Cik ilgi lādējas lādējamās baterijas?

Sākumlapa Forumi Tehnika Cita tehnika Cik ilgi lādējas lādējamās baterijas?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 11 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #156935
    Wuu
    Participant

    Iegādājos AA akumulatorus Xbox kontrolierim.

    Dati: Ni-MH 2700mAh 1.2V

    Lādētājs, 5 gadus vecs, Anglijā iepirku: 2.8V 200mA

    Lādētājs pat pēc 8 stendam neuzrāda ka uzlādē pabeigta. Bet pēc 2h uzlādēs pāris nedēļas darbojas no pēdas. Viss kārtībā, es vienkārši nevaru saprast? Nav tā ka lādētājs par vārgu? Vai arī es vienkārši sarežģīju sev dzīvu un jāliek man miera, darbojas tad labi.

    #288755
    aoma
    Participant

    Es savējās (kaut kāds Sanyo ražojums) lieku uz nakti, kādreiz gadās piemirst, un ir pat palikušas stipri siltas, bet nekas, kalpo jau 4-to gadu.

    #288756
    Willis
    Participant

    Man viens fotogrāfs teica, ja arī rāda ka uzlādējušās, labāk atstāt uzlādēt 24 stundas .

    #288757
    KristoZ
    Participant

    Īsumā – lādē ilgāk.

    Mazliet detalizētāk:

    Baterijām tās miliampērstundas (mAh) apzīmē teorētisko patērētāja nodrošināšanu ar, šajā gadījumā, 2.7A (2700mA) strāvu vienas stundas garumā.

    Tad, lai bateriju uzlādētu, tai jāpievada tie 200mA vismaz 2700(mAh) / 200(mA) = 13.5 (h).

    Praksē to būtu vēlams darīt ilgāk (pat par 40-50% ilgāk), kā arī paši ražotāji uz baterijām mēdz norādīt konkrētajām baterijām lādēšanas ilgumu pie noteiktas strāvas.

    Piemēram, manām 2600mAh “Philips” baterijām standarta lādēšanas ilgums ir 15h pie 260mAh strāvas. Bet kaut kādām 1300mAh “Mpower” standarta lādēšanas ilgums ir norādīts 14h pie 130mA, bet ātrais – 5h pie 325mA. Vari paskatīties, vai arī Tavējām tas kaut kur nav norādīts.

    #288758
    Wuu
    Participant

    Liels paldies!

    #288759
    samurajs
    Participant

    KristoZ visu pareizi apstāstīja. Tikai 40-50% virs normas būs par daudz, pietiks ar +20% laika. Akumulatoriem ļoti nepatīk, ka tos pārlādē, tas pamatīgi samazina darbmūžu. Gudri lietot mazliet advancētākus lādētājus, kas pārtrauc uzlādi, tikko sasniegts nominālais spriegums. Ja lādējot deg uguntiņa, kura pēc uzlādes pati nodziest – tas nozīmē, ka lādētājs seko līdz procesam.

    #288760
    Creep
    Participant

    Galvenokārt jau visu iepriekš apraksīja, bet vēlos nedaudz pievienot: lādētāji smagi atšķiras ar uzlādes jaudu. Vienas un tās pašas baterijas pie viena lādētāja var būt jālādē 24h, pie cita 15min. Jo lēnāks lādētājs, jo vairāk tiek saudzētas baterijas. Formulu, pēc kā aprēķināt uzlādes laiku konkrētajam gadījumam jau KristoZ iedeva.

    #288761
    samurajs
    Participant

    Jā, lādējot ar ekstremālām strāvām, akumulatori spēcīgi silst, un tas nebūtu vēlams. Normāls lādētājs uzlādē 2-6 h laikā, vārgāks nav praktisks.

    #288762
    Willis
    Participant

    Apmēram tā arī ir, mans ‘ātrais’ lādētājs uzlādē divas baterijas/akumulatorus apmēram 4 stundās, tikai pēc četru stundu uzlādēšanas (kad lādētājs uzrāda ka ielāde ir pabeigta) baterijas/akumulatori izlādējas daudz ātrāk nekā ja lādējas vēl visu nakti .

    Parasti cenšos sākt uzlādēt lai lādētos 4 + (vismaz) 12 stundas .

    #288763
    KristoZ
    Participant

    Mans prieks!

    #288764
    Anonīms
    Neaktīvs

    Tie, kas ir fotogrāfi sapratīs, ka no 10 lādētājiem tikai viens (dārgā gala) lādēs normāli! Visi tie “ātrie lādētāji” nobeidz akumulatoru mūžu un ņifigā nelādē kā vajag! Iesaku netā pameklēt tā saucamos Smart Chargerus! 🙂

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 11 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā