degunus gaisā un Linux Desktop environment attīstība ir apstājusies. Mēgināju paziņot par mūžvecu un bez bugzillas reproducējamu gļuku ar file-roller iekš Lubuntu/LXDE. Mani izbanoja no IRC kanāla.
Problēma ir ar lietojumprogrammām. Tiem, kas lieto Word un Excel profesionāli - nau laika reportēt OpenOfficam kas pa problēmām. Diemžēl gan Libre gan Openoffice ir neiznēsatu dauņu kodēts sūds. Headerus un Footerus vispār tikai iekš menu iekļāvuši, funkcionalitāte nekāda.
Tos **dritvai kociņ** briļļainos lutaušus ir ar pātagu jādzen, savādāk tie **dritvai kociņ** neko labu neprot uzkodēt.

jurgenz
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 329
Pievienojies: 15 Mar 2007, 19:04
Atrodas: Rīgas rajons.

Post no jurgenz » 09 Jūl 2013, 12:40

Arī es šitos reizēm nesaprotu. Tādi speci, ka tiešām. Un vispār, te &!@^# šitie speci ir taču pilnīgi mudagi, kas savas "labot spējas" iemācījušies uz vienas kastes, nejēdz attīstīt smadzeni un iemācīties jaunas sistēmas, OS utt utjp. Viss jaunais ir tizls un pretīgs.

Personīgi man, šis viss liekas pat ērtāk. Tākā man ir w8 un wp8, tad esmu pat vairāk kā apmierināts ar visu. Bakstīšanās pa stūriem super ērta, ja sajēdz kā to lietot. Nevienu aplikāciju un dajebko maucot iekšā, autorizāciju neprasa - tobiš, mācies konfigurēt.

kaut ko atvērt +1 vai 2 peles klikšķi vairāk, nekā xp/vista/7 - OH MY GOD!!!!! pasaules gals, maucam uz linux, tur viss tiek ērti un vienkārši apt-get [options] [-o config=string] [-c=cfgfile] command [pkg] un viss!!!! Iesaku visiem saviem draugiem, kas ar datoru ir uz jūs, lai pie katras sīkākās problēmas, es pat īsā sms nevarētu izstāstīt, kā sataisīt, būtu jābrauc ciemos un jākāš nauda par servisu!!!!!!!!
life sux and then you die..

aldisniv
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 19
Pievienojies: 02 Okt 2009, 05:43

Post no aldisniv » 09 Jūl 2013, 13:08

Nu vispār vajag abas sistēmas,gan win gan linux.Man uz datora ir win7 un linux mint.Kad palieku dusmīgs uz win iztrādātājiem par viņu tupumu pārslēdzos uz linux mint.Parasti ar kādu stundu pietiek lai saprastu ka labāka par win nekā nav un nebūs.Tas linux datoriem ir tas pats kas ābolis starp telefoniem,itkā baigi kruta tikai nekam īsti neder.

Eudoxus
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 629
Pievienojies: 02 Sep 2007, 02:40

Post no Eudoxus » 09 Jūl 2013, 15:24

Jau kādus gadus 10 uzņem apgriezienus, bet tirgus daļa paliek konstanti neliela.
Bet ja runā par W8, tad nekad daudz tur kopš W7 nav mainījies, izņemot, protams, flīzes, kuras uz desktop faktiski netiek izmantotas (ja nu vienīgi lai palaistu kādu programmu no sākuma ekrāna vai kā start pogas alternatīvu). Viss pārējais darbojas tieši tāpat, tikai ātrāk. Flīzes ir domātas ierīcēm ar skārienjūtīgu ekrānu, kur tas makes sense.
ThinkPad T500 (2242-CTO) Windows 8 Pro, 64-bit
ThinkPad X61s (7669-3KG) Windows 7 Home Premium, 32-bit

"All the problems of the world could be solved easily if men were only willing to think."
IBM founder Thomas J. Watson

Eudoxus
Reģistrēts lietotājs

Post no Eudoxus » 09 Jūl 2013, 15:28

Man savukārt tas liekas ērti - beidzot var normāli tikt klāt visiem dokumentiem no jebkuras vietas un ierīces, kas bekgraundā tiek sinhronizēti ar skydrive.

"All the problems of the world could be solved easily if men were only willing to think."

usins
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2870
Pievienojies: 26 Feb 2007, 08:51

Post no usins » 09 Jūl 2013, 15:30

Novelc OEM instalāciju jaunajam office, kuram kastītē nāk līdzi tikai key karte. Vēlsu veiksmi to izdarīt no oficiālās mājaslapas bez reģistrēšanās...
Cietumā nesēž tik ilgi, cik jūs internetā!

grisha
E-žurnālists
Atbildes: 1130
Pievienojies: 25 Jūn 2007, 18:43

Post no grisha » 09 Jūl 2013, 15:33

Geimeri var kaifot par bling bling windows. Reiz sastapos ar win8, apveemos.
Nu jau, gadus desmit lietoju Linux, nesuudzos. Agraak Suse, bet liidz ar 10 versiju, taa aizgaaja sviestaa. Tagad seezhu uz Debian.

Eudoxus
Reģistrēts lietotājs

Post no Eudoxus » 09 Jūl 2013, 15:50

Es ieteiktu gastroenterologa konsultāciju.
Neredzu īsti par ko īpaši cepties W8 sakarā. Stabila un ātri strādājoša sistēma. Ir kaut kādas personīgas preferences vai īpašas vajadzības var lietot ko citu, tas ir gaumes jautājums. Bet "apvēmos" ir slikts arguments.
Es, piemēram, esmu visnotaļ apmierināts. Flīzes uz desktop gan ir diezgan nederīgas un ar start menu bija nedaudz ērtāk. Bet sistēma griežas krietni ātrāk par W7 un ir visnotaļ stabila. Līdz šim (lietoju kopš rudens) neesmu pieredzējis nevienu freeze. Vienīgā reize, ka redzēju zilo logu bija tad, kad mēģināju uzinstalēt Conntectify. Tas arī viss.

atlans
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 150
Pievienojies: 11 Aug 2007, 20:01
Atrodas: Riga, Vecmilgravis

Post no atlans » 09 Jūl 2013, 17:47

mēģināju uizlikt kubuntu, bet disks ko dabūju 2003. gadā izrādījās ka tikt lidz mūsdienu versijai nevar un long term supports atrubīts, meģināju iso novilkt bet tas 708 mb un diskā nelīda. vienīgais kurš uzlikās bija vecā opera. aiznesu uz servisu vakarā un uzlika windows xp, pārliecinājos ka pašam darīt nav jēgas (vienriez izdevās dua;lbot uz ubuntu.) sēdē'ja kā otrais os.

windows vienmēr būs atbalstīts gan spēles ro online gan mu online, warcraft 3 frozen trone, tilders paka, ofiss.
www <--- wild wild west (Will Smith)

shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20

Post no shady » 09 Jūl 2013, 20:15

Viena nedēļa ir stipri par maz, lai rastos adekvāts priekštats par linux sistēmu. Pirmām kārtām ir vajadzīgas smadzenes, entuziasms un vēlme kaut ko apgūt. Sēdēt draugos un uzrakstīt e-pastu tu vari kaut 10 gadus no vietas, tas nepaaugstina tavu adekvāto vērtējumu par sistēmu. Zinu cilvēku, kurš uzlika linux, nemācēja palaist mp3 un izdzēsa laukā, un kladzināja apkārt, ka linux sux (jocīgi, uz papīra rakstīts, ka datortehniķis / programmētājs).

Windows`am nav ne vainas, tas, ka jūs neprotat lietot Win8, tās jau ir jūsu pasu problēmas. Arī WindowsXp vēl joprojām ir lietojams un uz veciem dzelžiem tas arī ir jāatstāj (ja dzelži nav pārāk arhaiski un spēk pavilkt adekvāti WinXp). Un uz jauniem dzelžiem likt virsu XP gan nevajag... izvēlieties Win7 / Win8 - kas nu kuram labāk patīk.

Tiesa, dažreiz arī mani pārņem sajūta - kāpēc win lietotāju ir tik daudz? Bet es to skaidroju ar masu psihozi... Ja tavs draugs, tava meitene, kaimiņš un pat bērns skolā lieto Windows, kur tas tiek slavēts... Nu...visai loģiski. N evelti ir vajadzīga reklāma pat labiem produktiem. Reklāma dara savu, ja visur tā rēgojas, tad tu to zini. Nākošais - ir cilvēki, kuriem ari neko vairāk par windowu nevajag, kuriem praktiski ir vienalga, to lietojumu izsaka divi faktori: 1) jau minētā reklāma; 2) datorspeci, kuri rekomendē windows.
Nākošais - spēles. Lai arī kaut kas tur sāk kustēt, pieņemu, ka nekas tur tā arī nenotiek (nezinu, nespēlēju).

Situāciju pasaulē varētu mainīt, bet te nepietiktu pat ar visa Microsoft un Latvijas valdības peļņu.

Vispārigi sakot - abas sistēmas ir labas, katram ir tikai jāizdara izvēle no saviem kritērijiem.
Subjektīvi - pēc ilgu gadu lietošanas gan Win gan dažādas *nix saimes OS - neko labāku par linux neesmu atradis savām vajadzībām (gan izklaidei, gan darbam).
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

Eudoxus
Reģistrēts lietotājs

Post no Eudoxus » 09 Jūl 2013, 21:19

Domāju, ka problēma ir pavisam vienkārša - aplikāciju trūkums. Ja es pārietu uz linux (esmu to savā laikā lietojis pāris gadu), tad tas nozīmētu pamatīgas galvas sāpes ar dažādu programmu savietojamību un pieejamību. Ar W8 man par to nav jādomā, varu koncentrēties uz darāmo darbu, nevis risināt ar kompi saistītas problēmas. Turklāt uz šo brīdi svarīga nav tikai plika OS, bet cik labi tā ir integrēta ar citām ierīcēm un mākoņservisiem. Windows šobrīd to itin labi nodrošina - Desktop, planšete, windows phone viedtālrunis lieliski sadzīvo ar skydrive palīdzību. Proti, es uz linux pārietu tikai tad, ja tas spētu nodrošināt līdzīgu pieredzi.

Jānis Paeglis

Post no Jānis Paeglis » 09 Jūl 2013, 22:00

Takš katram dzelzim/jūzerim savs & OS ir tam ir pakārtots/pielāgots. Tiem, kas plēš kreklus pušu un ar putām uz lūpām mēģina citiem "iestāstīt" kā labāk dzīvot, ir nolemti neveiksmei - staigājoši tumsoņas.

Eudoxus
Reģistrēts lietotājs

Post no Eudoxus » 09 Jūl 2013, 22:29

Piekrītu par visiem 100%

grisha
E-žurnālists
Atbildes: 1130
Pievienojies: 25 Jūn 2007, 18:43

Post no grisha » 10 Jūl 2013, 04:43

Sen jau kaa nav aplikaaciju truukums ieeksh Linux, tikai slinkums mekleet. maakonjserviss ir pieejams, piem. Dropbox. Nepatiik, uztaisi savu ar owncloud. Video apstraade jau paraadaas maziet sakariigaaka Linuxim, tiiri labs ir Openshot Video editors.
Winblows vajadziigs tikai ljoti specifiskaam lietaam vairs.

P.S. Bubuntu, un nu jau Suse saime nav cieniiga nest vaardu Linux.

Zigmārs Dzenis

Post no Zigmārs Dzenis » 10 Jūl 2013, 07:22

Novelc no mājaslapas jaunāko Xubuntu vai Linux Mint xfce 32-bit.
Iekš Win xp uzinstalē programmu Unetbootin un uz Fleškas vari uzlikt jebkuru linux.
Pēc tam to linux ieinstalēt datorā ir 10min jautājums...

Man arī nepatīk, ka Skaipe un LibreOffice nestrādā tikpat labi kā Windows vidē. Itunes arī itkā nevar uzlikt, bet, ja dators vairāk tiek izmantots sērfošanai un darbam pārlukos, tad manis pieminētie linuxi ir reāli ērti... Portatīvajam datoram man ir i5 procis, bet w8 reizēm bija iebremzējis... Nepatīk man tā Windows iebremzēšana + ilgā ķēpāšanās ar draiveru uzlikšanu... Konkrēti šajās linux versijās man nekas nebremzē un darbam, izklaidei viss strādā bez bremzēm.:)

drunk_lizard
Mr. Positivus
Atbildes: 1892
Pievienojies: 19 Mar 2007, 18:09

Post no drunk_lizard » 10 Jūl 2013, 09:12

hmm... pirmaa sastapsjanaas ar win 8 beidzaas ar jamaa wifi manager kresju, kuru bez restarta neizdevaas atrisinaat :> un vispaari - taadi iipatneeji gljuki, it kaa siikumi, tomeer stipri kaitinosji. w8 IR nedacepts sunja suuds...

Uvchiks
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 35
Pievienojies: 30 Mai 2012, 20:53

Post no Uvchiks » 10 Jūl 2013, 11:37

Windows 8 ir paredzēts ierīcēm ar skārienjūtīgu ekrānu,citādi viņu pinīgi un galīgi nesapratīs. Tā tad win8 planšetdatoru OS , principā,ar maziem izņēmumiem all-in-one spektrā. Cik es pagaidām esmu spriedis, tad win8 ir paredzēts divām-trim grupām ar cilvēkiem- studentiem un biznesmeņiem,kuriem vajag normālu OS līdzi nešanai un servera administratoriem, jo kā atklājas jaunie windows server 2012 Administrator rīki pieejami tikai win8 lietotājiem, tad nu tiem ,kas izmanto server 2012 tad arī metāsies 1-2 planšetdatori. Savādāk likt viņu uz portatīva bez skārienjūtīgā ekrāna vienkārši būtu kā labrocim nocirst sev labo roku un visu darīt ar kreisu - it kā jau var ,bet ērtāk būtu tomēr strādāt ar labo. Un vispārīgi sakot par windows izplatību -visa sākums ir skolas, nekur netiek īsti stāstīts un parādīts par linux,nav jau tik nesaprotam kā viņu mālē, vienkārši nav zināšanu , bet lai iegūtu zināšanas vajag laiku un kā mēs visi zinam laiks ir nauda. Kamēr skolās nebūs kaut 10-20 mācību stundas linux vidē ,tikmēr jau nekas nemainīsies, būs MS Windows , MS office pārākums, es nesaku ka slikti produkti,vienkārši bez konkurences MS var turpināt plēst deviņas ādas.

RicoPico
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2308
Pievienojies: 09 Jan 2009, 12:54
Atrodas: Jūrmala/Rīga

Post no RicoPico » 10 Jūl 2013, 12:08

Mācoties pie lektora Valda Vītoliņa, iemācījos mīlēt Linux. Vakar, beidzot, nonesu win7 un uzliku Ubuntu 12.04 LTS. Pētu, ložņāju un saprotu, ka daudz vēl jāsaprot un jāložņā. Ļoti palīdz šis resurss:

http://odo.lv/Training/KapecUbuntu
http://odo.lv/Recipes/IndexByAlphabet

pear
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 52
Pievienojies: 16 Feb 2013, 16:58

Post no pear » 10 Jūl 2013, 12:34

Tik dīvaini dzirdēt no krutiem administratoriem, ka traucē stūri vai vēl kaut kādi grafiskie brīnumi. Teorētiski vajadzētu skatīties uz OS darbību un administrēšanas iespējām, nevis uz grafisko vidi, kuru elementāri var modificēt ar trešajām programmām (ja ir tāda nepieciešamība).
Mans subjektīvais viedoklis tieši par Windows 8 - tas strādā neizmērojami labāk uz portatīvajiem datoriem nekā Linux OS (runājot tieši par budžeta dzelžiem, neredzu jēgu tērēt lielu naudu par tādiem aparātiem, jo ir desktops) un ir daudz vairāk optimizēts, man ar Linux bijušas vienas vienīgas problēmas ar draiveriem, jo tieši tiem aparātiem, kas man bija jāsakonfigurē nebija pieejami labi strādājoši draiveri. Kā arī W8 ātrums... mans desktops ar parasto HDD ieslēdzas tik pat ātri cik W7 ar SSD, kas ir ļoti liels ieguvums (nerunāsim kā tas panākts, jo, piemēram, gala lietotājiem tas ir pilnīgi vienalga, galvenais, lai strādā).
Visam šim jāpapildina ka nedaudz palietoju Windows 8.1, kurā liela daļa problēmu izskatās ka tiks atrisinātas un pieļauju, ka vajadzētu kļūt diezgan izplatītam, kā jau tas ir ar katru otro W versiju.

shadow118
Reģistrēts lietotājs

Post no shadow118 » 10 Jūl 2013, 12:41

Nevis Windows 8, bet konkrēti Metro vide ir domāta skārienekrāniem, uz parastā ekrāna vnk lieto Desktop vidi un nebūs nekādu problēmu. Tas par to roku ciršanu bik pārspīlēti, lai neteiktu vairāk

ruukjis
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1981
Pievienojies: 16 Apr 2009, 15:39

Post no ruukjis » 10 Jūl 2013, 13:47

+1 Ķirzakai
Pāris mēnešus paķēmojos ar W8 - pietiek. Kamēr nesalabos gļukus un, pats galvenais, kamēr uz viņa nevarēs palaist Cisco VPN klientu vai ShrewSoft, tikmēr sēdēšu uz W7.

jonjs
E-žurnālists
Atbildes: 971
Pievienojies: 08 Sep 2009, 12:11

Post no jonjs » 11 Jūl 2013, 01:52

Man ir dual boot. Darbā protams, ka Windows tās programmas, kas man jāizmanto, kas strādā ar dažādiem dzelžiem, nedzelžiem, iekārtām u.t.t. protams, ka priekš Linux neraksta. Lai gan daudzās iekārtās un sistēmās, kuras lietoju iekšā bieži vien ir tieši Linux.
Mājās dual boot ar Kubuntu12.04/Windows7. Windows mājās faktiski vajadzīgs tikai dēļ spēlītēm, citādi varētu brīvi iztikt arī bez.
ritenis vienkārši ripo
Jāsaka paldies tam, kas radīja bumbu uz kuras mēs dzīvojam un gravitācija arī ir tam visam pamatā.
Kvantu fiziku neskarsim, jo no tās es tā pat nekā nejēdzu.
Starp citu, kas tā tāda relativitātes teorija?

system32
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 78
Pievienojies: 22 Mai 2012, 10:34

Post no system32 » 11 Jūl 2013, 02:34

Diskutēt ar "datoriķiem" par OS ir tas pats, kas strīdēties par Audi, BMW un Honda.

Kapēc Linuxisti nevar vnk sēdēt savā komandu līnijā un beigt drāzties ar Windowsistiem. Ja tev linux patīk labāk, nu lieto, man tak pofig. Ja patīk windows, nu i, man arī, lieto. Kāda jēga no šādām cīņam.

Bet nu..

Esmu mēģinājis lietot Linux, nevaru pāriet, galīgi nevaru un nemaz nejūtu tam jēgu.

Ja ir taisnas rokas, tad Windowsu var pielāgot tā, ka neviens gļuks nebūs gada laikā, nekādu erroru man nemet, programmas visas iet, pagaidām esmu saskāries ar to, ka neiet man RSDlite.

Un nesaprotu cik zema līmeņa PC lietotājam jābūt, lai pierastu pie W8 ilgāk kā nedēļā. Te nekā tāda nav, viens stūris, kas aized uz aplikācijām un otrs, kas uz Settingiem un searchu utt. Pārējais ir kā WIN7, XP, tik ar ribbon.

Aplikācijas ir tādas kādas vajag, atrast var da jeb kādas, linuxam nav tā.

Pluss Linuxam tāds, ka par brīvu, iebūvēts VPN, drošība, iebūvēti mākoņi un citas ņifigā nevajadzīgi mēsli.

Un par ko tev šoks? Ka esi dalbajops un nevari iebraukt kas ir kas, jo esi notupējis pie sava linux gadus un nezini, kas moderns izskats?

Mēs maksājam arī par atbalstu, kas piem. Ubuntu pēdējā laikā ir aizgājis galīgi pakaļā.

Bet nu šī ir nebeidzamā cīņa.
The Mondays does not suck, it's your job that sucks

Eudoxus
Reģistrēts lietotājs

Post no Eudoxus » 11 Jūl 2013, 14:55

Es nu neņemšos spriest, kurš ir vai nav tiesīgs nest Linux vārdu, varu tika piebilst, ka man šādi apgalvojumi šķiet vairāk nekā smieklīgi. Š āds diskusijas ne pie kā nenoved un atgādina cīņas par lielāko patriotu vai kristīgāko no kristiešiem.
Bet ja par tēmu, tad neredzu, kā tevis teiktais atceļ to, ko rakstīju. Kur tad ir linux alternatīvas MS Office paketei, Adobes pakai, spēlēm utt, kuras būtu pilnībā savietojamas ar jau esošajām? Jā, var ar linux strādāt, to nenoliedzu. Pats esmu bijis lietotājs kādus gadus divus. Bet sāpe pēcpusē no tā vidējam lietotājam ir krietni lielāka par jebko, ko šobrīd piedāvā Redmonda.
Pašlaik linux ir lieliska alternatīva entuziastiem un interesentiem, bet visiem pārējiem nav nekāda iemesla dreifēt prom no Win. Es jaut teicu - man šobrīd ir ērti - visas manas ierīces automātiski sinhronizējas, viss ir savietojams ar darba vietā darbināmo softu. Bet katram savs.

Zigmārs Dzenis

Post no Zigmārs Dzenis » 12 Jūl 2013, 07:14

Pamēģini uzlikt Linux Mint 13 xfce 32-bit versiju. Tas ir labāks par Ubuntu un atbalsts arī līdz 2017.gadam. Navigācija līdzīga ka xp un w7.

Triggers
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 104
Pievienojies: 11 Feb 2010, 17:33

Post no Triggers » 12 Jūl 2013, 19:53

Ko var ņemties par un ap to W8 interfeisu.....
W8 ir tas pats, kas ja LINUX lietotājs pārietu no xfce un unity.

Viestartss
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 206
Pievienojies: 27 Nov 2009, 21:54

Post no Viestartss » 13 Jūl 2013, 12:23

Š itos svētos karus dažkārt ir interesanti palasīt.

"Kapēc Linuxisti nevar vnk sēdēt savā komandu līnijā un beigt drāzties ar Windowsistiem"

Droši vien tāpēc, ka logu lietotāji stāv tādā salīkušā pozā, grūti pretoties kārdinājumam.
Linux ir daudz vairāk par termināli, kurā komandas rakstīt. Mani vecāki un draudzene vispār nezin, kas tas terminālis ir, lai gan Ubuntu lieto jau vairāk kā 3 gadus.

zilzil

Post no zilzil » 14 Jūl 2013, 02:29

Tātad jautājums nav tikai par win.8 interfeisu,kurš protams ir regreis salīdzinājumā ar win 7.Neviens taču nenoliegs ka krāsainais kino ir labāks par melnbalto.Es zinu ka varu uzlikt starta pogu ,mani besī jau apziņa vien ka manā sistēmā ir kautkāds metro kurš man nav vajadzīgs.Un mani besī tupaki kuri uzskata ka vienīgais labākais desktops ir pelēks un ka dators ir paredzēts tikai darbam,pat nezinu viņi slauc govis ar savu datoru vai varbūt brauc ar traktoru.es protams varētu turpināt vēl cilvēkiem saprotamā valodā.Tātad izanalizējot forumu divu gadu garumā un ņemot vērā cilvēku interesi par jebkuru jautājumu par linux sistēmām vai man vienam liekas ka linux 5 gadu laikā var kļut par konkurentu windovs .Tie kas pēc saviem uzbraucieniem domā ka jā beigās pieraksta ka JÄ€,pārejie var rakstīt Nē.

Aldis
E-žurnālists
Atbildes: 5085
Pievienojies: 21 Nov 2008, 15:55

Post no Aldis » 14 Jūl 2013, 05:19

Man patīk XP, bet dēļ dzelžu progresa es ir spiests aizmigrēt uz Windows 7, kas tiešām ir var teikt tik pat ērts un strādājams variants kā XP. :) Ja pareizi visu sakonfigurē tad var teikt 1:1..

Win8 ir cits stāsts, ja kaste vai lapsis būtu tikai interneta browsēšanai un dokumentu skricelēšanai, tad ok.. der.. bet nopietnākas lietas darot ar daudziem logiem, daudzām aplikācijām jūt start pogas trūkumu, un pa stūriem visādu čakaru izvietojumam...

Linux, man stabili nav neviens nostrādājis ilgāk pa mēnesi.. divas skaņu kartes nesaprot, ķēpa ar draiveriem, un specifisku programmatūru.
Image Oh My God = OMG
Image Ak Mans Dievs = AMD

Viestartss
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 206
Pievienojies: 27 Nov 2009, 21:54

Post no Viestartss » 14 Jūl 2013, 09:48

Mans personīgais viedoklis: parasta lietotāja līmenī - viennozīmīgi JÄ€.

Protams, kā jau te minēja, ir daudzas programmas, kurām nav alternatīvu uz vienas, vai otras OS, bet tos es uzskatu par speciāliem gadījumiem. Pārsvarā jau tie viedokļi ir, ka Linux nepiedāvā kaut kādu specifisku risinājumu. Man bija otrādi - es Linuxu sāku lietot tāpēc, ka man vajadzēja real-time OS (windulim līdz tam kā līdz Mēnesim), galu galā iepatikās man visa tā lieta. Bet visa cēlonis bija tas, ka uz windas nebija (un joprojām nav) vispār nekādu variantu, bet tas tāds speciāls gadījums.

Eudoxus
Reģistrēts lietotājs

Post no Eudoxus » 14 Jūl 2013, 11:21

Par to, ka linux varētu kļūt konkurents logiem es lasīju jau vismaz 5 gadus atpakaļ. Kas par šiem 5 gadiem mainījies - nekas (ja runā par proporcionālu lietotāju skaitu abām platformām). Un es arī neredzu neviena iemesla, lai kaut kas mainītos. Patiesībā Win pozīcijas ir vēl labākas par tām, kādas bija pirms 5 gadiem. Tad mazmīkstie bija dabūja uzklausīt lērumu pārmetumu par Vistu, kas arī lika daudziem skatīties linux virzienā. Tagad Vistas vairs sen nav. Par W7 sūdzas reti kurš, par W8 arī nav iemesla sūdzēties, jo ja lieto Desktop, tad nekāda lielā atšķirība no W7 nav (W8 ir ātrāks W7 ar ribbon), bet touch screen gadījumā tas ir tas, kas vajadzīgs.
Personīgā plāksnē - redzu, ka tevi daudz kas besī. Ko lai te saka - jo sliktāk tev. Es, piemēram, nevaru iedomāties, kam būtu jānotiek, lai mani besītu kaut viena no tevis minētajām lietām. Get a life, kā mēdz teikt šādos gadījumos.
Last edited by Eudoxus on 14 Jūl 2013, 13:25, edited 1 time in total.

macbeton
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3510
Pievienojies: 01 Nov 2008, 18:43
Atrodas: Libau

Post no macbeton » 14 Jūl 2013, 11:51

Uz kā neiet XP?

shadow118
Reģistrēts lietotājs

Post no shadow118 » 14 Jūl 2013, 13:22

Man ir Windows 8 ar uzliktu start menu, kad kāds piesēžas pie kompja, tad ir jāpasaka, ka tas ir Windows 8, citādi nemaz nepamana, tā kā lietošanas ziņā nav nekādas atšķirības.

Un zilzil, "mani besī jau apziņa vien ka manā sistēmā ir kautkāds metro kurš man nav vajadzīgs." Tač viņu ikdienā pat neredz, ja speciāli neuzslēdz, resursus ar viņš nerij, W8 tak iet ātrāk par W7, tā kā kur problēma?

system32
Reģistrēts lietotājs

Post no system32 » 14 Jūl 2013, 14:53

Problēma ir tajā, ka cilvēki nepalietojot kārtīgi W8, saka, ka Metro ir neerts un , ka tas traucē.

W8 ir burtiski pie 100 dažādām Start Menu aplikācijām, ar vienu reģistra izmaiņu var Metro izvēlni vispār diseiblot.

Katrā ziņā neredzu par ko viņu nolikt. Bet nolicēji jau laikam ir tie, kas nav to lietojuši.

shadow118
Reģistrēts lietotājs

Post no shadow118 » 14 Jūl 2013, 15:16

Nu tā braukāšana pa stūriem ir diezgan neērta (vismaz uz parastā kompja) un piemēram aizvērt kādu metro aplikāciju arī čakarīgi (nu, ja neizmanto Alt+F4), bet nu tikai dēļ tā Metro nolikt visu sistēmu arī kkā stulbi

system32
Reģistrēts lietotājs

Post no system32 » 14 Jūl 2013, 15:30

Aizvērt Metro aplikāciju ir ērtāk, kā parasto, paņem, novelc lejā, sekundes jautājums un nav jābīda uz X.

Piemēram man ļoti patīk ,ja ir skaista vide, kurā es strādāju, nu nejau Bling, bling, kā te viens raksta, bet viss skaisti un Metro ir skaista, ja vēl izmanto 3rd aplikācijas lai nomainītu Metro fonu utt, tad jau vispār konča, un par ātrumu nestrīdēsimies :)

Vienīgais, kas W8 nepatīk, ir Huiņvei modēmi. Uzreiz ir BSOD, bet to varēja mierīgi izlabot caur Device Manageri, bet tad nevarēja šārēt netu citiem, koks ar vienu galu.

jonjs
E-žurnālists
Atbildes: 971
Pievienojies: 08 Sep 2009, 12:11

Post no jonjs » 14 Jūl 2013, 16:18

Kārtējā cepšanās sanākuse.
Windows 8 nelietoju tāpēc, ka man ir nopirkts licencēts Windows 7 un kamdēļ man vajadzīgs tas Win8?
Par manu ubuntu-veidīgo. Lietoju KDE tāpēc, ka nepatīk Unity un vai kāds no tiem ir labāks vai sliktāks apspriest pat nav vērts nepatīk un viss.
Un nekāda cepiena :)
ritenis vienkārši ripo
Jāsaka paldies tam, kas radīja bumbu uz kuras mēs dzīvojam un gravitācija arī ir tam visam pamatā.
Kvantu fiziku neskarsim, jo no tās es tā pat nekā nejēdzu.
Starp citu, kas tā tāda relativitātes teorija?

Nettwerk
E-žurnālists
Atbildes: 452
Pievienojies: 12 Nov 2009, 17:44

Post no Nettwerk » 14 Jūl 2013, 17:37

Linux joprojaam ir pamatiigaa suudaa. Prieksh kam cilveekam, lai ko izdariitu, kaa pievienot printeri viss ir jaapaarveersh seksaa. Apple loti smuki un pareizi izdarija, izveidoja visu sarezhgjito par vienkarsu. Linuxa tev janjem un jaasekso. (Tas ir viena no situacijaam, bet taa var turpinaat uzskaitit). Kamer nekas nemainisies tur - tikmer linux paliks kam patik seksot nevis lietot. Nakamais normalas programmu alternatiivas nav vienmer pieejamas. Starp linux nav vienota pakotnu sistema, kas tas par seksu? Ieviesiet vienu vienotu un pi**t na**j visadas *.deb'ilo, *.rpm utt. Nakamais nav liidz galam 100% driveru atbalsts. Un pats pajebakj tizlakais, ka tev ir 1001 distro un katraa viss notiek savaadaak. Parejot no viena uz otru sekss ir 1000x vairaak garantets, nekaa 14 gadigam iedot saslegt tiiklaa mac ar pc. Basta Linux lietotaji varat netaisnoties, man po uz bubuntu galvam, debilo distraam utt.
Lietoju sen atpakalj - Slackware. Bet peec tam paargaaju uz FreeBSD. Uz siim abaam sisteemaam kaadi 5 gadi kopaa noseedeeju. Vecums nenaak viens un man taa chakareshanas nav vajadziiga, ja to visu Windows gan Mac OS X paveic lietotajam draudzigaa veidaa.
Lenovo Thinkpad W520 4284-4LG | SL510 2847-6LG | Lenovo Thinkpad T400 2768-EE2
CPU: Intel i7-2760QM | Intel Core 2 Duo (T9600) | Intel Core 2 Duo (P8600)
HDD: 256Gb SSD Primarais un sekundarais 500GB | 120Gb Intel SSD (330 Series) | 160Gb
RAM: 32Gb | 8Gb | 8Gb

Pievienot atbildi

Return to “Linux/BSD”