Kāds gaismeklis..

Sākumlapa Forumi Tehnika Cita tehnika Kāds gaismeklis..

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 20 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #162471
    reGative
    Participant

    Sveiciens!

    Tātad, atradu mājās šādu gaismekli, vēlos atjaunot. 😉 Tā kā manas zināšanas elektronikā nav pietiekamas, lai tiktu galā, lūgšu jūsu palīdzību. 😉 Tātad, kas man ir nepieciešams, lai gaismeklis godam pildītu savu funkciju? (Spuldzītes – pats par sevi saprotams, protams.. :D)

    Jau iepriekš paldies! 🙂

    [img]https://notepad.lv/userpix/2076_20161027_115835_1.jpg[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/2076_20161027_115845_1.jpg[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/2076_20161027_121039_1.jpg[/img]

    #327470
    _Mo3_
    Participant

    Ak dievs! Strāvas avots!

    #327471
    msh
    Participant

    Pievienojos Mo3 😀 Tā saskrūve, kur ir divi vadi, ir barošana, tā atsevišķā ir zemējums, kas, visdrīzāk, netiek izmantots, jo nav kur.

    Nopērc pārīti 5w leduro diožu spuldžu un skrūvē tik klāt.

    #327472
    LooNeY
    Participant

    1. Atslēdz mājas elektrību.

    2. Notīri ienākošos stravas vadus no izolācijas atstājot ~5mm plikus vadu galus.

    3. Atskrūvē lampas balto saskrūvi tanī pusē kur nav vadu.

    4. Liec iekšā ienākošos vadus, brūno pie brūnā, zilo pie zilā, skrūvē ciet.

    5. Atsevišķi Dzeltenizaļais ir ‘zeme,’ ir ļoti maz māju Latvijā kur ir atsevišķa strādājoša zeme, ja tava māja ir starp tām izredzētajām tad pie ienākošajiem vadiem būs arī trešais – dzeltenzaļais vads, ja tā tad to tur pie dzeltenzaļā vieno tāpat, ja nav tad lampas ‘zemējumu’ tāpat atstāj un neaiztiec.

    6. Ieskrūvē spuldzītes (max 40w katra)

    7. Pieskrūvē lampu kur paredzēts.

    8. Rubī iekšā mājas elektrību.

    9. Priecājies par gaismekli.

    #327473
    Aldis
    Participant

    Viss pareizi, BET..

    Quote:

    4. Liec iekšā ienākošos vadus, brūno pie brūnā, zilo pie zilā, skrūvē ciet.

    Var gadīties ka mājā/dzīvoklī nav jaunā elektroinstalācija. Tā tad, Tev tur nebūs brūns vai zils izvads. 🙂

    Respektīvi, pie zilā un brūnā vada vieno klāt špani kas paredzēts lustrai. 🙂

    #327474
    msh
    Participant

    Otrais “bet” – es vismaz vienojot klāt lampu, elektrību nost neslēgtu, pietiek ar izslēgtu slēdzi – bet nu ja tofika autoram ir šāds jautājums, varbūt labāk tomēr… 😀

    #327475
    samurajs
    Participant

    Tev baigi gribas, lai autoram no zobiem nāk dzirksteles? 😀 Jaunajās Eiropas mājās ir stingri, lai slēdzis komutētu fāzes vadu – jā, tad pietiek izslēgt slēdzi. Bet vecajos padomijas namos, kur piedzēries elektriķis Fedja gramstījies – kāda garantija? Tāpēc obligāti atslēgt ievades aizsardzības automātu!

    #327476
    msh
    Participant

    Elementāri – tur ir jācenšas nenoslēgt kādu ķēdi 🙂 Es parasti uzvelku gumijas vai ādas cimdus – skrūvgrieznis jau tāpat ir ar gumijas kātu… Ja jāgramstās gar padeves vadiem, tad gan reizēm izslēdzu, ja nepieciešamība attaisno mokas.

    #327477
    shady
    Participant

    Es vienmēr pārbaudu ar testeri, ja gramstos gar elektrības vadiem.

    #327478
    Mr.Death
    Participant

    Diivaini… cilveeks prot lietot datoru, pieregjistreeties forumaa, pievienot avataru, uzrakstiit postu, bet nemaak pielikt pie griestiem lampu. :>>> Kaadaa laikmetaa mees dziivojam, ojajebundestag :> Es, protams, neko nepaarmetu, visaadi gadaas, bet…… kaadaa laikmetaa mees dziivojam :>>>>>>

    Topika autor, aizej uz tuveejo buuvbodi un nopeerc skruuvgriezni – straavas indikatoru. Maksaa zem eurika, noderees! :> Taa ir zelta lieta darbaa ar vadiem.

    #327479
    Mr.Death
    Participant

    Viens taads Fedja bija paziistamas daamas dziivoklii izvilcis elektroinstalaaciju no veciem gludeklja vadiem, un pie gaismas sleedzja sataisiijis taadu sjurumburumu, ka izsleegtaa poziicijaa uz abiem vadiem raadijaas faaze.

    Kad visu to paraasju nomainiiju, uz Tevis taa saukto “Eiropas standartu”, daamai elektriibas reekjins samazinaajaas uz pusi.

    Samuraj, varbuut Tu man vari izskaidrot Fedjas vilkuma tehniskaas nianses? Man praats par iisu, lai saprastu, kaa tik veiksmiigi var ievilkt vadus, lai skaitiitaajs grieztos pat bez iesleegtiem pateereetaajiem, turklaat neizgaaztos korkji un nesaaktu kaadaa no posmiem smirdeet gludekljvadu auduma izolaacija :>>>>

    #327480
    Nelabojams
    Participant

    Mjā, arī savā mājā (lauku māja, celta ap 1960.) sastapos ar līdzīgu brīnumu. Bij jāpievienojas vienā vietā. Visu smuki ar testeri samēru, atslēdzu un pēkšņi no viena gala tāds blieziens, ka gandrīz no kāpnītēm nolidoju… labi, ka bij izolējošas sporta kurpes kājās. Pagrabā pārvilku elektrību, jo tur bij tādi brīnumi… galvenais no tiem, ka māja līdz šim nebij nodedzināta. Zb. tie fedjas-elektriķi. Bet izskaidrot divkāršu elektrības patēriņu, kā raksta Nāves kungs, tur arī man funktieris par īsu 🙂 kaut ko tādu vajag mācēt…

    #327481
    Lcs006
    Participant
    #327482
    Aldis
    Participant

    Par šo es ar nobrīnījos, bet nu tāda mums ir tā jaunatne… (kautgan pats tik vecs nemaz nesajūtos.. ) :]

    Nāks pie teikšanas tā paaudze, kas ar smartfouniem rokā jau piedzimuši, ne to vien redzēsim… 😀

    #327483
    Ralfie
    Participant
    #327484
    uldics
    Participant

    Man arī vecajā dzīvoklī bija labs Feģas darbs. Uz lustru trīs dzīslu balts alumīnija kabelis. Nulle un fāze iet turp. Zeme, protams nebija atklāta tais laikos Hruščova mājā. A pa trešo no sazinkurienes atpakaļ vēl kaut kāda fāze. Moš no kaimiņiem, tā arī neuzzināju. Atklāju, kad kontaktā sāka kristies spriegums līdz pazuda pavisam. Meklēju kur ta tas Aļumin ir sapīts ar kaparu kopā, arī neatradu, jo jāplēš bij reģipsis un siltinājums nost. Namsaimnieka elektriķi (kā ta vārdiņš bija?) ieraugot no vienas rozetes “veselu spēkstaciju” barojamies, atteicās meklēt vainu. A spēkstacija viens dators ar pribambasiem un tēzors.

    #327485
    msh
    Participant

    A kur tur feģa? Tu varbūt vienīgi… 😀 Trīs vadi ir lai varētu uzlikt lustru, kurai ir divas spuldzes vai divas spuldžu grupas, un divdaļīgais slēdzis. Slēdža galā kabeļa viens gals, lampas vietā otrs.

    #327486
    uldics
    Participant

    Saprotu, ka uzskati trīsdzīslu vadu par lielāko sasniegumu savā dzīvē, ka dot fāzi pa diviem vadiem ir Paganeļa tetovējumam līdzvērtīgs sasniegums, bet pastāsti, umņik, kakova H no atvienota vada uz lustru nāk ATPAKAĻ fāze pa vienu vadu? Tev kādā valodā vajag vēl smalkāk paskaidrot?

    #327487
    aoma
    Participant

    Tādi ļautiņi ir bijuši vienmēr – arī pirms n-gadiem, viss atkarīgs no konkrētā indivīda: ir puikas, kas jau no bērnības interesējas par viskautko, tiem vajag izjaukt, saremontēt, saplēst, ja neizdodas, utt., un ir – nezinu, kā tādus labāk nosaukt – kokoni, vai, kam neinteresē nekas, izņemot ēst un d*rst, pēc tam no vienas fāzes (bērnības) ar senču vai citu apstākļu palīdzību pāriet “pieaugušo” kārtā. Kamēr var maksāt, ir ok, tiklīdz kaut kas jāizdara pašam, lūk rezultāts.

    #327488
    viesic
    Participant

    Varbūt tur Feģa nemaz nebūs pie vainas… 🙂 iespējams tev tur bija vēl saglabājusies “vecā” elektrība, kad tika padota nevis 1 fāze ar 220v un nulle, bet 2 fāzes, kur katru mērot pret “zemi” ir 110v bet savā starpā – 220v.

    Nez vai vēl kkur tāda sistēma tiek izmantota, bet ja tāda ir bijusi un sadales tīkls ir pārslēdzis pieslēgumu uz 1 fāzi, tad ieteiktu nočekot, vai nullvadā nav palicis drošinātājs. Vismaz hruščovkās kur skaitīkļi bija dzīvoklī bija korķi abos vados.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 20 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā