Foitogrāfēšana+filmēšana?

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
3Dklucis
Klauns
Atbildes: 1094
Pievienojies: 29 Dec 2012, 00:38
Reputācija: 1

Foitogrāfēšana+filmēšana?

Post no 3Dklucis » 22 Jūn 2015, 19:38

Sveiki Jenoti!
Kā tur īsti ir -es fotografēt un filmēt varu dajebko vai nedrīkstu!?
Piemēram es staigaju pa sporta svētkiem ar fotokameru un kniksēju kadrus kas piedalās sacensības -aaa citi kas malā sēd gudri sak kladzināt ka ta nemaz nedrīkst fotogrāfēt ka iedomājoties ...bez personas piekrišanas!?
Nu tad kā tur īsti ir es man japras atļauja tai vai tām persõnam ko taisos fotogrāfēt?Vispar jau tads strīdīgs jautajums -e piemeram pilsēta eju pie manis pieskrien reportieris un uz do jautajumus es atbildu ....un blēēē pec 3 dienam skatos avizē jopčik mana bilde no saniem ko es nemaz nezināju kur ķipa pa temu jautās un es atbildējis-jopčik man neviens atļauju nejautāja!
Ta blē ka tir isti ir? kadi likumi!?

User avatar
Stat1CX
Lietpratējs
Atbildes: 1239
Pievienojies: 09 Jūn 2008, 01:51
Reputācija: 0
Atrodas: Liepāja

Post no Stat1CX » 22 Jūn 2015, 19:47

Cik zinu publiskā vietā vari fotografēt un filmēt līdz vēmienam, ja šos materiālus izmantosi savām personīgajām vajadzībām, tos nenodosi tālāk trešajai pusei, protams ja tajā vietā nav speciāli norādīts - fotografēt aizliegts, kā piemēram kino teātros.

User avatar
m_janis
Lietpratējs
Atbildes: 1083
Pievienojies: 22 Feb 2009, 22:26
Reputācija: 0

Post no m_janis » 22 Jūn 2015, 20:11

Vispār tas ir diezgan sarežģīts jautājums. Īsa atbilde - protams ka ne visur un ne vienmēr. Kā arī - savam albūmam vari, bet neiedomājies bildi kur publicēt - tur jau uzreiz citi noteikumi.
Vietās un pasākumos, kur nav norādīts, ka fotografēt/filmēt nedrīkst - bildēt vari, bet atkarībā no situācijas. Savukārt bērnus - nekur un nekādi bez vecāku piekrišanas, jo vairāk, bildi kur publicēt - var smagi tiesas darbi sanākt..
Svarīgi arī, ar ko bildē/filmē. Nereti, sevišķi ārzemēs, ar pro tehniku bez licences bildēt nedrīksti, ar amatieru ziepi - lūdzu. Pašam bija Parīzē gadījums - taisāmies filmēt, policis klāt, kur licence ? Nu ko sametu statīvu u.c. loriņus autiņā, kameru plecā un nav problēmu. Ja filmē no pleca, tātad amatieris, kaut skaidri redzams, ka ne jau amatieru kamera :D. Sīki likumus nezinu, jo vietās kur man jāfilmē, ir arī attiecīgs dokuments (aproce, caurlaide u.t.t.), bet parastajam foto/video darboniem der noskaidrot vai un ko drīks konkrētā vietā. Ir situācijas (uz avīzēm, žurnāliem, TV neattiecas), ka ar konkrētu personu jāsaskaņo Model Release, ja nevēlas tiesas darbus. Vēl kautkur bija variants, ka portretu bez saskaņošanas nedrīkst, bet ja bildē vairāk kā 3 purni - nav problēmu :D.
Vispār te ir diezgan interesants raksts:
http://www.delfi.lv/vina/personiba-un-b ... d=42643096

User avatar
3Dklucis
Klauns
Atbildes: 1094
Pievienojies: 29 Dec 2012, 00:38
Reputācija: 1

Post no 3Dklucis » 22 Jūn 2015, 21:56

Man jau poxuj--- tik vecmuterei setas bijusaas CCCP valdibas vecenes piepisušas !

Pievienot atbildi

Return to “Audio/Video/Foto un TV ”