Page 1 of 1

auto navigācijas izvēle

Posted: 28 Aug 2017, 19:25
no albertino
nu taaa velos savam autiņam iegādāties navigāciju jeb gps. Kādu ieteiksiet?
ko vēlos noskaidrot!??


1.Lai pa LV buutu bezmaksas karshu atbalsts un noperkot nebutu jamaksaa nepar kadu papildus huinju
2.kaa navigaacija darbojas- vai tai vajadziigs kaut kaads internets? 3g/4g utt vai taa darbojas bez interneta starpniecibas
3. kaa ierice atjaunojas? jasledz pie pc?
4. kaa ar izlaades laiku...caur kurieni uzladesies-caur piepipetaju ladejaas?
5. Precizitaate...

skatos uz so- https://www.1a.lv/auto_moto_preces/gps_ ... t_25_m_cee

ko teiksiet

Posted: 28 Aug 2017, 19:54
no shady
Paņem lētu tableti un nepie*irs to - izmanto tik kā navigāciju + kk vieglam...
Sanāks gan lētāk, gan iespējām bagātāk..

Posted: 28 Aug 2017, 20:09
no macbeton

Posted: 28 Aug 2017, 20:14
no shady
Parasti normāls cilvēks, pirms iegādājas devaisu, iepazīstas ar iekārtas specifikāciju. Un, jā, ir pilna pakaļa ar lētā gala tabletēm ar GPS moduli...

Posted: 28 Aug 2017, 20:58
no albertino
tas tom tom ko pamet slikts?

Posted: 28 Aug 2017, 21:50
no LooNeY
Tomtoms ir labs ja brauksi uz eiropu, Latvijā it kā karšu detalizācijā garmin ir labāks, bet atkal braucot ārpus robežām/eiiropu garmin sūū.... (tā vismaz zinoši cilveki pirms 2 gadi teica ka biju navigāciju meklējumos, varbūt ir kas mainījies...)

Navigācija darbojas no ielādētās kartes kas ir ierīcē, savienojas ar gps sputņikiem un rāda tev.

Ierīci/karti atjauno pieslēdzot pie pc (tomtomam kartes atjauninājums nak reizi ceturksnī, bet iesaku reizi mēnesī pieslēgt un nospiest 'check for updates' jo ir visādi mazie lietotāju koriģējumi u.t.t.)

Lādējas, jā, caur piepīpētāju, bet tā kā mūsdienās vismaz tomtom ierīcēs ir micro usb standarts, tad spraud to pašu telefona lādētāju klāt un brauc.

Tava izvēlētā ierīce būs ritīga šņaga un lagos tapēc ka tas ir pats zemākais plaukts, ekrāna izšķirtspēja ir sūdīga kā arī iebūvētajā atmiņā neko diži vairāk par baltiju neielādesi un tad tanī vienīgajā reizē, kad gribēsi braukt kur tālāk kodīsi pirkstos.

Ieteiktu vismaz ko šādu https://www.1a.lv/auto_moto_preces/gps_ ... tart_52_eu

Bet cik navigācijas esmu lietojis iebraucot Rīgā, neviena neizved tik precīzi kā 'waze' ;) Gan tomtoms gan garmins daudz rādīja kreisos pagriezienus tur kur nedrīkst griezt, kā arī mēdz iedzīt kkur bezsakarainās mazās ieliņās kur reāli ir ķieģelis... Neskaitot šo, tad latvānijā GPS ierīcēs nav vairs gadījies braukt pa tukšu lauku kādus gadus 5 jau. Pirms tam gan bija pabriesmīgi nobraucot no galvenām ielām.

Posted: 28 Aug 2017, 22:40
no macbeton
Laikam bezcerīgi būtu ieteikt kompasu un parastu karti/Atlasu.
Bet tādā gadijumā - šoferi tāpag vajag, jo tiesības tādam dot nedrīkst.

Posted: 29 Aug 2017, 21:23
no albertino
man jau sen tiesiibas ir taa kaa pa veel vaino csdd...
lieto sav karti no 20gs pats

Posted: 29 Aug 2017, 22:10
no garaisezis
tev ir tiesības tikai klusēt, bet autovadītāja apliecību var iegut tikai pie pilnas apziņas esoši indivīdi vispirms izejot med. apskati un dabūjot izziņu no ārstiem.

Posted: 29 Aug 2017, 22:17
no 3Dklucis
Es tev Albert adošu savas Lieloptiesības -tās der visur....

Posted: 29 Aug 2017, 22:18
no 3Dklucis
perc tik to tomtom un miers ,es tev ieteiks speciālistu kurs tev uzlik tadu, tādu karti, nekas nebuus jamaksā tik cik darbs

Posted: 30 Aug 2017, 11:44
no theluckymike
nesaprotu kamdēļ cilvēkiem mūsdienās vajag atsevišķus navigatorus. Visiem auto ir telefoni ar gps un kartēm :) Waze un google maps ir divi vadošie.

Bet atbildot uz taviem jautājumiem:
1. "bezmaksas" atbalsts lv kartēm - pārbaudi ražotāja lapā ko viņi atbalsta, ko nē un cik maksā karšu atjauninājumi, katram ražotājam sava pieeja.

2. Navigācija pati par sevi internetu neizmanto. GPS kaste lasa datus ko sūta satelīti un pēc tiem datiem aprēķina atrašanās vietu.
Pati "navigēšana", ceļu aprēķini u.t.t. var būt gan online ( waze un google maps ) gan offline ( google maps un citi )
3. Tas viss atkarīgs no ierīces, parasti vecajiem offline gps vajadzēja lejuplādēt no ražotāja jaunās kartes un tad kopēt uz gps navigatora.

4. Reti kuram offline gps ir laba batereja un kā to lādēt ir atkarīgs no tevis. Mirstīgie parasti izmanto "piepīpētāju" :)

5. Precizitaate... mūsdienās gps precizitāte vairs nav problēma.


Kopsavilkumā: mūsdienās, kad (gandrīz) visiem ir smartfoni, autiņā lādētāji es absolūti neredzu lielu vajadzību pēc offline navigatoriem. Apple/Android veikali ir pilni ar online/offline iespējām, gan par maksu, gan par brīvu.

Un tagad, kad EU internets ir tas pats kas mājās arī būt offline vairs nav tādas nozīmes. Pats lietoju googlemaps visur kur braucu. Tur ir arī iespēja saglabāt karti offline un izmantot googlemaps arī bez interneta, bet dzīvās satiksmes info, vienīgi reģioni kuriem to vajag ir jāsagatavo iepriekš.

Posted: 31 Aug 2017, 19:31
no msh
Vāze ir domāta tiem, kas vēlas pārkāpt CSN un/vai regulāri stumdīties pa dižās pilsētas ahūno satiksmi. Man kā cilvēkam, kam navigācija ir lai aizpildītu robus ģeogrāfijas zināšanās, bet telefonā datu nav, savulaik meklējot navigāciju, kam datus nevajag, patrāpījās Maps.me. Sākumā lietoju piekto versiju, nesen sanāca pa pusei piespiedu kārtā atjaunoties uz esošo, 7,5, te pat šie pievienojuši balss komandas, un par to arī galvenā sūdzība - ka diezgan bezjēdzīgas. Pa lielam sanāk lietot tajā pašā dižajā pilsētā - sūdzības radušās tikai reizēs, kad neesmu pietiekami precīzi uzlicis galamērķi, piemēram, nesen vajadzēja aizbraukt no deglava ielas uz stacijas laukumu, uzspiedu uz mērķi autobusa pieturu, tik nepaskatījos kurējo un dabūju pret origo griezties braukšanai pretējā virzienā riepām kaucot... :D

Posted: 31 Aug 2017, 19:33
no msh
Telefonam ar navigāciju ir tāda liela problēma - pat ja cilvēkam tas ir - tas ir telefons - nav pārāk patīkami ja pie loga pieliktā navigācija sāk piepeši zvanīt... :D Sevišķi nepatīkami ja tas notiek nevis uz šosejas bet pilsētā - ir pāris reizes sanācis aizkulties kaut kur ne tur, kur vajadzētu, jo braukšanas procesu iztraucējis telefona zvans...