Hakeri spēlējās ar LETA vietni.. :)

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

niki
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 229
Pievienojies: 27 Jan 2011, 20:36
Reputācija: 0

Hakeri spēlējās ar LETA vietni.. :)

Post no niki » 27 Apr 2011, 17:41

Š odien noticis tāds nelāgs notikums, hakeri izdomājuši paspēlēties ar LETA mājas lapu..
Acīmredzot šo viedokli kāds hakeris uztvēris kā aizvainojošu un, ieteikdams pārtraukt publicēt nomelnojošus reklāmrakstus
Iespējams, ka hakeri izmantojuši automātiskos rīkus, kuri nodrošina piekļuvi serveriem un pašam hostingam.
“Nekādus lielākus postījumus hakera paziņojums nav nodarījis. Viņš varēja piekļūt tikai mūsu publiskās informācijas daļai. Nākotnē noteikti pārskatīsim savas drošības sistēmas un padarīsim tās vēl nepieejamākas. Katrā ziņā mūsu klienti no hakera uzbrukuma necieta,” norāda U. Klapkalne.
Jāsaka, ka vairākas stundas jau šo notikumu nav izdevies novērst…
Tomēr hakeru uzbrukums nav traucējis aģentūras darbu un ziņu nodrošināšanu klientiem. Kamēr tiek novērsti bojājumi, aģentūra klientiem nodrošina alternatīvus veidus ziņu lasīšanai. "Klientiem pakalpojums ir pieejams," teica Zirnis
.

LETA uztaisījusi jaunu twitter kontu, kurā var lasīt visas ziņas, pagaidām gan twitter kontā ir klusums.

Pašlaik LETA vadība apsver tālākos soļus, vai vērsties policijā.

Image
Autors: ekrānšāviņš no LETA.lv

Nitro
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 486
Pievienojies: 10 Mar 2007, 00:41

Post no Nitro » 27 Apr 2011, 18:02

Nevar paskaidrot tiem kas bija [s]tankaa[/s] sveetku paarnjemti kas shito izprovoceeja?
edit: www.leta.lv iet un maajaslapaa nav mineets uzbrukums. Pashreklaama?
edit 2: iet iet, tikai uzgaidi.
Last edited by Nitro on 27 Apr 2011, 18:07, edited 1 time in total.
Not this **** again...
Sargājiet sevi paši tad arī Dievs jums nepalīdzēs.

niki
Reģistrēts lietotājs

Post no niki » 27 Apr 2011, 18:04

Kāds jauks cilvēks teica, ka izskatās pēc Macbetona vai TEST darbiņa.... :)

EDIT: IR vēl tāds hakeris, kurš sevi sauc par DIEVU.

EDIT: Es neticu, ka LETA šādi rīkojās tikai tāpēc, lai sevi reklamētu, tas tak ir pilnīgs....

Ko nu darīt, griezties nekā personīga, lai to noskaidro, vai tomēr ticēt, ka TÄ€ tas ir bijis ?
Last edited by niki on 27 Apr 2011, 18:15, edited 3 times in total.

shb-
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 286
Pievienojies: 29 Mar 2010, 02:15

Post no shb- » 27 Apr 2011, 18:11

par maz rupjību, lai tas būtu macbetons.
Esmu īsts vecis, lietoju Windows 95 OSR2 un neciešu līkroču fanošanu par Windows XP.

Nitro
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 486
Pievienojies: 10 Mar 2007, 00:41

Post no Nitro » 27 Apr 2011, 18:12

Lol tie kadri? Vinjiem veel nav pielecis ka hakeri ir labie un krakeri sliktie un ka deeveeties par krakeriem nevis skript kidijiem var tikai ja kautko pa iistam nopietnu uzlauzh? Spriezhot peec letas lapas iipashi no dziivnieku bariibas lapaam neatpaliek..
edit: Taa arii neatbildeeji kas izraisiija shito traci? Nevis kursh cilveeks bet iemesls.
Last edited by Nitro on 27 Apr 2011, 18:27, edited 1 time in total.
Not this **** again...
Sargājiet sevi paši tad arī Dievs jums nepalīdzēs.

web33
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1053
Pievienojies: 02 Nov 2009, 14:51
Reputācija: 1

Post no web33 » 27 Apr 2011, 18:14

Beidzot kāda priecīga ziņa
life is a torment

grisha
E-žurnālists
Atbildes: 1130
Pievienojies: 25 Jūn 2007, 18:43

Post no grisha » 27 Apr 2011, 18:21

PIrmaa briidii arii likaas ka betons, bet izskataas ka Robertinjsh varbuut ir paspeeleejies. Bija taa kaa kaut kur noliidis.
Taa jau protams, bezteema, jo mees jau varam domaat visu. Diez vai autors buus tik stulbs un atziisies pats.

niki
Reģistrēts lietotājs

Post no niki » 27 Apr 2011, 18:25

Š…emot vērā to, ka LETA iet pie policijas, nekad nenotiks tā, ka pats autors pieteiksies, to vien var cerēt un ilgi sapņot..

KoЯn
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2219
Pievienojies: 18 Jūn 2009, 20:46
Atrodas: Galvaspilsēta

Post no KoЯn » 27 Apr 2011, 18:35

Leta'i jau no tiešām nav vajadzīga pašreklāma

Aldis
E-žurnālists
Atbildes: 5084
Pievienojies: 21 Nov 2008, 15:55
Atrodas: LV

Post no Aldis » 27 Apr 2011, 19:07

Man atkal neinteresē tas - kurš tas bij... bet kā to varēja panākt gatavu (un ne pirmo reizi). Vai ta tik tiešām tādai organizācija kā LETA nevar sev nodrošināt lielāku drošību, labāku hostingu? :)
Image Oh My God = OMG
Image Ak Mans Dievs = AMD

niki
Reģistrēts lietotājs

Post no niki » 27 Apr 2011, 19:13

Protams, ka priekš LETAS vajadzēja šādu nodrošinājumu, taču tas nav iespējams, ņemot vērā to, ka ir mums šāds stāvoklis LV.

Mēs noteikti ,ka atceramies šādu notikumu:

[Latvijas prezidenta mājas lapa uzlauzta 18.novembrī no latviešu hakeriem]
18.novembrī, Latvijas Republikas gadskārtas dienā Hakeri latviešu valodā ievietojuši izlecošu tekstu:

Sveiciens 91.gadadienā. Prezidenta kungs, glābiet valsti! Līdz 92.gadadienai varam nenovilkt

darklight
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 441
Pievienojies: 22 Mai 2009, 12:35
Atrodas: Purčiks

Post no darklight » 27 Apr 2011, 21:39

Tiem kas tankā - šo pasākumu izprovocēja tas, ka Letā bija ievietots raksts par to, cik nedroši ir mazie hostingi. Tad nu džeks pierādīja, ka arī lielie ir nedroši.
Tas ir paraksts!

niki
Reģistrēts lietotājs

Post no niki » 27 Apr 2011, 22:34

Hmm.. kāpēc mājas lapa nestrādā ?

Aldis
E-žurnālists
Atbildes: 5084
Pievienojies: 21 Nov 2008, 15:55

Post no Aldis » 27 Apr 2011, 23:07

Kāds stāvoklis? Interneta jomā esam vieni no attīstītākajiem pasaulē... (ātrums, mobīlo ierīču lietošana, e.t.c..) Tur visam takā jābūt būtu ok.

Kāpēc LETA izmanto kādu lēto/mazo kantori lai hostētu lapu? Kāpēc izmanto nestabilu lapas CMS? Pašu lapu tač noteikti uzpasē vairāki pseido spečuki ar pārīti augstākajām izglītībām, ir normāls finansējums, un noteikti pašam serverim ir vesela tehniskā brigāde, kas apzvēr - ka viss būs kārtībā.

Nez, reku - notepad.lv ir klajš piemērs, kurš ir nokaitinājis vairākus kakerus viņus ban-ojot, lamājot u.t.t.. - stāv kā dzīvs, lai arī runā ka jaunajā versijā esot caurumi u.t.t... finansējums nekāds dižais, atrodas uz viss parastākā publiskā web hostinga, strādā uz modificēta phpBB kuru pārveidojis un dakodējis līdz šim ir tikai viens cilvēks - foxis.

Ja es būtu ar šīm visām hostēšanas / web veidošanas lietām uz Tu, tad jā - es arī domātu, ka nu i krīze pienākusi, ka nevar nosargāt lapu no ielaušanās.
Image Oh My God = OMG
Image Ak Mans Dievs = AMD

Faks
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 183
Pievienojies: 30 Jūl 2010, 13:15
Atrodas: Internets

Post no Faks » 28 Apr 2011, 01:53

gan jau citu hostu paņēma bet ideja tāda pats drīz stāšos aktīvi hostinga biznesa ja ir rokas pietiekoši taisnas tad hostinga caurumus var aizvērt bet ja ir mājas lapas caurumi tad tas ir cits jautājums personigi pats esu sertificēts kodētajs un cepu savu cms :) nau viegli bet vis labāk visu iemācies ja taisi un labo kļudas šadi var ari tikai ko jēdzīgu izveidot un lekties ka mājas lapa nau uzlaužama ir muļkības jo pašam savs cms iet bet ir visi caurumi ciet bet vienalga laužot pat savu cms atradu 1 mazu caurumu tāka secinājumi nekas nau perfekts visu laiku nāksies ko pielāpiet un sekot visam līdzi :) starpcitu ja kādam interesē hostings varat man rasktīt .

Sysadmins2
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 268
Pievienojies: 03 Apr 2011, 12:40
Atrodas: Latvija, Philadelphia USA

Post no Sysadmins2 » 28 Apr 2011, 15:06

Nu ko es teicu par tiem lētajiem hostingiem, nespēj viņi to kvalitāti uzturēt par tām cenām. Un vēl Latvijas serveri ir aizvēsturiski krāmi, visi tie lētie hostingi sēž ar šiem inficētiem spamu un tipa tracking botiem un neviens nekustina ausis. Protams mājaslapas ražotāji ar bieži vien nepārzin 100% kodu, Java, PERL, skriptos visādus brīnumus varam atrast.
[font=Comic Sans MS]Nevajag oponēt ar cilvēku kurš raksta ar ciparu tinti un maksā par kilovatiem stundā. -=Dons Rittners=-
Don't argue with people who write with digital ink and pay by the kilowatt-hour. -=Don Rittner=-
[/font]

shadowmen
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 585
Pievienojies: 06 Jūl 2009, 01:27

Post no shadowmen » 29 Apr 2011, 16:52

Ak tu ģēnijs,tak noziedo paris štukas arī ''lētajiem'' hostingiem... :D
Zinu jau zinu,ka USA tā nekad nebūtu noticis,jo tur ir tikai profesionāļi un tikai jaunākā un labākā tehnika,un vispār bez tevis un tavām zināšanām USA sen jau butu hakeru apēsta.... :D
Uzlauzt var jebko,un labi vien ir,vairāk uzlauzīs,vairāk piedomās pie drošibas...
Whiskey for my men, beer for my horses!

niki
Reģistrēts lietotājs

Post no niki » 30 Apr 2011, 17:49

Tā, esmu saņēmies beidzot uzrakstīt..(Pirms tam nevarēju, jo bija slinkums meklēt paroli ;D.)

Kādreiz man kāds cilvēks teica, ka es sapratīšu, ka nav ko pīties ar šiem, lētajiem hostingiem, labāk paņemt ko labāku par tiem...

Tā nu ir sanācis, ka es visu esmu sapratis, šitas gadījums to vien apliecina. ;D

Var jau būt, ka LETA vienkārši uztaisīja sev reklāmu.

niki
Reģistrēts lietotājs

Post no niki » 04 Mai 2011, 17:20

Ko par šo saka Neo, pazīstamais LV urķis?
Klīst runas, ka pēc šī incidenta, LETA ziņas pārtraukuši abonēt vismaz 30 pazīstami Latvijas uzņēmumi.
Daži kadri no pazīstamajiem melniem logiem:

Image

drunk_lizard
Mr. Positivus
Atbildes: 1892
Pievienojies: 19 Mar 2007, 18:09

Post no drunk_lizard » 04 Mai 2011, 17:58

kaads sakars ftp klienta helpam ar servera lauzjsjanu?
hah0rzi ***...

niki
Reģistrēts lietotājs

Post no niki » 04 Mai 2011, 18:12

Nejautā to man, pajautā to tam, kurš tā domā, jo es tā nedomāju, es to vienā vietā, internetā izraku..

drunk_lizard
Mr. Positivus
Atbildes: 1892
Pievienojies: 19 Mar 2007, 18:09

Post no drunk_lizard » 04 Mai 2011, 18:38

tur jau taa nelaime, ka katram stulbenim pieejams internets...

Roberts Marshal^

Post no Roberts Marshal^ » 05 Mai 2011, 01:12

Ir nepieciešams veidot jaunu praksi- interneta pieslēgums pret izziņu par pieskaitāmību. Uzreiz atbirtu visi niki un makbetoni.

niki
Reģistrēts lietotājs

Post no niki » 05 Mai 2011, 01:37

To tu vari skaidrot MCB, bet ne man.

P.S.

Žēl par LIR projektu, vēl jau gribēju pie tevis iet, lai taisi projektu, varētu lapi pelnīt, bet laikam nekas nesanāks :(

Roberts Marshal^

Post no Roberts Marshal^ » 11 Jan 2019, 03:51

Ļauj mirkli padomāt. Hmm. How about nope?
Projekta taisītājs no tevis tāds pats kā no betona sisadmins. Krč, pilnīga izgāžšanās. Kāpēc tu te vispār to piemini, es nesaprotu un saprast negribu.

Viesis

Re: Hakeri spēlējās ar LETA vietni.. :)

Post no Viesis » 11 Jan 2019, 17:11

laabs, mlje!
zjeel liidz 10 gadu topika jubilejai nenocieties :>

aoma
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2599
Pievienojies: 25 Apr 2007, 12:47

Post no aoma » 12 Jan 2019, 08:15

Šitas portāls iraid pagalam, tāpat kā Samurajs. Jaunie saimnieki cenšas vēl ko reanimēt, kustinot vecos postus, bet nu jau tas vairs pat nav smieklīgi.
viegls rokenrols pa radio

root
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 2173
Pievienojies: 16 Mar 2010, 15:26
Reputācija: 1

Post no root » 12 Jan 2019, 23:54

Eksistē root, tikai root, un vienīgi root. Nepieņemiet viltus root kā root. :)

Bug vai kāds hijacked gadus vecu guest account.

Pievienot atbildi

Return to “Off-topic”